Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 42 από 49   [ 728 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 49  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: μη ωλοκληρωμενο απορτ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 01, 2011 9:10 pm 
Άβαταρ μέλους

διασας παιδια.εχω ενα ποιντερ θυληκο 7ετων ,,εχη τωρα δευτερη κυνηγετικη σαιζων ,,που δεν με απωρταρη ωλοκληρωτικα την μπεκατσα :roll: :roll: ,,,αλωτε με φωνες της την περνω και αλωτε παη και την θαβη 2-3 μετρα παρακατω...στο ορτυκι δεν εχω προβλημα απωρταρι κανονικα,, στην μπεκατσα μια ετσι μια αλιως :evil: ..την κυνηγαη με πολη παθως, :shock: δυνατα....μηπως την εχη πολη αχτη και απω την τζατιλατης τα κανη αυτα;; τι να πω δεν ξερω :roll: αν εχη κανενας απω εσας τετια συμπτωματα ας γραψη κατι :D μηπως εχη γερωντοπαραξενιες;; :lol: :lol: :lol: τι να πω αλλωωω :roll:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΣΕΖΟΝ 2010-2011 ΜΠΕΚΑΤΣΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 02, 2011 7:21 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα σήμερα Στερεά Ελλάδα σε δύο βιότοπους ψηλά και χαμηλά .
Ιδανικός καιρός και συνθήκες και στους δύο , στον πρώτο (ψηλά ) τίποτε στον δεύτερο (χαμηλά ) μία δύο φορές αλλά πολύ νευρική έφευγε στα εξήντα μέτρα μπροστά .

Το αντιμετώπισα και εγώ αυτό το πρόβλημα σε ηλικία 1-2 ετών μετά από πολύ "καρώτο" και λίγο ζόρισμα γιατί σταμάταγε το απορτ το ξεπεράσαμε σε μεγάλο βαθμό !

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 02, 2011 9:49 pm 
Άβαταρ μέλους

ΧΘΕΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΓΙΑ ΚΑΝΑ 2ΩΡΟ ΣΕ ΠΟΥΡΝΑΡΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ, ΣΗΚΩΣΑ 2 ΠΟΥΛΙΑ ΤΟΥΦΕΚΗΣΑ ΤΟ 1 ΚΑΙ ΑΠΟ Μ@Λ@ΚΙ@ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΗ ΒΑΡΕΣΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΗΚΩΣΕ Ο ΚΟΥΤΑΒΟΣ ΜΟΥ.ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 2 ΩΡΕΣ ΣΗΚΩΣΑ 3 ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟΥΦΕΚΗΣΩ ΚΑΜΙΑ.ΓΙΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ :!: .ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΠΙΚΕΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 02, 2011 10:18 pm 
Άβαταρ μέλους

Ο πατέρας μου σήμερα και χθες σε πουρνάρι σε χαμηλό υψόμετρο το απόλυτο μηδέν.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 03, 2011 12:04 am 
Άβαταρ μέλους

Τα πουλιά λόγω του μεγάλου βραδινού παγετού σχεδόν εξαφανίστηκαν .
Προφανώς κατέβηκαν πιο κάτω και πιο νότια .

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 03, 2011 1:28 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλημερα σε ολους, εχθες πρωινο, συναντησα μια σε πυκνο μερος σε πλαγια με πευκα, την συκωσα 3 φορες, την πρωτη συκωθηκε μακρια - κοταριζε πολυ, την δευτερη 100 μετρα πιο κατω, ενω ο σκυλοσ μου εψαχνε χαμηλα, αυτη συκωθηκε πισω μου, απο ενα πευκακι που μολις το ειχα περασει στο 1 μετρο!!, εριξα μια ντουφεκια αλλα τιποτα, και τελος, την ξαναβρισκουμε αλλα 100 μετρα πιο κατω, φερμα η σκυλα, λεω να περπατισω λιγω εμπρος μην τυχον εχει κοταρισει... σχεδον την παταω, συκωνετε κνα φυγει απο το μοναδικο κενο του δασους, μιλαμε για ασηλυπτη ταχυτητα παιδια :shock: , ριχνω δυο ντουφεκιες με κακη ισοροπια, τιποτα!! :lol: :lol: , αυτη η μπεκατσα θα αφησει καλους απογονους!! :D :wink: ............

Τα πουλια ελαχιστα εδω, και πανπονηρα πλεον!

ΥΓ. Κανα νεο απο συναδελφους στα νησια?, Ακουω οτι τα πουλια ισως μετακινηθηκαν νοτιοτερα λογο παγετου στα βορεια...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 03, 2011 10:37 pm 
Άβαταρ μέλους

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΑΚΙ ΒΓΗΚΑ ΠΑΛΙ ΜΙΑ ΒΟΛΤΟΥΛΑ ΚΑΝΑ 2 ΩΡΟ,ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΙΟ ΧΑΜΗΛΑ.ΒΡΗΚΑ 3 ΤΟΥΦΕΚΗΣΑ ΤΙΣ 2 ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΗΡΑ.ΟΙ 2 ΣΕ ΠΟΥΡΝΑΡΙ ΚΑΙ Η ΜΙΑ ΣΕ ΛΙΟΣΤΑΣΙ.ΣΗΜΕΡΑ ΗΜΟΥΝ ΠΟΙΟ ΤΥΧΕΡΟΣ :D :mrgreen:
Εικόνα
ΚΑΙ Ο ΚΟΥΤΑΒΟΣ ΠΟΖΑ :mrgreen:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: μη ωλοκληρωμενο απορτ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 03, 2011 11:37 pm 

ΦΙΛΕ ΣΑΚΗ ΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΣΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙ ΠΕΙΝΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΤΟ ΘΑΒΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΠΕΙΝΑΣΕΙ ΣΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΚΥΛΟ 7 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΑΠΟ 20 ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕΜΙΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΠΕΙΝΑΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΥΣΟΥΡΙ
ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΙΝΑΣΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΕΞΗΓΗΣΗ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 04, 2011 1:39 am 
Άβαταρ μέλους

rigo έγραψε:
ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΑΚΙ ΒΓΗΚΑ ΠΑΛΙ ΜΙΑ ΒΟΛΤΟΥΛΑ ΚΑΝΑ 2 ΩΡΟ,ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΙΟ ΧΑΜΗΛΑ.ΒΡΗΚΑ 3 ΤΟΥΦΕΚΗΣΑ ΤΙΣ 2 ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΗΡΑ.ΟΙ 2 ΣΕ ΠΟΥΡΝΑΡΙ ΚΑΙ Η ΜΙΑ ΣΕ ΛΙΟΣΤΑΣΙ.ΣΗΜΕΡΑ ΗΜΟΥΝ ΠΟΙΟ ΤΥΧΕΡΟΣ :D :mrgreen:
Εικόνα
ΚΑΙ Ο ΚΟΥΤΑΒΟΣ ΠΟΖΑ :mrgreen:

Καλλιτέχνη μου εσύ!!!Ωραίος φίλε,θέλουμε και βιντεάκι :roll:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 04, 2011 1:08 pm 
Άβαταρ μέλους

Προχθές και χθες τρίωρες έξοδοι .
Πέντε και τέσσερα τα πουλιά που βρήκα σύνολο στην τσάντα τέσσερα .
Πουρνάρι και ρεματιές , Θεσσαλία .

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 04, 2011 6:45 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα ,
άλλο ένα δίωρο σε ένα κώλυμα που έχω φάει με μία μπεκάτσα εδώ κοντά μου .
Την κυνήγησα με ένα σκύλο μόνο , την βρήκα τρεις φορές και την είδα μία στην τελευταία που με έστειλε αδιάβαστο !
Την κράτησε το σκυλί στο μέρος που βλέπετε πέντε λεπτά τουλάχιστον , ήξερα ότι ήταν εκεί γιατί δεν κάνει λευκές και η ένταση μεγάλη , με ανάγκασε να μπω μέσα σχεδόν για να βγει , την πάτησα,... μου βγήκε μετωπικά στο ένα μέτρο , γυρνάω για να της ρίξω μετά από λίγα μέτρα που θα τhς έδινα ,κάνει ξανά στροφή περνάει σχεδόν πάνω από το κεφάλι μου τhς σκάω δύο γρήγορες στα τρία με τέσσερα μέτρα όχι παραπάνω και χάνετε πάλι πάνω από το πυκνό που ήταν στην φέρμα και τέλος.
Έμεινα χαζός , που κατάλαβε ότι αν συνέχιζε θα ήταν τώρα πιθανώς νεκρή και γύρισε πίσω ... δεν μπορώ να το καταλάβω ειλικρινά .......!
Τέλος αυτό το πουλί δεν το κυνηγάω ξανά με όπλο μόνο με την φωτογραφική για να την έχω ενθύμιο αν την καταφέρω σε κάποιο κλικ !

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: μη ωλοκληρωμενο απορτ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 04, 2011 8:32 pm 
Άβαταρ μέλους

george kal έγραψε:
ΦΙΛΕ ΣΑΚΗ ΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΣΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙ ΠΕΙΝΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΤΟ ΘΑΒΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΠΕΙΝΑΣΕΙ ΣΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΚΥΛΟ 7 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΑΠΟ 20 ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕΜΙΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΠΕΙΝΑΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΥΣΟΥΡΙ
ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΙΝΑΣΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΕΞΗΓΗΣΗ

φιλεμου η σκυλα τρωη πιω καλα και απω εμενα ,, :lol: :shock: :shock: οχι και νυστικο σκυλη :roll: :roll: :oops: :oops: στο ορτυκι πως απωρταρη;; :roll: :roll: λες να την αρεσουν μωνο η μπεκατσεςςςςς;;; :lol: :lol: :lol: :roll: ...η μηπως λες να της θαβη, για το επωμενο κυνιγη ,εαν δεν συκοσουμαι καμια να μου ξεθαψη την χθεσινη :lol: :lol: :lol: ,,λες να ειναι τωσο εξυπνη;; :shock: :shock: :lol: :lol: .και τελικος δεν εχω χαση ουτε 1ωρα το σκυλη :lol: χαζη ειναι να χαθη που θα βρη καλυτερω φαγητω απω εμαινα :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: νασε καλα φιλε για την γνωμισου :roll: :roll: :roll:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Φεβ 05, 2011 1:04 pm 
Άβαταρ μέλους

το πρωι πηγα και γω μια βολτα κατα τις 9 π.μ πηρα την σκυλα και το κουταβι 6 μηνων ,πρωτη φορα το βγαζω στο βουνο ,περασα την ασφαλτο και απεανατι απο το σπιτι μου μπηκα στο βουνο σε κανα τεταρτο η πρωτη φερμα απο την σκυλα αλλα περπατουσε και εφυγε ατουφεκιστη ανεβαινω καμια 100 μετρα φερμα ,μαλλον η ιδια, το κουταβι την σηκωσε της εριξα 3 και επεσε ,εβαλα το κουταβι κοντα και την απορταρισε ανετα,εκει που επεσε περιπου στην πορεια της παει η σκυλλα λιγο πιο πανω ξανα φερμα αλλα αδεια πρεπει να εφυγε με τις τουφεκιες,11 ωρα παλι κατω ,τυχερο το κουταβι πρωτη του και επεσε σε πουλι :wink: :wink: :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Φεβ 05, 2011 8:37 pm 
Άβαταρ μέλους

γιασας,παιδες :D . σημερα εστω και λιγω αργα,ξεκινησαμε με ενα φιλαρακιμου και 2 σκυλια η ποιντεριναμου- και ενας κουρτσχαρακος 18 μηνων για καπια συναντυση με της βελουδωματες :D :roll: ,,πηγαμε σε ενα καινουργιο μερως σχετικα,,,ψαξαμε-ψαξαμε αλλα τιποτα :shock: :shock: :oops: :oops: ,,στο τελως πλησιαζοντας για το αυτοκινητο σε ενα ρεμα μεσα με νερακι τρεχουμενω ,, βλεπουμε ξαφνικα πανω απω τα κεφαλιαμας ενα φ16 σφεντονα :shock: :shock: :shock: την σηκωσανε τα σκυλια παρακατω που ψαχνανε χωρις να εχουμε επαφη μαζιτους,, :D και ηρθε σαν χαλβας επανωμας :shock: :shock: ,,,στο τελος τρωη 2 τουφεκια απω το φιλαρακιμου,,και ηρθε μαζιμας :D :D ..μετα πηγαμε να ψαξουμε ενα αλω μερως που κρατουσε 2πουλια,,αλλα μας τα χαλασε ενας τσομπανως γιατι εβωσκε τα κατσικια του :cry: :cry: ..τελικα μηναμε ευχαριστημενη και με ενα πουλι :shock: :shock: :lol: :lol: καναμε την βολταμας και ολα ωμορφα,,,,αυριω παλη μια εξωρμησι,,,,αντε να δουμεεεε :lol: :lol: :roll: :roll:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Φεβ 05, 2011 9:52 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα παίδες ,
σήμερα με τον Αντώνη πήγαμε Εύβοια .
Το πρώτο μέρος δεν ήταν προσβάσιμο όποτε πήγαμε σε άλλο εκεί κοντά .
Βρήκαμε τέσσερα πουλιά και πήραμε τα δύο .
Ενα σε πλαγιά και τα άλλα σε πυκνή ρεματιά .
:D

Εικόνα

ΕικόναΕικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 42 από 49   [ 728 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 49  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: