Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 39 από 49   [ 728 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 49  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΣΕΖΟΝ 2010-2011 ΜΠΕΚΑΤΣΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 25, 2011 12:20 am 
Άβαταρ μέλους

Αλεξανδρής Δημήτρης έγραψε:
Οι μέρες ¨φτιάχνουν¨ λόγω καιρού, το κακό είναι ότι το Σ/Κ μόνο θα μπορέσω να κυνηγήσω γιατί πιο νωρίς δεν μπορώ να φύγω με τίποτα. Το κακό είναι ότι οι καρτεριτζήδες συνεχίζουν ακάθεκτοι το έργο τους.

Δυστυχώς φίλε μου όπως τα λες αυξάνονται!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 25, 2011 9:45 am 
Άβαταρ μέλους

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΧΘΕΣΙΝΟ 4ΩΡΟ ΚΥΝΗΓΙ ΣΕ ΧΑΜΗΛΟ ΥΨΟΜΕΤΡΟ 200μ. ΛΟΓΟ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΗΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΜΕΣΣΕΣ ΚΑΙ ΚΕΔΡΑ Ο ΒΙΟΤΟΠΟΣ. 1 ΠΟΥΛΙ ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΠΗΡΑ . ΠΟΛΥ ΔΕΚΤΙΚΟ ΣΤΗ ΦΕΡΜΑ ΜΙΚΡΟ ΠΟΥΛΙ ΟΧΙ ΑΔΥΝΑΤΟ. ΤΟ ΜΠΛΟΚΑΡΕ Η ΣΚΥΛΙΤΣΑ ΗΡΘΕ ΚΑΙ Ο ΑΡΣΕΝΙΚΟΣ ΦΕΡΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΣΚΥΛΙΑ ΣΕ 1 ΚΕΔΡΟ, ΣΚΥΒΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΦΕΡΜΑΡΟΥΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ ΣΤΑ 5 μ. ΛΕΩ ΩΡΑΙΑ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΘΑ ΒΓΗ ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΑ. ΑΦΗΝΩ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΘΟΥΝ ΤΗΝ ΦΕΡΜΑ ΤΟΥΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΚΟΤΑΡΙΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΞΕΦΥΓΗ ΟΡΜΑΕΙ Η ΣΚΥΛΑ ΣΥΚΩΝΕΤΕ ΚΑΝΗ ΕΝΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΙΚΟ ΓΥΡΝΑΕΙ ΑΝΑΠΟΔΑ ΚΑΙ ΦΕΥΓΗ ΕΥΘΕΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΛΛΑ ΒΟΥΤΟΝΤΑΣ ΧΑΜΗΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΗ ΕΜΠΟΔΙΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ. ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΧΤΥΠΗΘΗΚΕ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΧΑΣΗ ΕΠΑΦΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΥΚΝΑ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΤΟ ΟΠΛΟ ΤΗΝ ΞΑΝΑΒΛΕΠΩ ΜΕΤΑ ΝΑ ΦΕΥΓΗ ΣΤΑ 50 μ. ΤΗΣ ΡΙΧΝΩ ΑΛΛΕΣ 2 ΣΦΑΙΡΕΣ ΕΚΑΝΕ ΔΕΞΙΑ ΤΗΝ ΕΧΑΣΑ. ΠΑΩ ΠΡΟΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΒΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ......ΙΣΩΣ ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΛΙΓΟ ΠΙΣΩ....ΙΣΩΣ... ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΟΛΑ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΑΚΟΥΣΜΑ ΤΟΥ ΜΠΙΠΕΡ ΤΗΣ ΣΚΥΛΑΣ.....Ο ΠΙΟ ΣΠΑΣΤΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΠΙΟ ΓΛΥΚΟΣ ΗΧΟΣ........ΦΕΡΜΑ ΚΑΙ Ο ΑΡΣΕΝΙΚΟΣ.......ΠΕΡΙΜΕΝΩ.......ΣΚΥΒΩ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΣΚΥΛΑ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΗΣ ΠΙΣΩ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΕ ΝΑ ΩΡΜΗΣΗ ......ΩΡΜΑΕΙ.... ΦΑΡ ΦΑΡ ΦΑΡ ...ΣΥΚΟΝΩ ΤΟ ΟΠΛΟ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΦΕΝΕΤΕ... ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΣΚΥΛΑ ΕΡΧΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΥΚΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ :D :D ΣΟΡΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ ΓΡΑΠΤΩΝ ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΤΗΝ ΟΛΗ ΦΑΣΗ....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 25, 2011 4:18 pm 
Άβαταρ μέλους

Ωραία φάση φίλε μπράβο .
Αύριο έχει έξοδο ελπίζω να τις βρω τις κυρίες .
τα βουνά γέμισαν χιόνι πάντως. :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 25, 2011 7:46 pm 
Άβαταρ μέλους

γιασας παιδια.. σημερινω 3ωρο κυνηγι με ενα φιλομου μωνο με την δυκιαμου ποιντερινα,,,σε ενα καινουργιω μπεκατσωμερος,,με νερακι τρεχουμενω-μεσεδες- αγριοτριανταφιλιες ,πουρναρη να το βλεπης το μερως και να λες οτι θα βρω πουλια συγουρα :D :shock: ...και ωντος ετσι εγυνε :shock: .... αμεσως στα 50-60 μετρα πιαστηκε η σκυλα ποντα φερμα-ποντα φερμα σε ενα φρυδι , αλλα συκοθηκε η κυρια πολη μπρωσταμας χωρις να μας δωση μια ευκαιρια :oops: :oops: :cry: :cry: .....λιγω παρακατω η σκυλα πωντοφερμαρη :shock: :shock: και ξαφνικα νασου η κυρια ξεπεταγαιτε :D :D ,,,,εγω την βλεπω στο βαθως2-3 δευτερα και παη για τον φιλομου επανω,,,,λεω αστην τουφεκιση αυτος :shock: ,,πευτουν δυο τουφεκια ,,αλλα η εξυπνη τον εβαλε τον ηλιο μπρωστα και λιγω κλαδι,,, και αντιω :lol: :lol: :evil: :evil: μην υδατε τον παναηηη :lol: :lol: :lol: ..τελικα πρεπη να μας εφυγε ενα ακωμη πουλι με ποντωφερμαρισμα χωρις να την δουμε :cry: :cry: :shock: :shock: λιγω μακριαμαςςς.... παντως ευχαριστηθικαμε την βολταμας ασχετως εαν δεν πηραμε καμια ...δυσκολες και πολη εξυπνες εχουνε γυνη :lol: :roll: :roll: .....τωρα της τελευταιες 2-3 εξωδους σηκωνουμε πουλια και δεν μπωρουμε να κρατησουμε καμια :oops: :evil: :evil: :evil: ..μαλλων μας ματιαξε καπιωςς :lol: :roll: :roll: :roll: :roll: αλλα πιως;;;;;; κοτσιφη να μην συναντυσηηηη :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 25, 2011 8:31 pm 
Άβαταρ μέλους

Αρκετα πουλια στην θεσσαλια με την αλλαγη του καιρου . :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 26, 2011 1:38 am 
Άβαταρ μέλους

Έξοδος στην Αττική μετά υπεραρκετή απραγία λόγω δουλειάς.
Δυο μου έκλεισαν το μάτι στην μία το ανταπέδωσα η άλλη ήταν ντροπαλή και δεν ήθελε να με συναντήσει από κοντά . :mrgreen:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 26, 2011 1:10 pm 
Άβαταρ μέλους

Θεσσαλία , τα βουνά έχουν χιόνι καλό και πουλιά κυκλοφορούν στα πέριξ.
Από 3-10 συναντήσεις άμα το ψάξεις σε διαφορετικά μέρη .
Η χρονιά πάει καλά για εδώ. :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 26, 2011 4:26 pm 
Άβαταρ μέλους

Σε 4ωρο σημερα 8 συναντησεις σε γαυρα-πουρναρια πολυ πυκνα!μικρη η καρπωση ...2 πουλια...μεγαλα και καλοθρεμενα ομως σα κοτοπουλα!οι μισες καθησαν ανετα στη φερμα!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 26, 2011 8:03 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΞΟΔΟΣ ΣΕ ΠΟΥΡΝΑΡΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΥΚΝΟ ΑΠΡΟΣΠΕΛΑΣΤΟ. 1 ΒΡΗΚΕ Η ΣΚΥΛΑ ΣΤΟ ΠΟΛΥ ΠΥΚΝΟ ΦΕΡΜΑ-ΠΟΝΤΑ-ΦΕΡΜΑ-ΠΟΝΤΑ ,ΕΓΩ ΝΑ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΜΗΠΩΣ ΒΡΩ ΚΑΝΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΝΑ ΖΥΓΩΣΩ ΤΗΝ ΣΚΥΛΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΩ ΦΕΥΓΗ. ΜΕΤΑ ΜΠΗΚΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΑ ΣΗΜΕΙΑ ΣΕ ΡΕΜΑΤΙΑ ΜΕ ΜΕΣΣΕΔΕΣ ΜΕ ΝΕΡΟ ΤΡΕΧΟΥΜΕΝΟ ΤΙΠΟΤΑ. ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΜΕ ΓΑΥΡΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΨΑΧΝΟΥΝ, ΒΛΕΠΩ ΣΤΑ 200μ. ΜΑΚΡΙΑ 1 ΚΥΡΙΑ ΝΑ ΦΕΥΓΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΖΥΓΩΣΟΥΝ ΚΑΝ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΚΕΙ. ΛΑΖΑΡΟΣ-ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ 0-2 ΔΥΟ ΓΚΟΛΑΚΙΑ ΦΑΓΑΜΕ :twisted: :twisted: ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΠΑΙΞΕ ΔΙΠΛΟ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΟΠΑΠ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΗ :lol: :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 26, 2011 8:28 pm 
Άβαταρ μέλους

Σημερινη εξοδο με λιγο χιονακι και παγο αρκετο,τεσσερα πουλια σηκωσα πηρα το ενα,σηκωσα και εναν λαγο,με αλλαγη τριων τοπων.Την πρωτη την σηκωσα τρεις φορες μονο την ακουσα.Η δευτερη και αυτη υστερα απο φερμα που κρατησε σε πουρναρι μου βγηκε σε μερος που δεν την ειδα την ξαναβρηκε ο σκυλος πιο μπροστα αλλα εφυγε και μετα την βρηκε ο μικρος την πιεσε και την σηκωσε και ερχομενος ο μεγαλος στην μερια αυτη φερμαρει πεταγεται αλλη κυρια και την πηρα και περπατωντας προς το μερος του για να τον βγαλω φωτο που την ειχε στο στομα προγγηξα αλλη μια εγω.Ολα αυτα σε λιγα μετρα.Ειδα και ενα κοπαδακι φασες καμια δεκαπενταρια που εφυγε απο ενα δεντρο δυπλα απο εκει που αραζα.
Εικόνα

ΕικόναΕδω ηταν ο λαγος,σε υψοματακι καθαρο με αφανες.Εφυγε αεροπλανικα!Ισα που τον ειδα.

ΕικόναΕικόναΕικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 26, 2011 9:21 pm 
Άβαταρ μέλους

Ρε Θοδωρη με εκαψες τωρα,τι ωραιο ειναι περδικοβουνι χιονισμενο,μου ελειψαν οι αγαπημενες μου :( :(

παίρνει τα ζαγαράκια του να πάει να κυνηγήσει

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 26, 2011 10:39 pm 
Άβαταρ μέλους

ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΟΥΛΙ ΜΕ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΣΗΚΩΜΑ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΟΥΛΙ ΤΟ ΣΗΚΩΝΑ (ΠΟΤΕ ΜΕ ΦΕΡΜΑ ΠΟΤΕ ΧΩΡΙΣ) ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΥΣ ΕΞΩΔΟΥΣ.ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΚΑΙ 5 ΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΥΝΗΓΙ.ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΟΥΛΙ ΚΑΙ ΠΑΝΕΞΥΠΝΟ.ΣΕ ΤΟΣΑ ΣΗΚΩΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΤΟΥΦΕΚΗΣΩ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΜΟΝΟ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ.ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΤΡΕΛΑΝΗ ΤΗ ΣΚΥΛΑ ΜΟΥ.ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ :!: .ΧΘΕΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕΡΟΣ ΣΗΚΩΣΑ ΤΡΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΝΟ ΜΙΑ.ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΛΟΓΟ ΚΑΙΡΟΥ ΜΕΤΑΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 26, 2011 11:42 pm 
Άβαταρ μέλους

Γεια σε ολους τους φιλους κυνηγους.Η σημερινη μερα ηταν απο τις πιο εντονες κυνηγετικες μερες μου.Παραλιγο μεσα σε 3 μερες να χασω το σκυλο μου.1ον:Την Κυριακη πηγα ως συνηθως για κυνηγι στο βουνο.Κατα τη διαρκεια του κυνηγιου ο σκυλος καποια στιγμη απομακρυνθηκε λιγο περισσοτερο απ οτι συνηθως σε κατι πυκνα.Ξαφνικα ακουγετε ενας πανικος και καταλαβα οτι ο σκυλος μαλλον σηκωσε καποιο γουρουνι.Μου το εχει κανει αρκετες φορες (ως κουρτσχααρ).Αμεσως μετα ο σκυλος επεστρεψε και για 10 λεπτα δεν εφευγε απο διπλα μου.Λεω θα φοβιθηκε απ το γουρουνι.Στη συνεχεια κυνηγισε κανονικα χωρις να μου δειξει οτι εχει καποιο προβλημα.Τελειωνω το κυνηγι και επιστρεφω σπιτι.Σημερα πρωινο ξυπνημα και γρηγορα για το βουνο.Ειχε παγωνια οποτε περασα απο ενα ποταμι να ψαξω μεχρι να γλυκανει ο καιρος.Ο σκυλος λιγο πεσμενος σε αποδοση αλλα λεω θα ειναι το κρυο η κακη διαθεση.Σε 1 ωρα φευγω για αλλη περιοχη.Καθως παω να κατεβασω το σκυλι βλεπω ετσι οπως καθοταν μια τρυπα αναμεσα στο πισω ποδι του και τα γεννητικα του οργανα εσωτερικα,καθως και ενα αιματωμα.Τρελαθηκα...διαπιστωσα οτι 1η φορα παραλιγο να τον χασω απο το γουρουνι και την 2η απο την μολυσμενη πληγη.Ευτυχως τωρα ειναι καλα σε φαση αναρρωσης χωρις και παλι να δειχνει πληγωμενος η να κουτσαινει.Ελπιζω νατο ξεπερασει γρηγορα...Καληνυχτα σε ολους.
http://www.getfoto.org/?v=img030mem.jpg

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 27, 2011 1:48 am 
Άβαταρ μέλους

fotis-geo έγραψε:
Ρε Θοδωρη με εκαψες τωρα,τι ωραιο ειναι περδικοβουνι χιονισμενο,μου ελειψαν οι αγαπημενες μου :( :(

Πραγματικά φοβερή φωτό,και ωραίο περδικοτόπι μου φαίνεται.!!!
Υπομονή Φώτη,λίγο έμεινε
:lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 27, 2011 5:15 pm 
Άβαταρ μέλους

Σημερα δεν ειχε βολτα !ειχε ξεκουραση!χθες μετα το πρωινο ακολουθησε και απογευματινο κοντινο ...διπλα στην ακτη!2 σηκωματα σε 30 λεπτα!η μια ηρθε βολτα μαζι μου!Για ακομα μια φορα οι "τσιχλαδες" το ξενυχτησαν .....δεν αντεξα και εκανα την υπερβαση!πριν ενα μηνα ειχα κανει καταγγελια προσωπο με προσωπο!τιποτα!χθες πηρα τηλεφωνο και τους δυο θυροφυλακες της περιοχης!(ελευθερουπολη καβαλας)!δεν απαντησε κανενας!εγω θα συνεχισω να γινομαι "κακος" και οτι βγει! :evil:

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 39 από 49   [ 728 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 49  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: