Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 43 από 49   [ 728 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 49  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΣΕΖΟΝ 2010-2011 ΜΠΕΚΑΤΣΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Φεβ 06, 2011 2:47 am 
Άβαταρ μέλους

gpeppas έγραψε:
Καλησπέρα παίδες ,
σήμερα με τον Αντώνη πήγαμε Εύβοια .
Το πρώτο μέρος δεν ήταν προσβάσιμο όποτε πήγαμε σε άλλο εκεί κοντά .
Βρήκαμε τέσσερα πουλιά και πήραμε τα δύο .
Ενα σε πλαγιά και τα άλλα σε πυκνή ρεματιά .
:D

Εικόνα

ΕικόναΕικόνα

γιασου-γιωργο με της ωραιεσου φωτογραφιεσουυυυ :D :D ,,οντως φεναιτε οτι εισαι πρωτον λατρης της φυσης και νωμιζω μετα κυνηγως :D :D μεταξιμας ναιιι :D :D ..... εγω να δω πωτε θα κατεβασω της δικιεσμου φωτο,, που συμπιμτουν με τις δικεσουυυυ :D :D ...ρε γιωργο βλεπω πωλι πευκο και φτερηηηη :shock: κραταη ακωμη πουλια εκη πανωωω;;; εμης εδω στη [[σαλονικα]] της κυνηγαμε στα χαμηλα πουρναρισιαα :shock: :shock: σε υψωμετρο 350 450 μετρα :shock: :shock: παρωτι που ειμαστε βοριααα :roll: :roll: .... να μου πης οτι ο καθε τοπως εχη και τα μπεκατσωμεριατου :D :D ετσι δεν ειναιιιι;;; :roll: :roll: ..τελως παντων η χρονιαμας γεμισε με ωμορφες στιγμες πιστευω σε ολους με ολα τα θηραματα που κυνιγαη ο καθεναςμας παντα [[νωμιμαα]] ωμωςς :shock: :shock: [[πρωσεχουμε για να εχουμεεε]]] :shock: :shock: :shock: ......λιγες μερες ακωμη μινανε και ευχωμαι σε ωλους καλα γουσταααα :D :D :D .....υ.γ για μενα δεν σταματαη το κυνηγι τελη του μηνα μιας και εχω την αλη τρελα το [[εντουρο]]με ενα μοτο κροςςς κχ 250 και ψαχνω καινουργια μπεκατσομερια :lol: :lol: ...μηπως ειμαι πωλη βουνησιωςς :roll: :roll: .......ετρεχα και σε αγωνες εντουρο και μοτο κροςς μια 10 καετιααα :wink: :wink: βοριου ελαδωςς και γουσταρω το βουνο τρελλααααααα :D :D :D :D αμα μας κωψουνε και τα γουσταμας ειμαι ετημως να απαντησωωω 8) 8) 8) 8) :?: :?: :?:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Φεβ 06, 2011 7:54 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Μπά μπά εντουράς !!!
Λοιπόν μια και ξύπνησες παλιές όμορφες αναμνήσεις μέσα μου , XR 500 HONTA - XT 500 YAMAHA - TENERE YAMAHA , βόλτες- διαδρομές στους χωματόδρομους της Πάρνηθας , Υμηττού , ταξίδια στην Ευρώπη και όλα τα υπόλοιπα ........
Λέω να ανοίξω ένα θεματάκι για τους πρώην και νυν λάτρεις των μηχανών για να βγάλουμε από το σεντούκι φωτο κλπ που θα φέρουν στην μνήμη όμορφες εμπειρίες - αναμνήσεις , τι λέτε :?:
Sory gia to of topic post42125.html#p42125 :mrgreen:

Εικόνα Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Φεβ 06, 2011 11:56 am 
Άβαταρ μέλους

Πουλιά παίζουν στα χαμηλά και στα ρέματα .
Οι 3 με 4 συναντήσεις είναι σίγουρες ανά έξοδο.
4 από τις 7 στην τσάντα σε τετράωρο Θεσσαλία .

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Φεβ 06, 2011 6:47 pm 
Άβαταρ μέλους

γιασας και παλη :D .. σημερα 4 ωριτσες με ενα φιλαρακιμου και με την ποιντεριναμου ,,πηγαμε σε ενα καινουργιο μερως,,μιας και μου ειχε μπη στο ματι εδω και πολη καιρω.....πολη ωραιο μερως με πουρναρι χωινες μεσεδες αγκαθιες,,κτλπ :D μετα απω καπια ωρα,περπατημα, [ακαρπω]] :cry: λεω απωκλιεται να μην εχη ενα πουλι τετιω μερως :roll: :wink: ,,,και ωντος λιγω παρακατω το πρωτο ποντοφερμαρισμαα :D :D ,,,,γεμισε η εξυπνη το μερος μηρουδιες :shock: .εκη που ετοιμαζωμουν να πιασω μερως ανιχτο σκωνταφτω σε κατι κλαδια και στο ενα μετρο σηκονεται η μακρομητααα :shock: ,,,πετωντας 20-30 ποντους σηριζα απω την γη :shock: ..ετσι ωπος ειμαι μησοπεζμενως αδιαζω την καραμπινα επανωτης :shock: :shock: με τον ηλιο μπρωσταμου,,αλα τιποτα :cry: :evil: :oops: ..την ψαχνουμε λιγω μπας και την πηρε κανενα σκαι αλα οχι ..150 μετρα παρακατω πιανεται παλη το σκυλη και την ακουμε μωνο :shock: :cry: που σηκονεται ,,πιω κατω παλι τα ειδια :shock: ,,,μετα απω 3τουφεκια που να δεχτη φερμα :lol: ,,,τελικως εζησε για σημερα :lol: :lol: η τυχερηηηη...στο τελος σπασαμε καμια 10καρια δυσκακια ετσι για να εκτωνοθουμε ,,απω την κυρια την εξυπνη :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Φεβ 06, 2011 9:16 pm 
Άβαταρ μέλους

Σήμερα 5ωρό μόνος μου, έψαξα σε 2-3 διαφορετικούς βιότοπους με τα σκυλιά εναλάξ. Σε ένα πουρναροτό με το βίζλα πήρα μια φέρμα αλλα δεν μπόρεσα να φτάσω κοντά λόγο πυκνού και κλίσης, μετά σε άλλο μέρος με τον Σαμερ σήκωσα 4 πουλιά τα δυο ηταν ζευγάρι δεν πήρα καμία και ας τουφέκισα άρε Τέο με άφησες μόνο μου. Τα πουλιά σε πυκνά σημεία και πολύ δεκτικά.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Φεβ 06, 2011 9:40 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Σήμερα χωρίς λόγια ;) :D

ΕικόναΕικόνα

ΕικόναΕικόνα

ΕικόναΕικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Φεβ 06, 2011 10:04 pm 
Άβαταρ μέλους

ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΩΡΓΟ.ΖΩΓΡΑΦΙΣΕΣ ΠΑΛΙ.ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ :wink:
Παράθεση:
Καλλιτέχνη μου εσύ!!!Ωραίος φίλε,θέλουμε και βιντεάκι.

ΦΙΛΕ ΔΗΜΗΤΡΗ Η ΚΑΜΕΡΑ ΤΑ ΕΠΕΞΕ :roll: ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ :!: ΤΗ ΜΑΤΙΑΣΑ :mrgreen: ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΗΣ.ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΑΩ ΓΙΑ ΑΛΛΗ...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 07, 2011 3:44 pm 

αρκετές μπεκάτσες στα Γιάννενα όχι παντού .
Γινονται κάποιες μετακινήσεις πουλιών βρήκαμε το διήμερο που είμασταν πάνω 16 μπεκάτσες και χτυπήσαμε τις εννιά σε ντούσκοι και πουρνάρι . :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 07, 2011 9:55 pm 
Άβαταρ μέλους

Και η Λαμία είχε το Σαββατοκύριακο κάποια πουλιά .
Κυνήγι έξι ωρών και τις δύο ημέρες , βρήκαμε δέκα μπεκάτσες και πήραμε τις έξι . :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 07, 2011 10:15 pm 
Άβαταρ μέλους

Εγώ πάλι δεν στάθηκα τυχερός ούτε αυτό το Σ/Κ. Σήκωσα 5 πουλιά από τα οποία δεν πήρα κανένα. Το 1 τουφέκισε ο συνκυνηγός μου αλλά αστόχησε και 1 άλλο που πρόλαβα να του ρίξω 1 μπηχτή αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 07, 2011 10:25 pm 
Άβαταρ μέλους

rigo έγραψε:

ΦΙΛΕ ΔΗΜΗΤΡΗ Η ΚΑΜΕΡΑ ΤΑ ΕΠΕΞΕ

Αστα φίλε μια απο τα ίδια και εγώ.Πήγα να της κάνω ένα format και καπούτ :cry:
Πάω γι'αλλα και εγώ απο ότι φαίνεται.
Τα συγχαρήκια μου στους μπεκατσάδες που συνεχίζουν απτόητοι
:wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 08, 2011 3:36 pm 
Άβαταρ μέλους

Τα πουλιά ελαττωθήκαν πολύ , από1-2 έως 3-4 σηκώματα και 1-3 θήρευση με πολύ περπάτημα .

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 08, 2011 7:42 pm 
Άβαταρ μέλους

MPEKATSAS έγραψε:
Τα πουλιά ελαττωθήκαν πολύ , από1-2 έως 3-4 σηκώματα και 1-3 θήρευση με πολύ περπάτημα .

Τα πουλιά αυτά είναι δεκτικά στην φέρμα ή μετά από πολλά σηκώματα καταφέρνετε να τα στριμώξετε;

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 09, 2011 9:57 am 
Άβαταρ μέλους

Επτά πουλιά βρήκαμε το διήμερο που μας πέρασε , όλες σε πουρνάρι.
Καταφέραμε τις τρεις .

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 09, 2011 12:00 pm 
Άβαταρ μέλους

Εικόνα

Αυτό ήταν το καλλίτερο Σ/Κ της φετινής χρονιάς και αξίζει να πούμε λίγα λόγια. Μιλάμε για Δυτική Μακεδονία και για 13-14 πουλιά εκ των οποίων οι περισσότερες γύρισαν μαζί μας στην Αθήνα. Το μέρος που στοχεύαμε να πάμε είχε πολύ χιόνι και έπρεπε να φύγουμε για άλλα μέρη. Άρχισε η συνηθισμένη περιπλάνηση για άλλο μέρος .Και το κακό είναι ότι η περιοχή ήταν άγνωστη.
Όμως ο παλιός είναι αλλιώς και ο πρόεδρος ( παρτον κανένα τηλεφωνάκι Γιώργο !!!!) σαν Μάντης ( Νάσος Μάντης φυσικά) έκανε μια καλή μαντεψιά επιμένοντας να μπούμε σε ένα άγνωστο σημείο . Μιλάμε για φούντες με ντούσκα μέσα σε οροπέδιο δηλαδή κάτι σαν νησί με δένδρα στον κάμπο. Ο «παλιός» μόλις είδε το μέρος είπε «εδώ σταμάτα» .
Περιττό να πω ότι εκεί που πάρκαρα το αμάξι, έμεινε ολόκληρη τη μέρα του Σαββάτου .Και την Κυριακή βέβαια βρέθηκε ακριβώς στο ίδιο μέρος.
Πρέπει να ομολογήσω ότι οι πιθανότητες ήταν υπέρ ημών και κατά των πουλιών απλά διότι η μπεκάτσα που σου έφευγε δεν μπορούσε να πάει στο άπειρο και να χαθεί. Δυστυχώς για αυτές το μέρος που έπιαναν ήταν εύκολα προβλέψιμο , γιαυτό λέω ότι σχεδόν όλες οι μπεκάτσες της περιοχής πέρασαν μαζί μας τα διόδια προς Αθήνα. Όσες μπεκάτσες έμειναν το Σάββατο , βρέθηκαν στα ίδια μέρη την Κυριακή. Ένα πολύ πολύ ευχάριστο κυνήγι , μια αποζημίωση για μια πολύ μέτρια φετινή χρονιά.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 43 από 49   [ 728 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 49  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: