Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 41 από 49   [ 728 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 49  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΣΕΖΟΝ 2010-2011 ΜΠΕΚΑΤΣΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιαν 29, 2011 2:37 pm 
Άβαταρ μέλους

Σημερα ξυπνημα και βουρ για μπεκατσουλες,ωραιος καιρος μπεκατσοκαιρος.Με ενα κουταβι αυτη την φορα για να βγαινουν και λιγο μονα τους,μια μου σηκωσε αλλα δεν την φερμαρε ο βλακας δεν πειραζει μικρος ειναι ακομα,μετα πηρε για τα καλα μπροστα πήγαινε πολυ ωραια αλλα δεν βρήκε αλλη.Μια 2 ηταν για πολυ μαστορες σκυλια 2 φορες σηκωθηκε μονη απο τα 40 μετρα και μες την άπνοια του βουνου ακουγες το φτερουγισμα της,ωραια ηταν, το βουνο αδειο λογο καιρου, μονος χωρις πολλους πολλους.
Σημερα εκανε και τεστ στο αμαξη μιας και ειχε πολυ λασπη,ετσι για να νιωσει οτι ειναι 4χ4.Ωραια περασα και εκει 8) 8)
Αυριο να ειμαστε καλα να εχει πάλι ωραιο καιρο και να παμε πάλι στο βουνο.

Γιωργο κατι τετοιο ηταν αλλα δεν το ειδα πολυ καθαρα μες τα δενδρα.Θυμαμε μια φορα πανε χρονια,ειχε βρει ενα μπουφο ενας ξαδερφος μου και τον ειχε στο σπιτι για 1 μηνα περιπου,του διναμε και ετρωγε μες απο τα χερια μας και δεν εφευγε με τιποτα απο το σπιτι.Τον βγαζαμε εξω και αυτος έμπαινε μεσα ξανα αφου εκει ειχε φαι που να παει.Μια νυχτα πηγε και ανεβηκε στο κεφαλη του θειο μου ενω κοιμόταν :lol: :lol: εφυγε απο το παράθυρο νυχτατικα τον κατατρομαξε.

παίρνει τα ζαγαράκια του να πάει να κυνηγήσει

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιαν 29, 2011 6:44 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλησπερα σε ολους.Στη Θεσσαλια ο καιρος ειναι πολυ καλος για κυνηγι,τα χιονια εχουν κατεβει μεχρι τα 500μ και το μονο κακο ειναι οι βροχες που ριχνει κατα διαστηματα.Βεβαια εγω λογω του ατυχηματος δεν μπορω να βγω μεχρι να αναρωσει πληρως το σκυλακι μου...Απ οτι ακουω ομως απο τους γνωστους μου τα πουλια εχουν μειωθει πολυ.Πρεπει να ψαξεις πολυ για ενα με δυο σηκωματα στο τετραωρο κηνυγι παντα στα σωστα μερη αναλογως καιρου και παλι το μηδεν δεν ειναι μακρυα...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 30, 2011 1:56 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Χωρίς λόγια σήμερα :wink: :D

ΕικόναΕικόνα

ΕικόναΕικόνα

ΕικόναΕικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 30, 2011 11:19 am 
Άβαταρ μέλους

Το Σάββατο την κυνήγησα στην Βοιωτία , δύο έβγαλα σε πυκνό πουρνάρι αλλα δεν ευτύχησα σε καμ , αρκετή βροχή .
Μετά έφυγα και πήγα στον Κάμπο για ορτύκια .

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 30, 2011 3:55 pm 
Άβαταρ μέλους

Αττικη δυο ειδα χθες σε πουρναρι την μια την πηρα .
Σημερα τρεις ωρες σε πευκα απολυτη νεκρα !

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 30, 2011 6:56 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα ,
τρίωρο σήμερα στην Ν Αττική , ένα πουλί που το σήκωσα τρεις φορές αλλά πάντα κατάφερνε να έχει το πάνω χέρι , θα τα ξαναπούμε όμως
:wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 30, 2011 7:11 pm 
Άβαταρ μέλους

Σββατο 6-7 σηκωματα σε πουρναρι πυκνο και γαυρο!ενα πουλακι στην τσαντα !Απογοητευτικη σκηνη το χαλασμα μιας καλης φερμας που εκανε η θυληκια του συναδελφου απο τον δικο μου αρσενικο!Επεσε σα βλακας πανω της και το πουλι την εκανε!Συμβαινουν και στις καλυτερες οικογενειες!!! :?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 30, 2011 8:48 pm 
Άβαταρ μέλους

γιασας παιδες..σημερα 4ωριτσες με ενα φιλαρακιμου ,σε ενα χαμηλομενω σχετικα μερως,,που το κυνηγαω μπαντα τον φλεβαρη μηνα,και που κραταη καπια πουλακια :shock: ,δωκιμασαμε και δικαιωθηκαμε :D :D ....ξεκινωντας το πρωι πεζανε καπιες φασες :shock: διασπαρτες,,κοπαδακια τον 7-8 10-15 πουλιον,,,,ειδαμε που εκατσε ενα κοπαδακι μικρο σε ενα χωραφι και με ερπην της πλησιασε ο φιλοσμου μιας,και εγω ειχα την σκυλαμου στα χερια και δεν μπωρουσα ,,μην μας τα συκωση κιωλας :shock: :lol: τελικα πλησιασε ωσο μπωρεσαι ,,τραβαη 2τουφεκια και πεφτουν 2 πουλια, :D :D το ενα επαισε λιγω μακρια και δεν το βρηκαμε :cry: .....στην συνεχεια περασε ενα κοπαδακι τσιχλυτσες μικρες 10-15 κοματια απω πανωμας αλλα δεν της τουφεκισαμε :shock: ,,και ξεκινησαμε για μπεκατσα τελικα σε κατι πουρναρωρεματα :D :D ..το πρωτο πουλι δεν αργησε να ερθη :D :shock: :shock: φερμαριστω σε καλω μερως[[εξοχωραφω]] σχεδων μεσα σε αγριωαγκαθιες :wink: πιανουμε το μερως καλα ,,και πεφτη απω την τουφεκια του φιλομου :D :D ... πιω περα αλη μια φερμα σε πουρναρι σηκωνεται την βλεπω ελαχιστα ,τρωη 2τουφεκια την ψαχνουμε αλλα τιποτα :cry: :evil: λιγω παρακατω πιανεται παλη ησκυλα ακουμε ενα φτερω στα πικνα αλα δεν βλεπουμε τιποτα και ξαφνηκα ερχεται ενα φ 16 πανω απω τα κεφαλιαμας, απω το πουθενα,,,την τουφεκαη το φιλαρακιμου αλα τιποτα :cry: :cry: :shock: :shock: κανωντας βουτια γιατο ρεμα μεςα το πουλι τρωη 2ωριακες τουφεκιες απω εμενα και χανεται :roll: :roll: σε 2 λεπτα βλεπω την σκυλα να βγενη με την μπεκατσα στο στωμα :shock: :shock: :D λεω αντε κωλοφαρδε την πηρες :lol: :lol: ...μετα πωλα πιω κατω αλλες 2 φερμες μεσα στο ρεμα στα πικνα αλα δεν μπωρουσαμε να πλισιασουμε με τιποτα :cry: :cry: πολη σφιχτω,,,,, και της ειχε και αρκετη ωρα κρατημενες :cry: :evil: μωνο ακουγαμε το σκυλακι και περιμεναμε το μανα εξ ουρανου :x :lol: αλα τιποτα ,,περασαμε ωμορφα........παντως αρχησε ναβαζη καπιες φασες και τσιχλες ....να κανουμε και καμια τουφεκια τον φλεβαρη , :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 31, 2011 9:42 am 
Άβαταρ μέλους

Kαλημερα και καλη εβδομαδα.
Κυριακη πρωι για μπεκατσουλα αλλα τζιφος,δεν ειχαν τυχει τα κουταβια να συναντησουν καμια να τους ανεβει το ηθικο.

παίρνει τα ζαγαράκια του να πάει να κυνηγήσει

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 31, 2011 10:42 am 
Άβαταρ μέλους

Τέσσερις συναντήσεις δύο μαζί μου .
Επέμενα σε πιο ψηλά μέρη λανθασμένα που ο παγετός το βράδυ ήταν δυνατός .
Φίλος στα πιο χαμηλά σήκωσε έξι και πήρες τις τέσσερις με πολύ λιγότερο περπάτημα , Θεσσαλία .

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 31, 2011 2:24 pm 
Άβαταρ μέλους

KYRIAKH πρωι 2 ατομα με δυο σκυλια ειπαμε να κανουμε μια δοκιμη σε ψιλα σχετικα μεροι δεν ψαξαμε πολυ καμμια ωριτσα μιας και ειχε παγο αλλα δεν βρηκαμε και τιποτα ,αφου βγηκε για τα καλα ο ηλιος και ζεστανε πηγαμε σε μερος χαμηλα αλλα και κει τιποτα παντος εδω πλεον εχουν μεινει ελαχιστα πουλια αν και πηγαινω τουλαχιστον 3-4 φορες την βδομαδα εχω πολλες μερες να συναντησω πουλι :evil:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 31, 2011 6:05 pm 
Άβαταρ μέλους

fotis-geo έγραψε:
Την κυριακη που μας περασε εκανα κυνηγι μπεκατσας σηκωσα 2 πουλια δεν πηρα καμια,το περιεργο ομως και αυτο θελω να ρωτησω ειναι οτι σηκωθηκε πανω απο ενα κοκκινοδενδρο ενα πουλι γυρω στο 1,5ο μετρο ανοιγμα φτερων καφετι έφερνε στο ειδος των γλαυκων,μου εχει τυχει αλλη μια φορα πριν πολλα χρονια.Εχει συναντηση καποιος κατι παρομοιο :?: :?: Ηταν πολυ μεγαλο για να ειναι κουκουβαγια,ομως εχω ακουσει οτι οι μποφοι γινονται αρκετα μεγαλοι αλλα δεν ξερω μεγεθος.

Έχω δει μπούφο ο οποίος είναι σε ύψος σχεδόν 1,30μ , οπότε διόλου απίθανο να είναι μπούφος.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 31, 2011 6:15 pm 
Άβαταρ μέλους

Το Σάββατο 2 ώρες ψάξιμο σε χαμηλό υψόμετρο και πουρνάρι το απόλυτο μηδέν. Μετά πήγα στα 1000μ πάλι σε πουρνάρι και είχα 2 σηκώματα αλλά δεν πήρα καμία γιατί τα πουλιά κοτάριζαν πάρα πολύ και δεν μπορούσα να πάρω καλή θέση. Την Κυριακή πάλι σε 1000+ υψόμετρο αλλά 1 έβρεχε και 1 σταμάταγε, είχα 3 σηκώματα αλλά το 1 πρέπει να ήταν 2σήκωμα. Πάλι ούτε που τουφέκισα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 01, 2011 1:33 am 
Άβαταρ μέλους

Αλεξανδρής Δημήτρης έγραψε:
Το Σάββατο 2 ώρες ψάξιμο σε χαμηλό υψόμετρο και πουρνάρι το απόλυτο μηδέν. Μετά πήγα στα 1000μ πάλι σε πουρνάρι και είχα 2 σηκώματα αλλά δεν πήρα καμία γιατί τα πουλιά κοτάριζαν πάρα πολύ και δεν μπορούσα να πάρω καλή θέση. Την Κυριακή πάλι σε 1000+ υψόμετρο αλλά 1 έβρεχε και 1 σταμάταγε, είχα 3 σηκώματα αλλά το 1 πρέπει να ήταν 2σήκωμα. Πάλι ούτε που τουφέκισα.
εισαι πολη τυχερως φιλεεε :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :shock:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 01, 2011 3:26 pm 
Άβαταρ μέλους

Περιοχή Λαμίας επτά πουλιά το διήμερο σε πουρνάρι .
Δύσκολα νευρικά πουλιά κατορθώσαμε να πάρουμε τις τρεις μετά από διπλά και τριπλά σηκώματα .
Πολύς πάγος το πρωί .

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 41 από 49   [ 728 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 49  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: