Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 9 Δημοσιεύσεις ]
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Σκυλιά κανίβαλοι
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 04, 2011 4:13 pm 
Άβαταρ μέλους

Μεγάλη προσοχή όσοι πηγαίνουν στην περιοχή του Ωρωπού και πιο συγκεκριμένα στην περιοχή Σαραντάρι. Υπάρχουν κάποια σκυλιά (κάποια εκ των οποίων έχουν και ιδιοκτήτη) τα οποία όλα μαζί έχουν κάνει αγέλη και κυνηγάνε διάφορα σκυλιά που συναντάνε και αν τα πιάσουν τα σκοτώνουν και μετά τα τρώνε. Το περιστατικό αναφέρθηκε στην αστυνομία η οποία αδιαφόρησε και αναφέρθηκε και στον τοπικό σύλλογο οι οποίοι μας απάντησαν ότι θα ενοχλήσουν τον ιδιοκτήτη κάποιων εκ των σκύλων. Τα σκυλιά αυτά σκότωσαν και έφαγαν πρόσφατα 1 σκύλο της πεθεράς μου η οποία είδε την όλη σκηνή έντρομη και ανύμπορη να κάνει κάτι. Δεν μου είπε όμως τίποτα φοβούμενη την αντίδραση μου προς τους σκύλους αλλά κυρίως προς τον ιδιοκτήτη των σκύλων. Τα σκυλιά αυτά ξαναέφαγαν πριν 1 εβδομάδα και άλλο σκύλο και πιο πριν τον σκύλο της πεθεράς μου είχαν ξαναφάει κάποιον σκύλο. Μεγάλη προσοχή.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκυλιά κανίβαλοι
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 07, 2011 3:22 pm 
Άβαταρ μέλους

Αλεξανδρής Δημήτρης έγραψε:
Τα σκυλιά αυτά σκότωσαν και έφαγαν πρόσφατα 1 σκύλο της πεθεράς μου .

Δημητρη οντως ειναι σοβαρο το θεμα και θελει προσοχη.ομως πες μου σε παρακαλω που ειναι αυτο το μερος για να παω μια βολτα χωρις το σκυλο βεβαια ειναι αμαρτια να παθει κατι το ζωντανο.θα παρω μονο την πεθερα μου. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 07, 2011 7:41 pm 
Άβαταρ μέλους

manpap έγραψε:
Αλεξανδρής Δημήτρης έγραψε:
Τα σκυλιά αυτά σκότωσαν και έφαγαν πρόσφατα 1 σκύλο της πεθεράς μου .

Δημητρη οντως ειναι σοβαρο το θεμα και θελει προσοχη.ομως πες μου σε παρακαλω που ειναι αυτο το μερος για να παω μια βολτα χωρις το σκυλο βεβαια ειναι αμαρτια να παθει κατι το ζωντανο.θα παρω μονο την πεθερα μου. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol:

:D :D :D Ωραίο.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 07, 2011 9:14 pm 
Άβαταρ μέλους

Εκει πηγαινω τα ΣαβατοΚυριακα συνηθως στο Σαρανταρι. Δεν εχω δει κατι μεχρι στιγμης αλλα θα εχω τον νου μου. Εχω και τον ενα σκυλο ολο σκαβει στην περιφραξη και την κοπαναει, ελπιζω να μην φαει το κεφαλι του.
Παντως καποια στιγμη μπορει να κανουν ζημια και σε ανθρωπους, δεν ειναι αστειο.

Εικόνα ΕικόναΕικόνα

Τελευταία επεξεργασία από PanosK και Παρ Απρ 08, 2011 8:21 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 08, 2011 7:36 am 
Άβαταρ μέλους

PanosK έγραψε:
Εκει πηγαινω τα ΣαβατοΚυριακα συνηθως. Δεν εχω δει κατι μεχρι στιγμης αλλα θα εχω τον νου μου. Εχω και τον ενα σκυλο ολο σκαβει στην περιφραξη και την κοπαναει, ελπιζω να μην φαει το κεφαλι του.
Παντως καποια στιγμη μπορει να κανουν ζημια και σε ανθρωπους, δεν ειναι αστειο.

Για ανθρώπους δεν νομίζω ότι είναι επικύνδυνα αλλά για άλλους σκύλους ναι.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 08, 2011 11:44 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Τα σκυλιά όταν εγκαταλειφθούν και μαζευτούν κάποια μεταξύ τους , άμεσα έχουμε αγελαία συμπεριφορά όπως των λύκων , αναλαμβάνει την αρχηγία της ομάδας ένα κυρίαρχο ζώο και στα θηλυκά ένα κυρίαρχο θηλυκό και ζουν όπως ακριβώς θα ζούσαν στην άγρια Φύση + ότι έχουν την ανθρώπινη εμπειρία ,οπότε η συμπεριφορά αλλάζει και γίνεται απρόβλεπτη ορισμένες φορές.
Ο αρχηγός οδηγεί την ομάδα και αν είναι επιθετικός το ίδιο θα κάνουν όλα, αν αυτός φάει κάποιο άλλο σκύλο για τους όποιους λόγους η βιώματα , τότε θα φάνε και τα άλλα και αν εθιστούν σ εαυτό τότε γίνεται συνήθεια για εύκολη εύρεση τροφής !
Το ίδιο συμβαίνει και με κάποια τσοπανόσκυλα στο βουνό !

Λύσεις = διάλυση της ομάδας και σύλληψη των αρχηγών .
Καλέστε την φιλοζωική ενημερώστε τους για τα συμβάντα και αυτοί λογικά θα πράξουν τα δέοντα .

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 08, 2011 3:38 pm 
Άβαταρ μέλους

gpeppas έγραψε:
Τα σκυλιά όταν εγκαταλειφθούν και μαζευτούν κάποια μεταξύ τους , άμεσα έχουμε αγελαία συμπεριφορά όπως των λύκων , αναλαμβάνει την αρχηγία της ομάδας ένα κυρίαρχο ζώο και στα θηλυκά ένα κυρίαρχο θηλυκό και ζουν όπως ακριβώς θα ζούσαν στην άγρια Φύση + ότι έχουν την ανθρώπινη εμπειρία ,οπότε η συμπεριφορά αλλάζει και γίνεται απρόβλεπτη ορισμένες φορές.
Ο αρχηγός οδηγεί την ομάδα και αν είναι επιθετικός το ίδιο θα κάνουν όλα, αν αυτός φάει κάποιο άλλο σκύλο για τους όποιους λόγους η βιώματα , τότε θα φάνε και τα άλλα και αν εθιστούν σ εαυτό τότε γίνεται συνήθεια για εύκολη εύρεση τροφής !

Καλέστε την φιλοζωική ενημερώστε τους για τα συμβάντα και αυτοί λογικά θα πράξουν τα δέοντα .

Αυτό Γιώργο είναι στη φύση του σκυλιού καθώς πρόκειται για σαρκοφάγο ή παμφάγο ζώο όπως ο λύκος. Και μην ξεχνάμε οτι ο λύκος και ο σκύλος ανήκουν στο ίδιο γένος (Canis lupus Λύκος, Canis familiaris Σκύλος) και κάποιες συνήθειες είναι κοινές.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Απρ 09, 2011 1:40 pm 
Άβαταρ μέλους

gpeppas έγραψε:

Κάποια από τα σκυλιά είναι δεσποζόμενα και από διαφορετικούς ιδιοκτήτες.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Απρ 09, 2011 3:24 pm 
Άβαταρ μέλους

φιλοζωικη;;;τι ειναι αυτο;; μαλων μωνο στα λογιαα :roll: :roll: ..γιατι καπωτεεεεε τον λεγαμε [μπογιας]....εδω ρε παιδια μεσα στην πολη,εχουνε δαγκαση τα αδεσπωτα,και δαγκανουνε καθημερινα,,ενα σωρο κοσμωωω :shock: τα παραπωνα πηγενουνε συνεφω στο δημω,αλλα απαντησι καμια ,,και μεσα απω καπιους αγανακτισμενους πολιτες,,πευτουν και καπια [[λουκουμακια]]] :shock: αφου δεν ειδαν φως στο τουνελλλλ :oops: :cry: ...λιση δεν ειναι αυτη συγουρα αλα αςκινηθουνε η αρμωδιες υπηρεσιες να λισουν το θεμααααα...μην θελουνε μωνο ψηφους,και οταν βγουνε τα ξεχνανε ολα :evil: ,,,γιατι η προληψη σωνητην καθε καταστασηηηη :wink: μετα πλεων ειναι αργαααα :lol: ..αςς ξυπνισουνε ολη η δημοι στην ελλαδα και να λισουνε μαζη με της φιλοζωικες και ουδιποτε αλες[μκο] τα υπαρχων προβληματα που υπαρχουν με τα σκυλια τα αδεσπωταααα,,και ας ερθη και ο μπογιας να μαζεψη και αλλα 300 κωπροσκηλα μου γυρνανε αναμεσαμας ανενωχληταααα :roll: :roll: :roll: :roll: :wink: :wink: :wink: :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 9 Δημοσιεύσεις ]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: