Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 6 από 9   [ 133 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ηλεκτρονικό κρέμασμα θηραμάτων (Facebook ) των κυνηγαράδων..
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 05, 2010 10:42 am 
Άβαταρ μέλους

οχι ανοητος ελληναρας ειναι που τον νοιαζει μονο ο κωλος του και η παρτη του, σου λεει αφου μονο παπια κυνηγαω και οχι περδικα ή μπεκατσα τι με νοιαζει τι θα κανουν οι αλλοι?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Ηλεκτρονικό κρέμασμα θηραμάτων (Facebook ) των κυνηγαράδων..
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 05, 2010 3:24 pm 
Άβαταρ μέλους

manpap έγραψε:
ρε παιδια τι ειναι αυτος?ειναι κυνηγος ?μηπως ειναι βαλτος απο καπου?μηπως τρωει μονο μαρουλια και μπροκολα και οταν ειναι μονος του και δεν τον βλεπει κανεις κατεβαζει τα σουβλακια?

λοιπον φιλαρακο διαβασε κανα δυο σελιδες πριν και μετα τα λεμε που θα μας πεις και οικολογους τρομ-- εμενα με βλεπουν η οικολογη στον δρομο και σπανε γωνια κατευθιαν εγω για αυτο εγραψα εδω ειδαν λεει φοτο με πολλα θυραματα και παθανε πλακα απο τους κακους κυνηγους αν συνεχισουνε ετσι δεν θα ανεβαζει κανενας φοτογραφιες . εγω οταν παω με την παρεα μου ενωειτε πως στο τελος θα ενωθουμε τα πουλια για φοτο δεν σημενει οτι ειμαστε λαθροθιρες αν ειναι δυνατον εαν καποιος ξερει κατι παραπανο για αυτο εχουμε θυροφηλακες που ειναι το παραλογο . οσο για για τα μπροκολα κ.τ.λ. στα χαριζο 8)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 05, 2010 3:40 pm 
Άβαταρ μέλους

ΜΗΝΑΣ ΓΚΙΝΟΣ έγραψε:
οχι ανοητος ελληναρας ειναι που τον νοιαζει μονο ο κωλος του και η παρτη του, σου λεει αφου μονο παπια κυνηγαω και οχι περδικα ή μπεκατσα τι με νοιαζει τι θα κανουν οι αλλοι?

λοιπον μαγκα ακου να δεις[εχεις αρχισει να ξεφευγεις και αυτο δεν ειναι καλο ] για το ελληναρας δεν εχω προβλημα μας εχουν πει και χειροτερα , αν αυτο ειναι γιατι αγαπαω την πατριδα μου δεν πειραζει οπως και να με πουνε .τωρα εγω κυνιγαω ολα τα κυνιγια απο τσιχλα μεχρι αγριογουρονο . περδικα εχω παει 3 φορες στα μερη μας η περδικες εχουν εξαφανιστοι εδω και χρονια αφτες που εχουμε ειναι απο απελευθεροσεις του συλογου για αυτο της λεω κοτες ειναι απο κοτετσι τι να κανουμε τωρα εγω τετοιο κυνιγη δεν το θελο . τα μονα μερη με αγρια περδικα ειναι προς γρεβενα μερια απο οτι ξερω . εαν αγαπατε τοθυραμα οπως λετε μονοι σας θα επρεπε να την ψαχνατε εκτος και αν δεν βλεπετε περα απο την μυτι σας αυτα και τελος 8)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 05, 2010 4:26 pm 
Άβαταρ μέλους

Παράθεση:
τα μονα μερη με αγρια περδικα ειναι προς γρεβενα μερια
:lol: :lol: :lol:
σοβαρεψου το forum το διαβαζει πολυς κοσμος, και εσυ συνεχιζεις τις ιδιες βλακειες αλλα δεν το καταλαβαινεις, οποτε βουλωστο γιατι θα σε παρουν στο ψιλο πολλοι και θα ντραπεις να ξαναγραψεις, οποτε φιλικα στο λεω σοβαρεψου :wink: :wink: :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 05, 2010 6:11 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα σ όλους.
Παιδιά για πολύ σοβαρούς προσωπικούς λόγους για κάποιες ημέρες απείχα από την σελίδα και ακόμη δεν είμαι έτοιμος για πλήρη συμμετοχή ....
Θα ήθελα λοιπόν να σταματήσει η προσωπική διένεξη μεταξύ συναδέλφων κυνηγών , ιδιαίτερα μία στιγμή που όλοι πρέπει να είμαστε ενωμένοι σαν γροθιά αφού το κυνήγι βρίσκεται σε μία πολύ δύσκολη καμπή και κινδυνεύει άμεσα !
Έχουμε μπροστά μας πολύ κρίσιμες εκλογές που το αποτέλεσμα τους θα κρίνει σε μεγάλο βαθμό και το κυνήγι , δεν είναι δυνατόν λοιπόν να πολεμάμε μεταξύ μας αυτή την στιγμή για πράγματα που και αυτά είναι μεγάλης σημασίας , αλλά μπορούμε να συζητήσουμε μετά τις εκλογές και αφού έχουμε κάνει όλοι το καθήκον μας με την ψήφο μας υπέρ του κυνηγιού !
Σας ξανά παρακαλώ λοιπόν να ηρεμήσουμε όλοι και μετά τις εκλογές θα βρούμε τον δρόμο μας να συζητήσουμε τις όποιες απόψεις μας , εντάξει φίλοι , Μηνά , DIASo1, Manabis και όλοι οι υπόλοιποι ...
Σας ευχαριστώ όλους για την κατανόηση που θα δείξετε .

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 05, 2010 9:19 pm 

:( :( αυτα δεν ειναι ωραια πραγματα για κανεναν ουτε οι φωνες ουτε η επιδειξη. τετοιου τυπου φορουμ ??? δηλαδη?? εχουνε κατι οσοι το παρακολουθουν η ειναι λιγοτερο κυνηγοι τι να πω κριμα να τρωγομασε μεταξυ μας :(

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 05, 2010 10:31 pm 
Άβαταρ μέλους

DIAS01 έγραψε:
οσο για για τα μπροκολα κ.τ.λ. στα χαριζο )

δεν τα θελω.θα μου δωσεις τα σουβλακια? :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Επίδειξη θηραμάτων, ανταγωνισμός, ποσότητα και όχι ποιότ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιούλ 15, 2011 8:06 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα παίδες ,
όπως θα είδατε μερακλήδες που ψάχνουν το κάτι παραπάνω στην ποιότητα υπάρχουν παντού
;) :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 01, 2011 12:15 pm 

:roll:

Τελευταία επεξεργασία από psiras και Πέμ Νοέμ 08, 2012 10:26 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 20, 2011 3:19 pm 
Άβαταρ μέλους

Κάποιοι ανώνυμοι αλλά και επώνυμοι στην κυνοφυλία συνεχίζουν να επιδεικνύουν πολλά σκοτωμένα θηράματα σαν επίδειξη !
Μάλιστα έχουν εκσυγχρονιστεί , τώρα τα διάφορα στέκια ... τους τα έχουν μεταφέρει στις σελίδες στο Facebook , που δυστυχώς για το κυνήγι το ίδιο το επισκέπτονται χιλιάδες κόσμος που δεν έχει σχέση μαζί του .
Καμαρώνουν πάνω από σκοτωμένα θηράματα τα οποία είναι πεταγμένα οπουδήποτε αρκεί να είναι πολλά, αφού έδειξαν πόσο καλοί κυνηγοί είναι ... !
Τι καλά παραδείγματα που δίνουν στους νέους κυνηγούς ειδικά παράγοντες .... της κυνοφιλίας :roll: :(

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 20, 2011 10:34 pm 
Άβαταρ μέλους

Αααα δεν καταλαβαινουν αυτοι απο τετοια, μαλλον θα μιλας για τον Καλφοπουλο.
Ειναι και κακογουστοι , βγαλε τα ρημαδια τα πουλια μια ωραια φωτο να συνοδευονται και απο το φυσικο τοπιο, μην τα αραδιαζεις επανω στο καπω του αυτοκινητου............αλλα.....αν ειχαν γουστο ισως να ηταν και λιγο πιο συνετοι...............
ενα αλλο χαρακτηριστικο ειναι οτι αντι να βαλουν καμια ωραια φωτο των σκυλιων επί του έργου ή να ποζαρουν τα σκυλια μαζι με τα θηραματα, ποζαρει ο ήρωας.
παντως ειναι αξιοπεριεργο οτι βγαινουν πολλοι χειροκροτητες και επιδοκιμαζουν αυτες τις φωτο. :( :roll:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 20, 2011 10:58 pm 
Άβαταρ μέλους

psiras έγραψε:
βρε DIAS01 δεν μπορω να καταλαβω τι μυαλα κουβαλας.ποιος σ εμαθε εσενα οτι ο κυνηγος ειναι ενα ακαρδο πλασμα που σκοτωνει οτιδηποτε βρεθει μπροστα τ.ποιος σ ειπε εσενα οτι ο κυνηγος ειναι ενα πλασμα χωρις ψυχη που δεν ποναει για τα θηραματα που σκοτωνει?ποιος σ ειπε εσενα οτι ο κυνηγος δεν λυπαται ενα λαγο οταν τσιριζει ή ενα πουλι οταν ξεψυχαει?ποιος σ τα μαθε ολα αυτα?
οσο για τα περι οικολογιας που λες.αν οικολογια ειναι να προστατευεις τα θηραματα τοτε ναι ειμαι οικολογος.αν οικολογια σημαινει να προστατευεις τους βιοτοπους και απο οτι τους απειλει τοτε ναι ειμαι οικολογος.και ειμαι πολυ περηφανος γιαυτο.πρεπει καποτε να καταλαβεις οτι οι οικολογος δε σημαινει παντα βλακας που δεν καταλαβαινει τους νομους της φυσης και το σκοπο του καθε οργανισμου και ζει με μπροκολα και ραπανακια.οπως πρεπει καποτε να καταλαβεις οτι κυνηγος δε σημαινει αυτος που σκοτωνει ζωντανα.
και για να μην νομιζεις ΜΕΓΑΛΕ ΚΥΝΗΓΑΡΑ οτι ειμαι κανενας Αθηναιος απο αυτους που καθονται στον καναπε τους και λενε θεωριες να αναφερω τα εξης.δεν ασχοληθηκα με το κυνηγι επειδη ξυπνησα μια μερα και δεν ειχα τι αλλο να κανω.ουτε επειδη ηθελα να βρω ενα χομπι.ειμαι η τεταρτη γενια στην οικογενεια μ που ασχολειται με το κυνηγι.και κυνηγι οχι οπως το εννοεις εσυ.παπια.οχι οπως το εννοεις εσυ που κυνηγι για σενα ειναι μονο οσο επιτρεπεται να κρατας οπλο.κυνηγι ολο το χρονο.ταιζουμε,μεγαλωνουμε και ξεσκατιζουμε σκυλια.βγαινουμε στο βουνο 3-4 φορες τη βδομαδα.το καλοκαιρι μπορει και παραπανω.μην νομιζεις λοιπον οτι ειμαι απο αυτους που βγαινουν μονο την κυριακη και μετα λενε θεωριες.ζουμε σε επαρχια και γεννηθηκαμε μεσα στα θηραματα και στους κυνηγοτοπους.
τα παραπανω τα αναφερω γιατι εχω την εντυπωση οτι θεωρεις οποιονδηποτε διαφωνει με σενα κυνηγο του κ....λου.νομιζεις πως οσοι μιλανε για διαχειριση θηραματων δεν ειναι πραγματικοι κυνηγοι αφου λυπουνται.νομιζεις οτι οποιος δεν σκοτωνει αλογιστα οσα περισσοτερα μπορει δεν ειναι κυνηγος.θα σε στενοχωρησω αλλα δεν ειναι ετσι.δεν ειναι δυνατον εσυ να ξερεις τι θα πει κυνηγι και ολοι οι αλλοι να εχουν αδικο.δεν ειναι δυνατον εσυ να εισαι πραγματικος κυνηγος και ολοι οι αλλοι να ειναι αθηναιοι απο αυτους που καθονται στον καναπε τους και λενε ιστοριες ενω βγαινουν στο βουνο μια στο τοσο.
και μαθε οτι οι λεξεις κυνηγι και οικολογια δεν ειναι αντιφατικες.δεν ειναι κακο να εισαι οικολογος(μιλαω για υγιη οικολογια)οπως δεν ειναι κακο να εισαι κυνηγος(και παλι μιλαω για υγιη κυνηγι-οσο σπανιο και αν ειναι).
δεν χρειαζεται ουτε να μαλωσουμε ουτε να ερθουμε σε αντιπαραθεση.απλα το βραδυ πριν κοιμηθεις σκεψου αυτα που λες και αυτα που λενε τα υπολοιπα μελη.μην εισαι απολυτος.μπορει να εχεις και αδικο.
φιλαρακο δεν το ειχα δει οταν το εγραψες για πες μου τι δουλια κανεις και απο που εισαι να σου πω και εγω την αποψη μου τι σειμενη οικολογος και τη ειναι κυνιγος

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 21, 2011 1:11 am 
Άβαταρ μέλους

Βαγγέλης Παπαδοκοτσώλης έγραψε:
Ενας παπους κυνηγος που γνωριζα κ τωρα μας συντροφευει απο ψηλα μου ελεγε παντα>
Παιδι μου, τα νουμερα μονο κανουν νουμερα!
Ποσο δικαιο ειχε!

ετσι ακριβως.σαν τους ψευτες ,εκανα λεει ξερεις ποσα εκανα?
οταν ειναι μονοι τους κανουν νουμερα και οταν ημαστε παρεα γινονται νουμερα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 23, 2011 10:11 am 
Άβαταρ μέλους

Ετσι είναι αλλά αυτοί δεν καταλαβαίνουν τίποτε αρκεί να βγούν στην φωτό με το γεμάτο κρεμαστάρι αυτό μετράει το πώς γέμισε το κρεματσάρι είναι άλλου παπά ιστορία που λέμε .... :mrgreen:
Αλλα χειρότεροι από όλους έιναι οι γύρω γύρω λακέδες χειροκροτητές :evil:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 23, 2011 10:01 pm 
Άβαταρ μέλους

Και το τραγικο ,να λες οτι εχεις σκυλια και να καθεσε καρτερι η να χρησιμοποιεις κραχτη.Και ποζαρουν οι μαλακες μετα :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 6 από 9   [ 133 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: