Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 12 από 14   [ 198 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Το πόιντερ του χτες του σήμερα και του αύριο .
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Δεκ 21, 2012 1:50 am 
Άβαταρ μέλους

Greg έγραψε:
δεν φταινε οι φυλες .εχω δει καλα σκυλια σε ολες της φυλες.απλως μερικοι απο μας απο αγνοια, μη ξεροντας
τη θελουμε ,τη μας κανη πεφτουμε θυματα της διαφημισης και του μαρκετιγκ.Σκυλια που καλπαζουν σαν αλογα,αλλα ξεχνουν να κυνηγησουν.
Κυκλοφορουν αερητζηδες ,προσπαθηστε να βρειτε σκυλια απο κυνηγους που τους ξερετε και εχετε δει
με
τα ματια σας τα σκυλια τους.Ακομα και αν δεν γνωριζετε ,κανεναν,
και ψαχνετε απο αγγελια ρωτηστε για χαρτια ,δειτε τα
σκυλια στο ΧΩΡΟ τους ,ο μερακλης σωστος κυνηγος τα εχει στην πενα τα σκυλια του,
καντε μια συζητηση με τον εκτροφεα θα καταλαβετε τη ανθρωπος ειναι.
Και οταν αγοραζουμε ενα κουταβι οσο αξιολογο και αν ειναι ,πρεπη να ξερουμε οτι θελη γνωσεις ,κοπο,
και χρονο ,για να γινη ενα καλο κυνηγοσκυλο.
καλα τα ηπες φιλεμουυυ :wink: :wink: ειμαι μαζισου :wink: εαν εχης γνωριμιες και φιλους,που εχουνε ποιντεραδες και εχουνε μερακι για τα σκυλιατους
,,,,,και οχι αρναουτιδεςςς :wink: μωνο και-μωνο για να σε παρουνε καπια ευρουλακια :wink: :wink: θα παρης καλα σκυλακια :wink: ,,,,,αλα να εχουνε μεσατους και της γραμες που πρεπη :wink: ...ο καθε,μερακλης κυνηγως θα βγαλη και καλο σκυλο,,στα βουναααα :wink: παντα βεβαια κρατωντας της γραμες του σκυλουτου :wink: :wink: ,,και τα σκυλια θελουνε δουλια--δουλια- εξωδους και υπωμωνη,,,,και οταν το πλασης εση,,,τοτε θα ειστε ενα ,,σωμα και μια ψυχη :wink: :wink: και θα κανεται τα καλητερα κυνηγια μαζιιιι :wink: :wink: συμβουλι[[για ολους τους νεωτερουςςς κυνηγουςς :wink: :wink: ]]

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Δεκ 21, 2012 11:41 am 

Νικος Μωρακης έγραψε:
Eιναι μια συζητηση που εχω κανει πολλες φορες και ειναι πολυ ενδιαφερουσα,παντος μπραβο που αγαπας τοσο την φυλη που κυνηγας,εγω δεν ειμε τοσο απολυτος γιατι εχω δει καλα σκυλια απο ολες της φυλες.Δεν συμφωνο μαζι σου στο θεμα το οτι το καλο σκυλι ειναι ακριβο,απο κυνηγους μπορεις να παρεις καλα σκυλια.

Γεια σου νικο,

δεν διαφωνώ φίλε πως και απο κυνηγούς μπορεις να πάρεις καλά σκυλιά. Αλλα κατά τη γνώμη μου ένα σκυλί που το έχει κυνηγός και το σκυλί κυνηγά πολύ πολύ καλά, δύσκολα θα δοθεί και αν δοθεί θα είναι με ακριβό αντίτιμο. Επίσης απο κυνηγους μπορεις να παρεις καλα κουταβια αλλα όπως είπα και πιο πάνω τα καλά κουτάβια δεν τα δίνει ο άλλος σε καπιον άγνωστο που θα πάρει τηλ να του στείλω το κουτάβι στην άλλη άκρη... για αυτό λέω πως για να πάρεις καλό σκύλο θέλει ενδιαφέρον κόπο και χρήμα, να ψάξεις, να πας εδώ – εκεί αυτά απαιτούν λεφτά + το κόστος του σκύλου.. αυτό ενοω κόστος.. εγώ τουλάχιστον όσα κουτάβια δω πολύ καλά σημάδια θα τα κρατήσω έως 6 μηνών και πάνω.

Επίσης υπάρχουν καλά σκυλιά και σε αλλες φυλες σίγουρα δεν διαφωνώ. Αλα θυμάμαι είχα ένα σκυλο de bui de perches αυτος ο σκυλος μολις φερμαριζε ετρεμα απο την αγωνια και απο την κα*λα. Αυτό εμένα μόνο το πόιντερ μπορεί να μου το δώσει... για αυτό είμαι κάπως απόλυτος...

επίσης σχετικά τώρα με τους εκτροφείς, κατα τη γνώμη μου στην ελλάδα το 80% αυτών δεν είναι ουτε στο ήμισυ εκτροφείς.. κυνηγοί του σαββατοκύριακου με 20 – 30 σκυλιά που από αυτά ζήτημα αν βγάζουν έξω τα 5. ετσι είμαι και εγώ εκτροφέας.... για αυτο προσωπίκα οταν θέλω να ζευγαρώσω ψάχνω για κυνηγόσκυλα και δεν πάω καθόλου σε εκτρφείς για απιβήτορα... εκτός αν θέλω να προσθέσω στοιχεία αγώνων

πάντα φιλικά, γιαννης

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Δεκ 21, 2012 6:23 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλησπερα φιλε γιαννη.Εχεις δικιο σε αυτα που λες εγω για κουταβι μιλουσα και εδω στο νησι τα πραγματα ειναι λιγο ποιο οικογενιακα ολοι γνωστοι και βρισκεις καλο σκυλι απο κυνηγους.Το σιγουρο ειναι οτι οταν αγαπας μια ρατσα σκυλου κανεις το καλυτερο για αυτην και ετσι πρεπει να ειναι.Καλη συνεχια στο κυνηγι :wink: Αυτο ειναι το καλυτερο σχολειο :wink:
Φιλικα
νικος

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 22, 2013 5:39 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Από το μέλος μας Βασίλη Χ

Συνάντησα τυχαία έναν φίλο μου με πόιντερ... το εντυπωσιακό είναι ότι ένα από τα σκυλιά του είναι με τρία πόδια... :!: :!: :!: το ακρωτηρίασε λόγω οστεοσαρκώματος... ο γιατρός του είπε να το κάνει ευθανασία λόγω της ηλικίας του (10 ετών) αυτός αρνήθηκε και φέτος κυνήγησε κανονικά με τον σκύλο.... πραγματικός ήρωας ο ποιντεράς... τον τράβηξα 2 video... απολαύστε τον....

:D :D :D :D :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 22, 2013 5:48 pm 
Άβαταρ μέλους

Αξιοι θαυμασμου, και το σκυλι και ο ιδιοκτητης :!: :!: :!:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 25, 2013 11:32 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Νικος Μωρακης έγραψε:

Οπως φαίνεται Νίκο μου υπάρχουν και κάποιοι ΚΥΝΗΓΟΙ που δεν θεωρούν τα σκυλιά τους τους μόνο "εργαλεία" ...
:wink: :D :D :D :D :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 25, 2013 10:37 pm 
Άβαταρ μέλους

gpeppas έγραψε:
Νικος Μωρακης έγραψε:

Οπως φαίνεται Νίκο μου υπάρχουν και κάποιοι ΚΥΝΗΓΟΙ που δεν θεωρούν τα σκυλιά τους τους μόνο "εργαλεία" ...
:wink: :D :D :D :D :D

Παντα χερομαι οταν βλεπω τετοιους ανθρωπους :wink: :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 26, 2013 8:20 am 
Άβαταρ μέλους

Πραγματικά μεγάλη ψυχή ο σκύλος. Αλλά και ο ιδιοκτήτης του αξίζει πολλά μπράβο.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 02, 2013 11:51 am 

φοβερα βίντεο που καταγράφουν κάτι εξαιρετικό την μεγάλη καρδιά ενός πόιντερ :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 04, 2013 1:33 pm 

ΑΞΙΟΙ ΘΑΥΜΑΣΜΟΥ Κ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΙΝΤΕΡ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΑ.ΒΛΕΠΩ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΙΝΤΕΡ (ΚΙΡΚΗ, ΡΙΜΠΟ) ΑΛΛΟΙ ΚΑΛΑ ΣΧΟΛΙΑ Κ ΑΛΛΟΙ ΟΧΙ.ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΜΗΛΑΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΟΙΝΤΕΡ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ Κ ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΤΑΛΕΝΤΑ.ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΣΑΝ ΛΑΤΡΗΣ ΤΗΣ ΦΥΛΗΣ Κ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΔΥΟ ΜΕΤΡΙΩΝ ΠΟΙΝΤΕΡ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΘΟΔΙΚΗ Κ ΜΗ ΕΞΕΛΙΣΗΜΗ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ, ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΑΤΑΚΑ "ΠΟΙΝΤΕΡ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΤΡΕΧΟΥΝ".......

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 04, 2013 8:30 pm 
Άβαταρ μέλους

ΠΟΙΝΤΕΡ Ν.Β. έγραψε:
ΑΞΙΟΙ ΘΑΥΜΑΣΜΟΥ Κ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΙΝΤΕΡ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΑ.ΒΛΕΠΩ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΙΝΤΕΡ (ΚΙΡΚΗ, ΡΙΜΠΟ) ΑΛΛΟΙ ΚΑΛΑ ΣΧΟΛΙΑ Κ ΑΛΛΟΙ ΟΧΙ.ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΜΗΛΑΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΟΙΝΤΕΡ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ Κ ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΤΑΛΕΝΤΑ.ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΣΑΝ ΛΑΤΡΗΣ ΤΗΣ ΦΥΛΗΣ Κ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΔΥΟ ΜΕΤΡΙΩΝ ΠΟΙΝΤΕΡ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΘΟΔΙΚΗ Κ ΜΗ ΕΞΕΛΙΣΗΜΗ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ, ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΑΤΑΚΑ "ΠΟΙΝΤΕΡ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΤΡΕΧΟΥΝ".......

φιλε ποιντερ υπαρχουν και θα υπαρχουν και μετα απο μας.τα θεματα που ανοιγουμε ειναι γαι να μπορεσουμε να τα ανακαλυψουμε.ειναι δυστυχως γεγονως οτι σαυτη την χωρα ο αξιος παραμεριζεται και ο αχρηστος διαφημηζεται και πουλαει.το διαδυκτιο μας δινει την δυνατοτητα να δουμε και να μαθουμε τους αγνωστους αυτους σκυλους.βαλτε βιντεακια παιδια :D :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 04, 2013 9:02 pm 
Άβαταρ μέλους

ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΖΕΡΒΑΣ έγραψε:
ΠΟΙΝΤΕΡ Ν.Β. έγραψε:

φιλε ποιντερ υπαρχουν και θα υπαρχουν και μετα απο μας.τα θεματα που ανοιγουμε ειναι γαι να μπορεσουμε να τα ανακαλυψουμε.ειναι δυστυχως γεγονως οτι σαυτη την χωρα ο αξιος παραμεριζεται και ο αχρηστος διαφημηζεται και πουλαει.το διαδυκτιο μας δινει την δυνατοτητα να δουμε και να μαθουμε τους αγνωστους αυτους σκυλους.βαλτε βιντεακια παιδια :D :D

+1000 :) :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 06, 2013 12:47 pm 
Άβαταρ μέλους

ΠΟΙΝΤΕΡ Ν.Β. έγραψε:

Σήμερα αν δεν έχεις πόιντερ που πάει 400 μέτρα δεξιά και άλλα 400 μετρα αριστερά , δηλαδή από την μία άκρη στην άλλη 800 μέτρα, δεν έχεις ποιντερ και ας μην το βλέπεις σε αυτή την απόσταση και άς έχει αφήσει πισω του μερικές δεκάδες πεδινές η ότι άλο θηραμα υπάρχει μέσα .......
Γεμισαμε όμορφους καλπαστές με μυαλό γεμάτο πίτουρα και ακόμη μυαλο δεν λεμε να βάλουμε , όλοι μας :roll: :roll:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 07, 2013 11:00 pm 
Άβαταρ μέλους

KAKOSLYKOS έγραψε:

Πολύ ωραίο.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 08, 2013 3:11 pm 

ΩΡΑΙΟ ΒΙΝΤΕΟ ΩΡΑΙΑ ΠΟΙΝΤΕΡ ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΠΟΧΗ....

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 12 από 14   [ 198 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: