Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 29 από 49   [ 728 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 49  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΣΕΖΟΝ 2010-2011 ΜΠΕΚΑΤΣΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 21, 2010 9:08 pm 
Άβαταρ μέλους

Εικόνα Εικόνα
Εικόνα
Σημερα καταφερα 1 με το σκυλακο μου σε ολιγοωρο κηνυγι.Αυτος ειναι και ο πρωτος μου σκυλος που μαλλον ξερει καλυτερα τις μπεκατσες απο εμενα....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 21, 2010 9:58 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΒΑΣΙΛΗ...

''ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΑΤΙΕΣ ΤΙΣ ΜΥΤΕΣ,ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΣΚΙΕΣ ΔΙΑΒΟΛΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΜΟΥΡΤΣΙ, ΝΑ ΣΕ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΝ...''
ΑΡΙΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 21, 2010 10:10 pm 
Άβαταρ μέλους

Ευχαριστω πολυ Αρη παντα επιτυχιες και σ εσενα ευχομαι.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 12:05 am 
Άβαταρ μέλους

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΥΝΗΓΗΣΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΑΞΙΟ ΠΟΤΑΜΟ (ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥΣΕ ΛΑΓΟ ΜΙΛΟΥΣΕ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΤΟ ΠΟΤΑΜΙ) ΜΙΑ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΑ ΠΥΚΝΑ ΜΑΛΛΟΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΤΗ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΣΕΤΤΕΡ ΜΟΥ, ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΟΥΣΕ ΑΠΟ ΠΙΣΩ Η ΣΚΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΡΑΒΕΡΣΑ ΤΗΣ ΡΙΧΝΩ 3 ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΜΕ ΤΗΣ ΕΥΝΟΙΚΟΤΕΡΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΛΟΓΟ ΠΟΥΛΙ ΑΛΛΑ ΕΦΥΓΕ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΟΤΑΜΙ :evil: :evil: ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΜΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΟ ΠΥΚΝΟ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΛΕΩ ΔΕΝ ΨΑΧΝΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΑΜΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑΜΙ ΜΠΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΑ ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙ ΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΑ ΞΕΧΑΣΜΕΝΟ ΟΡΤΥΚΙ. ΜΠΕΝΩ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΟΝΩ ΠΩΣ ΟΙ ΚΑΛΑΜΙΕΣ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΟΡΤΥΚΙ(ΓΕΜΑΤΕΣ ΜΕ ΝΕΡΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΟΡΓΩΘΕΙ). ΛΕΩ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙΑ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΝΕΡΑ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΣΤΑ ΨΥΛΟΤΕΡΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΩΝ ΧΩΡΑΦΙΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΟΥΛΙΑΖΩ. ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΧΩΡΑΦΙ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΦΡΑΣΤ ΜΙΑ ΛΑΓΙΝΑ ΤΡΙΚΙΛΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΣΤΑ 10 ΜΕΤΡΑ ΜΙΑ ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΜΕ 10 ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΤΟΥΜΠΕΣ Ο ΛΑΓΟΣ ΤΟΝ ΣΒΕΡΚΩΝΗ Η ΣΚΥΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΗ ΤΗΝ ΦΛΟΓΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ.ΩΡΑΙΑ ΦΑΣΗ, ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΝΑΛΑΓΕΣ ΑΤΥΧΙΑΣ-ΤΥΧΗΣ. ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4ΩΡΟ ΨΑΞΙΜΟ ΣΕ ΜΕΣΕ-ΚΕΔΡΟ, 1 ΒΓΗΚΕ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ 100 ΜΕΤΡΑ ΜΑΚΡΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΑΝΑΒΡΗΚΑ............ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΥ ....ΚΑΠΟΤΕ....ΝΑ ΞΑΝΑΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ :lol: :lol: :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 12:07 am 
Άβαταρ μέλους

BIKPOINT έγραψε:
ΕικόναΕικόνακαι αυτα ειναι τα πουλια του σαββατου,ωραιες φασεις ,παντα τετοια

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΤΑ ΒΡΗΚΑΤΕ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΠΑΤΩΣΑΤΕ....ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΑΤΕ.ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΣΙΧΛΕΣ.ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΥΡΑΜΑ....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 12:15 am 
Άβαταρ μέλους

ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ADMΙN ΝΑ ΣΒΗΣΤΗ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΨΙΛΟΜΠΕΡΔΕΨΑ ΛΙΓΟ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 1:27 am 
Άβαταρ μέλους

[quote="BIKPOINT"]ΕικόναΕικόνακαι αυτα ειναι τα πουλια του σαββατου,ωραιες φασεις ,παντα τετοια[/quoteμπραβω παιδια ωραια πουλια και εδω το ιδιο εχει για εβρο λεω 2 ατομα ουτε 20 πουλια τι κανετε :lol: :lol: τωρα για τους αλους ξερεις τη λενε στο χωριο μου οσα δεν φτανει η αλεπου ........ :wink: τι να κανουμε δεν ζουμε ολη στην σαχαρα :lol: 8) :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 3:02 am 

Dimitris S έγραψε:
kalamatianos90 έγραψε:
καλησπερα παιδια θα ηθελα να μου πειτε πωσ μπορω να ανεβασω φοτο σαν και αυτη του φιλου δημητρη.(σε μεγεθος εννοω)

Ρίξε μια ματιά εδώ Καλαματιανέ στην ανάρτηση του Πέππα :wink:
post40409.html#p40409[/quote

οκ ευχαρηστω δημητρη.σασ παραθετω λοιπον και εγω μια φοτο απο στιγμεσ του σαβτοκυριακου!!!!Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 10:52 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Καλημέρα ,
παιδιά να ξεκαθαρίσουμε κάτι , είμαστε κυνηγοί άρα θηρεύουμε , αυτό είναι δεδομένο !
Τώρα για τις φωτογραφίες , όλες τις φωτογραφίες , είναι κυνηγετικές άρα θα έχουν και νεκρά θηράματα και αυτό δεδομένο !
Το πως θα τις παρουσιάζουμε και τι περιέχουν είναι προσωπικό θέμα του καθενός μας , προσωπικά θα ήθελα να είναι ενταγμένες στους βιοτόπους που τραβήχτηκαν με τα σκυλιά όπλα εμάς κλπ κλπ
Δεν μου αρέσουν (προσωπικά) πάνω σε καπό , σε μάρμαρα κουζίνας κλπ , μπορούμε άνετα να διαθέσουμε 5-10 λεπτά στο κυνηγότοπο και να συνθέσουμε μία όμορφη κυνηγετική φωτογραφία !
Για τις συγκεκριμένες φωτο δεν μου αρέσουν αισθητικά πάντα προσωπικά ....όμως μπορούσαν να είναι υπέροχες με ένα διαφορετικό στήσιμο , κυνηγετικά μπράβο στα παιδιά γιατί έκανα ένα πολύ όμορφο πιστεύω και αποδοτικό κυνήγι μέσα στα νόμιμα πλαίσια .
Πέντε πουλιά κατά άτομο την ημέρα δεν είναι ξεπάτωμα αλλά ένα καλό κυνήγ , εξ άλλου και το δικό μου προσωπικό ημερήσιο όρθιο αν μου κάτσει ... κάπου εκεί είναι.
Το " προσωπικό" το επανέλαβα πολλές φορές γιατί είναι οι δικές μου απόψεις , το τι θα κάνει ο καθένας τελικά είναι δικό του θέμα .

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 1:24 pm 
Άβαταρ μέλους

παιδια καλημερα ,το σκεφτηκα πολυ για να βαλω τις φωτο γιατι ηξερα πολυ καλα πως θα αντιδρασουν οι περισοτεροι εδω μεσα αλλα ρε παιδια τα βρηκαμε τα πουλια και αφου κυνηγησαμε 3-4 ωρες καναμε αυτα τα πουλια ,και παλι σας πληροωρω οτι τις σεβαστηκαμε διοτι εαν κυνηγουσαμε ολοι την μερα καλυτερα αφηστε το,τι να κανουμε εμεις εδω στην επαρχια καποιες μερες τις εχουμε μεσα στα ποδια μας και σε καλους αριθμους,οποιος παρεξηγηθηκε με τις φωτο ας πιει ενα σφυκανι ξυδι να του περασει......α ξεχασα σημερα το πρωι ενα 2ωρο τρια πουλια σηκωσαμε δυο ειδαμε ενα τουφεκισαμε κια το πηραμε :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 2:35 pm 
Άβαταρ μέλους

Τριήμερο κυνήγι στη Φθιώτιδα το προηγούμενο ΠΣΚ.
Παρασκευή, λόγω κρύου και πάγου, σε χαμηλό υψόμετρο πουρνάρι. Ανήσυχα πουλιά, 2 συναντήσεις, μία στο χέρι, μετά από 2 σηκώματα:)
Σάββατο, σε ποταμιά με σχετικά χαμηλό υψόμετρο, 2 συναντήσεις πάλι μία στο χέρι. Η δεύτερη, μας σηκώθηκε πολύ καλά, αλλά μάλλον εν τέλει χαζεύαμε το πουλί αντί να σημαδέψουμε σωστά, με αποτέλεσμα να φύγει αλώβητη και εμείς να της δώσουμε ραντεβού για την επόμενη φορά:)
Κυριακή, τίποτα, 2μιση ώρες κυνηγίου και το μόνο αξιόλογο ήταν μία φέρμα ζόρικη της σκυλίτσας, σε μέρος που σηκώνουμε συνήθως μπεκάτσες, αλλά πουλί ούτε είδμε ούτε ακούσαμε. Πιθανολογώ ότι έφυγε πολύ νωρίς χωρίς να πάρουμε πρέφα τίποτα :)

Συνολικός απολογισμός, 2 πουλάκια, μερικές πολύ ωραίες φέρμες, ωραία τοπία και μπόλικος καθαρός αέρας, τι άλλο θέλουμε δηλαδή? :)

ακολουθούν κάποιες φωτογραφίες από το προηγούμενο κ από αυτό το ΣΚ. Απορία: πώς τραβάτε φώτο κατα τη διάρκεια της φέρμας? Δεν φοβάστε μη σηκωθεί το πουλί και μείνετε με....τη φωτογραφική στο χέρι? :D Ή είστε 2 κυνηγοί οπότε ο ένας καιροφυλακτεί και ο άλλος τραβάει?

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 4:04 pm 
Άβαταρ μέλους

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Kαι απο μενα 2 φωτο σε φερμα του σκυλου,απο την Κυριακατικη εξοδο που ειχαμε στην Αχαια.
3 συναντησεις ειχαμε και μια ηρθε μαζι μας.
Το πουλι απο τις φωτο σηκωθηκε ισα πανω μου,η φωτο επεσε απο τα χερια,μια μπηχτη για χαιρετουρα και μου μειναν οι φωτο φιλε Μιχαλη :wink:(κυνηγουσα μονος)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 7:10 pm 
Άβαταρ μέλους

ωραιες φωτο φιλε .. εαν φλεπαμε και καμια μπεκατσα ακωμη καλητεραααα :lol: ...κυριακατικο κυνηγι στην πολημου δυπλα.... 4 σηκωματα 1 μαζιμας ..νευρικα πουλια δεν δεχωνται ευκωλα φερμα :oops: :oops: παρωλαφτα κανουμε ωραιω κυνηγι αυτα σου πρωσφερη η μπεκατσααα τα ωμορφα και τα δυσκολα αυτη ειναι η μαγιατης :lol: οχι τα νουμερα :evil: :evil: ..ποντα φερμα ποντα φερμα και η αδρεναλινηηηηη στην τσιτααα καιμε και λιπιδια ξερετεεε :roll: :roll: :roll: κανη καλο και στων φιλομουτον γιωργο ντραχταρρρρ :evil: :cry: :cry: .........τελικως πουλια μπαινουν συνεχως λογω κλιματως της ευρωπης να εχης καλω σκυλη ωρεξη και χρωνο και πουλια θα παρηςςς :D :D :D αυτα καλα κυνηγιααααααααααα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 8:25 pm 
Άβαταρ μέλους

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΒΙΚΤΩΡΑ....
ΩΡΑΙΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΒΙΚΤΩΡΑ..ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ...
ΣΕ ΕΜΑΣ ΜΕΤΑ ΤΟ Π/Σ/Κ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΑΙΣΘΗΤΑ.....
ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΡΕ ΦΙΛΕ....
ΟΙ ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΟΣΠΑΣΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΜΑΣ ΖΩΗΣ....
ΚΑΙ ΕΠΙΔΕΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΥΝΗΓΟΙ ΑΣΦΑΛΩΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΜΕΣΑ.....
ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΑΜΠΕΛΟΥΡΓΟΙ ΘΑ ΒΑΖΑΜΕ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΣΤΑΦΥΛΙΑ
Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 8:49 pm 
Άβαταρ μέλους

Μπραβο Βίκτωρ οντως πρεπει να ηταν πολυ ομορφο κυνηγι,φανταζομαι θα σου μήνη αξεχαστο.

Ομως συμφωνω με τον πεππα στο να φτιαχνουμε πιο ομορφες φωτο αναδεικνύουν και το θηραμα αλλα και τον κυνηγο :wink:

Βαλτε λιγο φαντασια και θα δειτε θα το ευχαριστηθούν ολοι .

παίρνει τα ζαγαράκια του να πάει να κυνηγήσει

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 29 από 49   [ 728 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 49  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: