Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 2 από 2   [ 20 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΟΚΑΔΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 25, 2010 8:18 pm 
Άβαταρ μέλους

[quote="ΚΥΡΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
ΟΤΙ 2 ΣΕΤΕΡ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΕΚΤΡΟΦΗΣ ΚΕΡΔΙΣΑΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΟ 2η ΚΑΙ 3η ΘΕΣΗ, ΟΤΙ [/quote]

φιλε πια ειναι αυτα τα δυο σεττερ?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 25, 2010 10:21 pm 
Άβαταρ μέλους

Γιώργο Κύρκο , μην τα ισοπεδώνουμε όλα .
Για τον οποιοδήποτε Αρίωνα και τον Πλούτωνα γράφω ανελλιπώς από τη δεκαετία του 70 , πολύ πριν ξεκινήσει ακόμα και η ιδέα του της γέννησης του ΟΚΑΔΕ.
Στην τρέλα της νιότης διάβαζα συνεχώς βιβλία και περιοδικά εκτροφής , εκπαίδευσης , αγώνες σε όλο τον κόσμο , γραμμές αίματος κλπ.
Έκανα μια μικρή εκδοτική εταιρία μόνο και μόνο για να εκδώσω σχετικά βιβλία ( πχ. Τα μυστικά ενός μπεκατσοκυνηγού, Τα κυνηγόσκυλα και η εκπαίδευσή τους κλπ) , πήγαινα συχνά στις μεγάλες εκθέσεις μορφολογίας πριν καν υπάρξει ΚΟΕ στην Ελλάδα, γύρναγα σε διάφορα γνωστά κυνοτροφεία και είχα αλληλογραφία με διάσημους Άγγλους αλλά και Ιταλούς εκτροφείς. Όλα αυτά δεν τα κρατούσα για τον εαυτό μου . Είχα πάντα λαχτάρα να μεταφέρω ότι καινούργιο μάθαινα σε συναδέλφους κυνόφιλους κυνηγούς και αυτό το έκανα μέσω αρθρογραφίας σχεδόν σε όλα τα σχετικά περιοδικά.
Από κεί και πέρα νομίζω ότι όλοι οι Αρίωνες , οι Πλούτωνες αλλά και όλοι όσοι βρίσκονται πίσω από αυτούς ( εκπαιδευτές , εκτροφείς, ιδιοκτήτες ) έγιναν γνωστοί σε όλους τους Έλληνες κυνηγούς με άρθρα αλλά και φωτογραφίες από την τρέλα μου και το πάθος μου να μοιράζομαι τόσα χρόνια όσα μάθαινα και εννοείται ότι το έκανα αφιλοκερδώς. Και πρέπει να σημειώσω εδώ ότι στην πορεία αυτή της ενημέρωσης τόσα χρόνια , δεν θυμάμαι να υπήρχε και κάποιος άλλος που να κάνει το ίδιο πράγμα.
Αυτή είναι η δική μου προσφορά στην κυνοφιλία αγαπητέ Γιώργο Κύρκο και δεν μπορώ να μην αντιδράσω όταν γράφεις ότι υπάρχει αντιπαράθεση για το ποιος έχει προσφέρει πιο πολλά .

Όσο για το ποιος κατηγορεί τους άλλους για τον χειρισμό των οικονομικών , πραγματικά δεν το κατάλαβα. Εμείς όχι μόνο δεν κατηγορούμε την διοίκηση του Λάμπρου για τα οικονομικά και για την γενικότερη διοργάνωση αλλά πιστεύουμε ότι τα κατάφεραν πολύ καλά. Μόνο που δεν μας δόθηκε η ευκαιρία να το αναφέρουμε αυτό στην Γενική Συνέλευση . Εκεί ακούγεται όποιος φωνάζει περισσότερο .

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 26, 2010 6:41 pm 
Άβαταρ μέλους

ΑΚΗΣ ΛΑΠΠΑΣ έγραψε:
Γιώργο Κύρκο , μην τα ισοπεδώνουμε όλα .
Για τον οποιοδήποτε Αρίωνα και τον Πλούτωνα γράφω ανελλιπώς από τη δεκαετία του 70 , πολύ πριν ξεκινήσει ακόμα και η ιδέα του της γέννησης του ΟΚΑΔΕ.
Στην τρέλα της νιότης διάβαζα συνεχώς βιβλία και περιοδικά εκτροφής , εκπαίδευσης , αγώνες σε όλο τον κόσμο , γραμμές αίματος κλπ.
Έκανα μια μικρή εκδοτική εταιρία μόνο και μόνο για να εκδώσω σχετικά βιβλία ( πχ. Τα μυστικά ενός μπεκατσοκυνηγού, Τα κυνηγόσκυλα και η εκπαίδευσή τους κλπ) , πήγαινα συχνά στις μεγάλες εκθέσεις μορφολογίας πριν καν υπάρξει ΚΟΕ στην Ελλάδα, γύρναγα σε διάφορα γνωστά κυνοτροφεία και είχα αλληλογραφία με διάσημους Άγγλους αλλά και Ιταλούς εκτροφείς. Όλα αυτά δεν τα κρατούσα για τον εαυτό μου . Είχα πάντα λαχτάρα να μεταφέρω ότι καινούργιο μάθαινα σε συναδέλφους κυνόφιλους κυνηγούς και αυτό το έκανα μέσω αρθρογραφίας σχεδόν σε όλα τα σχετικά περιοδικά.
Από κεί και πέρα νομίζω ότι όλοι οι Αρίωνες , οι Πλούτωνες αλλά και όλοι όσοι βρίσκονται πίσω από αυτούς ( εκπαιδευτές , εκτροφείς, ιδιοκτήτες ) έγιναν γνωστοί σε όλους τους Έλληνες κυνηγούς με άρθρα αλλά και φωτογραφίες από την τρέλα μου και το πάθος μου να μοιράζομαι τόσα χρόνια όσα μάθαινα και εννοείται ότι το έκανα αφιλοκερδώς. Και πρέπει να σημειώσω εδώ ότι στην πορεία αυτή της ενημέρωσης τόσα χρόνια , δεν θυμάμαι να υπήρχε και κάποιος άλλος που να κάνει το ίδιο πράγμα.
Αυτή είναι η δική μου προσφορά στην κυνοφιλία αγαπητέ Γιώργο Κύρκο και δεν μπορώ να μην αντιδράσω όταν γράφεις ότι υπάρχει αντιπαράθεση για το ποιος έχει προσφέρει πιο πολλά .

Όσο για το ποιος κατηγορεί τους άλλους για τον χειρισμό των οικονομικών , πραγματικά δεν το κατάλαβα. Εμείς όχι μόνο δεν κατηγορούμε την διοίκηση του Λάμπρου για τα οικονομικά και για την γενικότερη διοργάνωση αλλά πιστεύουμε ότι τα κατάφεραν πολύ καλά. Μόνο που δεν μας δόθηκε η ευκαιρία να το αναφέρουμε αυτό στην Γενική Συνέλευση . Εκεί ακούγεται όποιος φωνάζει περισσότερο .

ΔΕΝ ΕΘΙΞΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΑΣ ΣΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ. ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΘΡΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑ , ΟΤΑΝ ΔΙΑΦΩΝΟΥΣΑΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΧΡΗΣΤΟΥ ΣΤΟ ΕΞΑΙΡΕΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΤΗΝ ΚΥΝΗΓΕΣΙΑ ΚΑΙ ΚΥΝΟΦΙΛΙΑ. ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΤΟΠΟ ΤΟ ΟΤΙ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΩ ΟΛΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΑΣ.
Η ΕΝΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΑΡΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΝΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΑΣ . ΝΟΜΙΖΩ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΥΝΟΦΙΛΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ , ΕΙΝΑΙ ΛΑΤΡΗΣ ΤΟΥ ΠΟΙΝΤΕΡ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΟΚΑΔΕ .
ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ ΚΥΝΟΦΙΛΟΣ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΑΣ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΘΑ ΣΧΗΜΑΤΙΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΚΑΔΕ ?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 31, 2010 10:42 am 
Άβαταρ μέλους

ΝΕΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ.
Το νέο Διοικητικό Συμβούλιο που προέκυψε μετά τις αρχαιρεσίες την Δευτέρα 18 Οκτωβρίου 2010, έχει ως εξής:

ΠΡΟΕΔΡΟΣ : Φουτρής Ιωάννης
ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ Α΄ : Μαγουλάς Θεόδωρος
ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ Β΄ : Καμπέρης Δημήτριος
Γ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ : Γιανναράς Ηλίας
ΤΑΜΙΑΣ : Γκουζούνας Δημήτριος
ΜΕΛΟΣ & Πρόεδρος επιτροπής Κριτών : Πονηρέας Διονύσιος
ΜΕΛΟΣ : Καραστάθης Ευθύμιος

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 01, 2010 4:00 pm 
Άβαταρ μέλους

Τελικα ειναι, ο ΑS FOUTRIS (σεττερ) και ο WIN VON DER POSTSCHWAIGE (pointer).

Καλα σκυλια και τα δυο, τα χω δει απο κοντα, το πρωτο στο ντερμπι 2007 εκανε τοτε ηδη μεγαλη ερευνα και αρκετα καλο στα πουλια, το δευτερο οταν εγινε η επιλογη εθνικης πριν κανα μηνα ετυχε και ημουν στον Λαγγαδα, ειχε ενταση στον καλπασμο, ομορφο ζωο...

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 2 από 2   [ 20 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: