Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 7 από 10   [ 138 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Φεβ 28, 2009 4:33 am 
Άβαταρ μέλους

Αυτή η σελίδα έχει μεταφραστεί αυτόματα google
2α Τα κουτάβια προήλθε από μια κατάσταση σοβαρής επιδείνωσης των συνθηκών υγιεινής και των φτωχών, της υγείας, του περιβάλλοντος και τη διατροφική που βρέθηκε από τις αρμόδιες αρχές, είχαν ως αποτέλεσμα την κατάσχεση σήμερα επικυρωθεί από ΓΕΔ.
3ος Κουτάβια ανατεθεί στις ενώσεις των ζώων και την Απελευθέρωση των Ζώων είναι το Κέντρο Διάσωσης για την κατάλληλη φροντίδα σε θερμαινόμενο περιβάλλον.

5ος Εάν, όπως έχουν δημοσιευθεί, τα αίτια του θανάτου του οφείλονται από το κρύο, λόγω του χρονοδιαγράμματος των θανάτων και των συνθηκών υπό τις οποίες κουτάβια και η μητέρα ήταν αναγκασμένοι να ζουν, είναι η ευθύνη που πρέπει να καταλογιστούν σε Guberti
6ο Υπενθυμίζεται ότι η εκτροφή των Guberti στερούνταν άδειας από το 1988?
Υπενθυμίζουμε ότι η ENCI ανασταλεί ως μέτρο προφύλαξης και κίνησε τη διαδικασία σε σχέση με την εποπτεία της εταιρικής σχέσης με τις Pointer Club d'Italia, η οποία έλαβε μέτρα για τη στήριξη της Guberti
Υπενθυμίζεται ότι, μετά την επιθεώρηση των δομών του NAS, του Ιουλίου του 2008 είχε διαταχθεί η κατάσχεση του υλικού διοίκησης. Τα σκυλιά που εκτρέφονται, τροφή, φροντίδα των ζώων από την Απελευθέρωση των Ζώων και Διάσωσης Κέντρο είναι ανθηρή, είναι τώρα περισσότερο kala apo αυτών των 29 και 30 Δεκ.

Εικόνα

ΕικόναΕικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 10, 2009 9:54 pm 
Άβαταρ μέλους

Εχω εδω και λιγες ημερες στην κατοχη μου ενα πολυ σπανιο βιντεο στο εκτροφειο του Guberti στις αρχες τις δεκαετιας του 1980, σε καμια περιπτωση η τοτε κατασταση δεν θυμιζει την κατασταση των τελευταιων ετων.
Βλεπεις οχι ιδαιτερες εγκαταστασεις αλλα σκυλια τετραπαχα και κοινωνικα, χωρις προβληματα υγειας.
το πιο συγκλονιστικο ειναι οι μεγαλοι σκυλοι του παρελθοντος που παρελαυνουν μπροστα απο την καμερα : FAUNO DEL VENTO, FIESTA DEL VENTO, ESPERIA DEL VENTO, CARIDDI DEL VENTO, ERODOTO DEL VENTO, EPICOURO DEL VENTO, BRANDO DEL VENTO, SHADOKAN DEL VENTO κ.α
συγκλονιστικο βιντεο :shock: :shock: :shock: :shock:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 14, 2009 1:35 am 
Άβαταρ μέλους

Φιλε Μηνα ειναι απο το youtube?Πολλοι θα ηθελαν να το δουν εδω μεσα ,μπορεις να το βαλεις ,εαν γινεται φυσικα.

ΕικόναΕικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 14, 2009 12:38 pm 
Άβαταρ μέλους

Οχι Βαγγελη δεν ειναι απο το youtube καταφερα να τα παρω στα χερια μου μετα απο 7 μηνες παρακαλητων, τωρα περιμενω αλλες 2 βιντεοκασσετες μετα το πασχα.
Υποσχομαι οτι καποια στιγμη αργοτερα με την αδεια του ανθρωπου που μου τα εδωσε να τα ανεβασω στο youtube.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Απρ 18, 2009 6:57 pm 
Άβαταρ μέλους

Ναι Μηνά,αν τα καταφέρεις και πάρεις την άδεια από τον άνθρωπο...ανέβασε τα....θα με ενδιεφερε πολύ να τα δω....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 27, 2009 1:25 pm 
Άβαταρ μέλους

Και μονο οι εικονες μιλουν απο μονες τους, τι αγαπατε περισσοτερο τα σκυλια ή της γραμμες αιματος που εχουν?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 27, 2009 1:52 pm 
Άβαταρ μέλους

Takis Valkanas έγραψε:
Και μονο οι εικονες μιλουν απο μονες τους, τι αγαπατε περισσοτερο τα σκυλια ή της γραμμες αιματος που εχουν?

Πιστευω οτι οι γραμμες αιματος ειναι αυτες που καθοριζουν τον χαρακτηρα ,την ποιοτητα , την μορφολογια , ...........κτλ, του καθε σκυλου , εστι νομιζω οτι δεν μπορεις να ξεχωρησεις τι αγαπας περισσοτερο , ειναι ενα πακετο μαζι (ειδικα στα κυνηγοσκυλα) που ψαχνεις κατι συγκεκριμενο .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 27, 2009 2:08 pm 
Άβαταρ μέλους

LOYKAS έγραψε:
Takis Valkanas έγραψε:

Πιστευω οτι οι γραμμες αιματος ειναι αυτες που καθοριζουν τον χαρακτηρα ,την ποιοτητα , την μορφολογια , ...........κτλ, του καθε σκυλου , εστι νομιζω οτι δεν μπορεις να ξεχωρησεις τι αγαπας περισσοτερο , ειναι ενα πακετο μαζι (ειδικα στα κυνηγοσκυλα) που ψαχνεις κατι συγκεκριμενο .

Εαν φιλε μου στον βωμο της καλυτερης μυτης, ή της καλυτερης φερμας θυσιαζεις ετσι αγογγυστα τοσες ψυχουλες (γιατι και αυτα ψυχουλα εχουν), σε τι διαφερεις με αυτους που ηθελαν Αρειες φυλες? Τεσπα, δεν ειναι προσωπικη αντιπαραθεση μαζι σου, απλα οι φωτογραφιες ηταν πολυ βαριες για τα γουστα μου....

Επισης το γονιδιο (οι γραμμες αιματος δηλαδη) επιρεαζεται και απο το περιβαλλον, απο εξωτερικους παραγοντες δηλαδη.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 28, 2009 9:46 am 
Άβαταρ μέλους

Takis Valkanas έγραψε:
LOYKAS έγραψε:
Takis Valkanas έγραψε:

Εαν φιλε μου στον βωμο της καλυτερης μυτης, ή της καλυτερης φερμας θυσιαζεις ετσι αγογγυστα τοσες ψυχουλες (γιατι και αυτα ψυχουλα εχουν), σε τι διαφερεις με αυτους που ηθελαν Αρειες φυλες? Τεσπα, δεν ειναι προσωπικη αντιπαραθεση μαζι σου, απλα οι φωτογραφιες ηταν πολυ βαριες για τα γουστα μου....

Επισης το γονιδιο (οι γραμμες αιματος δηλαδη) επιρεαζεται και απο το περιβαλλον, απο εξωτερικους παραγοντες δηλαδη.

δεν ειναι θεμα αντι παραθεσης φιλε μου ειναι η αληθεια απλα εμεις την εχουμε εξευγενηση και χρησημοποιουμε λεξεις οπως επιλεκτικη εκτροφη απομακρηνση απο την εκτροφη και αλλες αλλα στην ουσια ειναι ακριβως αυτο δημιουργια αρειας φυλης
ασ μην κρυβομαστε πισω απο το δατυλο μας και τα δεινα που υπαρχουν σημερα σε καποιες φυλες πιστευω οτι υπαρχουν επειδη δεν απομακρυνθηκαν καπιοιο γεννητορες απο την αναπαραγωγη

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 28, 2009 11:26 am 
Άβαταρ μέλους

Δεν τιθετε θεμα αντιπαραθεσεις φιλε μου, δεν θυσιαζω καμια ψυλουλα ουτε το εχω κανει ουτε θα το κανω , σωστα λες για τις φοτο και εγω μαζι σου ειμαι .Οσο αν διαφερω απο αυτους που ηθελαν αρειες φυλες μαλλον δεν εχεις καταλαβει τα λεγομενα μου .........αν το ιδιαιτερο που ψαχνω με καταταση σε αρεια φυλη αλλαζει το θεμα. Αλλα ψαχνωντας κατι συγκεκριμενο (για κυνηγοσκυλο παντα μηλαμε) δεν εχεις το δικαιωμαι να ταλαιπωρεις το οποιοδηποτε σκυλι--- στο βουνο ειδικα ---και να απαιτεις να σου κανει πραγματα που δεν μπορει . ΤΟΤΕ το θυσιαζεις (προσωπικη μου αποψη)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μάιος 30, 2009 7:14 pm 

Παιδιά ο GIORGIO GUBERTI τι θήραμα κυνηγούσε και με ποιους σκύλους;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 01, 2009 8:49 am 
Άβαταρ μέλους

εχει καποια σημασια?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 01, 2009 3:18 pm 

Οχι απλά ρωτάω εντελώς πληροφοριακά.Σε καμία περίπτωση δεν αμφισβητώ την προσφορά του Guberti στην ευρωπαική κυνοφιλία.Αυτή τη στιγμή δεν κυνηγάω με σκύλους φέρμας,αντιθέτως ασχολούμαι με το κυνήγι του λαγού και με τους ελληνικούς ιχνηλάτες.Απλά μου αρέσει πολύ το πόιντερ και προσπαθώ να μαθαίνω όσα περισσότερα μπορώ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 01, 2009 7:42 pm 

εχει καποια σημασια;
Πιστευω οτι εχει.Ο λογος ειναι οτι ενω εχει προσφερει πολλα στο αγωνηστικο POINTER τα πραγματα δεν ηταν εξισου καλα οσον αφορα στα κυνηγιτικα,με τις γνωστες ανεγκεφαλητιδες,αργοπορια εκδηλωσης της φερμας,ευθειες κλπ.Ηταν μια γραμη αιματος που επρεπε να χρησημοποιηθει με πολυ προσοχη για να βελτιωσει συγκεκριμενα σημεια και μετα μακρια.Αυτο εκαναν αλωστε και αρκετοι σοβαροι εκτρωφεις περισσοτερο η λιγοτερο γνωστοι.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: POINTER DEL "VENTO" Giorgio Guberti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 08, 2009 2:46 pm 
Άβαταρ μέλους

Πριν 3 μερες ειχα την απιστευτη χαρα να επισκεφτω τον χωρο εδω στην Ιταλια, οπου βρισκοντε τα 170 ποιντερ του Guberti απο τα 260,τα οποια με μεγαλη μου ευτυχια ειδα να ειναι καλα,να εχουν ανακτησει βαρος κ να εχουν την καταλληλη ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη.Μερικα απο αυτα ειχαν καποια προβληματα κοινωνικοποιησης(αγρια ) ενω μονο ενα ηταν πολυ αδυνατο λογω ανατομιας του.Ειδα κ τον Σατανα το αγαπημενο σκυλι του Guberti.
Ολα ειναι μια χαρα παντως καμια σχεση με τα αδυνατα ,σκελετωμενα σκυλια στις φωτο που ξερατε.Οι ανθρωποι που τα φροντιζουν εκαναν καλη δουλεια αφου τα σκυλια ξαναεγιναν σκυλια!Εβγαλα κ αρκετες φωτο που θα τις στειλω για να τα δειτε.Μεσα σε αυτα ηταν κ ενα μπασταρδεμενο σεττερ ποιντερ κ 3 Λεβριε.
Ειναι παντως συγκινητικο να τα βλεπεις τωρα και να ξερεις πως ηταν πριν μερικους μηνες.
Ομως εχουν μπει στον τροχο της γραφειοκρατιας μεχρι να βγει η τελικη αποφαση για το μελλον τους.....

ΕικόναΕικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 7 από 10   [ 138 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: