Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 2 από 4   [ 60 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: GORDON SETTER στην Ελλάδα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιούλ 16, 2010 1:43 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Και μερικές δικές μου από το FB

http://www.facebook.com/album.php?aid=1 ... 4c9623b579

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιούλ 16, 2010 1:59 pm 
Άβαταρ μέλους

Γιώργο υπέροχες!!!! :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιούλ 16, 2010 2:29 pm 
Άβαταρ μέλους

gpeppas έγραψε:
Και μερικές δικές μου από το FB

http://www.facebook.com/album.php?aid=1 ... 4c9623b579

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΓΙΩΡΓΟ.ΜΠΡΑΒΟ.ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΦΙΛ ΚΑΙ ΣΤΟ FB.ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΑ ADD... :mrgreen:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιούλ 16, 2010 5:26 pm 
Άβαταρ μέλους

Πολύ όμορφες :D :D :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 20, 2010 7:24 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Το μπλοκ των Αώος Γκόρντον ανανεώθηκε , νομίζω προς το καλύτερο :wink:

http://aoosgordonsetter.blogspot.com/

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 12, 2010 7:55 pm 
Άβαταρ μέλους

Μπράβο πολύ όμορφο όπως αξίζει σε αυτή την φυλή :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 01, 2010 8:31 pm 
Άβαταρ μέλους

Στο τελευταιο dvd του τυπου ειχε εξαιρετα γκορντον που κοντραρανε στα ισα αγγλικεςφυλες.Στης βορειεςχωρες ειναι αρκετα διαδομενο, οπως υπαρχη και ενας εξαιρετικος εκτροφεας απο την β ιταλια.Πριν απο 2χρονια ετρεξε εναζευγαρι γκορντον στο δικο μας μ. αλεξανδρο κααι αφησε πισω αρκετα μεγαλα αγγλικα σκυλια.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 03, 2010 10:53 am 
Άβαταρ μέλους

Greg έγραψε:
Στο τελευταιο dvd του τυπου ειχε εξαιρετα γκορντον που κοντραρανε στα ισα αγγλικεςφυλες.Στης βορειεςχωρες ειναι αρκετα διαδομενο, οπως υπαρχη και ενας εξαιρετικος εκτροφεας απο την β ιταλια.Πριν απο 2χρονια ετρεξε εναζευγαρι γκορντον στο δικο μας μ. αλεξανδρο κααι αφησε πισω αρκετα μεγαλα αγγλικα σκυλια.

Όντως,φίλος γκορντονάς που είχε παρακολουθήσει τον Μεγ.Αλέξανδρο είχε πάθει πλάκα με 2 γκόρντον.Συγκεκριμένα έτρεχαν Τarras of flying hunter με Boitier & Tamara di Nahiti με de marchi.Με είχε πάρει τηλ & μου περιέγραφε σχεδόν ζωντανά τον αγώνα :D .Το ένα είχε βγει νομίζω 3ο εξαίρετο στην έρευνα κυνηγίου.....παλιές αλλά μεγάλες αγάπες αυτά τα μαύρα 8)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 07, 2010 11:24 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Εξω υπάρχει ύλη και μεγάλη ποιότητα σε κάποια μέρη για να μπορέσουν να φτιάξουν κάτι πραγματικά καλό και το παλεύουν όσοι παθιασμένοι ασχολούνται με αυτή την φυλή και μάλιστα καλά οργανωμένοι .
Εδώ το υλικό (σκύλων) είναι πολύ λίγο ως ελάχιστο και προτιμούν άλλα πράγματα από να τα παρουσιάζουν σε αγώνες .
Υπάρχουν κάποιοι ιδιώτες που έχουν πολύ καλά ζώα 1-2 αλλά δεν τα εμφανίζουν πουθενά για τους δικούς τους λόγους .
Φέτος έκανα μία προσπάθεια και έδωσα από μία γέννα μου μετά από 5-6 χρόνια σε κάποιους φίλους και γνωστούς , θεωρώντας ότι θα τα παλέψουν αφοί είναι σωστοί κυνηγοί , κάποιοι όντως τα παλεύουν και οι πρώτες εικόνες δείχνουν καλά πράγματα , ελπίζω να συνεχιστεί αυτό και να δούμε 1-2 σκυλάκια και στους αγώνες.
Αν δεν μάθεις κάποια πράγματα για την φυλή , αν δεν τα πας κυνήγι , δεν τους δώσεις ευκαιρίες και δεν έχεις υπομονή , καλύτερα μην ασχοληθείς με Γκόρντον για το καλό σου και το καλό τους.
Οσο για τους αγώνες τώρα πια είναι για λίγους (προσωπική άποψη) και δεν αξίζει τον κόπο να χαλάς τον κόπο σου , το συκώτι σου και τα λεφτά για να γίνουν άλλοι μάγκες με πλάτες άλλων !
Το έκανα κάποια χρόνια, πήρα αυτό που ήθελα να δω , μετά βαρέθηκα , κάποια στιγμή όταν μου έρθει η όρεξη μπορεί να επισκεφτώ τα τερέν ξανά και να ξαναμπώ για λίγο σε αυτή την διαδικασία. :wink:
Πάντως αν δεν κάνει κάτι ο όμιλος συγκεκριμένα για τα Ιρλανδέ και τα Γκόρντον και όταν αποφασίσει να το κάνει να βοηθήσουν όλοι οι κάτοχο,ι τότε η υπόθεση για αυτές τις φυλές είναι χαμένη στην Ελλάδα με την έννοια κάτι αντίστοιχο του εξωτερικού , θα υπάρχουν όπως σήμερα ελάχιστοι παθιασμένοι που τα έχουν και κυνηγούν με αυτά.
8)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 07, 2010 11:47 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Και εδώ μία βοήθεια, μικρό τρικ από τα πολλά που υπάρχουν , για κάποιους που θέλουν να ξεκινήσουν και να πωρώσουν στο θήραμα και να συνηθίσει στον πυροβολισμό ένα κουτάβι made USA :wink:

Και το επόμενο πια στάδιο σε νεαρό πια σκυλί με δύο καταπέλτες

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 10, 2010 8:37 pm 
Άβαταρ μέλους

Είδα φωτογραφίες με γκόρντον το όποιο καταφέρνει και με λαγό και με φτερωτά... αυτο ειναι έμγυτο σε αυτην την ράτσα? ενδιαφέρομαι για σκύλο που να κάνει και για τα 2. ειναι πιο πολύ δίωξης ή ιχνηλασίας? φερμάρει στο λαγό, τον ξεφωλιάζει? τι ακριβώς? στα φτερωτά ειναι επαναφοράς? φέρμας? που θα βρώ πληροφορίες για αυτη τη ράτσα (στα ελληνικά).
ευχαριστώ
παρεπιπτόντως ειναι πολύ ομορφος σκύλος!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 10, 2010 9:36 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

LUCAS έγραψε:
Είδα φωτογραφίες με γκόρντον το όποιο καταφέρνει και με λαγό και με φτερωτά... αυτο ειναι έμγυτο σε αυτην την ράτσα? ενδιαφέρομαι για σκύλο που να κάνει και για τα 2. ειναι πιο πολύ δίωξης ή ιχνηλασίας? φερμάρει στο λαγό, τον ξεφωλιάζει? τι ακριβώς? στα φτερωτά ειναι επαναφοράς? φέρμας? που θα βρώ πληροφορίες για αυτη τη ράτσα (στα ελληνικά).
ευχαριστώ
παρεπιπτόντως ειναι πολύ ομορφος σκύλος!!!

.
Το Γκόρντον είναι σκύλος δείχτης (φέρμας) , δεν ιχνηλατεί με την έννοια που το λες , αλλά άμα μάθει τον λαγό τον φερμάρει αρκετά εύκολα, όταν όμως φύγει , έφυγε, μετά δεν ιχνηλατεί για να το βρει .
Επαναφορά έχει καλή αλλά με δουλειά , έχει πολύ σταθερή φέρμα .
Εδώ θα βρεις πολλά θέματα που το αφορούν όπως και στην gpeppas, επίσης υπάρχουν και κάποια βιβλία στην αγορά που το αφορούν στα Ελληνικά.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 13, 2010 11:48 am 
Άβαταρ μέλους

Γειά σας φίλοι του Γκόρντον!
Βρήκα μια διεύθυνση για γκόρντον (καθώς έψαχνα για ιρλανδικά :D ) η οποία περιλαμβάνει νέα για αγώνες και εκθέσεις καθώς και πληροφορίες για pedigree.
Ίσως σας φανεί χρήσιμη αν δε τη ξέρετε ήδη :workingGordonsetters.com
Καλή αναζήτηση!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 24, 2010 11:03 am 
Άβαταρ μέλους

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΓΚΟΡΝΤΟΝ ΣΕΤΤΕΡ ΑΠΟ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΝΤΕ ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΣΙΤΑ ΝΕΥΡΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΜΕ ΕΝΑ ΦΤΕΡΟ ΑΠΟ ΠΕΡΔΙΚΑ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΤΟ ΜΥΡΙΣΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΕΨΑΞΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΠΟΣΥΝΤΟΝΙΖΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΕΤΤΕΡ ΜΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΨΑΧΝΕ ΑΚΟΜΑ......ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΣΟΒΑΡΕΨΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΘΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΩ ΣΕ ΑΓΡΙΟ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΜΟΥ ΠΟΡΕΙΑ......ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΥΛΗ ΚΡΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΠΟΙΝΤΕΡ ΚΑΙ ΑΓΓΛΙΚΟ ΣΕΤΤΕΡ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΦΥΛΗ ΣΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΤΟΝ ΕΓΓΛΕΖΟ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΙΔΙΟΣΥΓΚΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑΠΕΡΑΜΕΝΤΟ ΑΦΗΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΕΤΟΙΟ ΚΟΛΗΜΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΣΥΝΑΙΝΕΣΗΣ ΒΕΒΑΙΑ ΟΧΙ ΣΗΜΕΙΟ ΚΟΛΗΜΑΤΟΣ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΒΟΛΤΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΩΣ ΨΑΧΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΣΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ......ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΛΟ ΜΟΥ ΦΕΡΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΑΠΟΡΤΑΡΕΙ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΟΙΝΤΕΡ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΓΓΛΙΚΟ ΣΕΤΤΕΡ ΤΑ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ,ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΣΕΝΙΚΑ.........ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΜΕ ΦΩΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΠΕΝΤΙΓΚΡΥ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ...ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΝΕΤΕ...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 24, 2010 9:07 pm 
Άβαταρ μέλους

Να σου ζησει φιλε,να σου βγει οπως το θελεις!

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 2 από 4   [ 60 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: