Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 8   [ 107 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Κυνηγώντας με GORDON SETTER
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 02, 2007 10:26 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Παράθεση:

Δεν κουράζεται να του ζητάτε είτε έχετε δίκιο είτε άδικο δεν τον ενδιαφέρει καθόλου αν είστε τυχερός η όχι Άξιος η αμαρτωλός είστε ο σύντροφος του και αυτό του φτάνει θα είναι πάντα στο πλευρό σας για να σας προστατέψει συμπαρασταθεί και να δώσει και την ζωή του για σας θα είναι πάντα πιστός στην τύχη και στην ατυχία σας ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ GORDON.

Το πώς μία αστεία μαλλιαρή σκυλίτσα μπορεί να εξελιχθεί σ'ένα σκυλί πρότυπο ,είναι κάτι που ο κάθε κυνηγός ονειρεύεται.
Ετσι συνέβη και στην περίπτωση της NIVA που όταν πρωτοήρθε στα χέρια μου ήταν άγνωστη η μετέπειτα λαμπρή πορεία της.

Στην περίπτωση μου, εφόσον δεν ανήκω στην κατηγορία των κυνοτρόφων, ούτε των εκπαιδευτών και λόγω ότι γνώριζα λίγο την συγκεκριμένη φυλή, συνηθισμένος και εξοικειωμένος από τα Πόιντερ ένα Σέττερ Γκόρτον ήταν πρόκληση στα ώς τότε δεδομένα μου. Κατόπιν ενημέρωσης από διάφορες βιβλιογραφίες κατάλαβα ότι έπρεπε να αποκτήσω ένα τέτοιο σκυλί (Oμορφο, πανέξυπνο, με τρομερό πάθος για κυνήγι, αφοσιωμένο μέχρι θανάτου στο αφεντικό του χωρίς αυτό να είναι υπερβολή). Ετσι χρησιμοποιώντας κάποιες γνωριμίες στο εξωτερικό κατέληξα να παραλάβω ένα μικρό μαλλιαρό διαβολάκο δυο μηνών.

Ενα γλυκό ζώο πού από τότε ως τώρα μόνο χαρές μου έχει προσφέρει. Νιώθω πολύ τυχερός πού υπάρχει στη ζωή μου αυτό το ζώο.Είναι δύσκολος χαρακτήρας αλλά όπως συμβαίνει σ' όλα τα όμορφα και δύσκολα πλάσματα αυτού του κόσμου κατάληξε να μπει βαθιά στην καρδιά μου και από ότι φαίνεται και εγώ στην δική της. Ενα βαθύτατα τρυφερό ζώο που πού επιζητά τα χάδια και την αγάπη μου και φυσικά τα ανταποδίδει με το παραπάνω, έξυπνη και ευπροσάρμοστη κατόρθωσε μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα να γίνει ένα σκυλί για όλες τις δουλειές . Πεισματάρα μέχρι το κόκαλο δεν ξεχωρίζει το θήραμα , είτε πρόκειται για ορτύκι, είτε για μπεκάτσα όπου ξετυλίγει όλη την γκάμα των ικανοτήτων της, αδάμαστη στις πέρδικες όπου είναι χάρμα οφθαλμών να την βλέπεις να δαμάζει τις πιο σκληροτράχηλες αλλά πανέμορφες βουνοκορφές τις πατρίδας μας.
Εικόνα

H Niva σε κυνήγι πέρδικας το 2007 14 σχεδόν ετών ! :lol: :lol:
Παράθεση:

Τελευταία επεξεργασία από gpeppas και Σάβ Απρ 21, 2007 1:41 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 13, 2007 4:15 pm 
ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ NIVA THN ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ LIVE .

ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΧΑ ΣΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΙΣΩΣ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΔΙΑΔΕΔΟΜΕΝΑ ΣΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΤΟΠΟΥΣ ΜΑΣ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΥΝΗΓΙ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 22, 2007 10:28 am 

Και εγώ τα Gordon τα γνώριζα μόνο από το site του Γιώργου...Αλλά δύο γνωστοί πήραν Gordon και έχω βγει μια δυό φορές μαζί τους για εκπαιδευτικά στα ορτύκια...
Εκπληκτικά σκυλιά και πανέμορφα....Αλλά εκείνο που μου έκανε εντύπωση , ήταν η συνεργασία τους με το αφεντικό τους...
Πάντα έλεγχαν την θέση του και κινούνταν ανάλογα...Καμμία σχέση με άλλες Βρεττανικές φυλές που κυνηγάνε για τον εαυτό τους...
Τα σκυλιά που είδα εγώ έχουν διαφορετικό στυλ έρευνας από τα άλλα Setter....
Αληθεύει αυτό ή αφορούσε μόνο τα συγκεκριμένα άτομα;
Γιώργο γράψε ,αν θέλεις,σχετικά και με λεπτομέρειες, για τον τρόπο εργασίας των Gordon σε σύγκριση με τα άλλα Βρεττανικά...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 22, 2007 11:44 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Γιάννη έχεις απόλυτο δίκιο , αυτή είναι μία από τις μεγάλες αρετές των Γκόρντων , κυνηγάνε και ζουν για τον κυνηγό αφεντικό τους !
Εγώ ξεκίνησα με αγγλικά σέττερ πέρασα στα πόιντερ και κατέληξα στα Γκόρντον .
Αυτό όχι γιατί οι άλλες φυλές δεν μου έκαναν ίσα ίσα θεωρώ το πόιντερ (το σωστό πόιντερ) τον μεγαλύτερο αεροθήρα κυνηγό δείκτη που υπάρχει !
Αλλά αυτά με κέρδισαν από την όλη παρουσία τους , χαρακτήρα τους και βέβαια τα κυνήγι που εξασκώ .
Από την στιγμή που οι αμφιβολίες μου ότι έκαναν για το κυνήγι στην πέρδικα διαλυθήκαν από την Νίβα με όλη την σημασία της λέξεως και βλέποντας τα αποτελέσματα στο κυνήγι της μπεκάτσας , ορτυκιού, μπεκατσινιού και βάλτου γενικά η στροφή σε αυτά ήταν γρήγορη και μέσα σε 14 χρόνια περίπου σήμερα έχω 5 Γκόρντον και ένα μόνο πόιντερ !
Το κυνήγι τους είναι μεταβλητό και προσαρμόζεται ανάλογα με το κάθε θήραμα που έχουν να κάνουν , κάθε χρόνο δε που αποκτούν εμπειρίες γίνονται ακόμη καλύτερα , επειδή σαν φυλή αργούν να ωριμάσουν περίπου στα τρία χρόνια θέλουν υπομονή λίγο στην αρχή .
Κυνηγάνε λοιπόν πάντα σε σχέση με το αφεντικό τους , για να καταλάβετε αν στην πέρδικα έχουν απομακρυνθεί και με βλέπουν ότι ακολουθώ από μακριά αυτά συνεχίζουν αν σταματήσω η χαθώ πίσω από μία κορφή τότε αυτά στην πρώτη περίπτωση επιστρέφουν σε μένα η στην δεύτερη βγαίνουν κάπου να δουν που είμαι και αναλόγως πράττουν .
Είναι χαρακτηριστικό ότι κατά την διάρκεια του κυνηγιού πολλές φορές γυρνάνε και κοιτάνε ακολουθώ εγώ η αν θέλω να τους δείξω κάτι κλπ
Είναι για να το πω απλά το Μπράκ των Βρετανικών φυλών , ακούραστα , δυνατά, όχι πολύ γρήγορα και με ένα καλπασμό χαρακτηριστικό της φυλής που τα βοηθά να κυνηγούν για πολλές ώρες σταθερά χωρίς μεγάλες αυξομειώσεις !
Δουλεύουν δε πάντα σε λογικές αποστάσεις εκτός αν τους ζητήσεις και δείξεις να κάνουν κάτι άλλο , τότε μπορούν να λειτουργήσουν και στα 300 μέτρα !
Η μέθοδος δε της έρευνας είναι πάντα σε σχέση με τον αέρα και πάρα πολύ λεπτομερής χωρίς να είναι κουραστική , ξεκαθαρίζουν γρήγορα και ξέρεις αν έχεις έμπειρο σκύλο ότι εκεί δεν υπάρχει τίποτε !
Συνοπτικά με αυτά κυνηγώ περασματάρικα ορτύκια στην Λαυρεωτική χωρίς να ανησυχώ για το πού θα είναι ο σκύλος και μην φάει καμιά τουφεκιά, πέρδικα , μπεκάτσα παντού και υδρόβια στους βάλτους και υγροβιοτόπους , σε όλες τις ταχύτητες και αποστάσεις !
Τι θέλουν , προσοχή , όχι βία (γίνονται επιθετικά και είναι δυνατά ζώα), και κυνήγι πολύ κυνήγι σύμφωνα με τα δεδομένα της φυλής τους , επίσης αν ζουν στο σπίτι δένονται πάρα πολύ με το αφεντικό τους .

Σε ορτύκι , μπεκάτσα , πέρδικες

Εικόνα ΕικόναΕικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 24, 2007 11:13 am 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Α ρε Γιώργο με τις δύο τρέλες σου την φωτογραφία και τα Γκόρντον , θα με τρελάνεις κάθε φορά που σηκώνεις την μηχανή και όχι το όπλο παθαίνω ταραχή πάντως καθώς τις βλέπω να φεύγουν σαν σφαίρες στην κατηφόρα δεν σέβεται τον ιδρώτα των μαυροκόκκινων σου χαχαχα :P :P :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 22, 2007 12:21 pm 
Άβαταρ μέλους

Θα ήθελα να σας κάνω μία ερώτηση .
Πώς συνδυάζονται τα Γκόρντον σας με τα πόιντερ που έχετε στο κυνήγι και αν τα βγάζετε μαζί ?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 30, 2007 12:39 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

DKANELOPOULOS έγραψε:
Θα ήθελα να σας κάνω μία ερώτηση .
Πώς συνδυάζονται τα Γκόρντον σας με τα πόιντερ που έχετε στο κυνήγι και αν τα βγάζετε μαζί ?

Και βέβαια τα βγάζω μαζί και κυνηγούν μαζί .
Γκόρντον έχω περίπου 15 χρόνια πόιντερ περισσότερα .
Μάλιστα το πρώτο Γκόρντον που παρέμεινε στο κουμάσι μου και η αρχή της της μαζί τους σχέση ς ΄ήταν η Νίβα.
Είχαν προηγηθεί κάποιες άλλες προσπάθειες οι οποίες δεν άντεξαν σε σύγκριση με τα πόιντερ που είχα τότε .
Η Νίβα τα κατάφερε άριστα και μάλιστα σε ένα πολύ δύσκολο θήραμα την πέρδικα , μεγάλωσε μαζί τους και ίσως γι΄ αυτό συμπεριφερόταν σαν πόιντερ , μεγάλα ανοίγματα , ακούραστη στα κυνήγια , πολύ καλή συναίνεση, άριστη φέρμα και επαναφορά και πολύ μα πολύ μυαλό !
Στα τρία χρόνια τα συναγωνιζόταν πια και πολλές φορές τα νικούσε .Από τότε προσπαθώ και έχω κάποια από αυτά που με ικανοποιούν σε γενικές γραμμές στα κυνήγια μου .
Τα πόιντερ μειώθηκαν και τώρα πια έχω ένα μόνο 6 χρονών πολύ καλή κυνηγό στην πέρδικα αλλά με ένα χαρακτήρα ατίθασο , κυριαρχικό πολύ ζώο .Με αυτή έχω προβλήματα να την κυνηγήσω με κάποια από τα Γκόρντον με την έννοια ότι αν ξεχαστείς και πάρεις τα μάτια σου από πάνω της σε 10-15 λεπτά την έχεις χάσει στο δίπλα βουνό σχεδόν .
Τώρα τελευταία όμως δείχνει μία καλύτερη διαγωγή και τα πράγματα πάνε καλύτερα στα μικτά ζευγάρια .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιουν 21, 2007 10:43 am 
Άβαταρ μέλους

Θα πω μόνο αυτό , δοκίμασα πολλές ράτσες σκύλων άλλες με περισσότερο επιτυχία άλλες με λιγότερο , κάποια στιγμή το ενδιαφέρον μου στράφηκε στον Γκόρντον και απόκτησα ένα από την Β Ευρώπη .
Αυτό το σκυλάκι θηλυκό από μικρό ήταν το κάτι άλλο πολύ δυναμικό και διεκδικητικό , άρχισα να το εκπαιδεύω και να το βγάζω σιγά σιγά από 5-6 μηνών μάθαινε τα πάντα γρήγορα , σήμερα τεσσάρων ετών είναι μία άξια κυνηγός στα κυνήγια που κάνω .
Το σπουδαιότερο επειδή κυνηγώ πολύ το ορτύκι ντόπιο και περασματιάρικο έχει αποδείξει επί του κάμπου την αντοχή του και την δύναμη του , αρκεί να είναι προπονημένο και κυνηγημένο .
Επειδή και προσωπικά είχα απορίες για το χρώμα του και τι θα γινόταν σε αυτή την περίπτωση ειδικά με τον ήλιο που επικρατεί την εποχή Αύγουστο , Σεπτέμβρη την κυνήγησα όλες τις ώρες , πρωί , 9 , 11 μέχρι και μία το μεσημέρι δίνοντας πάντα άφθονο νερό !
Λοιπόν η σκυλίτσα πουθενά δεν έκανε πίσω , κάποιοι φίλοι με τα σκυλιά τους θέλησαν να ακολουθήσουν στις 11 ήταν εκτός κυνηγιού με τα σκυλιά στα πόδια τους και από διάφορες φυλές όσο νερό και να τους έδιναν , σήκωσαν τα χέρια και παραδόθηκαν .
Νομίζω ότι στην άλλη σελίδα σας και εσείς αναφέρετε κάτι τέτοιο .
Το έψαξα αρκετά και κατέληξα ότι αυτό δηλαδή αυτή η μεγάλη αντοχή οφείλετε στην σωματική του κατασκευή που το βοηθά να κινείτε έτσι για πολλές μα πολλές ώρες , συμφωνείτε !

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιουν 21, 2007 11:01 am 
Άβαταρ μέλους

Παιδιά και αυτή η φυλή είναι μέσα στα άμεσα ενδιαφέροντα μου , θα ήθελα πληροφορίες πάλι δηλαδή για αντοχή , κίνηση και συμπεριφορά στο λίγο νερό σε εδάφη νησιών ιδιαίτερα κυκλαδίτικων , Κρήτης !
Ευχαριστώ :roll: :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιουν 21, 2007 10:32 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

A Mixas έγραψε:
Παιδιά και αυτή η φυλή είναι μέσα στα άμεσα ενδιαφέροντα μου , θα ήθελα πληροφορίες πάλι δηλαδή για αντοχή , κίνηση και συμπεριφορά στο λίγο νερό σε εδάφη νησιών ιδιαίτερα κυκλαδίτικων , Κρήτης !
Ευχαριστώ :roll: :D

Καλησπέρα σε όλους μα ιδιαίτερα στους νεοφερμένους .
Κοίταξε να δεις φίλε μου , τα πράγματα είναι όπως στα περιγράφει ο φίλος γκορντονίστας !
Τα Γκόρτνον είναι σκυλιά φτιαγμένα για πολύωρα κυνήγια σε ανοικτούς και σε κλειστούς τόπους αλλά και σε βαλτώδη εδάφη από τα οποία έχει πολλά η Σκωτία.
Τα θηράματα Γκράους , μπεκατσίνια , πεδινές , φασιανός , παρυδάτια , μπεκάτσα , κουνέλι !
Μεγάλες αχανείς εκτάσεις που χρειάζονται μεθοδική έρευνα ούτε κοντινή αλλά ούτε στο πουθενά !
Τώρα τα δεδομένα για την Ελλάδα αλλάζουν αρκετά , καιρικές συνθήκες πολύ πιο ζεστές , εδάφη για πέρδικα πολύ πιο πετρώδη .
Ειδικά στα νησιά του Αιγαίου όλα αυτά είναι στο πολλαπλάσιο μαζί με τα αγκάθια !
Τα Γκόρντον όλα αυτά τα αντέχουν και θα κυνηγήσουν οπουδήποτε αρκεί να τα προσαρμόσεις και να τα εξοικειώσεις με το καινούργιο περιβάλλον της εδώ πια ζωής τους !
Μιλάω πάντα για σκυλιά κουτάβια , νέα η μεγάλα εισαγόμενα , αυτά που γενιού ντε εδώ δεν έχουν πρόβλημα !
Κάτι άλλο όπως όλα τα κυνηγόσκυλα χρειάζονται μεθοδική προπόνηση προτού την έναρξη του κυνηγίου .
Είναι πολύ δυνατά ζώα με απίστευτη σωματοδομή , ιδιαίτερα σκελετική και μυική !
Δίνουν μεγάλη ώθηση με τα πίσω πόδια σε συνδυασμό με την ράχη και την οσφύ , θέλει λοιπόν ιδιαίτερη προσοχή για δυσπλασίες .
Ξέρω ότι υπάρχουν κάποια σκυλιά εδώ και εκεί σε νησιά τα οποία κυνηγάνε σχεδόν αποκλειστικά πέρδικα και οι ιδιοκτήτες τους είναι πολύ ευχαριστημένοι .
Άλλο ένα που θέλει προσοχή είναι οι γραμμές που αποφασίσατε να πάρετε κουτάβι να είναι κυνηγετικές , οπωσδήποτε τους γονείς σε κυνήγι δικής σας επιλογής και σε άγριο θήραμα !
Αποφεύγετε τα πολύ μεγαλόσωμα γιατί μπορεί να είναι εντυπωσιακά αλλά συνήθως δεν κυνηγάνε η κυνηγάνε λίγο , διότι προέρχονται από γραμμές ομορφιάς επί το πλείστον !
Φίλε μου αν η σκυλίτσα σου είναι τοσο καλή πρόσεχε με τι θα την ζευγαρώσεις , τον σκύλο να τον επιλέξεις βλέποντας στον στο βουνό σε κυνήγι η εκπαιδευτικό , εκεί μέσα σε δύο ώρες θα έχεις δει ότι σου χρειάζεται και αν σου κάνει !
Μην κάνεις το λάθος να την ζευγαρώσεις με μη εργασιακό άτομο έχασες το παιχνίδι και θα απογοητευτείς .
Επίσης κάτι πολύ σημαντικό είναι ότι σαν μέσος όρος ωριμάζουν πολύ αργά γύρω στα τρία χρόνια .
Βλέπεις σκυλιά που μέχρι τότε δεν έδειχναν κάτι το ιδιαίτερο μετά αυτή την ηλικία και εφ΄ όσον κυνηγάνε να αλλάζουν και να γίνονται εξαιρετικά κυνηγόσκυλα , χάρμα οφθαλμών !
Τα γκόρντον δεν είναι για να βγάλεις λεφτά από γέννες και να είναι το πρώτο μέλημα σου να πουλάς κουτάβια επειδή δεν είναι πολυπληθή ανάμεσα στους κυνηγούς και επειδή έχουν μια αρχοντιά.
Είναι σκυλιά για αγάπη και κυνήγι πολύ κυνήγι και ισόβιοι σύντροφοι , σύντροφοι για πάντα , ζουν και αναπνέουν για σένα μόνο για σένα και για το κυνήγι που τα πας !
Πρώτα αναδεικνύεις τον κυνηγό που έχουν μέσα τους και κατόπιν πολύ κατόπιν τα βάζεις για γέννα .
Προσοχή λοιπόν γιατί έτσι καταστέφονται φυλές και τους βγαίνει κακό όνομα !
Στο βουνό θα βρείτε αν είναι αυτό που ψάχνετε και πουθενά αλλού και σε άγριο θήραμα !

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιουν 21, 2007 11:10 pm 
Άβαταρ μέλους

Πολύ σωστά κ Πέππα συμφωνώ απόλυτα , μόνο η πρόβα , δοκιμή σε κυνηγότοπους στο θήραμα που κυνηγάς σου δίνει την πραγματική εικόνα ενός σκύλου και άμα δεις πολλούς της ίδιας φυλής και τη φυλής !
Άρα αποφασίζεις σου κάνει η δεν σου κάνει !
Τα υπόλοιπα είναι για να στα πάρουν απαλά και με το νόμο !

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 06, 2007 9:51 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Ένα φανταστικό κυνήγι στα δάση της Νορβηγίας του μεγάλου αγριόκουρκου με καλό Γκόρντον σεττερ , με πολλές κυνηγητικές στιγμές .
Σκηνές που έζησα από κοντά σε ένα αξέχαστο κυνήγι στους ίδιους τόπους.
:lol: :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 07, 2007 8:06 am 
Άβαταρ μέλους

Ωραίο κυνήγι σε πανέμορφο δάσος με πολύ γρήγορες και δύσκολες τουφεκιές.
Ο σκύλος πολύ καλός με κράτημα από μακριά σε δύσκολο μέρος.
Εντύπωση μυ έκανε ότι τα πουλιά σηκώνονται αρκετά μακριά από τον σκύλο και προσπαθούν να διαφύγουν χαμηλά ανάμεσα στα δέντρα .
Πραγματικά ωραίο κυνήγι . :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 11, 2007 9:14 am 
Άβαταρ μέλους

Ωραίο κυνήγι σε υπέροχο δάσος που κάλλιστα βλέπουμε και μεις εδώ με θήραμα την μπεκάτσα .
Πάντως έχω μία απορία γιατί δεν μπορούμε να κυνηγάμε και μεις τον άγριο μαύρο κόκκορα και την αγριόκοτα μιας και υπάρχουν στην Ελλάδα η δε δεύτερη λένε ότι πάει πάρα πολύ καλά σαν πληθυσμός και πολλοί κυνηγοί πέρδικας έχουν συναντήσεις μαζί της .
Εστω μία την σεζόν !

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 11, 2007 9:46 am 
Άβαταρ μέλους

Φανταστικό κυνήγι σε φανταστικό δάσος με φανταστικό θήραμα και φανταστικό Γκόρτον και φανταστικές τουφεκιές !
Μήπως έβαλα πολλά φανταστικά ΟΧΙ ΟΧΙ το αξίζουν !!! χι χι χι χι και εμείς εδώ καλά είμαστε με τις μπεκατσούλες . :P :D :P

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 8   [ 107 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: