Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 7 από 8   [ 107 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κυνηγώντας με GORDON SETTER
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 12, 2011 7:42 pm 
Άβαταρ μέλους

Ένα βιντεάκι ενός παλιού gordon μου του Απόλλων (Grouse).
Ο σκύλος δεν ήταν καθόλου πρώιμος & άρχισε να δείχνει τα προσόντα του μετά τα διόμιση χρόνια του.
Αυτό για όσους βιάζονται με τα μαύρα......
Σταθερότατος,υπάκουος & ανθρωποκεντρικός.Μειονέκτημα η διάρκεια του.......
Ένας σκύλος που μου απέδειξε ότι τα γκόρντον είναι & πρέπει να είναι ανταγωνιστικά των άλλων φυλών.

Αφιερωμένο σε όλους τους Γκορντονάδες 8-)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 12, 2011 10:17 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.......ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΒΙΝΤΕΟ ΣΕ ΤΣΟΥΚΑΡ..ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 18, 2011 11:52 pm 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΣΕΣ ΜΠΑΜΠΗ... ΛΥΣΕ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ, ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΤΑ ΓΚΟΡΝΤΟΝ Η ΕΣΕΝΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΟ,ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΒΙ ΠΟΥ ΕΧΩ 18 ΜΗΝΩΝ ΟΥΤΕ ΤΗ ΣΚΟΝΗ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΒΛΕΠΕ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 21, 2011 7:54 pm 
Άβαταρ μέλους

bele έγραψε:
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΣΕΣ ΜΠΑΜΠΗ... ΛΥΣΕ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ, ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΤΑ ΓΚΟΡΝΤΟΝ Η ΕΣΕΝΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΟ,ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΒΙ ΠΟΥ ΕΧΩ 18 ΜΗΝΩΝ ΟΥΤΕ ΤΗ ΣΚΟΝΗ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΒΛΕΠΕ.

Bele θα σου πω την προσωπική μου άποψη,χωρίς βέβαια να διεκδικώ το αλάθητο.
Η σωματοδομή του γκόρντον είναι τέτοια που του επιτρέπει να καλπάζει ώρες αλλά με την μικρότερη ταχύτητα σε σχέση με τα υπόλοιπα σέττερ.
Έχει ευρύ καλπασμό & τη φυλή την χαρακτηρίζει το ''μπασκουλάρισμα'' κατά την κίνηση.
Οφείλουμε να είμαστε μέσα στον τύπο της φυλής εργασιακά & μορφολογικά.
Εκτός τύπου είναι, τόσο ένα πολύ βαρύ γκόρντον που κυνηγάει με τροχασμό συνέχεια,όσο & ένα πολύ γρήγορο με ίσια ράχη που δεν είναι παρά ένα αγγλικό σέττερ μαύρου χρώματος.
Όμως τα γκόρντον,προσωπική μου γνώμη,αν θέλουμε να βγούν απ'το περιθώριο,πρέπει να είναι ανταγωνιστικά των άλλων φυλών.
Στην Ευρώπη,ειδικά στην Γαλλία αλλά & Σκανδιναβία αλλά & στην Αμερική,παρουσιάζονται στους αγώνες κάποια γκόρντον που έχουν ελαφριές κατασκευές & μεγαλύτερες ταχύτητες με πολύ καλά αποτελέσματα.
Μπορεί να μην συμφωνήσουν άλλοι εμπειρότεροι από εμένα αλλά εκεί βρίσκεται κατ'εμέ το μέλλον της φυλής.
Τώρα το συγκεκριμένο γκόρντον ήταν ένας ανοιχτός σκύλος (ίσως γιατί τον κυνήγαγα από μικρό μαζί με πόιντερ)
& με γαλλικά κατά βάση αίματα.
Είχα & άλλο ένα πιο βαρύ & πιο αργό όπως επίσης & ένα άλλο με αμερικάνικα κατά το ήμισυ αίματα πολύ πιο ανοιχτό & πιο γρήγορο αλλά που δεν ήταν σύμφωνα με τα παραπάνω ο ορισμός του γκόρντον.....
Το κουτάβι όσο του δίνεις εμπειρίες θα μεταμορφώνεται.
Τα γκόρντον ωριμάζουν αργά & δεν σταματούν ποτέ να μαθαίνουν.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν θέλεις βέβαια να το αναφέρεις.
Τι αίματα έχει το κουτάβι σου & ποια η εξελιξή του;

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 21, 2011 9:39 pm 
Άβαταρ μέλους

bele έγραψε:

Φιλε bele νομιζω οτι το θεμα οπως το εθεσες εχει πολλες παραμετρους και ειναι δυσκολο να απαντηθει ετσι απλα!Ο σκυλος του Μπαμπη στο βιντεο κατα τη γνωμη μου εχει φυσιολογικη ταχυτητα για γκορντον.Το γεγονος οτι ο σκυλος σου παει πολυ πιο αργα μπορει να οφειλεται σε πολλους λογους αλλα για τη συζητηση και ισως λιγο επιφανειακα, για μενα κυριως σε 2.Ο σκυλακος δεν εχει πολυ παθος(κυριως απο λαθος χειρισμους ιδοκτητη,πιεση στην εκπαιδευση,στο θηραμα κτλ),η η σωματοδομη του καπου υστερει.Επισης γενικα τα αρσενικα ειναι πιο γρηγορα και δυνατα.Οσον αφορα το παθος ο φοβος μου σε αυτη την ηλικια των δικων μου σκυλων αυτης της φυλης ηταν το υπερβολικο παθος.Φοβομουν οτι θα τους εχανα σε κανα γκρεμο,χαντακι,ποταμι,,οδοστρωτηρες......ειναι γκορντον!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 22, 2011 12:04 am 

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ.ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ 3 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ,ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ..ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΣΤΟ ΑΠΟΡΤ ΚΑΙ ΦΕΡΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΨΥΓΜΕΝΑ ΠΟΥΛΙΑ,ΟΤΑΝ ΧΤΥΠΑΩ ΟΡΤΥΚΙΑ,ΤΑ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΦΤΥΝΕΙ.ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ,ΕΝΩ ΤΟΝ ΣΤΡΕΣΑΡΩ ΣΕ ΑΓΡΙΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ,ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΑΡΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΕΙ..ΤΑ ΑΙΜΑΤΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ:ΤΟΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ VON THESSALONIKI,ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο BARON VON EIXELBERG ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ Η NANSY VON THESSALONIKI,ΑΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ??

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 22, 2011 12:23 am 

ΒΑΒΑΡΟΥΤΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
bele έγραψε:

Φιλε bele νομιζω οτι το θεμα οπως το εθεσες εχει πολλες παραμετρους και ειναι δυσκολο να απαντηθει ετσι απλα!Ο σκυλος του Μπαμπη στο βιντεο κατα τη γνωμη μου εχει φυσιολογικη ταχυτητα για γκορντον.Το γεγονος οτι ο σκυλος σου παει πολυ πιο αργα μπορει να οφειλεται σε πολλους λογους αλλα για τη συζητηση και ισως λιγο επιφανειακα, για μενα κυριως σε 2.Ο σκυλακος δεν εχει πολυ παθος(κυριως απο λαθος χειρισμους ιδοκτητη,πιεση στην εκπαιδευση,στο θηραμα κτλ),η η σωματοδομη του καπου υστερει.Επισης γενικα τα αρσενικα ειναι πιο γρηγορα και δυνατα.Οσον αφορα το παθος ο φοβος μου σε αυτη την ηλικια των δικων μου σκυλων αυτης της φυλης ηταν το υπερβολικο παθος.Φοβομουν οτι θα τους εχανα σε κανα γκρεμο,χαντακι,ποταμι,,οδοστρωτηρες......ειναι γκορντον!

ΦΙΛΕ ΓΙΑΝΝΗ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΠΙΕΖΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ,ΤΗΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΩΡΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΤΟΥ ΜΑΘΑΙΝΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΛΑΘΟΣ ΧΕΙΡΙΣΜΟΥΣ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ? ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΣΚΥΛΙ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΓΚΟΡΝΤΟΝ...ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΜΟΥ ΑΝΑΙΡΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΟ ΣΤΡΩΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 22, 2011 12:26 am 

bele έγραψε:
bele έγραψε:

ΦΙΛΕ ΓΙΑΝΝΗ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΠΙΕΖΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ,ΤΗΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΩΡΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΤΟΥ ΜΑΘΑΙΝΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΛΑΘΟΣ ΧΕΙΡΙΣΜΟΥΣ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ? ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΣΚΥΛΙ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΓΚΟΡΝΤΟΝ...ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΜΟΥ ΑΝΑΙΡΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΟ ΣΤΡΩΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ.

ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΡΕΛΕΙΨΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΩΜΑΤΟΤΥΠΟ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ:ΥΨΟΣ 67 cm ΚΑΙ 32 ΚΙΛΑ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 22, 2011 11:54 am 
Άβαταρ μέλους

Ο συνδυασμός γονιδίων & επίκτητων εμπειριών καθορίζουν την εξέλιξη του σκύλου.
Για να αποκτήσεις μια σχετική άποψη για την εξέλιξη ενός κουταβιού,πρέπει να δεις τους γονείς.
Να δεις μορφολογία,πάθος,ταχύτητα,ένστικτα σε κυνήγι-εκπαιδευτικά & αυτά για μένα στο βουνό & όχι στον κάμπο.
Στον κάμπο θα δεις ποιότητα κίνησης,νεκρές ουρές κλπ.
Μετά παίρνεις ή όχι κουτάβι.
Ρώτα τον Μπαμπαράτσα για τους γονείς αν δεν το έχεις κάνει ήδη.
Δες τι κυνηγάγανε & πως.
Δεν έχουν όλα τα κουτάβια την ίδια εξέλιξη.
Όπως σωστά αναφέρει & ο Γιάννης όλοι χαιρόμαστε όταν βλέπουμε ένα παθιασμένο κουτάβι.
Χωρίς το πάθος δεν κάνουμε τίποτα & είναι αδιαπραγμάτευτο χαρακτηριστικό.
Το θέμα είναι αν υπάρχει αλλά ακόμα δεν του έχει βγει στην συμπεριφορά του.
Αν του έχει γίνει στο μυαλό του το κλικ ή όχι ακόμη.
Δεν είναι όλα τα κουτάβια πρώιμα & όπως αναφέρω & στην παρουσίαση του βίντεο,ο Grouse δεν ήταν καθόλου πρώιμος.
Να σου πω μόνο ότι στην ηλικία των 12 μηνών στο Λαγκαδά,σηκώνονταν οι πεδινές απ'τα πόδια του
& αφού τις κυνηγούσε για 2-3 μέτρα σταμάταγε & τα παράταγε.
Έκοβε βόλτες στα χωράφια στα 10 μέτρα από εμένα & αν τυχόν πεταγόταν καμμιά πεδινή άντε πάλι τα ίδια.
Τον κυνήγησα την επόμενη σεζόν πολύ δυνατά & κάποια μέρα σε ορεινή έκανε το κλικ.
Την επόμενη Άνοιξη,στα ίδια τερέν του Λαγκαδά μου πήρε τα μάτια.......
Κυνήγα φέτος το κουτάβι & αν το έχει θα του βγει........
Τον baron τον έχω δει σε εκπαιδευτικό.
Βαριά κατασκευή & καλπασμός αλλά ανοίγεται & είναι σταθερός.
Δεν είναι γρήγορος αλλά είναι μεθοδικός.
Την θηλυκιά δεν την γνωρίζω.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 22, 2011 5:23 pm 
Άβαταρ μέλους

Μπαμπη σε τι ηλικια δηλαδη ξεκινησε,εκανε το κλικ που λενε?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 22, 2011 8:42 pm 
Άβαταρ μέλους

Θοδωρής Γαβριλης έγραψε:
Μπαμπη σε τι ηλικια δηλαδη ξεκινησε,εκανε το κλικ που λενε?

2-2,5 χρονών άρχισε να δείχνει σταθερότητα & σημάδια ωριμότητας.
Μια αδελφή του απ'οτι έμαθα είχε την ίδια πορεία ενώ τα κουτάβια του ήταν & πρώιμα αλλά & όψιμα σαν τον πατέρα τους.
Μια κόρη του κυνηγά από 7-8 μηνών & απ'την ίδια γέννα ο αδελφός της τώρα ξεκινά καλά στα 2 χρόνια.
Σε γενικές γραμμές θέλουν τον χρόνο τους σαν το καλό κρασί & σίγουρα να τα κρατάμε μέχρι 3 ετών.
& για να μην παρεξηγηθώ,ο σκύλος δεν μου ανήκει πια,δεν υπάρχουν κουτάβια του,δεν πουλιέται & ούτε διατίθεται ως επιβήτορας......
Επίσης όπως κάθε σκύλος έχει & αυτός ελαττώματα......

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 04, 2011 9:58 pm 
Άβαταρ μέλους

bele έγραψε:
bele έγραψε:
bele έγραψε:

ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΡΕΛΕΙΨΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΩΜΑΤΟΤΥΠΟ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ:ΥΨΟΣ 67 cm ΚΑΙ 32 ΚΙΛΑ...ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Ο ΚΟΥΤΑΒΟΣ ΣΟΥ ΣΥΓΚΑΤΑΛΕΓΕΤΑΙ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΟΣΩΜΑ ΓΚΟΡΝΤΟΝ...Το Γκόρντον Σέττερ είναι ένας μεσαίου μεγέθους , δυνατής κατασκευής μακρότριχος, μαύρος με καφέ σκύλος. Είναι πολύ ενεργητικός και η σωματική του κατασκευή τον βοηθάει να δουλεύει σχεδόν αδιάκοπα και με χαρακτηριστικό στυλ για πολλές ώρες . Έχει μία δυνατή μάλλον "κοντή" πλάτη με σχετικά κοντή ουρά , σε σύγκριση με τα άλλα Σέττερ. Η εντύπωση που δίνει είναι , έξυπνος υπερήφανος , άφοβος με δυνατή ισορροπημένη σωματική κατασκευή. Καθαρά χρώματα και λεπτό ίσιο η ελαφρά κυματιστό τρίχωμα είναι αποδεκτά....
Κίνηση

Δυνατή ελεύθερη κίνηση , με δυνατή ώθηση των πίσω άκρων . Το κεφάλι κρατιέται ψηλά και η ουρά σε περίπου οριζόντια η λίγο ανυψωμένη θέση. Τα μπροστινά πόδια απλώνονται αρκετά μπροστά και μετά διπλώνουν κάτω από το σώμα, ώστε να δίνουν το ελεύθερο και μαλακό τρέξιμο και όχι "αναπήδημα" . Όταν κοιτάμε τον σκύλο που εργάζεται από το πλάι δίνει την αίσθηση της μαλακής και ευθείας κίνησης , με τον πλέον άνετο και οικονομικό ρυθμό. Πλησιάζει με προσοχή το θήραμα και φερμάρει πολύ σταθερά , με κλασσικό στυλ. Όπως όλα τα σκουρόχρωμα ζεσταίνεται περισσότερο στα ζεστά κλίματα.
Height, Weight
Height: dogs 24-27 inches (61-69 cm.) Bitches 23-26 inches (58-66 cm.)
Weight: dogs 55-80 pounds (25-36 kg.) Bitches 45-70 pounds (20-32 kg.)

Field lines are often smaller and lighter than show lines (bench types).

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 04, 2011 10:27 pm 
Άβαταρ μέλους

Εικόνα........Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Δεκ 15, 2013 1:12 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλημερα!

Ενα βιντεο απο χτες..

..http://youtu.be/5-49JRHHv1c...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Δεκ 21, 2013 10:33 pm 
Άβαταρ μέλους

ΣΥΡΙΓΟΣ.Γ έγραψε:
Καλημερα!

Ενα βιντεο απο χτες..

..http://youtu.be/5-49JRHHv1c...

Ωραια φυλη να το χαιρεσε.Δυστηχως εχω χρονια να δω καποιο σε κυνηγοτοπο,να θυμηθω και τη δικια μου :(

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 7 από 8   [ 107 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: