Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 9   [ 129 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Φυσίγγια-Δοκιμές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 05, 2007 11:20 am 

Θα έχετε παρατηρήσει ότι στις συζητήσεις μεταξύ κυνηγών το θέμα των φυσιγγίων είναι εκείνο που τους απασχολεί περισσότερο από οποιοδήποτε άλλο κυνηγετικό θέμα.
Οι απόψεις πολλές και αντικρουόμενες ....
Θα ήταν χρήσιμο λοιπόν να έχουμε ένα βήμα όπου θα αναπτύσσουμε τις απόψεις και τις προτιμήσεις μας σε φυσίγγια του εμπορίου....
Ένα άλλο θέμα είναι οι δοκιμές των φυσιγγίων οι οποίες ,κατά γενική ομολογία όλων των ειδικών,είναι απολύτως απαραίτητες για να έχουμε μια σωστή εικόνα της βλητικής απόδοσης στον πίνακα του συνδυασμού όπλο-φυσίγγι.
Οι εποχές που μία -δυό ντουφεκιές σε ένα ντενεκέ αρκούσαν για να χαρακτηρίσουν ένα φυσίγγι ως άριστο ή για πέταμα , έχουν περάσει ανεπιστρεπτί....Οι κυνηγοί σήμερα είναι πιο ψαγμένοι και έχουν στην διάθεσή τους πολλές εταιρείες και τύπους φυσιγγίων να επιλέξουν.
Οι μέθοδοι για δοκιμές φυσιγγίων πολλές και αλληλοσυμπληρούμενες....
Όποιος λοιπόν έχει ασχοληθεί με δοκιμές ας μας περιγράψει αναλυτικά τα συμπεράσματά του και τις μεθόδους του....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 16, 2007 5:58 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα.
Εγώ προσωπικά έχω μία πολύ απλή μέθοδο για να δοκιμάζω τα Φυσίγγια μου.
Αγοράζω το χαρτί σε ρολό της συσκευασίας το μεγάλο (καφέ , αρκετά χοντρό) , χαράζω πάνω του σε ίσια κομμάτια στόχους ίσων κυκλικών αποστάσεων !
Κατόπιν πάω σε ένα μέρος που να μου παρέχει κάλυψη στον αέρα κλπ όπου τοποθετώ σε ξύλα σαν τέρμα του στόχους χαρτιού , συνήθως στην πλάτη έχω κάλυψη πλαγιά βουνού για ασφάλεια στην βολή.
Μετράω λοιπόν ακριβώς της αποστάσεις από όπου θέλω να ελέγξω την απόδοση στο στόχο της βολής , (συγκέντρωση, κατανομή μόνο) .
Κατόπιν πάντα χρησιμοποιώ το ίδιο όπλο με την ίδια κάννη και το ίδιο τσοκάρισμα και ρίχνω 10-15 βολές με το κάθε φυσίγγι (ίδιο) προσπαθώντας να έχω παραπλήσιες όσο είναι δυνατόν συνθήκες σκόπευσης κλπ
Αν αλλάξω όπλο, κάννη ξανακάνω το ίδιο ακριβώς για 10-15 φορες , δηλαδή ίδια απόσταση , όπλο, κάννη φυσίγγι και καιρικές συνθήκες (ίδια μέρα) .
Ιδιαίτερα στα διασποράς αλλά όχι μόνο θα εκπλαγείτε από τις διαπιστώσεις που θα κάνετε και θα καταλάβετε αν τα φυσίγγια που θέλετε να δοκιμάσετε έχουν σταθερή απόδοση , συγκέντρωση κλπ
Αυτά βέβαια είναι απλά ενδεικτικά , αποτελέσματα σοβαρά μόνο σε ιδικό θάλαμο μέτρησης μπορείς να έχεις .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 02, 2007 8:19 pm 
Άβαταρ μέλους

ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ NOBEL SPORT GOLDEN WING 34GR No6 ΤΑ ΧΑΡΤΙΝΑ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΠΡΑΣΙΝΟ ΣΕ ΛΑΓΟ, ΦΑΣΣΑ, ΠΕΡΔΙΚΑ?

ΣΕ ΤΙ ΚΑΙΡΟ ΑΠΟΔΙΔΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ, ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΠΟΙΟ CHOKE?

ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ 2-3 ΣΕ ΔΟΚΙΜΕΣ ΚΑΙ ΕΚΠΛΑΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΙΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΤΟΥΣ ΔΙΑΤΡΙΤΗΚΟΤΙΤΑ.ΟΙ ΔΟΚΙΜΕΣ ΕΓΙΝΑΝ ΜΕ ΤΣΟΚ 4 ΑΣΤΡΑ (IC) ΣΤΑ 20 ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΟΠΛΟ ΙΤΑΛΙΚΟ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΝΟ 26'' ΚΑΙ ΑΥΛΟΥΣ 18,4.

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΑΝ ΑΠΟΔΙΔΟΥΝ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ BROWNING 525 SPORTING ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ.

ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ?

ΜΕ ΕΚΤΙΜΙΣΗ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 24, 2007 5:03 pm 
Άβαταρ μέλους

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ, ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΓΙΝΑ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ BROWNING 525 SPORTING, ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΦΕΤΟΣ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ.

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΑ ΘΥΡΑΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΦΑΣΣΑ, ΛΑΓΟ ΟΤΑΝ ΧΕΙΜΩΝΙΑΣΕΙ? ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΙΣΗ NOBEL SPORT...

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 25, 2007 4:30 pm 
Άβαταρ μέλους

Caccia έγραψε:
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ, ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΓΙΝΑ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ BROWNING 525 SPORTING, ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΦΕΤΟΣ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ.

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΑ ΘΥΡΑΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΦΑΣΣΑ, ΛΑΓΟ ΟΤΑΝ ΧΕΙΜΩΝΙΑΣΕΙ? ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΙΣΗ NOBEL SPORT...

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΗΝ BREDA MIRA (AEΡΙΩΝ) ΕΧΩ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΕ ΤΑ SUPERCACCIA 38 ΓΡΑΜ(ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΚΟΥΤΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΑΣΙΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ) ΣΕ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΠΑΠΙΑ Νο4-5 ΚΑΙ ΤΑ SPEED ΣΤΑ 34 ΓΡΑΜΜ ΣΕ Νο 6 ΓΙΑ ΦΑΣΣΕΣ ΤΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ.ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ ΚΛΑΣΙΚΑ ΤΗΣ NOBEL SPORT ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑΠΑ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΜΑΚΡΙΑ
ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΚΛΑΣΙΚΑ ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ AZ-20(Η NS 20) ΜΕ 32 ΓΡΑΜ ΚΑΙ ΤΑ PERCORCO CACIA 36ΓΡΑΜ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ....
ΙΣΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΦΤΑΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ Η ΣΚΟΠΕΥΣΗ ΜΟΥ :?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 27, 2007 5:36 pm 
Άβαταρ μέλους

Πήγα σήμερα να πάρω φυσίγγια για την χειμερινή χρονιά μιας και μέχρι τώρα έριχνα αγορασμένα πέρσι και πιο παλιά και έπαθα την πλάκα μου από την αύξηση που έχουν πάρει και δεν το λέω από άποψη οικονομίας αλλά ότι σε αυτή την χώρα όλα ακριβαίνουν ξαφνικά ανάλογα την εποχή την ζήτηση τον καιρό και δεν ξέρω τι άλλο !
Μου έκανε εντύπωση γιατί πριν την έναρξη σε παρακαλούσαν να αγοράσεις και σου έκαναν και έκπτωση ενώ τώρα δεν το συζητάνε καν ! :shock:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 27, 2007 1:17 pm 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Μια βοήθεια παιδιά .
Εδώ και μερικές μέρες με παιδεύουν κάποια φυσίγγια που έχω σε μεγάλη ποσότητα που ξεκίνησα να τα ρίχνω στην μπεκάτσα , Ν 8-9 34 γραμμάρια .
Με το που σκάνε και ανοίγω το όπλο δίκαννο οι ξιφουλκείς δεν μπορούν να τα πετάξουν έξω , το δοκίμασα και σε άλλο δίκαννο και εκεί το ίδιο , με την καραμπίνα κανένα πρόβλημα.
Δυστυχώς έχω αρκετά και δεν είναι παλιά περίπου τριών χρόνων , μπορώ να κάνω κάτι η πρέπει απλά να τα ρίξω με την καραμπίνα . :x

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 28, 2007 5:40 pm 

KOSTANTINOSZERVAS έγραψε:
Μια βοήθεια παιδιά .
Εδώ και μερικές μέρες με παιδεύουν κάποια φυσίγγια που έχω σε μεγάλη ποσότητα που ξεκίνησα να τα ρίχνω στην μπεκάτσα , Ν 8-9 34 γραμμάρια .
Με το που σκάνε και ανοίγω το όπλο δίκαννο οι ξιφουλκείς δεν μπορούν να τα πετάξουν έξω , το δοκίμασα και σε άλλο δίκαννο και εκεί το ίδιο , με την καραμπίνα κανένα πρόβλημα.
Δυστυχώς έχω αρκετά και δεν είναι παλιά περίπου τριών χρόνων , μπορώ να κάνω κάτι η πρέπει απλά να τα ρίξω με την καραμπίνα . :x

Φίλε Κωνσταντίνε απλά έχουν πολλές πιέσεις και εξαιτίας αυτού φουσκώνει η ανοίγει ο πάφιλας με αποτέλεσμα να κωλάνε και να μην φτάνει η δύναμη του εξολκέα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 17, 2008 2:15 pm 
Άβαταρ μέλους

Την γνώμη σας για την καινούργια σειρά της ΒΕΡΕΤΤΑ αν τα έχετε δουλέψει .
Τα παρακάτω δύο τα δούλεψα σε πολύ δύσκολες συνθήκες και πήγαν πολύ καλά , το βασιθκό ήταν σταθερά.

Παράθεση:
Εικόνα

ΦΥΣΙΓΓΙΑ BERETTA SEMI MAGNUM LONG RANGE 42 gr Νο 2, 3, 4, 5

Τα ΦΥΣΙΓΓΙΑ BERETTA SEMI MAGNUM LONG RANGE 42 gr με κλειστό συγκεντρωτήρα, πατέντα της BERETTA, θα σας συναρπάσουν με τις μακρινές αποστάσεις που μπορούν να δράσουν. Περιέχουν διβασική πυρίτιδα, κατάλληλη για όλες τις κλιματολογικές συνθήκες. Για φάσσα, λαγό και υδρόβια θα σας προσφέρουν αλησμόνητες συγκινήσεις.

Τύπος κάλυκα: BERETTA, διαμέτρημα: cal 12, μήκος: 70 mm, ύψος μετάλλου: 20 mm, χρώμα: σκούρο πράσινο με σκούρο γκρι εκτύπωση (λουλούδι), καψύλιο: 616 FIOCCHI, τύπος πυρίτιδας: TECNA, είδος σκαγιών: ημίσκληρα, βάρος γόμωσης σκαγιών: 42 gr, νούμερα που διατίθενται: 2, 3, 4, 5, κλείσιμο φυσιγγίου: αστεροειδές, πιέσεις: 700 bars, ταχύτητα: 400 m/sec, συσκευασία ατομικού κουτιού: 25 φυσίγγια, συσκευασία χαρτοκιβωτίου: 250 φυσίγγια (10 ατομικά κουτιά), κατασκευάζονται: από το έτος 2005. Προτεινόμενα θηράματα: φάσσα, λαγός, υδρόβια.

ΦΥΣΙΓΓΙΑ BERETTA EXTREME LONG RANGE 36 gr Νο 3, 4, 5, 6, 7

Τα ΦΥΣΙΓΓΙΑ BERETTA EXTREME LONG RANGE 36 gr με κλειστό συγκεντρωτήρα, πατέντα της BERETTA, προορίζονται για ακραίες καιρικές συνθήκες (δριμύ ψύχος, χιόνι, εξαιρετικά υγρός και ψυχρός καιρός). Έχουν υψηλή πυκνότητα πυρίτιδας, που αμβλύνει στο ελάχιστο την αστάθεια από τις διακυμάνσεις της υγρασίας.

Τύπος κάλυκα: BERETTA, διαμέτρημα: cal 12, μήκος: 70 mm, ύψος μετάλλου: 20 mm, χρώμα: σκούρο πράσινο με μπορντώ εκτύπωση (λουλούδι), καψύλιο: 616 FIOCCHI, τύπος πυρίτιδας: PSB2 SPECIAL ESP, βύσμα: GUALANDI, είδος σκαγιών: ημίσκληρα, βάρος γόμωσης σκαγιών: 36 gr, νούμερα που διατίθενται: 3, 4, 5, 6, 7, κλείσιμο φυσιγγίου: αστεροειδές, πιέσεις: 680 bars, ταχύτητα: 400 m/sec, συσκευασία ατομικού κουτιού: 25 φυσίγγια, συσκευασία χαρτοκιβωτίου: 250 φυσίγγια (10 ατομικά κουτιά), κατασκευάζονται: από το έτος 2005. Προτεινόμενα θηράματα: λαγός, παπιά, φάσσα (γενικά «χοντρά» θηράματα), πέρδικα.

http://www.beretta.gr/home_2002.asp
΅

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 31, 2008 6:16 pm 
Άβαταρ μέλους

φιλε για την σειρα τησ beretta δεν εχω ακουσει τα καλυτερα αλλα προσωπικα δεν ειχα επαφη. οσο αφορα το φιλο με το 525 εγω συστινω nobel sport percorso caccia 36 no 6 kai nobel sport wing 36gr kokkino.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 31, 2008 8:50 pm 
Άβαταρ μέλους

και κατι αλλο παιδια... εχει δοκιμασει κανεις την rotweil tiger 32gr κοκκινο χρωμα σε καλοκαιρινο καιρο? τι προτεινεται για ελαφρυ kυνηγιετικο browning για την εναρξη τον αυγουστο? (για φασσα περισσοτερο) (θερμοκρασιες πανω απο 34-35 κελσιου)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 18, 2008 1:42 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Winchester Extended Range Waterfowl

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VpUMgYnw0eA[/youtube]

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 18, 2008 5:41 pm 
Άβαταρ μέλους

ΧΤΕΣ ΣΥΖΗΤΑΓΑ ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΓΙΑ ΤΟ B/P F2 LONG RAΝGE ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ 10ΑΔΑ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ,ΕΧΟΥΝ ΑΤΣΑΛΙΝΑ ΣΚΑΓΙΑ,ΠΙΕΣΕΙΣ ΓΡΑΜΜ. ΚΤΛΠ. ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΧΕΤΙΚΟΣ.

Τελευταία επεξεργασία από ΓΡΑΙΚΟΣ και Παρ Απρ 18, 2008 6:04 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 18, 2008 6:02 pm 
Άβαταρ μέλους

TO ΒΡΗΚΑ ΕΙΝΑΙ 36 ΓΡΑΜ. V1 404,7- V2 341,8- P 682 ΛΟΓΙΚΑ ΕΧΕΙ ΑΤΣΑΛΙΝΑ ΣΚΑΓΙΑ ΑΠΟ 10 ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΕ 8 ΚΑΙ 7.
ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΜΕ ΤΑ ΑΤΣΑΛΙΝΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 18, 2008 6:44 pm 
Άβαταρ μέλους

ΦΙΛΕ, ΕΠΙΝΙΚΕΛΛΩΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ B&P F2 LONG RANGE 36GR ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΤΣΑΛΙΝΑ ΕΞ ΟΣΩΝ ΓΝΩΡΙΖΩ.
ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ.
ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ ΑΣ ΜΑΣ ΔΙΑΦΩΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟY ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ B&P MB 34GR KAI 36GR AN TA ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 9   [ 129 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: