Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 8 Δημοσιεύσεις ]
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ.......
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 13, 2012 8:22 pm 
Άβαταρ μέλους

επεσε στα χερια μου ενα τευχος του περιοδικου ΑΡΤΕΜΙΣ
και συγκεκριμενα ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ-ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ 2008 Νο 62.
ανοιγοντας την πρωτη σελιδα εχει μια επιστολη καποιου συναδελφου,μαλλον λαθος δεν ξερω αν τελικα εγινε συναδελφος ,μακαρι
να εγινε και μακρια απο τις κακοτοπιες...
εγραφε λοιπον, προφανως στον γραφων τις στυλης :

ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥ

Γιωργο,ειμαι ενας νεος κυνηγος και πριν λιγες μερες πραγματοποιησα
τις πρωτες μου εξορμησεις....στεναχωριεμαι που τοσα χρονια δεν ηξερα τι εχανα!οι μυρωδιες,τα χρωματα,οι μελωδιες της φυσης,συνθετουν ενα
μαγικο κολαζ συναισθηματων που δεν μπορει παρα να σε συγκινησει.
ειναι σαν να σου δημιουργειται εξαρτηση απο μια ανειπωτη αναγκη να
ξαναβρεθεις οσο πιο γρηγορα γινεται κοντα της...μονο που να....ξερεις,
παραξενευτηκα με καποιους κυνηγους και δεν σου κρυβω οτι η διαθεση μου
χαλασε...οταν για παραδειγμα,σηκωθηκα στις 3 τα ξημερωματα να πιασω δεντρο για τρυγονια και στο ξημερωμα με εδιωξε ενας (συναδελφος) για να κατσει αυτος με φωνες,και φθηνες δικαιολογιες.τελικα εφυγα.....

παραξενευτικα επισης που εψαχνα με το σκυλακι μου για ορτυκια και δεν εβρισκα τιποτα,ενω σε ενα τριφυλλι διπλα,που μου ειχε απαγορευτει απο
το βραδυ η εισοδος απο αλλους (συναδελφους), τουφεκαγανε καθε 5
δευτερολεπτα.αυτοι σηκωσαν 150 και εγω 1!

ο μεγαλυτερος πονος ομως μου δημιουργηθηκε οταν εμαθα οτι τουφεκισανε στις 17 σεπτεμβρη 10 περδικες στο (βουνο μου) ενω πηγαν για λαγο.τελικα
1η οκτωβρη οταν πηγα,βρηκα ενα κοπαδακι που εφυγε στα 500μετρα.
τελικα δεν τουφεκισα παρα τις 4 ωρες περπατημα.
δεν πειραζει ,σε λιγο ερχονται οι μπεκατσες θα παρω τα σκυλακια μου και θα παω.βεβαια,πολλοι μου λενε οτι γινεται χαμος στα καρτερια και δεν μενουν αρκετες για σκυλαδες.....

τωρα που το ξανασκευτομαι ισως να γινω λαγας οπως ο παππους μου.
ομως ο φιλος μου ο κωστας που εχει καλα σκυλια σπανια πεταει λαγο
γιατι τους τρωνε ολους το βραδυ με τα φωτα....
για αγριογουρουνο δεν με βλεπω γιατι περυσι χαθηκαν ολα τα σκυλια της παρεας απο φολες.αρα ακυρο κι αυτο!

φιλε γιωργο,ξερω καλα οτι καποιοι αγωνιζονται για το κυνηγι,τη φυση και τα θηραματα.καταλαβα καλα επισης την ομορφια που κρυβεται πισω απο
αυτη τη δραστηριοτητα.
δυστιχως ομως τελικα εγω δεν θα παρω,ευχαριστω.....
βλεπεις ,ειναι καποιοι (συναδελφοι) που κανονισαν για μενα.....χωρις εμενα!

--------------------------------------------------------------------

τα συμπερασματα δικα σας συναδελφοι.
ειναι η λεγομενη κυνηγετικη παιδια που θελουμε να κληρωνομισουν τα παιδια μας και οσοι νεοι θελουν να ασχοληθουν με το κυνηγι.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ.......
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 13, 2012 11:09 pm 
Άβαταρ μέλους

Αν το αγαπάει πραγματικά, θα συνεχίσει ο φίλος κυνηγός, παρά τις άσχημες εντυπώσεις. Δεν σταματάς να φλερτάρεις επειδή κάποια κοπέλα που αγάπησες δεν σου φέρθηκε σωστά. Κάπου, κάποτε θα αποκρυσταλώσει το κυνήγι που του αρέσει και θα μείνει εκεί. Τόσα χρόνια και μεις τόσα άσχημα είδαμε και παραμείναμε. Αρκεί να είναι ο ίδιος ακέραιος. Υπομονή. Τον κόσμο τον αλλάζουμε με το παράδειγμά μας.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 14, 2012 2:15 am 
Άβαταρ μέλους

manpap έγραψε:
επεσε στα χερια μου ενα τευχος του περιοδικου ΑΡΤΕΜΙΣ
και συγκεκριμενα ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ-ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ 2008 Νο 62.
ανοιγοντας την πρωτη σελιδα εχει μια επιστολη καποιου συναδελφου,μαλλον λαθος δεν ξερω αν τελικα εγινε συναδελφος ,μακαρι
να εγινε και μακρια απο τις κακοτοπιες...
εγραφε λοιπον, προφανως στον γραφων τις στυλης :

ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥ

Γιωργο,ειμαι ενας νεος κυνηγος και πριν λιγες μερες πραγματοποιησα
τις πρωτες μου εξορμησεις....στεναχωριεμαι που τοσα χρονια δεν ηξερα τι εχανα!οι μυρωδιες,τα χρωματα,οι μελωδιες της φυσης,συνθετουν ενα
μαγικο κολαζ συναισθηματων που δεν μπορει παρα να σε συγκινησει.
ειναι σαν να σου δημιουργειται εξαρτηση απο μια ανειπωτη αναγκη να
ξαναβρεθεις οσο πιο γρηγορα γινεται κοντα της...μονο που να....ξερεις,
παραξενευτηκα με καποιους κυνηγους και δεν σου κρυβω οτι η διαθεση μου
χαλασε...οταν για παραδειγμα,σηκωθηκα στις 3 τα ξημερωματα να πιασω δεντρο για τρυγονια και στο ξημερωμα με εδιωξε ενας (συναδελφος) για να κατσει αυτος με φωνες,και φθηνες δικαιολογιες.τελικα εφυγα.....

παραξενευτικα επισης που εψαχνα με το σκυλακι μου για ορτυκια και δεν εβρισκα τιποτα,ενω σε ενα τριφυλλι διπλα,που μου ειχε απαγορευτει απο
το βραδυ η εισοδος απο αλλους (συναδελφους), τουφεκαγανε καθε 5
δευτερολεπτα.αυτοι σηκωσαν 150 και εγω 1!

ο μεγαλυτερος πονος ομως μου δημιουργηθηκε οταν εμαθα οτι τουφεκισανε στις 17 σεπτεμβρη 10 περδικες στο (βουνο μου) ενω πηγαν για λαγο.τελικα
1η οκτωβρη οταν πηγα,βρηκα ενα κοπαδακι που εφυγε στα 500μετρα.
τελικα δεν τουφεκισα παρα τις 4 ωρες περπατημα.
δεν πειραζει ,σε λιγο ερχονται οι μπεκατσες θα παρω τα σκυλακια μου και θα παω.βεβαια,πολλοι μου λενε οτι γινεται χαμος στα καρτερια και δεν μενουν αρκετες για σκυλαδες.....

τωρα που το ξανασκευτομαι ισως να γινω λαγας οπως ο παππους μου.
ομως ο φιλος μου ο κωστας που εχει καλα σκυλια σπανια πεταει λαγο
γιατι τους τρωνε ολους το βραδυ με τα φωτα....
για αγριογουρουνο δεν με βλεπω γιατι περυσι χαθηκαν ολα τα σκυλια της παρεας απο φολες.αρα ακυρο κι αυτο!

φιλε γιωργο,ξερω καλα οτι καποιοι αγωνιζονται για το κυνηγι,τη φυση και τα θηραματα.καταλαβα καλα επισης την ομορφια που κρυβεται πισω απο
αυτη τη δραστηριοτητα.
δυστιχως ομως τελικα εγω δεν θα παρω,ευχαριστω.....
βλεπεις ,ειναι καποιοι (συναδελφοι) που κανονισαν για μενα.....χωρις εμενα!

--------------------------------------------------------------------

τα συμπερασματα δικα σας συναδελφοι.
ειναι η λεγομενη κυνηγετικη παιδια που θελουμε να κληρωνομισουν τα παιδια μας και οσοι νεοι θελουν να ασχοληθουν με το κυνηγι.

φιλε καλησπερα,μακαρι να εγινες κυνηγος τελικα..αλλα αυτους που σηναντησες μην απελπιζεσαι ..δεν ειναι φιλε κυνηγοι!! ειναι αυτοι οι κομπλεξικοι ψευτοκυνηγαραιοι που καυχιουνται καθε μεσημερι.. στο καφενειο.. ποσους λαγους σκωτοσαν με τα φωτα ..η το φεγγαρι..! η ποσες μπεκατσες καθαρισαν ..στο καρτερι..η ποσα ορτικια με το μηχανημα ..ολο το βραδυ..κηνηγουν μονο για..νουμερα..νουμερα..νουμερα..ολα τα αμοιρα θηραματα τους καταληγουν στην καταψηξη..(οι πιο πολλοι απο αυτους δεν τα τρωνε κιολας!) , να ξερεις ομως οτι υπαρχουν κ καλα παιδια....(οπως λεει και ο αειμνηστος καζαντιδης). μακαρι αν εισουν τυχερος κ στον δρομο σου.. να συναντισες καποιους.. κ να αλλαξες γνωμη..!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 14, 2012 4:56 pm 
Άβαταρ μέλους

Ετσι δεν ειναι και γενικοτερα η ζωη στην Ελλαδα; Τις προαλλες συμπαθεστατη γιαγια μου εκλεψε τη σειρα στο ΙΚΑ, νεαρος κυριος μου εφαγε τη σειρα στο σουπερ μαρκετ, κυρια μου εκλεψε το παρκινγκ, μακακας παραβιασε κοκκινο με το σχολικο και κοντεψε να με τρακαρει, ηλιθιος /α παρατησε το ποτηρι με τον αδειο φραππε πανω στο αυτοκινητο μου, νεαρος ψυχακιας βγαζει βολτα το dogo argentino του δεμενο πανω στο ποδηλατο του, (και οταν βγαζω βολτα το σκυλακι μου χεζομαι μην τον παρει σβαρνα ολο με το ποδηλατο) και μας κανει μια μπουκια. Και να κλεισω με τους γυφτους που μας πηραν τη σειρα στο σκοπευτηριο γιατι ειναι «Αθλητες» και κανουν «προπονηση» και καλους τζιρους και τ’αφεντικο δεν τους χαλαει χατηρι.
Δηλαδη συγνωμη. Οι καραγκιοζηδες υπαρχουν παντου σ’ολη τη χωρα και σ’ολες τις μα ολες τις εκδηλωσεις της καθημερινης μας ζωης. Ειμαι σιγουρος οτι πολυ απ’αυτους διαβαζουν και το φορουμ – ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ - . Το θεμα ειναι τι γινεται; Φευγουμε απο τη χωρα; Εγκαταλειπουμε και τους αφηνουμε περισσοτερο χωρο για να εκφραστουν ακομη ποιο ελεθερα;

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 20, 2012 12:53 pm 
Άβαταρ μέλους

Hlebouras έγραψε:
Ετσι δεν ειναι και γενικοτερα η ζωη στην Ελλαδα; Τις προαλλες συμπαθεστατη γιαγια μου εκλεψε τη σειρα στο ΙΚΑ, νεαρος κυριος μου εφαγε τη σειρα στο σουπερ μαρκετ, κυρια μου εκλεψε το παρκινγκ, μακακας παραβιασε κοκκινο με το σχολικο και κοντεψε να με τρακαρει, ηλιθιος /α παρατησε το ποτηρι με τον αδειο φραππε πανω στο αυτοκινητο μου, νεαρος ψυχακιας βγαζει βολτα το dogo argentino του δεμενο πανω στο ποδηλατο του, (και οταν βγαζω βολτα το σκυλακι μου χεζομαι μην τον παρει σβαρνα ολο με το ποδηλατο) και μας κανει μια μπουκια. Και να κλεισω με τους γυφτους που μας πηραν τη σειρα στο σκοπευτηριο γιατι ειναι «Αθλητες» και κανουν «προπονηση» και καλους τζιρους και τ’αφεντικο δεν τους χαλαει χατηρι.
Δηλαδη συγνωμη. Οι καραγκιοζηδες υπαρχουν παντου σ’ολη τη χωρα και σ’ολες τις μα ολες τις εκδηλωσεις της καθημερινης μας ζωης. Ειμαι σιγουρος οτι πολυ απ’αυτους διαβαζουν και το φορουμ – ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ - . Το θεμα ειναι τι γινεται; Φευγουμε απο τη χωρα; Εγκαταλειπουμε και τους αφηνουμε περισσοτερο χωρο για να εκφραστουν ακομη ποιο ελεθερα;

Αψογος....!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 24, 2012 1:54 pm 
Άβαταρ μέλους

Hlebouras έγραψε:

συμφωνω 100 %.να περπαταμε στη ζωη και να κυνηγαμε με το κεφαλι ψηλα εχοντας την συνηδηση μας καθαρη.
και αν καταφερουμε να παρουμε με το μερος μας εστω και εναν που ειναι σε λαθος δρομο, και αυτο ειναι μεγαλο κερδος.
καλο απογευμα σε ολους.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 25, 2012 10:31 pm 

Hlebouras έγραψε:

+10000000000000000000000000000000000

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 26, 2012 12:46 pm 
Άβαταρ μέλους

Hlebouras έγραψε:

Σωστός.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 8 Δημοσιεύσεις ]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση