Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 2 από 2   [ 24 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 14, 2009 12:26 am 

ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΩΧΗ ΜΟΥ ΕΝΑ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΜΠΡΑΚ ΤΗΣ ΩΒΕΡΝΗΣ.ΥΠΑΡΧΗ ΚΑΠΟΙΟ ΘΥΛΙΚΟ ΓΙΑ ΖΕΥΓΑΡΩΜΑ.Ο ΣΚΥΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟΣ ΜΕ ΧΑΡΤΙΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: MΠΡΑΚ ΩΒΕΡΝΗΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 18, 2010 9:57 pm 

ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΕΦΕΡΑ ΕΝΑ ΘΥΛΙΚΟ ΣΚΥΛΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΡΑΤΣΑ ΜΠΡΑΚ ΤΗΣ ΩΒΕΡΝΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΩΝΙΑ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΠΕΝΤΙΓΚΡΙ ΤΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ.Ο ΕΚΤΡΟΦΕΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΩΡΑΣΑ ΜΟΥ ΕΣΤΗΛΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΩΛΗΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ.ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ Κ.Ο.Ε ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΕ ΤΟ ΠΕΝΤΙΓΚΡΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ.ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ;ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ ΑΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΟΥΤΑΒΙΑ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 18, 2010 10:14 pm 
Άβαταρ μέλους

Νομίζω ότι το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι με τον πωλητή να σου στείλει άλλα χαρτιά στο όνομα σου που θα κάνουν για το εξωτερικό και θα είναι αναγνωρίσιμα από τον ΚΟΕ.
Πιθανότατα θα σου ζητήσει κάτι γιατί αυτά κοστίζουν κάποια ευρώ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 29, 2010 9:34 am 
Άβαταρ μέλους

Δεν ξερω αν λυθηκε το θεμα σου αλλα αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να στειλεις στον αντιστηχω ομιλο της πωλονιας το πεντιγρι και καπια χρηματα με western yunion με το χαρτι της μεταβιβασης και το πεντιγρι απο εκει θα σου το κανουν export αν δεν ειναι και θα φραφτει το ονομα σου στο πισω μερος και μετα αυτο που εχεις να κανεις ειναι να το στειλεις στο κοε με ενα 20 αρικο για να σου βαλουν την ελληνικη σφραγιδα.Η αν θελεις μπορεις να τα ξαναστειλεις πισω στον εκτροφεα μαζι με τα χρηματα να σου το φτιαξει αυτος!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 29, 2010 7:00 pm 
Άβαταρ μέλους

γεια σου Πασχαλη,ευχομαι να εισαι καλα :wink: παντα εξυπηρετικος ρε φιλε μπραβο :)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 23, 2010 1:14 pm 

Εχω ακουσει για αυτα τα σκυλια και ειναι πολυ δυνατα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 01, 2012 9:12 pm 

kalispera....psaxnw....gia koutabi....mprak obernis......opoios kseri kati as m pei...euxariste..!!! :x

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 02, 2012 7:11 pm 
Άβαταρ μέλους

Giannis21 έγραψε:
kalispera....psaxnw....gia koutabi....mprak obernis......opoios kseri kati as m pei...euxariste..!!! :x

http://www.kinigotopos.gr/2011/10/76.html

Από κ Λουλάκης Κων/νος

Σκυλί μεικτού θηράματος

Αγαπητέ κ. Κυριτσάκα, σας χαιρετώ από την Κρήτη.

Θέλω την άποψη σας στο παρακάτω ερώτημα. Με δεδομένο ότι έχω τη δυνατότητα να έχω μόνο ένα σκύλο, και με δεδομένο ότι θέλω να κυνηγώ και πουλιά και λαγό στην Κρήτη, σκέφτομαι την απόκτηση κάποιου σκύλου μεικτού θηράματος. Κάποιου μπρακ. Από όσα έχω διαβάσει "καταλήγω" στο Γαλλικό Μπρακ Τύπου Πυρηναίων. Μικρόσωμα, εύκολα εκπαιδεύσιμα σκυλιά, ήσυχα στο σπίτι και με αντοχή στη ζέστη και στο κρύο(αν και το κρύο στην Κρήτη δεν μας αφορά και πολύ). Είναι λίγο δυσεύρετα στην Ελλάδα αλλά υπάρχουν. Ποιά η άποψη σας για τη συγκεκριμένη ράτσα στο κυνήγι του λαγού; Γιατί στο κυνήγι των πουλιών πιστεύω πως δεν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Έχετε κάποια άλλη ράτσα να προτείνεται, εκτός Κούρτσχααρ, Ντράχτααρ, που δεν είναι κατάλληλα για την περίπτωση μου;

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας

Με εκτίμηση

Απάντηση

Για το Γαλλικό Μπρακ τύπου Πυρηναίων έχω προσωπική και επισταμένη άποψη κ. Λουλάκη επειδή τα πρώτα τουλάχιστον σκυλιά που εισήχθησαν στην Ελλάδα εδώ και μερικά χρόνια, ήρθαν με δική μου παραίνεση και προτροπή και σήμερα μπορώ να πω πως νοιώθω χαρούμενος που αυτή η ράτσα έχει εδραιωθεί στη χώρα μας.

Πράγματι είναι εξαιρετικός σκύλος το Γαλλικό Μπρακ και μπορεί να ικανοποιήσει έναν απαιτητικό κυνηγό που θέλει να κυνηγάει πουλιά και λαγό σαν εσάς. Εχει όλα τα προσόντα που αναφέρετε, μαθαίνει γρήγορα και εύκολα το κυνήγι, σχεδόν μόνος του χωρίς δυσκολία και μπορεί να κυνηγήσει άνετα το λαγό με τον τρόπο εργασίας του και αφού βέβαια τον εκπαιδεύσετε κατάλληλα.

Αφού αποκλείσατε το Κούρτσχααρ και το Ντράχτααρ, μια άλλη ράτσα που κυνηγάει πουλιά και αρέσκεται στο λαγό και στα τριχωτά θηράματα γενικώς είναι το Ουγγρικό Βίζλα, όμως δυστυχώς είναι λίγο σπάνιο στην Ελλάδα. Κι αυτός είναι εξαιρετικός ηπειρωτικός σκύλος με πολλά κυνηγετικά προσόντα για γενικό κυνήγι.

Επίσης υπάρχει και το Γαλλικό Κόρθαλ, το Μπρακ Μπουρμποναί, το Μπρακ Αριέγης (πουλόσκυλο), το Μπρακ της Ωβέρνης αλλά δεν υπάρχουν εδώ..

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 02, 2012 7:15 pm 
Άβαταρ μέλους

Giannis21 έγραψε:

Πάρε ένα τηλέφωνο στον ΚΟΕ και ρώτα αν έχουν καταγράψει κάποιον ιδιοκτήτη/εκτροφέα με αυτή τη ράτσα.
Διαφορετικά από Γαλλία(την πατρίδα του).
Ίσως ο κ. Κυριτσάκας(που ασχολείτε με Γαλικές φυλές)να μπορεί να βοηθήσει σε κάθε περίπτωση. Και ένα τηλέφωνο σε αυτόν ίσως μπορεί να σου δώσει απάντηση στο ερώτημα σου.

Y.Γ. Γράφε Ελληνικά.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 2 από 2   [ 24 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: