Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 20 από 37   [ 544 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 37  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 29, 2008 2:02 pm 
Άβαταρ μέλους

ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ ΚΕΡΜΕΝΤΗ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥΛΙΑ ΣΤΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΜΕ ΤΟ INTERNET ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ Ο Γ.ΠΕΠΠΑΣ :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 29, 2008 3:51 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Μ έχουν πάρει τηλέφωνο γύρω στα δεκαπέντε άτομα από Καβάλα μέχρι Τρίκαλα , γίνετε πανζουρλισμός από ορτύκια ,αλλά αυτό που γίνετε στην Χαλκιδική είναι κάτι το ιδιαίτερο και πολύ σπάνιο , μιλάω για τον αριθμό και την συγκέντρωση των πουλιών , απο τις περιγραφές που μου δίνουν, θεωρώ ότι για αυτές τις περιοχές είναι ίσως η καλύτερη ορτυκοχρονιά στα περάσματ5α της δεκαετίας και βάλε.
Πιστεύω ότι τα κόβει ο καιρός και η βροχή και δεν μπαίνουν στην Θάλασσα , όταν κάνει λίγο ξαστεριά και ευνοϊκό άνεμο κάποια περνάνε , μετά κλέινει πάλι ο καιρός και τα παγιδεύει στην ακτογραμμή καιν αρχίζουν να συσσωρεύονται.
Και εγώ φέτος από τα την Λαυρεωτική κλπ δεν έχω παράπονο, λίγες φορές δεν βρήκαμε πουλιά καθόλου , θα έρθουν πουλιά μόλις βοηθήσει ο καιρός αλλά μην ελπίζετε στα πολλά , αυτά με το άνοιγμα θα χωθούν στο Αιγαίο και θα περάσουν απέναντι Τουρκία και κάποια θα κατέβουν μέσω των Νησιών μας .
Επίσης θεωρώ ότι αφού έβαλαν καλά πουλιά τα Τρίκαλα , θα βάλει κάποια στιγμή τώρα κοντά και η Αιτωλοακαρνανία και η Πρέβεζα και ίσως κάποια και στα Γιάννενα που θα πάρουν την Δυτική ακτογραμμή για να κατέβουν.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 29, 2008 4:29 pm 
Άβαταρ μέλους

Παιδιά μόλις γύρισα , έκαναν τα χιλιομετρακια μου αλλά πήγα και κυνήγησα στην περιοχή των Μουδανιών.
Πάρα πολύ κόσμος πρέπει να άδειασε η Θεσσαλονίκη από κυνηγούς , και πάρα πολλά πουλιά , τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναδεί , το όριο μπορείς και να το πιάσεις σε ένα μόνο χωράφι .
Απίστευτο θέαμα ειλικρινά , άσχετα αν κυνηγητικά τα χάνεις όπως και οι σκύλοι . :shock: :shock: :shock:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: ΜΕΓΑΡΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 29, 2008 4:50 pm 
Άβαταρ μέλους

ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΣΠΙΤΙ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ!!ΑΠΟ ΧΑΜΗΛΑ ΕΩΣ ΨΗΛΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΣΤΑ ΠΕΥΚΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟ ΕΙΔΑ!!!ΟΥΤΕ ΕΝΑ!!!ΕΝΑ ΚΟΠΑΔΙ ΑΓΡΙΟΠΕΡΙΣΤΕΡΑ ΕΙΔΑ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΨΗΛΑ!!!ΛΕΤΕ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ???ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΔΕΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 29, 2008 5:19 pm 
Γεια σας και απο μενα .

Ευρυτερη περιοχη των Μεγαρων το απολυτο 0.

Ζητημα ειναι να ακουστηκαν εστω και 10 ντουφεκιες σε ολο το βουνο .

Εις αναμονη για αυριο .....!!! Εαν αποφασισουν να κατεβουν προς τα δω.....!! :(

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 29, 2008 6:38 pm 
Άβαταρ μέλους

Μακάρι παιδιά τα πράγματα να είναι όπως τα διαβάζουμε.Αγωνιούμε για πέρασμα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 29, 2008 7:48 pm 
Άβαταρ μέλους

Παιδια και απο Μανη σημερα αφαντα.Σε 2 ωρες ψαξιμο ενα πουλι και αυτο θα ζει να με θυμαται!!Ειναι η πρωτη φορα που στην ευρυτερη περιοχη δεν ακουσα μπαμ.Ισως αυριο... :)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 29, 2008 8:05 pm 
Άβαταρ μέλους

KILKIS έγραψε:
Παιδιά μόλις γύρισα , έκαναν τα χιλιομετρακια μου αλλά πήγα και κυνήγησα στην περιοχή των Μουδανιών.
Πάρα πολύ κόσμος πρέπει να άδειασε η Θεσσαλονίκη από κυνηγούς , και πάρα πολλά πουλιά , τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναδεί , το όριο μπορείς και να το πιάσεις σε ένα μόνο χωράφι .
Απίστευτο θέαμα ειλικρινά , άσχετα αν κυνηγητικά τα χάνεις όπως και οι σκύλοι . :shock: :shock: :shock:

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ .....ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ME TO INTERNET ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΓΡΑΜΜΗ & ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΔΕΜΕΝΟΣ ΤΩΡΑ ΑΠΟ DIAL UP.
ME ΞΥΠΝΗΣΑΝΕ ΤΑ ΤΗΛ.ΣΗΜΕΡΑ & ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΣΠΑΣΑΝΕ......
ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΡΑΣΜΑ ΣΤΗΝ ΧΑΛ/ΚΗ ΑΠΟ ΤΡΙΓΛΙΑ ΕΩΣ ΠΑΛΙΟΥΡΙ (περιπου 100 χλμ)., ΜΕ ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ ΤΗΝ ΕΥΡΗΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ........ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΑ....
ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΕ ΚΑΜΕΡΑ & ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ....ΕΧΩ ΜΑΖΕΨΕΙ ΠΟΛΥ ΥΛΙΚΟ ....ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ & ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ DSL ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΕΒΕΤΕ ΤΙ ΣΗΜΕΝΕΙ ΠΕΡΑΣΜΑ ΟΡΤΥΚΙΩΝ.......ΑΝ & ΕΔΩ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ (στην περιοχη μου) ΗΤΑΝ ΑΙΣΘΗΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ.......
ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΛΙΤΕΡΑ ΑΦΟΥ ΣΥΚΩΣΑΜΕ ΜΟΝΟ ΔΥΟ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ (3ΠΛΑΣΙΟ ΑΡΙΘΜΟ) ΜΕ ΦΕΡΜΕΣ.....& ΠΟΔΑΡΟΜΑ ΕΝΩ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ ΟΡΤΥΚΙ ΝΑ ΒΑΤΡΑΧΟΠΗΔΑ ΣΑΝ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ 3 ΦΕΡΜΑΡΙΣΜΕΝΑ ΣΚΥΛΙΑ......
ΑΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ....ΕΔΩ & ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ & ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΠΑΝΙΚΟΣ & ΔΕΝ ΣΥΚΩΘΗΚΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ Ο ΦΙΛΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΛΚΙΣ.......(εκτως των θεσ/νικεων)ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΜΕΡΑ ΟΣΟ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΗΤΑΝ ΑΣΤΑΤΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΟΥΛΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 19/9 ......
ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛ & ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΠΩΣ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΠΟΥΛΙΑ Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ & ΤΩΝ ΚΥΚΛΑΔΩΝ.......
ΜΗΝ ΧΑΣΕΤΕ ΤΗΝ ΑΥΡΙΑΝΗ & ΤΗΝ ΜΕΘΑΥΡΙΑΝΗ ΜΕΡΑ ΕΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΟΡΤΥΚΙΑ

Τελευταία επεξεργασία από ΚΕΡΜΕΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ και Δευτ Σεπ 29, 2008 8:31 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 29, 2008 8:09 pm 
Άβαταρ μέλους

ΑΠ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΥ ΘΕΟΥ ΤΟ ΑΥΤΙ!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 29, 2008 9:31 pm 
Άβαταρ μέλους

Γιωργο τωρα με εστειλες αδιαβαστο....καθομαι τοσες μερες και αυριο και μεθαυριο ειμαι πρωι.... :cry:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 29, 2008 9:34 pm 
Άβαταρ μέλους

Ax ρε βόροιοι τι μας κανετε ειστε τυχεροι εκει πανο. Παει αρχισαν τα μαθηματα, ανοιξαν οι σχολες, ανεβηκαμε και Αθηνα :( . Α ρε ορτυκαδες σας ζηλευω.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 29, 2008 10:12 pm 
Άβαταρ μέλους

Η καλύτερη ορτυκοχρονιά τις τελευταίας 10ετίας τώρα που μετακόμισα εγώ ΚΑΛΑΜΑΤΑ , μάλλον ο γκαντέμης μετακόμισε νότια :p:p:p:p

Μιχάλης N
Κ.Σ Κομοτηνής & Καλαμάτας
«Ου̉αί υμι̃ν Γραμματει̃ς καί Φαρισαι̃οι υ̉ποκριταί,…̀.»

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: ΟΡΤΥΚΙ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 29, 2008 10:44 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΥΝΗΓΙΑ.ΜΕ ΠΙΚΡΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΣΠΑΣΩ ΤΟ ΠΟΔΙ ΜΟΥ.ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ 20 ΜΕΡΕΣ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΤΣΙΧΛΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΤΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΗ ΠΙΚΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΣΙΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 29, 2008 11:37 pm 
Άβαταρ μέλους

Το φιλαρακι μου απο τη γειτονικη Βουλγαρια,το απογευμα που μιλησαμε στο τηλ/νο μου ειπε,οτι πανω ακομη παιζουν,παρα παρα πολλα πουλια και να περιμενουμε δυνατα ακομη μπασιματα.Ειναι η καλυτερη χρονια απο τα οσα χρονια μενει επανω μονιμα,τα πουλια πιστευω πεφτουν φετος στον δικο μας αξονα και οχι προς Ισπανια μερια.Εγω μεχρι και Παρασκευη αδειευομαι γι'αυτο το λογο.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 30, 2008 7:53 am 
Άβαταρ μέλους

πολλα ορτυκια στην περιοχη της Λαυρεοτικης...
και εγω στην δουλεια...
γμτ

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 20 από 37   [ 544 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 37  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: