Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 25 από 38   [ 566 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 38  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΟΡΤΥΚΙΑ ΚΥΝ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2010-2011
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 25, 2010 11:40 am 

ΧΑΧΑΧΑΧΑ.ΝΩΡΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΟΥΛΙΑ..

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 25, 2010 1:24 pm 

ξεκιησα και γω για τα μερη της θηβας σημερα και εφαγα μια βροχη ολη δικια μου μεχρι το σωβρακο εφτασε :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:32 pm 

kai to apotelesma????......eixe poylia???

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 25, 2010 3:15 pm 
Άβαταρ μέλους

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ?????
ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΠΟΥΛΙΑ...????
ΩΡΑΙΑ & ΕΧΕΙ....ΕΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΥΛΙΑ
ΤΟΤΕ ΟΥΤΕ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΣΟΥ ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΟΥΤΕ & ΕΣΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ ......
ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΥΦΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΑΝ ΑΝΑΤΑΛΓΗ ΑΠΟΧΕΩΝ ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ...
ΟΧΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΠΗΓΗ ΕΥΚΟΛΗΣ ΑΝΕΥΡΕΣΗΣ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 25, 2010 3:35 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Καλημέρα παιδιά
σήμερα έκανα ένα από τα πιο όμορφα κυνήγια σε ορτύκι , σχεδόν υπό συνεχή βροχή.
Ορτύκια δύσκολα που λόγο βροχής δεν έβγαιναν έξω με τίποτε και όταν σταματούσε η βροχή είχαν συμπεριφορά πέρδικας .
Λόγο ότι ο καιρός τα έχει κόψει 1-2 μέρες , είναι ξεκούραστα και ποδαρώνουν πάρα πολύ και σηκώνονται τριάντα μέτρα μακριά , μόνο έμπειρα σκυλιά μπορούν ν να κάνουν κάτι μαζί τους.
Κυνήγησα μαζί με τον φίλο Κωσταντίνο του ανοικτού , σηκώσαμε γιατί είχαμε και 2-3 διπλοσηκώματα 14 ορτύκια και ένα λαγό από το Αλεχ πόιντερ του Κωσταντίνου που μας την έκανε αφού ασχολούμουν με ένα ζωντανό ορτύκι που είχα θηρεύσει εκείνη την στιγμή , πήραμε οκτώ .
Είχαμε και παρατράγουδα έπεσε μία πλαστική σακούλα με πέντε ορτυκάκια λόγω κακής τοποθέτησης στο γιλέκο μου (υπάρχει πρόβλημα κατασκευαστικό στο γιλέκο) , βρήκαμε κάποια σκόρπια αλλά την σακούλα όχι.
Δύσκολα πουλιά ωραίες φέρμες και περίπου τρεις ώρες μέχρι τις έντεκα κυνήγι υπό βροχή , όμορφα πράγματα σε ένα άδειο βουνό .

Εικόνα Εικόνα

ΕικόναΕικόνα

ΕικόναΕικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 25, 2010 3:44 pm 
Άβαταρ μέλους

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΤΟΥΣ ΝΑ ΞΕΧΑΡΜΑΝΙΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΞ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ? ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΟΥΤΕ ΠΙΠΟΥΛΟ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 25, 2010 4:07 pm 
Άβαταρ μέλους

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ ΟΡΤΥΚΑΚΙΑ.ΣΗΚΩΣΑΜΕ 9 ΠΗΡΑΜΕ ΤΑ 6 ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΑΦΙ.ΜΑΣ ΤΑ ΧΑΛΑΣΕ ΛΙΓΟ Η ΒΡΟΧΗ ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΦΕΡΜΕΣ ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΙΔΑΜΕ.ΠΟΛΛΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ,ΟΥΤΕ ΧΩΡΑΦΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ.ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΠΟΥΛΟΥΚΑΚΙ ΤΡΙΓΟΝΙΑ,ΚΑΜΙΑ 10ΑΡΙΑ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 25, 2010 7:14 pm 
Άβαταρ μέλους

καλησπερα παιδια ειμαι καινουργιος στο σαιτ θα ηθελα να ευχαριστησω τον γ.πεππα για την ομορφη ιστοσελιδατου και τα ορθωσ γραφων ..ειμαι και εγω ενας τρελος φερματσης σαν ολουσας με παθως την βελουδοματα εχω ενα ποιντερ θυληκο 6ετων και τρεχουμε μαζι για γουστα βουνα καμπους λαγκαδια ...ας μπουμε τωρα στο θεμα μας για τα ορτυκακιααα..με την εναρξη τα πηγαμε πολυ καλα μιας και στο καμπο τον σερρων υπηρχαν αρκετα ντοπιαρηκα εφωσον ειμαι απο εκει . αλλα μενω στην θεσαλονικη 45 ορτυκια σε 3ημερες τα δυσκολα ηταν μετα στα περηξ της πολης 1 -2 κανενα και ετσι πηγε το πραμα αλα στην πορια αρχισαν να βελτιωνονται τα πραγματα σιγα-σιγα σημερα μια εξωδοσ στα περηξ το ωριο σχετικα ευκολα με φερμεσ ωραιες αρχισαν παντος να μπαινουν μιας και ο καιρως αλαζη αγρια απο πανοοοο καλα κυνηγια σε ολουσας και τα λεμε παλι αντε πλησιαζη και ο οκτωβριος με πιανετε;;;;

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 25, 2010 7:58 pm 

ΚΕΡΜΕΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ έγραψε:
ΩΡΑΙΑ & ΕΧΕΙ....ΕΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΥΛΙΑ
ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΥΦΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΑΝ ΑΝΑΤΑΛΓΗ ΑΠΟΧΕΩΝ ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ...

φιλε γιωργο δικιο εχεις αλλα και να τους πω στα περασματα πεταξε το πουλακι μετα αναφερω θηβα ναι αλλα που??? θα ανεφερα εαν ειχα κανει κατι αλλα με τετοια βροχη και με κουταβι σκυλο δεν περιμενω και παπαδες ( οχι ακομα) οκ εβγαλα 1 ορτυκι και αυτο σηκωθηκε μονο του πολυ μπροστα ξεκουραστο ειναι μαλον η η βροχη το κανει νευρικο οντως το ιντερνετ ανταλαγη αποψεων ειναι ε δεν πειραζει να λεμε αν καναμε και κατι μην ξεχναμε οτι το κυνηγι ειδικα για την αθηνα ειναι πολυτελια πλεον οποτε πολυ ειναι η δυψασμενη που δεν μπορουν να πανε λογο χρηματων και δεν εξαιρω ουτε εμενα με το ζορι 2 κυνηγια το μηνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 25, 2010 9:18 pm 
Άβαταρ μέλους

manos12-74 έγραψε:

φιλε γιωργο δικιο εχεις αλλα και να τους πω στα περασματα πεταξε το πουλακι μετα αναφερω θηβα ναι αλλα που??? θα ανεφερα εαν ειχα κανει κατι αλλα με τετοια βροχη και με κουταβι σκυλο δεν περιμενω και παπαδες ( οχι ακομα) οκ εβγαλα 1 ορτυκι και αυτο σηκωθηκε μονο του πολυ μπροστα ξεκουραστο ειναι μαλον η η βροχη το κανει νευρικο οντως το ιντερνετ ανταλαγη αποψεων ειναι ε δεν πειραζει να λεμε αν καναμε και κατι μην ξεχναμε οτι το κυνηγι ειδικα για την αθηνα ειναι πολυτελια πλεον οποτε πολυ ειναι η δυψασμενη που δεν μπορουν να πανε λογο χρηματων και δεν εξαιρω ουτε εμενα με το ζορι 2 κυνηγια το μηνα

Κέρμεν αυτά που λέγαμε :roll: ,να γιατί δεν πρέπει να αναφέρεται τίποτα ή να γράφουμε μεταχρονολογημένα :wink:
Φίλε Μάνο & εγώ Αθηναίος είμαι αλλά πάω σχεδόν κάθε μέρα για τα κουτάβια αλλά & για πάρτη μου.Άσε που μου φεύγει ένα 20αρι την ημέρα για βενζίνη.& ούτε κότερα έχω ούτε πισίνες.....Όχι όμως να περιμένω που έχει ορτύκια για να πάω.& όποιος δεν καταλαβαίνει & συνεχίζει να γράφει μέρη ας κάνει & το ίδιο για περδικοβούνια ή για μπεκατσότοπους.Εκεί να τον δω...............

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 25, 2010 9:34 pm 
Άβαταρ μέλους

Απογευματινό στα Λεγρενά τρία έβγαλα και τα πήρα , δύσκολα πουλιά για καλούς σκύλους και κυνηγούς επίμονους.
Πώς είναι δυνατόν να προτιμούν τα συγκεντρωμένα μηχανάκι από ένα τέτοιο κυνήγι.
Προς όσους ενδιαφέρονται στον Πάτροκλο παίζει μηχανάκι τακτικά .
Συνάδελφε Μπάμπη αν εσύ δεν θέλεις να ενημερώνεις τα μέλη του forum μην τα ενημερώνεις , άσε όμως τους άλλους ενημερώνουν αν θέλουν και το στυλάκι με πέρδικες μπεκάτσες τι θα κάνετε, ότι κάνουμε εδώ μέσα τόσα χρόνια .
Στο μόνο που συμφωνώ είναι για τους επισκέπτες σε αυτούς όχι πληροφόρηση.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 25, 2010 9:52 pm 
Άβαταρ μέλους

Σήμερα πήγαμε στην Ηλεία, είχαμε μόνο τα κουτάβια κοντά και σηκώσαμε Κανά 5-6 πουλάκια. Από κυνηγούς το αδιαχώρητο από της 6:30 σε κάθε χωράφι είχε αραγμένο και 1-2 αμάξια με δυσκολία βρήκαμε και εμείς ένα να αράξουμε. Δεν ξαναπάω ΣΚ δεν είναι κυνήγι αυτό δεν το ευχαριστιέσαι.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 26, 2010 7:27 am 
Άβαταρ μέλους

Πρωσοπικα συμφωνω με αυτα που γραφεις κατα μεγαλο ποσοστο (περιπου 60με70%)δυστηχως το ΥΦΟΣ ΣΟΥ ειναι αυτο που μου τα χαλαει, οποτε σας χαιρετω καλα ποσταρισματα να εχετε .Συγνωμη δεν προκειται να ξαναγραψω σβηστε τον λογαριασμο μου

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 26, 2010 8:58 am 
Άβαταρ μέλους

ΚΥΡΙΟΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ , ΝΑΤΗ ΛΕΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΙΒΑΛΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ.. ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΨΟΥΡΑ ,ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΚΑΥΜΟ ΟΛΟΙ, ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ. ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΑΝΤΑΛΛΑΣΟΝΤΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ, ΓΝΩΜΕΣ,ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΚΡΑΙΝΟΜΑΣΤΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ.ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΣΙΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΑΚΟΜΗ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΤΕΡΟΥΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΚΑΤΑΦΕΥΓΟΥΝ ΣΕ "ΕΤΟΙΜΕΣ" ΦΘΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΝΕΝΤΙΜΕΣ ΛΥΣΕΙΣ.

'

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 26, 2010 10:54 am 
Άβαταρ μέλους

IRISHMAN έγραψε:
Απογευματινό στα Λεγρενά τρία έβγαλα και τα πήρα , δύσκολα πουλιά για καλούς σκύλους και κυνηγούς επίμονους.
Πώς είναι δυνατόν να προτιμούν τα συγκεντρωμένα μηχανάκι από ένα τέτοιο κυνήγι.
Προς όσους ενδιαφέρονται στον Πάτροκλο παίζει μηχανάκι τακτικά .
Συνάδελφε Μπάμπη αν εσύ δεν θέλεις να ενημερώνεις τα μέλη του forum μην τα ενημερώνεις , άσε όμως τους άλλους ενημερώνουν αν θέλουν και το στυλάκι με πέρδικες μπεκάτσες τι θα κάνετε, ότι κάνουμε εδώ μέσα τόσα χρόνια .
Στο μόνο που συμφωνώ είναι για τους επισκέπτες σε αυτούς όχι πληροφόρηση.

Συνάδελφε η απόφαση για ενημέρωση ή όχι δεν είναι ούτε δική σου ούτε δική μου.Το αποφασίζει ο admin με ψηφοφορία.Αν συνεχιστεί βεβαίως & δεν θα ενημερώνω.Τώρα όσον αφορά το στυλάκι....Αναφέρεις σήμερα για Λεγρενά, αν όντως είσαι υπερ της ενημέρωσης,κάτι που κάνεις τόσα χρόνια όπως λες,για πες μας που θα βρεις τα πουλιά στην έναρξη της πέρδικας για να μας ενημερώσεις.Αυτό όμως δεν θα το κάνεις γιατί μετά θα ψάχνεις όλο το βουνό & δεν θα βρίσκεις ούτε φτερό.
Αυτό δεν λέγεται ενημέρωση αλλά έλλειψη σεβασμού προς το θήραμα.& κάτι ακόμα.Αν όντως επιμένεις να ενημερώσεις 4-5 φιλαράκια εδώ στο φόρουμ στείλε ένα πμ ή ανέφερε το στο κλειστό.Αναλογίσου ποιοί μας διαβάζουν εκεί έξω.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 25 από 38   [ 566 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 38  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: