Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 10 από 14   [ 198 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Το πόιντερ του χτες του σήμερα και του αύριο .
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 12, 2012 11:04 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιούλ 13, 2012 1:26 pm 
Άβαταρ μέλους

ο πρώτος πορτοκαλόχρωμος σκύλος είναι ο RAN DEL SOLE, πατερας του 3 φορές παγκόσμιου πρωταθλητή μορφολογίας BREK..........ο δεύτερος σκύλος είναι ο πολύ γνωστός MOSE DELLA RIVAZZA του ALVARO MARETTI..........και ο MOSE ειναι πρωταθλητης μορφολογίας..........παρατηρήστε την πολύ ικανοποιητική του κίνηση για σκύλο μορφολογίας και την εκδήλωση των ενστίκτων........ας είναι και σε στητό.
το αναφέρω ως γνώμη....μιάς και σπάνια θα δείτε αναφορές για τέτοια σκυλιά...............δυστυχώς ότι είναι εκτός μεγάλης έρευνας.............δεν κάνει σύμφωνα με τους ειδήμονες :? :? :?
άσχετα την ζημιά που έχουν κάνει οι μεγάλοι αγωνομάχοι της GRANDE CERCA :wink: :wink: :wink:
στο 4¨09 το μεγαλειωδες ξεσήκωμα του RIBOT και η αντίδραση του ιδοκτήτη του.
σε αυτό το dvd λέγονται και κάποιες αλήθειες για τα χαρακτηριστικά που έχει χάσει σήμερα το πόϊντερ.........και κυρίως από τον ηλικιωμένο κύριο Grazzi.......o οποίος ως παλιός κυνόφιλος και ιδιοκτήτης πολλών διάσημων σκύλων.......αναπολεί το παρελθόν........και μας προτρέπει να το θυμηθούμε.......ο ίδιος κάνει αγώνα όπως λέει.......αλλά δυστυχώς πλέον είναι μακαρίτης.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 14, 2012 2:27 pm 

Γεια σου Μηνα εγκυκλοπαιδεια..!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: English pointer
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 24, 2012 9:42 pm 
Άβαταρ μέλους

γιασας παιδια :wink: ,,,,μετα απω την περιπετεια που ειχα με τον ποιντερα που εχασα,,,δυστυχως δεν μπωρεσα να τον βρω :( :( ,,βεβαια τον ψαχνω ακωμη αλλα τιποτα :( ...ετσι πηρα την απωφαση να αγωρασω ενα αλω :wink: ,,,,,,πηρα μια ποιντερινα απω εναν γνωστομου,1ετους,,το σκυλακι μωλις το ειδα μου αρεσαι πολυ :wink: ,,,, τωρα εχουμε δουλια μπρωσταμας μιας και εκανα την επιλογη,να παρω χρονιαρικο σκυλι,, οφιλος το ειχε δουλεμενω με τα ορτυκακια,,και το σκυλακι δυχνη καλα στοιχια :wink: ,,,,,και καπιες φωτο απω την ποιντερινα :wink: :wink:Εικόνα

Uploaded with ImageShack.usΕικόνα

Uploaded with ImageShack.usΕικόνα

Uploaded with ImageShack.us

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: English pointer
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιούλ 25, 2012 9:31 am 

ΣΑΚΗ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ !!! ΚΑΛΟΤΥΧΗ!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 02, 2012 9:25 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Εικόνα

gpeppas έγραψε:

Γιατί τόσα παράπονα για το Πόιντερ ρε παιδιά? http://www.gpeppas.gr/kinofilia/pointer12.html

Το δεύτερο μέρος εδώ https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

και το τρίτο στο περιοδικό Κυνηγεσία Κυνοφιλία που κυκλοφορεί τώρα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 03, 2012 9:50 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Εικόνα

Δεν λέγαμε κάτι για αραβικό άλογο κλπ ;) :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 04, 2012 10:30 am 

η φωτογραφια εινα ι- ραμμενη - για τα παραπανω αρθρα για το ποιντερ .
αυτο καταντισανε καποιοι το ποιντερ αλογο για ιπποδρομιες λιγων λεπτων 8)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 05, 2012 9:04 pm 
Άβαταρ μέλους

Τι φταίει η φυλή αν οι άνθρωποι την χάζεψαν για λόγους καλπασμού ανοίγματος αγώνων του τέταρτου-εικοσι λεπτων που αυτό που κοιτάμε ειναι πώς βαστάει την ουρά και το κεφάλι ......
Ενώ θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει το μυαλό και αν το σκυλί ψάχνει τα πιθανά σημεία που κατά την γνωμη μας έχουν πουλιά και όχι απλά ευθείες δεξιά και αριστερά σε ένα κάμπο.....
Γοαυτό πάρτε σεττερ που ακόμη έχουν μυαλό ..... :mrgreen:
Την κατάσταση για το πόιντερ ευτυχώς σώζουν καποιοι κυνηγοί ακόμη :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 05, 2012 10:41 pm 
Άβαταρ μέλους

setterman2012 έγραψε:
Τι φταίει η φυλή αν οι άνθρωποι την χάζεψαν για λόγους καλπασμού ανοίγματος αγώνων του τέταρτου-εικοσι λεπτων που αυτό που κοιτάμε ειναι πώς βαστάει την ουρά και το κεφάλι ......
Ενώ θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει το μυαλό και αν το σκυλί ψάχνει τα πιθανά σημεία που κατά την γνωμη μας έχουν πουλιά και όχι απλά ευθείες δεξιά και αριστερά σε ένα κάμπο.....
Γοαυτό πάρτε σεττερ που ακόμη έχουν μυαλό ..... :mrgreen:
Την κατάσταση για το πόιντερ ευτυχώς σώζουν καποιοι κυνηγοί ακόμη :wink:

Επειδή μου αρέσει η αυτοκριτική, ως ιδιοκτήτης σέττερ σου λέω ότι και αυτά έχουν αποκτήσει κουσούρια από την αγωνομανία.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 06, 2012 1:46 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

gpeppas έγραψε:
Εικόνα

Δεν λέγαμε κάτι για αραβικό άλογο κλπ ;) :D

Μερικά λόγια και από μένα για αυτά τα άρθρα για το πόιντερ...

Τα διάβασα προσεχτικά και η διαπίστωση μου ήταν ότι όντως υπάρχει πρόβλημα σ αυτή την υπέροχη φυλή δεικτών...
Θα συμφωνήσω λοιπόν ότι το βασικό πρόβλημα είναι στο μυαλό κάποιων πόιντερ και σίγουρα το δημιουργήσαμε εμείς οι ίδιοι που λέμε ότι λατρεύουμε και "εκτρέφουμε "το πόιντερ ...
Το πόιντερ "χάναται" από το πραγματικό κυνήγι γιατί εξειδικεύετε με τον ένα η τον άλλο τρόπο σε "κάτι" εισαγόμενο από χώρα που έχει χάσει το κυνήγι του άγριου θηράματος...
Αλλοι από τους γνωστούς κυνόφιλους λάτρεις του πόιντερ ( αλλά και μη) τα έγραψαν συγκαλυμμένα άλλοι πιο ανοιχτά και καθαρά , αλλά όλοι συγκλίνουν με τον ένα η άλλο τρόπο ότι όντως υπάρχει κάποιο πρόβλημα σήμερα στην φυλή , συμφωνώντας λοιπόν με αυτό και τους διάφορους λόγους που προαναφέρθηκαν θα ξεκινήσω αρχικά με λίγες από τις πολλές διαπιστώσεις μου στον κυνοφιλικό χώρο με τις εξείς και με τον τρόπο που εγώ προτιμώ ευθέως...

1- Κυριοι διάφοροι επίσημοι εκτροφείς της φυλής , κάνετε τόσες γέννες κάθε χρόνο που είναι αυτα τα ΠΡΑΚΤΙΚΑ αποτελέσματα από κάποια από αυτά τα κουταβια στο κυνήγι και στους αγώνες του πρακτικού κυνηγιού σε ΑΓΡΙΟ ΘΗΡΑΜΑ ...

2- "ΟΚΑΔΕ" δηλαδή διοικούντες ΔΣ πώς ενώ λες ότι το ήμερο καταστρέφει το πόιντερ κάνεις αγώνες σε ήμερο θήραμα και μάλιστα δίνεις αξιολογήσεις με κατατάξεις , κύπελλα ...

3- Πώς στέλνεις επίσημους κριτές σου να απονείμουν CAC σε ήμερο , αναδεικνύοντας μέσα από αυτό σκυλιά που το μόνο που κάνουν είναι να παίρνουν τόπο με πιθανούς ωραίους καλπασμούς συνήθως από την πολύ εκπαίδευση αλλά χωρίς καμία εφυία στο ψάξιμο στις ιδιαιτερότητες του τόπου στο να βρει θήραμα εκεί που συχνάζει το άγριο θήραμα κλπ ...

4-Γιατί επιτρέπετε κάποιοι κριτές αυτό τον διαχωρισμό που επιβραβεύει την εικόνα από τα κυνηγετικά ένστικτα και την εξυπνάδα που πρέπει να έχει ένας κυνηγός πόιντερ , οπως πχ ενώ ένα σκυλί έχει βρει στον Σχιστό πχ 2 ζευγάρια πέρδικες με ένα στυλ πιο μαλακό αλλά πάντα μέσα στης φυλής του ψάχνοντας έξυπνα "καθαρίζει" την πλαγιά ... και ένα άλλο που πάει γρήγορα και περνάει πάνω κάτω δεν βρίσκει τίποτε του κάνετε επανάκληση ...
Στο πρώτο θα δώσετε μάχιμο πολύ καλός στο δεύτερο αν "τύχη" και φερμάρει κάπου CAC ...
Τελικά τι θέλουμε να επιβραβεύσουμε και τι θέλουμε να παράγουμε...

5- Οταν ένας κριτής και μάλιστα χορτασμένος δεν μπορεί να παραδεχτεί ότι βλέπει μορφολογικά ένα εξαίρετο ζώο για τον όπιο λόγο και όταν υποτίθεται ότι είναι χορτασμένος από πόιντερ τότε το "πρόβλημα" δεν είναι μόνο στο πόιντερ...

6- Δεν μπορείς να λες αγαπώ το πόιντερ αλλά κυνηγώ με την τάδε φυλή γιατί βγαίνει πιο εύκολα ... , κάτσε και σπάσε τον κ..ο σου να φτιάξεις άτομα όπως νομιζεις ότι πρέπει να είναι το πόιντερ .....

Αυτές είναι για αρχή κάποιες από τις πολλές απορίες μου έχω , υπάρχουν και άλλες πολλές , άλλη φορά όμως ..

ΥΣ1
Με αυτά που έγραψα δεν θέλω ούτε να προσβάλω ούτε να ισοπεδώσω κάτι , κάποιοι που με γνωρίζουν κάπως περισσότερο το ξέρουν καλά ότι τις σκέψεις μου τις λέω ευθέως και είμαι ανοιχτός πάντα σε οτιδήποτε διάλογο εποικοδομητικό και σίγουρα ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΟ ...
Αν θέλουμε κάτι να λύνεται πρέπει να το πιάνουμε από παντού και ειδικά όπου πονάει...

ΥΣ2
Νομίζω ότι από τα πιο ξεκάθαρα άρθρα-επιστολές ήταν και επιστολή του κ Ευγενία τον οποίο δεν γνωρίζω προσωπικά αλλά συμφωνώ σε πολλά μαζί του ...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 07, 2012 9:54 am 
Άβαταρ μέλους

Τι κάθεστε και ζητητάτε αφού όλο το στήσιμο της ελληνικής κυνοφυλίας έχει Ιταλικοποιηθεί και βασίζετε στην μεγάλη έρευνα και το ήμερο θήραμα ....
Το πρόβλημα .....το συγκεκριμένο δεν είναι υπαρκτό μόνο στο πόιντερ αλλα και στο σέττερ όπου ήδη βλέπουμε να υπάρχουν πολλά σκυλιά που τρέχουν τρέχουν τρεχουν ..... και συντόμως θα ενταθεί και στις άλλες φυλές ....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 07, 2012 2:31 pm 
Άβαταρ μέλους

παιδια η υποκρισία είναι απίστευτη, το πρόβλημα είναι σχετικά έντονο αλλά παρουσιάζεται.....μαλακά και ανεπαίσθητα...............2 παραδείγματα θα πω....2 γνωστοί μου.........ο ένας πολύ γνωστός μου.....βάζει ωραία βιντεάκια στο facebook..........και λεει............να ρε παιδιά που υπάρχει πρόβλημα :?: :?: :?: εγώ ξέρω όμως ότι τα σκυλιά του τα έκανε απο 200 εξόδους μέχρι να σταματήσουν το μάτι και να δουλεύουν την μύτη........όπως το λέω 200 εξόδους για να σταματήσουν οι φέρμες στην πεταλούδα..........ένας άλλος εκθειάζει τα ζώα του..........όταν πριν ένα χρόνο περίπου μου έλεγε ότι η βασική θηλυκιά του την οποία ζευγάρωσε....ήταν παντελώς ακατάλληλη για κυνήγι, με 2 κολλάρα και συνεχώς την έχανε, ουδεμία επαφή με το αφεντικό.........καλά για θήραμα ούτε κουβέντα :shock: :shock: :shock:
ιντερνετικος φιλος ο οποιος αρθρογραφει που και που στην Gazetta della cinofilia.........μου ελεγε σε ερωτηση μου οτι το ποϊντερ ειναι απαξιωμενο στις ταξεις των κυνηγων στην Ιταλια αυτη την στιγμη, οι μονοι οι οποιοι ενδιαφερονται να αποκτησουν πόϊντερ ειναι αυτοι που κανουν ερασιτεχνικη ή επαγγελματικη ενασχοληση με τους αγωνες..........οταν την ρωτησα που εντοπιζει την αιτια μου ειπε καθαρα οτι πλεον εδω και αρκετα χρονια βρισκεται σε χερια που εχουν επιδερμικη και επιφανειακη σχεση με το κυνηγι, σε χερια μη κυνηγων, ακομα μεγαλυτερο κανει το προβλημα οτι και οι κριτες νεας γενιας εχουν μαθει σε εναν λανθασμενο τυπο σκυλου καταλληλο μονο για αγωνες στα ματιας τους, χωρις οι ιδιοι να εχουν πολλες βιωματικες εμπειριες στο κυνηγι....χαρακτηριστικα μου ειπε οτι βλεπεις καποιους κριτες για 20 λεπτα σε μια ρεζερβα και αυτο ειναι ολο........ονοματα δεν αναφερηκαν.
Στα αρθρα της Κυνηγεσιας και κυνοφιλιας καποιοι προσπαθησαν να περασουν μια αισιοδοξη νοτα, οτι κατι θα αλλαξει..........το ερωτημα ειναι πως θα αλλαξει.......οταν το 98% των σκυλων που κυκλοφορουν στην ελλαδα γεννετικα προερχεται απο αυτους τους σκυλους οι οποιοι εχουν κανει την ζημια :roll: :roll: :roll: :roll: ειναι πραγματικα αποριας αξιο πως θα αποβαλεις αυτα σταθεροποιημενα χαρακτηριστικα τα οποια χτιστηκαν εδω και 25 χρονια απο τους Ιταλους εκτροφεις, επικεντρωμενα μονο στην ποιοτητα καλπασμου και στην ασκοπη μεγαλη νοοτροπια...........οσο συνεχιζουμε να μισοκρυβουμε την αληθεια, το προβλημα θα γιγαντωνεται.
ενα τελευταιο παραδειγμα δικο μου........φετος ενδιαφερθηκαν 2 ιταλοι και ενας Γεωργιανος για καποια δικα μου κουταβια........οι Ιταλοι την πρωτη και μονιμη ερωτηση που μου εκαναν ηταν αν ειχαν καλο καλπασμο και κρατημα κεφαλιου, και ποσο μακρυα πηγαιναν............ο Γεωργιανος στην συζητηση επανω μου ειπε οτι θελει οι γονεις να εχουν οσο το δυνατον λιγοτερο Ιταλικο αιμα απο γνωστους πρωταθλητες.........οταν τον ρωτησα γιατι.............μου ειπε οτι μεσα 2,5 χρονια εφερε μαζι εναν ξαδελφο του 11 κουταβια απο Ιταλια και Γαλλια απο γνωστους πρωταθλητες αγωνων.................ΕΠΙ ΛΕΞΗ............''ΣΠΑΤΑΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 13.ΟΟΟ ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΕΝΑΣ ΚΟΥΒΑΣ ΜΕ ΣΚΑΤΑ'' τι να την κανει την ποιοτητα του καλπασμου ο Γεωργιανος που βρισκεται στον παραδεισο της μπεκατσας, αν δεν εχει αποτελεσμα ο σκυλος?????
και κατι τελευταιο λεγεται ολο και πιο συχνα οτι το ποιντερ θελει γνωσεισ και ειδικες ικανοτητες, και αλλες ειδικες ΠΑΠΑΡΙΕΣ.....................απο ποτε ρε παιδια απεκτησε ολες αυτες τις ειδικες απαιτησεις το ποϊντερ και εγινε και εκλεκτικο στον ιδιοκτητη του???????? ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΕΣ ΦΥΛΕΣ, ΕΙΤΕ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ, ΕΙΤΕ ΕΠΑΝΙΕΛ, ΕΙΤΕ ΣΕΓΚΟΥΤΖΙΟ ΙΤΑΛΙΑΝΟ............ΕΞΟΔΟΥΣ ΚΑΙ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ.........ΟΤΙ ΡΑΤΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΑΠΑΙΤΗΣΗ............ΔΗΛΑΔΗ ΟΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΠΟΥ ΤΟ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΗΚΑΝ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 40 ΚΑΙ 50 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ Ο ''ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΗΣ ΦΕΡΜΑΣ'' ΑΠΟ ΧΑΤΙΡΙ ΤΟΥ ΤΗΝ ΕΔΩΣΑΝ...............ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ.....ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩς ΤΕΙΝΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.......ΕΝΑΣ ΕΙΔΙΚΟΣ ΣΚΥΛΟΣ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΚΟΠΟ ΚΑΙ ΧΡΗΣΗ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ.........ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΟΥΝ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΚΥΝΗΓΟ, ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΛΠΑΣΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΟΒΕΙ ΕΥΘΕΙΕΣ ΙΣΩς ΚΑΙ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΟΥ...........ΕΕΕΕ....ΑΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΕΡΜΑ ΣΕ ΜΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗ...........ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΓΙΣΤΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ. :cry: :cry: :cry: :lol: :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 08, 2012 12:19 pm 
Άβαταρ μέλους

Ένα από το πολύ βασικά θέματα είναι ότι οι τελευταίες γενιές κριτών ανατρέφονται με τα δεδομένα των αγώνων της μεγάλης έρευνας …….
Αυτά τα δεδομένα κατόπιν τα ψάχνουν έντονα και στους άλλους υποδεέστερους αγώνες σύμφωνα με την γνώμη πολλών μεγαλοκυνόφιλων …..
Και εκεί το παιχνίδι χάνετε και τα προβλήματα εντείνονται ……. :!: :!: :!:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 08, 2012 5:52 pm 
Άβαταρ μέλους

kinofilos έγραψε:
Τι κάθεστε και ζητητάτε αφού όλο το στήσιμο της ελληνικής κυνοφυλίας έχει Ιταλικοποιηθεί και βασίζετε στην μεγάλη έρευνα και το ήμερο θήραμα ....
Το πρόβλημα .....το συγκεκριμένο δεν είναι υπαρκτό μόνο στο πόιντερ αλλα και στο σέττερ όπου ήδη βλέπουμε να υπάρχουν πολλά σκυλιά που τρέχουν τρέχουν τρεχουν ..... ....

Είναι αλήθεια έχει εμφανιστεί και στα σέττερ και μεγαλώνει συνέχεια...... :roll:

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 10 από 14   [ 198 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: