Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 4 Δημοσιεύσεις ]
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΦΥΣΙΓΓΙΑ G7 PERFECTA
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιουν 11, 2011 2:02 am 
Άβαταρ μέλους

παιδια κανω μια ερευνα αγορας για τα G7 super 34gr που τα χρησιμοποιω αρκετα χρονια και δεν τα αλλαζω.. ξερει καποιος τιμες-μαγαζι-τηλ απο πατρα κτλ, μιας και ειμαι απο δυτικη ελλαδα? εδω δυστιχως ειναι ακριβα.. επισεις εχει κυνηγισει καποιος τα G7 classic σε 32γραμμαρια?? μιας και βρισκωμαστε σε νεκρη περιοδο..να..ασχοληθουμε με τα του κυνιγιου... ευχαριστω εκ τον πρωτερων.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ G7 PERFECTA
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιουν 11, 2011 9:17 am 
Άβαταρ μέλους

C7 SUPER
Πρόκειται για το BEST SELLER της ΚΑΛΚΟ, γνωστό σε όλη την Ελλάδα. Ο μαύρος του κάλυκας κατασκευάζεται από τη NOBEL SPORT και το μέταλλο είναι 16 χιλ. Το μήκος του κάλυκα είναι 70 χιλ., ενώ το φυσίγγι κλειστό έχει μήκος 57.5 χιλιοστά. Το κλείσιμο είναι και εδώ αστεροειδές 6 πτυχών και το ρέλιασμα βαθύ. Το καψύλι είναι και πάλι γρήγορο 688 MARTIGNONI. Το βάρος της C7 είναι 1.85 γραμ. Το βύσμα και πάλι τύπου TIGER 20 χιλιοστά. Τα σκάγια έχουν συνολικό βάρος 34 γραμ. και είναι ίδιας ποιότητας με τα προηγούμενα.
Η συσκευασία και εδώ γίνεται σε κουτιά των 25 τεμαχίων, που αναφέρουν πολλά στοιχεία ενημερωτικά.
Το SUPER είναι αναμφισβήτητα το πιο γρήγορο C7 αλλά και εκείνο που έδωσε την υψηλότερη πίεση. Η τιμή που πήραμε κατά μέσο σε ταχύτητα αρχική ήταν 423m/sec, ενώ η μέση πίεση έφθασε τις 760 bars.
Πρόκειται για γόμωση μάλλον χειμερινή, καθώς η C7, όσο ανεβαίνουμε στις γομώσεις «δείχνει τα δόντια της».

C7 CLASSIC
Το πράσινο C7 γεμίζεται σε κάλυκα NOBEL SPORT με μέταλλο 16 χιλιοστά και μήκος 70 χιλ. Το φυσίγγιο κλειστό είναι 57 χιλιοστά και το ρέλιασμά του δείχνει πιεσμένο. Το καψύλι είναι γρήγορο 688 MARTIGNONI και βεβαίως η πυρίτιδα C7. Το βάρος της εδώ είναι 1.80 γραμ. και το βύσμα τύπου TIGER και εδώ ύψους 20 χιλ. Τα σκάγια που βρήκαμε ήταν 32.5 γραμ. ημίσκληρα, επιγραφιτωμένα, πολύ καλής ποιότητας.
Το CLASSIC συσκευάζεται σε κουτιά των 25 τεμαχίων και ακολουθούν σε σχεδιαστική φιλοσοφία το C7 EXTRA. Τα στοιχεία που αναφέρονται στη συσκευασία κρίνονται επαρκή και βοηθούν τον καταναλωτή χωρίς να τον παραπλανούν.
Τα αποτελέσματα του βλητικού σταθμού έδειξαν ότι αποδίδει υψηλές αρχικές ταχύτητες (416m/sec) και πίεση που βρίσκεται σε φυσιολογικά για τη θερμοκρασία της ημέρας (27 βαθμούς Κελσίου) επιπέδου, εφόσον κατά μέσο όρο ήταν στις 695 bars.
Θα λέγαμε λοιπόν ότι είναι ένα δυνατό φυσίγγι με μεγάλη ταχύτητα. Παρατηρήσαμε ότι παρουσίασε μεγαλύτερη διακύμανση από τα υπόλοιπα φυσίγγια της δοκιμής, που μάλλον οφείλεται στο γρήγορο καψύλι, καθότι η διακύμανση αυτή έφτασε το 15%.

ΜΕ ΑΥΤΑ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΑΘΗΝΑ,ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟ CLASSIC.Η ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΑ ΠΕΡΣΙ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟ CLASSIC 7.40 EUROS ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΠΛΟΥΡΓΟ ΜΟΥ.
ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ. ΦΙΛΙΚΑ ΜΑΝΟΥΣΟΣ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιουν 11, 2011 4:00 pm 
Άβαταρ μέλους

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση..τα G7 super 34γρ τα χροισιμοποιω αρκετες φορες κατα καιρους (τρυγονια-φασσες-τσιχλες-κτλ) και δεν με εχουν πρωδοσει ποτε.. απλος θα ειθελα να δοκιμασω και τα 32γρ για τσιχλες μιας και εχουμε πιο μεγαλη καταναλωση σε αυτες.. τιμη απο οτι βλεπω στα G7 ειναι και στην αθηνα σχετικα ιδιες. συνεχιζω το ψαξιμο μηπως βρω πιο φτηνα για να αγορασω, μεγαλο αριθμο για 1-2-3 σεζον δηλαδη γυρο στο 7.0 ευρω μετριτης. ευχαριστω και παλυ βασιλης. YΓ. εχω και εγω την ES 100..μαυρη ματ οπλο..εξολοθρευτης..

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 13, 2011 11:05 pm 
Άβαταρ μέλους

bird hunter έγραψε:
σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση..τα G7 super 34γρ τα χροισιμοποιω αρκετες φορες κατα καιρους (τρυγονια-φασσες-τσιχλες-κτλ) και δεν με εχουν πρωδοσει ποτε.. απλος θα ειθελα να δοκιμασω και τα 32γρ για τσιχλες μιας και εχουμε πιο μεγαλη καταναλωση σε αυτες.. τιμη απο οτι βλεπω στα G7 ειναι και στην αθηνα σχετικα ιδιες. συνεχιζω το ψαξιμο μηπως βρω πιο φτηνα για να αγορασω, μεγαλο αριθμο για 1-2-3 σεζον δηλαδη γυρο στο 7.0 ευρω μετριτης. ευχαριστω και παλυ βασιλης. YΓ. εχω και εγω την ES 100..μαυρη ματ οπλο..εξολοθρευτης..

ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ C7 ΜΟΝΟ ΚΥΝΗΓΩ, ΤΑ 32ΓΡ. ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ,ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΗ,ΑΜΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΟΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕS 100,ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ!

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 4 Δημοσιεύσεις ]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: