Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 6 Δημοσιεύσεις ]
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αντικατασταση οπλου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 03, 2010 3:50 am 

Ειμαι νεος κυνηγος και εχω ειδη νομιμα στην κατοχη μου ενα δικανο. Θελω να το δωσω και να παρω μια καραμπινα. Πρεπει παλι να περιμενω για αδεια αγορας και αδεια κατοχης? Η απλα μονο την αδεια αγορας?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντικατασταση οπλου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 03, 2010 12:22 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλησπερα φιλε

Καθε οπλο συνοδευεται απο μια αδεια κατοχης. Για το δικανο που εχεις τωρα εχεις μια αδεια κατοχης στο ονομα σου. Αν θες να παρεις ενα νεο οπλο,μια καραμπινα, θα πρεπει να βγει καινουργια αδεια κατοχης στο ονομα σου. Ειναι η ταυτοτητα του οπλου. Αλλιως θα υπηρχαν σκορπια οπλα και θα χανοταν εντελως η μπαλα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 03, 2010 1:22 pm 

Απο οτι ειδα στο google που εψαξα, εμαθα οτι δεν χρειαζεται να περιμενω παλι για το ποινικο μητρωο ουτε και θελω παλι χαρτι απο παθολογο μιας και ειχα βγαλει αδεια αγορας και κατοχης πριν 3 μηνες. Ελπιζω τοτε οι διαδικασιες γραφειοκρατειας να ολοκληρωθουν ποιο συντομα. Θελω να δωσω το Baikal super poze και να παρω την καραμπινα Baikal MP 153 συνθετικη πλαστικη. Το δικανο ειναι με στανταρ τσοκαρισμα και δεν με βολευει καθολου...Τι γνωμη εχεται για την Baikal συνθετικα μερη? Μου αρεσει περισσοτερο απο τα ξυλινα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 03, 2010 9:25 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Χαρτί από τον γιατρό και ποινικό μητρώο χρειάζεσαι κάθε δύο χρόνια περίπου από την ημέρα έκδοσης του τελευταίου .
Και εγώ προτιμώ καμιά φορά τα συνθετικά μέρη από τα κακής ποιότητας ξύλινα , ελαφρύνουν και το όπλο .
Για να αγοράσεις καινούργιο θα πρέπει να πας στο τμήμα και να πάρεις το αντίστοιχο έγγραφο για αγορά επικυρωμένο από την αστυνομία εις τριπλούν, πας στο μαγαζί με αυτό και παίρνεις το όπλο , μετά πας πάλι στο τμήμα με το χαρτί αγοράς και το ίδιο το όπλο και θα σου εκδώσουν κανονική άδεια κατοχής για τον καινούργιο όπλο .
Πόσο καιρό θα χρειαστεί, ίσως και ένα μήνα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 03, 2010 11:59 pm 

gpeppas έγραψε:
Χαρτί από τον γιατρό και ποινικό μητρώο χρειάζεσαι κάθε δύο χρόνια περίπου από την ημέρα έκδοσης του τελευταίου .
Και εγώ προτιμώ καμιά φορά τα συνθετικά μέρη από τα κακής ποιότητας ξύλινα , ελαφρύνουν και το όπλο .
Για να αγοράσεις καινούργιο θα πρέπει να πας στο τμήμα και να πάρεις το αντίστοιχο έγγραφο για αγορά επικυρωμένο από την αστυνομία εις τριπλούν, πας στο μαγαζί με αυτό και παίρνεις το όπλο , μετά πας πάλι στο τμήμα με το χαρτί αγοράς και το ίδιο το όπλο και θα σου εκδώσουν κανονική άδεια κατοχής για τον καινούργιο όπλο .
Πόσο καιρό θα χρειαστεί, ίσως και ένα μήνα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 04, 2010 12:05 am 

Κ Γιωργο, ενα μηνα μου ειχε κανει οταν για πρωτη φορα αγορασα οπλο και ηθελα αδεια αγορας και αδεια κατοχης. Και αργει τοσο λογου του ποινικου μητρωου. Λες τωρα επιδει εχουν ηδη το ποινικο μητρωο να γινει ποιο γρηγορα η διαδικασια??? Μακαρι να προλαβω πριν τελειωσει η κυνηγετικη περιοδος!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 6 Δημοσιεύσεις ]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: