Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 6 από 12   [ 177 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φάσσες 2010-2011
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 08, 2010 12:49 pm 
Άβαταρ μέλους

Εμφανίστηκαν πάλι φάσσες στα ελληνοβουλγαρικά .
Φίλος που είναι ακόμη πάνω στο βουνό μιλάει για καλό μπάσιμο και συνεχές .

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 08, 2010 8:15 pm 
Άβαταρ μέλους

Ακούστε τί έπαθα σήμερα...με την βοήθεια ενός φίλου απο εχθές το μεσσημέρι εντοπίσαμε τα πουλιά που έχουν κούρνια...για τα δεδομένα της περιοχής πάρα πολλά πουλιά...τα αφήσαμε ατουφέκιστα μιάς και περνούσαν πιό χαμηλά πρός κούρνια...σήμερα το πρωί ξεκινήσαμε νωρίς με φακούς στα χέρια γιατί έπρεπε να περάσουμε ένα μονοπάτι για να φτάσουμε στα καρτέρια.Μήν τα πολυλογώ τα πουλιά αρχισαν να περνάνε διαρκώς περισσότερα απο απέναντι που δέν ήταν κανείς και λιγότερα απο εμάς...σύμμαχός τους ο δυνατός αέρας που τα πήγαινε όπου ήθελε και με μεγάλη ταχύτητα...για τα πουλιά που τουφεκίσαμε η κάρπωση δέν μας πήγε καλά αλλά δέν έχει και πολύ σημασία γιατί το ευχαριστηθήκαμε με τα πουλιά που βλέπαμε....περίπου με τις εκτιμίσεις μας θα είδαμε 300-400 πουλιά σε μικρά κοπαδάκια για μία ώρα περίπου.Μία κρέμασε ο φίλος μου και εγώ απο τις πέντε δέν βρήκα καμία γιατί το μέρος ήταν πολύ άγριο πουρναρωτό και με τον αέρα έπεφταν μακριά σύν ότι τη μία μου τη πήρε ένας τσοπανάκος που του έπεσε κοντά και τ'όβαλε στα πόδια και καλά να κυνηγήσει τα γίδια :x Το ρέμα που διασχίσαμε και ο βράχος που έπρεπε να βγούμε απο πάνω...
Εικόνα
Το καρτέρι μου που τις περίμενα το μεσσημέρι για επιστροφή απο τη βοσκή οι οποίες μπήκαν πάλι τα ίδια πουλιά μέσα αλλα απο απέναντι στο απαγορευμένο και δέν κάναμε τίποτα.
Εικόνα
Ένα κοπάδι το μεσσημέρι απο απέναντι πρός την κούρνια.
Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 08, 2010 8:23 pm 

Ωραια μερη δημητρη..

εγω παλι εκει που παω προς σερρες.. ακομη δε πεσανε φασσες .. στα καλαμποκια..

δε βοηθαει και ο καιρος, ακομη στα ψηλα ειναι , βελανιδια..

Λιγα πραγματα, αλλα ειμαι σιγουρος οτι απο τελη του μηνα και μετα θα γινεται παλι χαμος..

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 09, 2010 10:41 am 
Άβαταρ μέλους

fassajim αποκαλυψες μερος, θα πιουμε καφεδακι παρεα το σ/κ εκει :lol: :lol: :lol: θα στησω και σκηνη :lol: :lol:

παίρνει τα ζαγαράκια του να πάει να κυνηγήσει

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 09, 2010 11:10 am 
Άβαταρ μέλους

fassajim έγραψε:
Ακούστε τί έπαθα σήμερα...με την βοήθεια ενός φίλου απο εχθές το μεσσημέρι εντοπίσαμε τα πουλιά που έχουν κούρνια...για τα δεδομένα της περιοχής πάρα πολλά πουλιά...τα αφήσαμε ατουφέκιστα μιάς και περνούσαν πιό χαμηλά πρός κούρνια...σήμερα το πρωί ξεκινήσαμε νωρίς με φακούς στα χέρια γιατί έπρεπε να περάσουμε ένα μονοπάτι για να φτάσουμε στα καρτέρια.Μήν τα πολυλογώ τα πουλιά αρχισαν να περνάνε διαρκώς περισσότερα απο απέναντι που δέν ήταν κανείς και λιγότερα απο εμάς...σύμμαχός τους ο δυνατός αέρας που τα πήγαινε όπου ήθελε και με μεγάλη ταχύτητα...για τα πουλιά που τουφεκίσαμε η κάρπωση δέν μας πήγε καλά αλλά δέν έχει και πολύ σημασία γιατί το ευχαριστηθήκαμε με τα πουλιά που βλέπαμε....περίπου με τις εκτιμίσεις μας θα είδαμε 300-400 πουλιά σε μικρά κοπαδάκια για μία ώρα περίπου.Μία κρέμασε ο φίλος μου και εγώ απο τις πέντε δέν βρήκα καμία γιατί το μέρος ήταν πολύ άγριο πουρναρωτό και με τον αέρα έπεφταν μακριά σύν ότι τη μία μου τη πήρε ένας τσοπανάκος που του έπεσε κοντά και τ'όβαλε στα πόδια και καλά να κυνηγήσει τα γίδια

Γειά σου Δημήτρη με τα ωραία σου!!! Μπράβο βρε φίλε χέρομαι για το ρεπορταζ που παρουσίασες!!!. Σου έχω Π.Μ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 10, 2010 7:40 am 
Άβαταρ μέλους

fotis-geo έγραψε:
fassajim αποκαλυψες μερος, θα πιουμε καφεδακι παρεα το σ/κ εκει :lol: :lol: :lol: θα στησω και σκηνη :lol: :lol:

Φώτη εάν δέν πάμε μαζί να σου δείξω δέν θα το βρείς μόνος σου!Αλλά εγώ πρέπει να περάσω να σε πάρω και να συνεχίσουμε....Άλωστε δέν νομίζω τα πουλιά με τέτοια ζέστη να μείνουν για πολύ και σύντομα θα φύγουν.Σήμερα θα προσπαθήσω να τα ψάξω στην βοσκή.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 10, 2010 9:29 am 
Άβαταρ μέλους

Καλημερα Δημητρη, πλακα κανω ρε συ αλοιμονο απο αυτες τις φωτο να καταλαβαινα που ειναι το μερος :) :)

Αμα κατεβει και ο Αλκης θα το κανονισουμε για καμια εξόρμηση παρεα αμα θελετε, για καμια μπεκατσουλα γιατι για φασσες κοματι δυσκολο δεν εχω υπομονη εκτος αμα παω συστημενος σε πουλια και παλι θα το σκεφτω.

παίρνει τα ζαγαράκια του να πάει να κυνηγήσει

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Νοέμ 13, 2010 10:33 pm 
Άβαταρ μέλους

Απο προχθεσινή παρακολούθηση πουλιών...δέν είναι και τίποτα σπουδαίο αλλά δέν έχω τα κατάληλα μέσα,με την φωτογραφική και για πρώτη μου φορά ελπίζω τα επόμενα βιντεάκια μου να είναι καλύτερα!Τα πουλιά έρχονταν απο δεξιά πρός αριστερά και περνούσαν χαμηλά στο ρέμα για να πιάσουν στα δέντρα,απο το 14 δευτ.αρχίζουν να φαίνονται στον ήλιο πρίν πιάσουν....η ορατότητα χάλια απο τον νοτιά και τη σκόνη που έχει η ατμόσφαιρα...τουλάχιστον είναι αρκετά για να μας ανεβάσουν λίγο!!! ;) ;) http://www.youtube.com/watch?v=myLisuzf7J4[youtube][/youtube]

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 14, 2010 3:55 pm 
Άβαταρ μέλους

ΔΗΜΗΤΡΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΘΙΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΒΕΛΑΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ... :D
ΕΧΤΕΣ ΣΤΟΝ ΤΑΥΓΕΤΟ ΜΟΝΟ 4 ΠΟΥΛΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΒΟΛΗΣ...

''ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΑΤΙΕΣ ΤΙΣ ΜΥΤΕΣ,ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΣΚΙΕΣ ΔΙΑΒΟΛΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΜΟΥΡΤΣΙ, ΝΑ ΣΕ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΝ...''
ΑΡΙΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 14, 2010 6:23 pm 
Άβαταρ μέλους

Σήμερα πήγαμε με φίλο σε ένα μέρος που είχαν μπεί πουλιά για κούρνια.Αρκετά πουλιά αλλά όχι σε απόσταση βολής μιάς και το μέρος δέν το ξέραμε καλά.2 πουλιά ο καθένας μας και έτσι ανακτήσαμε δυνάμεις για επόμενες εξόδους!
Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 14, 2010 7:16 pm 

εχθες πηγα στον καμπο αλλα επικρατουσε μια αραιη ομιχλη.4-5 πουλια ειδα μονα.αποφασισα να ανεβω πιο ψηλα. ανεβαινοντας η ομιχλη ηταν πιο εντονη αλλα μολις επιασα κορυφη οπως σκεφτομουνα και ηλπιζα η ομιχλη ηταν πιο αραιη. κατεβηκα για μια ματια απο το αυτοκινητο και σε ενα λεπτο 70-80 πουλια περασαν απο πανω μου κι εκατσαν στα πευκα. πηρα το οπλο κι εκατσα σε μια ακρη διπλα απο τα πευκα με την ελπιδα να σηκωθουν και να περασουν απο το σημειο που επελεξα να κατσω και να σου ενα ς λαγοκθνηγος εμφανιζεται και τα πουλια σηκωνονται, κανουν εναν κυκλο και ερχονται καρφι επανω μου. το αποτελεσμα 2 πουλια στον τρουβα. τα τουφεκησα στα 15-20 μετρα και τα πουλια αν και φαγανε πολλα σκαγια επεσαν τραυματισμενα.ΖΑΛΙΣΤΗΚΑ!!!!! δεν το πιστευα. ακομα αναρρωτιεναι αν ειναι ατσαλινα αυτα τα πουλια

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 14, 2010 8:13 pm 
Άβαταρ μέλους

ΜΠΑΡΑΒΟ ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...
ΣΤΑΥΡΟ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΗΚΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ Η ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΣΤΟ ΚΟΠΑΔΙ ΜΑΣ ΞΕΓΕΛΑΕΙ ΠΑΝΤΑ...ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΛΑΧΤΑΡΑ ΜΑΣ ΤΟΥΦΕΚΑΜΕ ΑΠΡΟΣΕΧΤΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΤΟΥΦΕΚΙΑΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΕΡΝΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ...ΑΛΛΩΣΤΕ ΣΤΑ 15 ΜΕΤΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ Κ ΠΟΛΥ Η ΤΟΥΦΕΚΙΑ...ΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΟΠΑΔΙ ΗΤΑΝ ΣΤΑ 30 Π.Χ ΜΕΤΡΑ ΘΑ ΕΙΧΕΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ...

''ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΑΤΙΕΣ ΤΙΣ ΜΥΤΕΣ,ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΣΚΙΕΣ ΔΙΑΒΟΛΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΜΟΥΡΤΣΙ, ΝΑ ΣΕ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΝ...''
ΑΡΙΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 14, 2010 9:58 pm 
Άβαταρ μέλους

Ωραίος ο Δημήτρης.
Έχω 2 απορίες. Το cynergy που πήγε? Άρη που χάθηκες?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 14, 2010 11:02 pm 
Άβαταρ μέλους

ΣΠΥΡΟ ΗΜΟΥΝ ΦΑΝΤΑΡΟΣ ΦΙΛΕ...ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟΛΥΘΗΚΑ...ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο ΧΕΙΜΩΝΑΣ... ΤΥΧΑΙΟ????
ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ... :D :D :D
Κ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ??? ΡΙΖΙΑ ΕΒΡΟΥ...ΛΑΤΡΕΨΑ ΕΒΡΟ...ΜΙΣΗΣΑ ΣΤΡΑΤΟ...
ΓΙΑ ΝΑ ΠΗΡΕ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΧΑΝ ΒΡΕΙ ΠΟΛΛΑΑΑ ΠΟΥΛΙΑ... :D :D

ΑΡΙΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 14, 2010 11:08 pm 
Άβαταρ μέλους

aris_chelas έγραψε:
ΣΠΥΡΟ ΗΜΟΥΝ ΦΑΝΤΑΡΟΣ ΦΙΛΕ...ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟΛΥΘΗΚΑ...ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο ΧΕΙΜΩΝΑΣ... ΤΥΧΑΙΟ????
ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ... :D :D :D
Κ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ??? ΡΙΖΙΑ ΕΒΡΟΥ...ΛΑΤΡΕΨΑ ΕΒΡΟ...ΜΙΣΗΣΑ ΣΤΡΑΤΟ...
ΓΙΑ ΝΑ ΠΗΡΕ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΧΑΝ ΒΡΕΙ ΠΟΛΛΑΑΑ ΠΟΥΛΙΑ... :D :D

Την καλύτερη δουλειά έκανες και ξεμπέρδεψες. Καλός πολίτης , ελπίζω η Μ2 να πάρει φωτιά. Ή απλά θα πέρναγαν ψηλά γιατί την βλέπω κανόνι

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 6 από 12   [ 177 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: