Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 2 από 3   [ 44 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 23, 2007 11:18 am 
Άβαταρ μέλους

AIGLE HUNTER...ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΟΠΩΣ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΠΡΑΞΗ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ...ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟΤΙ ΑΚΟΥΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 19, 2007 10:05 pm 
Άβαταρ μέλους

Έχω ένα μπεκατσο παντελονο της over action (zagori pant). Το έχω φορέσει αρκετές φορές αλλά με βροχή μόνο αυτό το σαββατοκύριακο και έγινα μούσκεμα έμπασε νερά από πολλά σημεία και η κατάληξη ήταν να μουσκέψει ολόκληρο και να ξεπαγιάσω μετά από λίγο. Το έχει δοκιμάσει μήπως κανένας από εσάς και έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα; Θα ήθελα επίσης να μου προτείνεται κάποιο άλλο που σας έχει βγάλει ασπροπρόσωπους

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 20, 2007 8:26 am 
Άβαταρ μέλους

popeye έγραψε:
Παράθεση:
ΕικόναΜΟΝΤΕΛΟ: COLORADO
* Αδιάβροχο διαπνέον τεχνικό παντελόνι με μεμβράνη GXT.
* Εξαιρετικά ελαφρύ και μαλακό με ειδική ενίσχυση από μεγάλης αντοχής υλικό σε όλο το μπροστινό μέρος που το καθιστά πολύ ανθεκτικό στα κλαδιά και στα αγκάθια.

ΕικόναΜΟΝΤΕΛΟ: ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ HUNTEΡ
Το παντελόνι που έκανε διάσημη την κυνηγετική σειρά της Αigle σε όλη την Ευρώπη. Αδιάβροχο, διαπνέον, τεχνικό παντελόνι με στεγανές ραφές. Διπλές ενισχύσεις στο εμπρός και πίσω μέρος των ποδιών. Διπλά γόνατα. Υψηλότερο στο πίσω μέρος για κάλυψη της μέσης και εσωτερικό σορτσάκι για ζέστη

ΕικόναΠαντελόνι με μεμβράνη SEETEX που αναπνέει. 100% αδιάβροχο και αντιανεμικό. Δύο τσέπες εμπρός, δύο πίσω και δύο στους μηρούς. Επικάλυψη εμπρός για ανθεκτικότητα. Πολύ ελαφρύ και ευχάριστο στο φόρεμα. Δεν κάνει θόρυβο.

Τα δύο πρώτα από AIGLE και την σελίδα της ΤΟΥΡΗΣ ΑΕ http://www.touris.com.gr/show_activity.asp?act_id=5

το τρίτο που μόλις ανακάλυψα από το SURVIBAL CLUB http://www.survival.gr/pages/index_frameset.htm

Τα έχει δοκιμάσει κάποιος και πιο θεωρείτε καλύτερο για την Ελλάδα. :?:

Το πρώτο και το δεύτερο είναι αδιαβροχα , το δεύτερο το Hunter το έχω και είναι πργαματικά αδιάβροχο σε πολύ βροχή, αλλά είναι ακριβό.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 20, 2007 10:28 pm 
Άβαταρ μέλους

παιδια να σας ρωτησω κατι...
το ''καλο'' μπεκατσοπαντελονο του τοφοτη πως λεγεται?και τι χρωμα εχει?γκρι?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 21, 2007 10:24 am 
Άβαταρ μέλους

αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ έγραψε:
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ''2007'' ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ ΧΤΕΣ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ 48 ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΣΙΝΟ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ ΚΑΙ ΚΑΡΤΕΡΙ ΣΤΟ ΠΟΛΥ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΖΕΣΤΑΙΝΕΣΑΙ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΣΧΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 21, 2007 9:59 pm 
Άβαταρ μέλους

ΓΡΑΙΚΟΣ έγραψε:
αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ έγραψε:
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ''2007'' ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ ΧΤΕΣ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ 48 ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΣΙΝΟ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ ΚΑΙ ΚΑΡΤΕΡΙ ΣΤΟ ΠΟΛΥ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΖΕΣΤΑΙΝΕΣΑΙ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΣΧΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

λοιπον τα ειδα και αυτα τα μπεκατσοπαντελονα.
μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλη ποιοτητα(αν και στην αρχη τα ειδα οτι θα σχιστουν γρηγορα)το απλο εχει 45 και με την επενδυση 60.
χρωμα πρασινο

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 22, 2007 8:49 am 
Άβαταρ μέλους

D.Kom έγραψε:
To σημαντικο στα μπεκ/να ειναι η μεμβρανη αδιαβροχοποιησης.Εγω χρησιμοποιω μπατζακια ανεξαρτητα μεταξυ τους,που τα φορας πανω απο το κοινο παντελονι και τα περνας στη ζωνη.Πιο ανετα στην κινηση,φτηνα και τα βγαζεις οταν επιστρεψεις στο αμαξι,οποτε δε το λασπωνεις κι ολας.

ΑΛΛΑ: Ενω ειναι απο ανθεκτικοτατη cordura,η εσωτερικη μεμβρανη «ψωριαζει» γρηγορα και αρχιζουν οι διαρροες στο χρονο απανω....Το ιδιο ισχυει και για πολλα αλλα προϊοντα του ειδους.

Προσοχη: Cordura και teflon δεν εχουν να κανουν με αδιαβροχοποιηση,αλλα με την αντοχη του υφασματος.Οι εσωτερικες μεμβρανες ειναι που «μετρανε»(και κοστιζουν).

Αυτό που σας γράφει ο συνάδελφος είναι το σπουδαιότερο είναι ο τρόπος αδιαβροχοποίησης , στις ραφές , αλλιώς κάποια στιγμή θα βάλουν νερό σίγουρα.
Τα καλά παντελόνια τονίζουν τον τρόπο αδιαβροχοποίησης !!! :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιαν 26, 2008 11:59 pm 
Άβαταρ μέλους

Tria einai ta mpekatsompantelona alla ligo akriba:
1on) Chevalier Arizona (peripou 220 euro)
2on)DeerHunter Ram (peripou 180 euro nomizo)
3on)Opws eipate oi perisoteroi Aigle Hunter (kali kai sxetika fthini lisi)
8)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 27, 2008 1:35 am 
Άβαταρ μέλους

Scolopax Rusticola έγραψε:
8)

mpa file....yparxoun proionta se poli antagonistikoteres times,analogis poiotitas eisagogis h ellinikis rafis.times: apo 30-60€max.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 27, 2008 10:08 am 
Άβαταρ μέλους

gordonistas έγραψε:
popeye έγραψε:
Παράθεση:

ΕικόναΜΟΝΤΕΛΟ: ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ HUNTEΡ
Το παντελόνι που έκανε διάσημη την κυνηγετική σειρά της Αigle σε όλη την Ευρώπη. Αδιάβροχο, διαπνέον, τεχνικό παντελόνι με στεγανές ραφές. Διπλές ενισχύσεις στο εμπρός και πίσω μέρος των ποδιών. Διπλά γόνατα. Υψηλότερο στο πίσω μέρος για κάλυψη της μέσης και εσωτερικό σορτσάκι για ζέστη

.

Οντως ένα από τα καλύτερα μπεκατσοπαντέλονα της αγοράς . 8)

Αλλά και αυτή η προσφορά ΛΕΕΙ .......... :wink: :lol:

Μπεκατσοπαντέλονο ΤΟΞΟΤΗΣ από 48€ μόνο 28€

http://www.4uthesite.com/store.php?tablename=attiki&id=1281

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 27, 2008 1:42 pm 
Άβαταρ μέλους

Το ''Τοξότις'' άριστο και δοκιμασμένο... Το deerhunter ακόμα καλύτερο αλλά ακριβότερο,όμως και αυτό δοκιμασμένο... Όμως μία είναι η λύση! Όποιος έχει φίλο ή συγγενή στρατιωτικό, ο οποίος βρίσκεται σε κάποια ειρηνευτική αποστολή (αφγανιστάν,κόσσοβο,κτλ) να του πει να πάει σε μία αμερικανική λέσχη(πουλάνε τα πάντα) και να αγοράσει ένα παντελόνι παραλλαγής αμερ. τύπου με GORE-TEX. Παιδιά απλά θα σας καταπλήξει...Σκεφτείται μόνο ότι μιλάμε για παντελόνια στρατ. χρήσης... Εκτός της αδιαβροχοποίησης (άψογη) το παντελόνι δεν καταλαβαίνει τίποτα...Περνάς από πουρνάρια και δεν φεύγεις αν δεν τα ξεριζώσεις!!!! Επίσης εγώ που ιδρώνω πολύ, βρήκα την υγεία μου, μιας και όλοι ξέρουμε τιςαρετές του GORE-TEX. Επίσης αντέχει σε χιλιάδες πλυσίματα αρκεί μετά να το περάσεις με σπρέυ της Granger's, ε και μετά είναι σαν καινούργιο..! Νομίζω πως κάτι ανάλογο μπορούμε να βρούμε στο Survival αλλιώς περιμένετε να πάω πάλι καμμία ειρηνευτική!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 27, 2008 6:33 pm 
Άβαταρ μέλους

αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ έγραψε:
Scolopax Rusticola έγραψε:
8)

mpa file....yparxoun proionta se poli antagonistikoteres times,analogis poiotitas eisagogis h ellinikis rafis.times: apo 30-60€max.

Ναι Οκ φιλε μου μπορεί να είναι πιο ανταγωνιστικότερες οι τιμές του τοξότη όπως υποστηρίζεις αλλά δεν υπάρχει ούτε μία πιθανότητα να είναι ανάλογης ποιότητας.
Ας Ξεκινήσω απ την Chevalier που είναι μία απ τις κορυφαίες μάρκες σε είδη ένδυσης & υπόδησης.Είναι μία απ τις φίρμες οι οποίες είναι τόσο αξιόπιστες και γι αυτό την προτιμάνε και οι Σουηδοί.(δεδομένου τις αντίξοες συνθήκες κυνηγιού εκεί ''επάνω'')
Τωρα για το DeerHunter to Ram τι να πω εγω!μπορεί το κόστος του να ανέρχεται στα 180 ευρό περίπου αλλά μιλάμε για παντελόνι με @@.Εντάξει το Hunter της Aigle pou συνήθως φοράς και εγώ είναι ένα παντελόνι όχι πολύυ ακριβό που η ζεστασιά του και η αδιαβραχοποίηση του το χαρακτιρίζει 100 %.

Υ.Π Προσωπικά φίλε μου όσον αφορά το κυνήγι θέλω να έχω αξιόπιστα προιόντα.Τωρα αν πρόκειτε να πάρω ένα παντελόνι το οποίο ναι μεν θα κάνει τη δουλεία του αλλά δεν είναι ούτε για ένα χρόνο κυνηγιού καλυτερα να δώσω κάποια χρήματα παραπάνω και να αγοράσω κατι πίο διαχρονικό και κατάλληλο για τη δουλεία του. :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 06, 2008 1:27 am 

ΓΡΑΙΚΟΣ έγραψε:
αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ έγραψε:
εχει δοκιμασει καποιος το μπεκατσοπαντελονο του ΑΕΤΟΣ? Συγκεκριμενα το Α32 ....

http://www.aetos.info/PRODUCT/PANTEL.htm
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΗΤΑΝ ΤΟ Α32 ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΑΡΑΛΑΓΗΣ,ΠΑΝΤΟΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΣΕ 2 ΗΜΕΡΕΣ ΤΟ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΠΙΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΚΟΜΑΤΙΑ . ΓΙΑ ΦΤΗΝΟ ΠΑΡΕ ΤΟΧΟΤΗ ΤΟ 2007 ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ Η ΠΟΙΟ ΑΚΡΙΒΟ ΤΟ HUNDER.

Εγω παντως το συγκεκριμενο παντελονι το εχω πανω απο 1 χρονο και δεν εχει παθει το παραμικρο

και το εχω ζορισει και αρκετα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 06, 2008 11:39 am 
Άβαταρ μέλους

KALHMERA. EGO PALI, XRHSIMOPOIO 3 EIDON MPEKATSOPANTELONA,(EXO 8 STO SYNOLO) ALLA OI 2 MARKES EINAI TA AGAPHMENA MOU.TO PERCUSSION KAI TO TOXOTHS.H TRITH MARKA EINAI H "AETOS".
EIDIKA TO PERCUSSION, AN KAI DEN EIMAI PROLHPTIKOS, EINAI TO GOURIKO MOU.ALLA LOGO TOU OTI EINAI POLU ZESTO DEN TO XRHSIMOPOIO MERES ME NOTIA.
TO TOXOTHS PALI, DOKIMASMENO SE KRYO POLU ALLA KAI SE MERH ME POLU YGRASIA (FTERH KTL) AKOMA KAI ME PSILOZESTH DEN ME EXEI PRODOSEI POTE.EXEI TRIPLH MEMBRANH H OPOIA EINAI ANAPNEOUSA 3000gr/24H , ADIABROXH KAI EPITREPEI NA BGAINEI O IDROTAS PROS TA EXO DIXOS OMOS NA EISXOREI H YGRASIA MESA STO SOMA.
TA AETOS TORA, POLU KALA KAI AYTA, ALLA LOGO TOU OTI EXOTERIKA EINAI NYLON MALLON, DEN ENDYKEINTAI GIA MERES ME NOTIA. 8UMAMAI XARAKTHRISTIKA, PRIN KANA 3ari XRONIA, XEKINHSA ME ENAN FILO NA TOU DEIXO MIA MERIA STHN BYTINA GIA MPEKATSES PROIMES KAI GIA KAMIA DENTROTSIXLA. PHGAME LOIPON ME TO AMAXI TOU ENA SUZUKI SAMURAI. H MERA HTAN YGRH, ME NOTIA. ESKASA APO THN ZESTH. SE SHMEIO POU EFTASA NA KANO TO EPIKINDYNO STA MESA THS DIADROMHS, NA ANOIXO THN PORTA NA MPAINEI AERAS MESA OSO TO DYNATON PIO POLUS....
DEN LEO OTI DEN UPARXOUN PANTELONIA KAI ALLA TA OPOIA EINAI AKRIBOTERA KAI AXIOPISTA ISOS, ALLA DEN 8A EBAZA POTE ENA TETOIO PANTELONI STO KYNHGI MIAS KAI MPORO NA KANO DOULEIA MOU (SYGRINOMENH) ME ALLA PIO OIKONOMIKA (OXI FTHNIARIKA) KAI AYTO DIOTI BGAINO STO KYNHGI KA8HMERINA OPOTE KATALABAINETE THN TALAIPORIA POU PERNANE SE KA8HMERINH XRHSH. GIA KAPOION POU BGAINEI MONO KYRIAKES H MONO SABBATOKURIAKA, NAI AS PAREI KATI TETOIO AN TOU ARESEI. EGO OMOS SAS EIPA....
OLES OI GNOMES DEKTES!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Τα μπεκατσοπαντέλoνα.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 18, 2010 4:03 pm 
Άβαταρ μέλους

Ένα πολύ καλό παντελόνι για πυκνό είναι το omnium της εταιρίας HART.Είναι αδιάβροχο,διαπνέον και πάρα πολύ ανθεκτικό.To έχω δοκιμάσει σε μπεκάτσα,λαγό,γουρούνι,πέρδικα και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.Δεν είναι όμως για ζεστό καιρό.Το έχω δοκιμάσει από 13-15 βαθμούς και κάτω.Όταν έχει πολύ παγωνιά μπορείς να βάλεις ένα λεπτό ισοθερμικό.Πέρυσι το έβαλα σε κυνήγι αγριόχοιρου όπου οι συνθήκες ήταν πολύ αντίξοες.Χιόνιζε και είχε πάρα πολύ αέρα και κρύο.Με το ισοθερμικό του τοξότη από μέσα,δεν κατάλαβα τίποτα 2 ώρες στο καρτέρι.Την μεγάλη ανθεκτικότητα την οφείλει στο kevlar που έχει.Πραγματικά μπαίνεις μέσα σε πουρνάρια και ζίγρες και δεν νοιώθεις.
Συνημμένο:

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 2 από 3   [ 44 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: