Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 3 από 12   [ 171 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 10, 2008 12:24 pm 
Άβαταρ μέλους

αγαπητε φιλε Κυροχρηστο δε μας γραφεις και μετρα προληψης πριν την ευθανασια
σαμπουαν,σπρευ ,κλπ
ευχαριστω

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 11, 2008 12:57 am 
Άβαταρ μέλους

ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε:
αγαπητε φιλε Κυροχρηστο δε μας γραφεις και μετρα προληψης πριν την ευθανασια
σαμπουαν,σπρευ ,κλπ
ευχαριστω

Ό,τι κυκλοφορεί (σαμπουάν, σπρέυ, κολλάρα) με την ουσία περμεθρίνη ή δελταμεθρίνη είναι αποτελεσματικό. Το βασικότερο όμως είναι η τήρηση αυστηρών αλλά απλών κανόνων υγιεινής. Με λίγα λόγια πρέπει να διατηρούμε το χώρο που μένουν τα σκυλιά μας καθαρό. Λίγα λεπτά την ημέρα πρέπει να αφιερώνουμε στην καθαριότητα των συνεργατών μας.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 11, 2008 10:16 am 
Άβαταρ μέλους

σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση.
μια τελευταια ερωτηση.
η σκυλιτσα μου (Ε.Ι.), αρεσκεται να ξαπλωνει στο χωμα.
της εκανα δικο της χωρο ακι αυτη εκανε σπιτι της στον κηπο στο χωμα.
υπαρχει λυση η πρεπει να ραντιζω το χωμα με φαρμακα?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 12, 2008 12:03 am 
Άβαταρ μέλους

ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε:
σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση.
μια τελευταια ερωτηση.
η σκυλιτσα μου (Ε.Ι.), αρεσκεται να ξαπλωνει στο χωμα.
της εκανα δικο της χωρο ακι αυτη εκανε σπιτι της στον κηπο στο χωμα.
υπαρχει λυση η πρεπει να ραντιζω το χωμα με φαρμακα?

Πρώτον, καθαριότητα. Δεύτερον, ψεκασμός κάθε 20 μέρες, από τον Απρίλη μέχρι τον Οκτώβρη, με διάλυμα περμεθρίνης.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 13, 2008 11:27 am 
Άβαταρ μέλους

Σ ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου ,εισουν πολυ κατατοπιστικος.
χθες εκανα μια τελευταια προσπαθεια.καθαρισα το χωμα οπου κοιμαται και εβαλα βοτσαλακι.
το εγκατελειψε και πηγε αλλου,παλι στο χωμα.
δεν μενει παρα βουρτσισμα με φαρμακα και ψεκασμος του χωρου για απεντομωση

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 20, 2009 9:06 pm 
Άβαταρ μέλους

Παιδια οσο χαζο και αν ακουγεται, βαλτε και καμμια γλαστρα με βασιλικο και λοιπα "ματζουνια" τριγυρω τα οποια ειναι εντομοαπωθητικα. Εαν εχετε και μεγαλη αυλη φυτεψτε κανεναν ευκαλυπτο διπλα στο κουμασι. Το ευκαλυπτελαιο ειναι πολυ αποτελεσματικο, με μερικους ευκαλυπτους μπορεις να καταστρεψεις ολοκληρο ελος....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 21, 2009 12:08 am 
Άβαταρ μέλους

εγω εχω μεσα σε καθε box απο μια γλαστρα με βασιλικο και νομιζει οτι κανει δουλεια αν συγκρινω με περυσι που δεν ειχα, σχετικα με τον ευκαλυπτο εχει απολυτο δικιο ο φιλος εγω το ειδα πρωτη φορα πριν απο 12 χρονια στο εκτροφειο del vento του Guberti οπου σε πολλα σημεια περιμετρικα ειχε φυτεμενο ευκαλυπτο

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 22, 2009 6:00 pm 
Άβαταρ μέλους

παιδια εγω μολις αγορασα ευκαλυπτελαιο απο το φαρμακειο και λεω να βαζω απο καμμια σταγονα πανω στο σκυλο,τι λετε θα κανει δουλεια ,λετε να κανει καμμια αλλεςργικη αντιδραση ο σκυλος;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: ΚΑΛΑΖΑΡ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 22, 2009 6:40 pm 

ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΤΑ "ΜΑΝΤΖΟΥΝΙΑ"ΤΑ ΕΝΤΟΜΟΑΠΩΘΗΤΙΚΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ ΑΛΛΑ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η.... ΧΗΜΕΙΟΠΡΟΦΥΛΑΞΗ :ΔΗΛ. ZYLAPOYR --ΑΛΛΟΠΟΥΡΙΝΟΛΗ 15 mgr/ kg βαρουσ σωματος/ 12ωροΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ tabl. ZYLAPOYR=300 mgr δηλ. 1 ΧΑΠΙ ΤΟ ΠΡΩΙ Κ 1 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΚΥΛΟ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΕΞΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑ:α) 1 ΧΑΠΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΜΗΝΑ β) 1 ΧΑΠΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΛΟ ΤΟ ΜΗΝΑ Κ ΟΛΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΤΗΤΑΣγ)1 ΧΑΠΙ ΠΡΩΙ-ΒΡΑΔΥ .ΕΠΕΙΔΗ Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ ΛΟΓΩ ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΗΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΣΚΥΛΩΝ Κ ΜΗ .......ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΤΩΝ ΠΡΟΣΒΕΒΛΗΜΕΝΩΝ ΒΡΙΘΕΙ ΑΠΟ ΛΕΙΣΜΑΝΙΑ ΕΧΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ 1 ΣΚΥΛΟ ΠΟΥ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕ ΠΕΡΣΙ (Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕ :!: :!: :!: :?: ΕΦΤΥΝΕ ΤΟ ΧΑΠΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΒΑΖΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ Η ΔΕΝ ΤΟ ΕΤΡΩΓΕ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΤΟ ΕΒΑΖΑ ΣΤΟ ΦΑΙ ΕΝΩ ΟΙ ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΙ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΤΡΩΓΑΝ ΔΕΝ ΠΑΘΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!) ΤΟ ZYLAPOYR ΕΝΕΡΓΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΠΩΣ ΤΟ ΚΙΝΙΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΟΝΟΣΙΑ .ΔΗΛ. ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟΖΩΟ- ΛΕΙΣΜΑΝΙΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ-ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΣΤΟ ΑΙΜΑ .ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΗΜΑ ΜΕ ZYLAPOYR ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ .....ΦΤΗΝΟ .....ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ MILΤEFORAN ,GLUCANTIME..ΚΛΠ.... ΠΟΥ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ Η ......ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΖΩΟΥ ΜΑΣ Κ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΟΔΥΝΗ ΜΑΣ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 22, 2009 9:01 pm 
Άβαταρ μέλους

BIKPOINT έγραψε:
παιδια εγω μολις αγορασα ευκαλυπτελαιο απο το φαρμακειο και λεω να βαζω απο καμμια σταγονα πανω στο σκυλο,τι λετε θα κανει δουλεια ,λετε να κανει καμμια αλλεςργικη αντιδραση ο σκυλος;

Γενικα ολα τα αιθερια ελαια υποτιθεται οτι ειναι πολυ συμπυκνωμενα οποτε με μετρο. Μπορεις να το αραιωσεις με νερο και να ψεκασεις περιμετρικα του κλουβιου ή να βαλεις 2-3 σταγονες στο περιλαιμιο για αρχη.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΚΑΛΑΖΑΡ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 22, 2009 9:03 pm 
Άβαταρ μέλους

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΛΗΜΝΑΙΟΣ έγραψε:
ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΤΑ "ΜΑΝΤΖΟΥΝΙΑ"ΤΑ ΕΝΤΟΜΟΑΠΩΘΗΤΙΚΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ ΑΛΛΑ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η.... ΧΗΜΕΙΟΠΡΟΦΥΛΑΞΗ :ΔΗΛ. ZYLAPOYR --ΑΛΛΟΠΟΥΡΙΝΟΛΗ 15 mgr/ kg βαρουσ σωματος/ 12ωροΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ tabl. ZYLAPOYR=300 mgr δηλ. 1 ΧΑΠΙ ΤΟ ΠΡΩΙ Κ 1 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΚΥΛΟ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΕΞΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑ:α) 1 ΧΑΠΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΜΗΝΑ β) 1 ΧΑΠΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΛΟ ΤΟ ΜΗΝΑ Κ ΟΛΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΤΗΤΑΣγ)1 ΧΑΠΙ ΠΡΩΙ-ΒΡΑΔΥ .ΕΠΕΙΔΗ Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ ΛΟΓΩ ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΗΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΣΚΥΛΩΝ Κ ΜΗ .......ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΤΩΝ ΠΡΟΣΒΕΒΛΗΜΕΝΩΝ ΒΡΙΘΕΙ ΑΠΟ ΛΕΙΣΜΑΝΙΑ ΕΧΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ 1 ΣΚΥΛΟ ΠΟΥ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕ ΠΕΡΣΙ (Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕ :!: :!: :!: :?: ΕΦΤΥΝΕ ΤΟ ΧΑΠΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΒΑΖΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ Η ΔΕΝ ΤΟ ΕΤΡΩΓΕ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΤΟ ΕΒΑΖΑ ΣΤΟ ΦΑΙ ΕΝΩ ΟΙ ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΙ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΤΡΩΓΑΝ ΔΕΝ ΠΑΘΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!) ΤΟ ZYLAPOYR ΕΝΕΡΓΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΠΩΣ ΤΟ ΚΙΝΙΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΟΝΟΣΙΑ .ΔΗΛ. ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟΖΩΟ- ΛΕΙΣΜΑΝΙΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ-ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΣΤΟ ΑΙΜΑ .ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΗΜΑ ΜΕ ZYLAPOYR ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ .....ΦΤΗΝΟ .....ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ MILΤEFORAN ,GLUCANTIME..ΚΛΠ.... ΠΟΥ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ Η ......ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΖΩΟΥ ΜΑΣ Κ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΟΔΥΝΗ ΜΑΣ

Η καταναλωση του φαρμακου σε αυτες τις ποσοτητες προληπτικα δημιουργει καποιες παρενεργειες? Τι σου ειπαν?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 22, 2009 9:41 pm 
Άβαταρ μέλους

Εγώ πάντως παιδία μόλις κατέβω στο χωριό θα πάω να πάρω έναν ευκάλυπτο και θα τον φυτέψω σε μια πολύ μεγάλη γλάστρα έξω από το κλουβί με τα σκυλιά.
Πιστεύω ότι θα κάνει δουλειά.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: ΚΑΛΑΖΑΡ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μάιος 23, 2009 8:08 am 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,
ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ Σ'ΟΛΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝΤΑ ΣΧΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΕΞΙ ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΟΥ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ,ΟΥΤΕ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΕΚΤΕΝΕΣΤΕΡΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ: http://www.gpeppas.gr/ktiniatrika/ktiniatrika.html --- ΛΕΙΣΜΑΝΙΑ -ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΑΡΘΡΟ.
ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΣΑΝ ΓΝΩΜΗ :ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ (Κ ...ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΤΕΡΑ........)ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΧΑΠΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΛΕΦΤΑ Σ 'ΟΛΟΥΣ(ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΥΣ Κ ΦΑΡΜΑΚΑΔΕΣ)ΜΕΤΑ Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΚΛΑΙΣ.... :( :( :( :( .ΤΟ ZYLAPOYR EINAI ΦTHNO Κ ΝΑ ΘΕΣΩ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ????ΑΦΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ,ΕΚΤΟΣ ΦΩΤΕΙΝΩΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΩΝ , ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ Κ ΓΙΑΤΙ ΚΑΜΜΙΑ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΓΕΙ ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗ ΕΚΔΟΧΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΦΑΡΜΑΚΟΥ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ???????

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μάιος 23, 2009 10:17 am 
Άβαταρ μέλους

ΣΕ ΣΗΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ 2 ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΥΣ (ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ) ΕΧΘΕΣ , ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ZYLAPOUR ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΟ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΣΙΤΟ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΦΑΡΜΑΚΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΑ ΝΕΦΡΑ. ΤΟ ΠΑΡΑΣΙΤΟ ΤΗΣ ΛΕΙΣΜΑΝΙΑΣΗΣ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ , ΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΚΥΛΟ . ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ ΣΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μάιος 23, 2009 10:32 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

ΚΥΡΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ έγραψε:
ΣΕ ΣΗΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ 2 ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΥΣ (ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ) ΕΧΘΕΣ , ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ZYLAPOUR ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΟ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΣΙΤΟ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΦΑΡΜΑΚΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΑ ΝΕΦΡΑ. ΤΟ ΠΑΡΑΣΙΤΟ ΤΗΣ ΛΕΙΣΜΑΝΙΑΣΗΣ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ , ΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΚΥΛΟ . ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ ΣΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ.

Πολύ σωστά ,
δεν σκοτώνει το παράσιτο , αλλά δεν το αφήνει να πολλαπλασιαστεί και έτσι να εκδηλωθεί η αρρώστια με υψηλό εργοστασιακό τίτλο !
Για να σκοτωθεί χρειάζονται η τα ενέσιμα του αντιμονίου η τα καινούργια φάρμακα που έχουν βγει (που θέλουν πολύ προσοχή γιατί είναι δυνατά δηλητήρια στην πραγματικότητα) .
Οπότε στην θεραπεία δίνονται όλα αυτά σε συνδυασμό μεταξύ τους .
Το να εξαλειφθεί το π[παράσιτο από τον σκύλο είναι πολύ δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο αν το εντοπίσουμε με τίτλους χαμηλούς 1/100 - 1/200, τότε μπορεί να μηδενίσουμε τον τίτλο και την παρουσία του , αλλά ποτέ δεν είμαστε σίγουροι ότι δεν θα ξαναπαρουσιαστεί ξαφνικά στον σκύλο !

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 3 από 12   [ 171 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: