Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 4 Δημοσιεύσεις ]
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Δάγκωμα από κυνηγετικό σκύλο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 14, 2010 10:58 pm 
Καλησπέρα!
Τ'όνομά μου είναι Υπαπαντή και πριν από μία εβδομάδα με δάγκωσε στο αριστερό γόνατο (επιγονατίδα) ένα επανιέλ μπρετόν θυληκό.
Είμαι ταχυδρόμος και πήγα στο σπίτι τους να τους δώσω το επίδομα. Το σκυλί ήταν απ'έξω απ'την πόρτα του σπιτιού τους και καθόταν στο χαλάκι της εξώπορτας. Δεν μου έδωσε σημασία, κι εγώ απ'την πλευρά μου δεν του έδωσα ιδιαίτερη και αφού χτύπησα την πόρτα, μόλις μου άνοιξε η ιδιοκτήτριά του, χωρίς να μου
δείξει επιθετική συμπεριφορά, να μου γρυλίσει ή έστω να μου γαυγίσει πιο πριν, μου άρπαξε την επιγονατίδα...

Ο ιδιοκτήτης του, κατά τα λεγόμενα της συζύγου του, το παίρνει μαζί του πάντα όταν πάει για κυνήγι όπου περνούν μεγάλα διαστήματα εκτός Αθηνών ισχυρίστηκε επίσης ότι έχει κάνει όλα τα εμβόλια. Όμως όταν του ζήτησα, την επόμενη ημέρα, το βιβλιάριο υγείας του σκύλου, η απάντησή του ήταν ότι δεν θυμάται που το έχει βάλει και ίσως να το έχει χάσει... Επίσης μου το επιβεβαίωσε ότι το έχασε την τρίτη ημέρα απ'το δάγκωμα. Στον κτηνίατρο που πήγα, ισχυριζόμενοι ότι τα περισσότερα εμβόλιά του τα έχουν κάνει εκεί, μου απάντησε ψάχνοντας τα αρχεία του
ότι δεν υπάρχει καταχωρημένος ο ιδιοκτήτης ή το σκυλί του κι εγώ βρίσκομαι στην μέση ενός φαύλου κύκλου που στα καλά καθούμενα βρέθηκα
να κάνω αλλαγές κάθε βράδυ στην πληγή μου, να παίρνω αντιβίωση και στην σημερινή επανεξέταση να πρέπει να μου "δέσουν" το πόδι λόγω ότι
έχει πάθει κάκκωση η επιγονατίδα.... και να μην το πατάω καθόλου και το επιβαρύνω...
Αναρρωτιέμαι με το φτωχό μου το μυαλό αν όντως έχει χάσει το βιβλιάριο υγείας το σκύλου στις ημέρες που πέρασαν, απ΄την ώρα του δαγκώματος, δεν θα μπορούσε να το έχει πάει
ήδη στον γιατρό για να βγάλει ένα νέο να το εξετάσει κιόλας ο κτηνιάτρος ?
2) Δεν θα μπορούσε να έχει μεριμνήσει για να πάρει ένα πιστοποιητικό υγείας του σκύλου το οποίο να αναγράφει κατά την ημερομηνία που με δάγκωσε
αν όντως ήταν απολύτως υγιής??
3)Στην προσπάθειά του να με πείσει πως όντως έχουν έτσι τα πράγματα η συζυγός του με διαβεβαίωσε πως έχει κάνει κάποια εμβόλια και εκτός Αθηνών. Αν όντως ήταν έτσι ο εκάστοτε κτηνίατρος δεν θα του εξέδιδε καινούργιο βιβλιάριο υγείας κάθε φορά που το έχανε με ποιο και τι ακριβώς εμβόλιο έχει κάνει?? (έστω ότι το έχασε όλες τις φορές..).

Εξηγήστε μου σας παρακαλώ, είναι ανησυχητική ή όχι τέτοιου είδους συμπεριφορά από ένα κυνηγόσκυλο. Είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει κάτι τέτοιο...

Αναφέρετε αυτήν την δημοσίευση
Κορυφή

Απάντηση με παράθεση  
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Δάγκωμα από κυνηγετικό σκύλο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 15, 2010 9:35 am 
Άβαταρ μέλους

δεν εχει καμια διαφορα αν σε δαγκωνε καποιος αδεσποτος σκυλος απο ενα κυνηγετικο..αν πηγες σε νοσοκομειο θα σου εκανα τα απαραιτηα και δεν συντρεχει λογος ανησυχιας

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 24, 2010 1:22 am 
Άβαταρ μέλους

giorgospa έγραψε:
δεν εχει καμια διαφορα αν σε δαγκωνε καποιος αδεσποτος σκυλος απο ενα κυνηγετικο..αν πηγες σε νοσοκομειο θα σου εκανα τα απαραιτηα και δεν συντρεχει λογος ανησυχιας

Γιωργοοοο..δεν καταλαβες καλα :shock: ... εχει διαφορα φιλε :roll: ..ηταν εκτος κυνηγετικης περιοδους :wink: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 24, 2010 1:29 am 
Άβαταρ μέλους

teocharis.koytsoympas έγραψε:
giorgospa έγραψε:

Γιωργοοοο..δεν καταλαβες καλα :shock: ... εχει διαφορα φιλε :roll: ..ηταν εκτος κυνηγετικης περιοδους :wink: :lol:

:lol: :lol: :lol: :!: :!: :!:

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 4 Δημοσιεύσεις ]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση