Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 4 από 12   [ 166 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Λιγα λόγια για το Forum για μέλη επώνυμα μόνο (κλειστό).
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 12, 2010 1:36 pm 
Άβαταρ μέλους

gpeppas έγραψε:
Παιδιά εγώ δεν ανακατεύομαι για την εισαγωγή νέων μελών , θα γίνετε από εδώ και πέρα με ψηφοφορία αφού σας έχει προτείνει κάποιο ήδη μέλος εντός του κλειστού .
Για να διευκολυνθεί όμως η γνωριμία και να μπορεί να γίνει αυτό θα διοργανωθούν συναντήσεις φιλικές κυνοφυλικές -κυνηγετικές - εκπαιδευτικές η απλός φιλικές για να γνωριστούν μεταξύ τους τα μέλη του ανοικτού που ενδιαφέρονται με τα μέλη του κλειστού .
:wink:
Θα ανακοινωθούν συντόμως οι πρώτες εκδηλώσεις .

Να πως γνωριστηκαμε οι περισσοτεροι μεταξυ μας...
περισυ προσπαθησαμε μετα την ληξη του κυνηγιου,ειτε σε εκδηλωσεις,ειτε σε μεταξυ μας εκπαιδευτικα,ειτε σε φιλικες απλες συναντησεις να γνωριστουμε...να γινουμε παρεα..
Καναμε καλεσμα 2-3 φορες για ολους στο τοπικ των μπρετον...γιατι απο εκει ξεκινησε αυτη η ιδεα..γενικο προσκλητηριο..δυστυχως καθε φορα συναντιομασταν οι διοι και οι ιδιοι...
οι περισσοτεροι απο αυτους του ιδιους συγκυνηγησαμε,ειπιαμε τα κρασακια μας...τσακισαμε κανα δυο στανες αμνοερηφια :lol: ...και δεσαμε..αλλα επιδιωξαμε και αποζητησαμε την παρεα
ενισχυσαμε την παρεα,γιναμε παρεα..ευχομαι και εφετος να γνωριστουμε με περισσοτερους...προσωπικα θα ειμαι κοντα σε καθε φιλικη συναντηση.Απο οσα εχω καταλαβει...εχω πολλα να ακουσω :shock: :shock:
Admin,περιμενουμε νεα για την πρωτη συναξη :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 12, 2010 2:29 pm 
Άβαταρ μέλους

Χαρη ειμαι μεσα για οπου κανονισετε και μην ξεχνας εχουμε και ενα φτερλακωμα να δουμε χιχιχιχι

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 12, 2010 3:03 pm 
Άβαταρ μέλους

ΑΝ τα καταφερω και γω μεσαα :P χαρη πειραζει που δεν εχω μπρετον :P :P

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 12, 2010 4:57 pm 
Άβαταρ μέλους

LOYKAS έγραψε:
ΑΝ τα καταφερω και γω μεσαα :P χαρη πειραζει που δεν εχω μπρετον :P :P

Λουκα πειραζει που δεν εχω ποιντερ :lol:
Οταν υπαρει συναξη φιλων τα σκυλια μενουν σε δευτερο ρολο...αυτα απλα μας ενωνουν και δινουν χρωμα,σχημα και μορφη στην δικη μας τρελα...
δεν πειραζει ουτε αν εχω ποιντερ,σεττερ,...,κυνηγοσκυλο,κολει,λυκο...,ακομη και εαν δεν εχω σκυλο...πειραζει να μην εχω διαθεση να γνωρισω κοσμο...
εγω οπως και περισυ,θα προσπαθησω να ειμαι οπουδηποτε κανονισουμε να βρεθουμε.
Ναι πιστευω οτι υπαρχουν αναμεσα μας αξιολογοτατα ατομα τα οποια δεν ετυχε να γνωριζουμε και αυτο συνεπαγεται αμφοτερο χασιμο...και γι'αυτους και φυσικα και για εμας,για εμενα καλυτερα...
Προσωπικα admin,δεν θα αρκεστω σε μια και μονο γνωριμια...το λεω για να μην μου πει καποιος μετα...με ειδες..σου μιλησα...
η εμπιστοσυνη κερδιζεται...δεν χαριζεται :!: και χρειαζεται..χρονο και επαφες :wink:
Φιλε κοκερ...φτερλακωμα....παραδεισος :!: :!: :!: ,αλλα λιγο μακρυα και αβολα για τους περισσοτερους μας :oops:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 12, 2010 5:32 pm 
Άβαταρ μέλους

σπιτι υπαρχει επομενος το ελυσα το προβλημα οσοι θελουν να γνωριστουμε πραγματικα δεν εχω προβλημα περιμενω να ορισουμε ημερομηνια γνωριμιας θα ερθει και ο τρελαρας γιωργος
και θ περασουμε τελεια

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 16, 2010 1:15 pm 
Άβαταρ μέλους

καλημερα εχω καποιες αποριες.η δουλεια μου ειναι τετοια που καθημερινα ειμαι εκει και σκ.πιστευω οτι ενα μελος πρεπει να κρινεται απο το ηθος του.τωρα για τις φιλιες που λεγοντε απο καποια μελη εχω να πω οτι ειμαι 42 χρονων και εχω κανει μονο μια φιλια στην ζωη μου η λεξη φιλια με την πραγματικη της ενοια ειναι πολυ δυσκολη.εμενα λοιπον πιο μελος θα με κρινη και πως με μερικες συναντησεις που ο καθενας μπορει να ειναι προσαρμοστικος για να πετυχει αυτο που θελει?παιδια και κυριε γιωργο ειναι πολυ δυσκολο εως ακατορθωτο να υπαρξουν στεγανα στο κλειστο.εχω παρατηρησει οτι εχει κοψει και το ανοιχτο στις δημοσιευσεις.εγω παιδια συναντησα αυτο το φορουμ και μου αρεσε να διβαζω τα διαφορα θεματα και να συμετεχω.ειμαστε μια μικρη κοινοτητα με τους πονηρους με τα καβαλημενα καλαμια με τους ψευτες ετσι ειναι και ετσι υπαρχει ενδιαφερον και ο καθενας μας παιρνει και το αναλογο κοστος βασει των λεγομενων του.ας μην χαλασει λοιπον αυτη η παρεα με κρισεις και επικρισεις αφου πιο προσωπικα ορισμενα μελη που το θελουν θα μπορουσαν να επικοινωνουν με προσωπικα μυνηματα.εχω ακομα πολλα θεματα που θελουν συζητηση αλλα σιγα σιγα γιατι το κομπιουτερ με δυσκολευη γιατι δεν το γνωριζω καλα,και συνωμη αν σας κουρασα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 16, 2010 2:00 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Καλημέρα .

Φίλε μου αυτά που λες είναι πολύ σωστά και συμφωνώ μαζί σου στα περισσότερα , αυτή την στιγμή προσπαθούμε στο κλειστό να βρούμε μία χρυσή τομή , ώστε να πορευτούμε και στο μέλλον όπως πορευτήκαμε μέχρι τώρα στο παρόν δηλαδή με ηρεμία , καλή "παρείστική" διάθεση .
Υπάρχουν προβλήματα όμως προσπαθούμε όλοι μαζί να τα λύσουμε .
Συντόμως θα ανακοινωθούν κάποιες φιλικές συγκεντρώσεις μελών του κλειστού όπου θα είναι ευπρόσδεκτα για γνωριμία και συζήτηση και τα μέλη του ανοικτού που το επιθυμούν αλλά θα γίνει και το αντίστροφο .
Η αποδοχή νέων μελών στο κλειστό γίνονται ψηφοφορία των ήδη μελών του ανοικτή εντός της κοινότητας , νομίζω ότι έιναι μία δημοκρατική και συλλογική πράξη που δεν χωράει αμφισβητήσεις .
Προσωπικά γνώρισα αξιόλογους ανθρώπους και από τις δύο κοινότητες και η βασική μου προσπάθεια είναι η κοινότητα (και δύο μαζί) να λειτουργήσουν σαν ένας χώρος πολιτισμένος γεμάτος πληροφόρηση για τα μέλη της αλλά και τους επισκέπτες .
Δεν ενδιαφέρομαι να γίνει καφενείο με την ολική σημασία της λέξης , ούτε προσωπικά επιδιώκω με κάθε τρόπο την αύξηση μελών για τον οποιοδήποτε λόγο , ούτε με ενδιαφέρει ο αριθμός των πόστ αλλά η ποιότητα τους .
Με ενδιαφέρει να λειτουργεί σαν ένα παράθυρο όπου οι επισκέπτες κυνηγοί αλλά ιδιαίτερα οι μη κυνηγοί, θα μπορούν να βλέπουν τι έιναι αυτό που εμείς θεωρούμε τρόπο ζωής και ονομάζουμε κυνήγι και τα μέλη οι συνάδερφοι που συμμετέχουν δηλαδή , να μπορούν να ανταλλάσσουν γνώση , εμπειρία και πληροφορίες γι αυτό που ζούμε και λατρεύουμε σε συνθήκες όσο το δυνατόν καλύτερες.
Και οι δύο κοινότητες έιναι καλές , διαφέρει ο τρόπος που ο καθένας θέλει να συνομιλεί με κάποιον συνάδελφο και αυτό προέκυψε όταν είδα ότι όταν υπήρχε μόνο μία κοινότητα η ανοικτή και κάποια μέλη μετά από παράκληση δική μου έκαναν εγγραφή επώνυμα , ενώ πολλοί περισσότερα μέλη μπήκαν ανώνυμα , άρχισαν κάποια προβλήματα .
Στην πορεία της κοινότητας είδα λοιπόν ότι δεν ήταν σωστό για τα επώνυμα μέλη να αντιμετωπίζουν μέλη με ψευδώνυμα , διπλοεγγραφές, τριπλοεγγραφές με σκοπιμότητες κλπ κλπ , έτσι άνοιξα την κλειστή κοινότητα που τα μέλη της είναι συγκεκριμένα και γνωστά μεταξύ τους ένας προς ένα.
Λογικό λοιπόν έιναι να προσπαθώ να βρω κάποιες δικλίδες ασφαλείας για να την προστατέψω όσο γίνεται η είναι δυνατόν .
Και οι δύο κοινότητες υποστηρίζονται από μένα και μάλιστα τα μέλη του κλειστού γράφουν ταχτικά και στο ανοικτό, εξ άλλου εκεί γνωριστήκαμε.
Προβλήματα υπάρχουν και θα υπάρχουν , αφού είμαστε τόσοι διαφορετικοί άνθρωποι και αυτό έιναι υγεία , αρκεί ο ένας μας να μην καταπιέζει τα δικαιώματα του άλλου .
Αυτά και συγνώμη αν κούρασα αλλά αισθάνθηκα ότι έπρεπε να πω κάποια πράγματα , γιατί ειλικρινά μερικές φορές βρίσκομαι σε πολύ δύσκολη θέση και δεν μου αρέσει να κάνω τον Σολομώντα γιατί δεν έχω τις ικανότητες του , ούτε τον Πιλάτο όμως μου αρέσει.
Σαν άνθρωπος κάνω και λάθη , προσπαθώ όμως να μαθαίνω από αυτά.

Σας ευχαριστώ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 16, 2010 2:24 pm 
Άβαταρ μέλους

Φίλε epaniel (εντάξει, το ''φίλε'' για την ροή της γραφής :P ) το κλειστό δεν είναι καμιά στοά της μασωνίας, ούτε γράφονται εκεί τα μυστικά της σιών. Ένας πιό προσωπικός χώρος είναι που μπορεί μια ομάδα φίλων να λέει επώνυμα τις απόψεις της, να διαφωνεί, ενίοτε έντονα, να γράφει πιό προσωπικά πράγματα ο καθένας για τον εαυτόν του χωρίς τον διαδυκτιακό φόβο. Πάντα κυνηγετικά, φιλικά, παρεϊστικα. Άλλοι έχουν σκυλιά άλλοι όχι, άλλοι κυνηγούν πολύ άλλοι λιγότερο, άλλοι έχουν περισσότερες εμπειρίες που τις απόκτησαν παθαίνοντας, άλλοι έχουν λιγότερες. Όλοι όμως μαθαίνουμε απο αλλήλους.
Ακριβώς όπως και εδώ στο ανοικτό, τίποτε λιγότερο τίποτε περισσότερο. Έκαστος στο είδος του. Απλά στο κλειστό μιλούμε επώνυμα.
Σίγουρα κάποιοι θα ήθελαν να σπείρουν ζιζάνια και να επιφέρουν ανακατοσούρα και έχθρες, με την -όπως λές- πρόσκαιρη προσαρμοστικότητά τους.
Να είσαι βέβαιος όμως οτι δεν θα καταφέρουν τίποτα, γιατί πλέον γνωριζόμαστε αρκετά καλά, οι περισότεροι και προσωπικώς, και δεν μας φοβίζει κάτι.
Σε περιμένουμε σε επόμενη συνάντηση, και να είσαι βέβαιος θα κάνουμε προσπάθεια να ταιριάξουν οι ώρες μας.

Τώρα είδα οτι έχει απαντήσει και ο Gpeppas, αλλά δεν αλλάζω τίποτε :oops:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 16, 2010 2:33 pm 
Άβαταρ μέλους

κυριε γιωργο πραγματικα σας το λεω οτι τα εγραψα ολα αυτα απο ενδιαφερον γιατι πιστευω οτι εχετε ηθος κυνιγητικο αλλα μπορω να καταλαβω μεσα απο δω οτι εχετε μια σταση ζωης παρομοια με την δικη μου θελω να πιστευω κι αυτο μου δινει δυναμη.με την σταση μου αυτη και τον τροπο ζωης που εχω διαλεξει και παλευω καθημερινα δινω πολλες μαχες τελος παντων μην σας κουραζω.πιστευω καποτε να συναντηθουμε για να μπορω να σας μιλαω στον ενικο.τωρα για να μην πει κανεις οτι προσπαθω να σας καλοπιασω στο κλειστο δεν θελω να γραφτω τωρα ποια θα μιλαμε εδω στο ανοικτο και για κατι πιο προσωπικο θα κοιταξω να μαθω να στελνω μηνυματα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 16, 2010 5:46 pm 
Άβαταρ μέλους

ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΩΝΗΜΗ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΣΟΥ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΣΤ.
Ο ΓΡΑΦΩΝ ΕΠΩΝΥΜΑ ΣΗΜΕΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΣΑ ΛΕΕΙ & ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ....
ΕΤΣΙ ΑΛΩΣΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕ & ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ....ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΕΓΡΑΦΑΝ ΕΠΩΝΥΜΑ ΣΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟ....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 03, 2010 10:06 pm 

εγω εχω την διευθηνση της ιστοσελιδας μου στην υπογραφη μου που εχει το ονομα μου.
εκανα την αιτηση (με το ονοματεπωνυμο μου) για να γινω μελος πριν απο αρκετες μερες και περιμενω να γινει ενεργοποιηση.
Τωρα εμενα μου ειναι δυσκολο να ξερω ποιοι ειναι μελη της κλειστης κοινοτητας ποσο μαλλον να ξερω καποιον καλα για να με προτεινει στην κοινοτητα σας.
Εχω στειλει και με π.μ στον διαχειρηστη τα στοιχεια με τα οποια εγραφα τοσο καιρο στο σαϊτ και αναμενω καποια απαντηση.
Ελπιζω να εχω νεα του σε συντομο χρονικο διαστημα.
Με τιμη Τσερνικουδης Μιχαηλ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 03, 2010 10:45 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα
Για άλλη μία φορά εξηγώ ότι εκτός από αυτά που σωστά γράφεις πρέπει επίσης να σε προτείνει και κάποιο ήδη μέλος του κλειστού και κατόπιν μπαίνεις σε ανοικτή (στο κλειστό) ψηφοφορία αποδοχής η μη !
Για να διευκολυνθεί αυτό θα γίνουν κάποιες ανοικτές σ όλους συγκεντρώσεις μελών και των δύο κοινοτήτων για γνωριμία κλπ , η πρώτη θα ανακοινωθεί σύντομα και θα είναι στην Αττική θα ακολουθήσουν και άλλες αλλού.
Ζητώ επίσης συγνώμη αν καθυστερώ κάποιες απαντήσεις σε μηνύματα προσωπικά η email η χειρότερα ακόμη δε απαντώ επειδή πιθανώς το έσβησα κατά λάθος η δεν το πρόσεξα κλπ
Δεν γίνεται επίτηδες απλά είναι πολλά τα μηνύματα και κάπου κάποια στιγμή αν περάσουν και κάποιες μέρες χάνω τον μπούσουλα.
Αν κάποιος θέλει κάτι που μπορώ να βοηθήσω ας κάνει άλλη μία προσπάθεια , ευχαριστώ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 03, 2010 11:41 pm 
Άβαταρ μέλους

Πάντως εμένα προσωπικά θα με ενδιέφερε να είμαι στην συνάντηση και να γνωριστούμε, γι'αυτό θα ήθελα να ξέρω που θα γίνει η ενημέρωση γιατί παραπάνω αναφέρθηκε ότι παλαιότερα είχε γίνει στην συζήτηση σε post σχετικά με τα μικρά διαβολάκια και μπορεί να μην μου γίνει αντιληπτή. Τώρα ειλικρινά εμένα προσωπικά το θέμα του κλειστού δεν με απασχολεί καθόλου.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 04, 2010 9:37 am 
Άβαταρ μέλους

Γι αυτό υπάρχουν και τα δύο forum ώστε να ικανοποιούνται όλα τα γούστα :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 04, 2010 11:51 am 
Άβαταρ μέλους

αυτη ειναι κατα την γνωμη μου λιγο εριστηκη απαντηση και τουλαχιστον δεν απαντατε στο μελος εσεις ειστε στο κλειστο ?και πιστευω οτι ενα ενδιαφερον με μια απαντηση καλυτερη θα ησυχαζε λιγο τα πραγματα.και το ξαναλεω οπως εχει διαμορφωθει η κατασταση με το κλειστο ουτε θελω να προταθω ουτε να μπω εκει μεσα αυτο που χαιρομαι ειναι οτι εχω γνωρισει εναν αξιολογο ανθρωπο μεσα απο ολο αυτο το θεμα που προεκειψε και αυτο μου αρκει.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 4 από 12   [ 166 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: