Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 2 από 4   [ 51 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 30, 2007 10:03 pm 

ΚΕΡΜΕΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ έγραψε:
EΧΕΙ ΔΙΚΑΙΟ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΙΠΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΛΟΓΗ &ΤΙΣ ΠΗΡΑ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ.ΠΑΛΙΕΣ ΟΜΩΣ. ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ πχ ΜΠΕΚΑΤΣΑ,ΟΡΤΥΚΙ ΠΑΠΙΑ ΤΑ ΕΧΩ ΕΝΩΣΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΣΕΤΑ 3ωρη ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ & ΣΕ DVD.

.......................................................................................................................................................................................................................

Γίνεται πολύ εύκολα με μια κάρτα τηλεόρασης με αναλογική είσοδο (ή ακόμη και με βιντεοκάμερα με αναλογική είσοδο και ψηφιακή έξοδο....) και κάποιο σχετικό πρόγραμμα.Εγώ χρησιμοποιώ το Ulead DVD Movie Factory με πολύ καλή απόδοση σε ποιότητα εικόνας και αρκετές δυνατότητες επεξεργασίας....
Συνδέεις το VHS στην κάρτα και η μετατροπή σε MPEG γίνεται κατά την διάρκεια της αναπαραγωγής του Video.Δηλαδή η διαδικασία διαρκεί όσο και ο χρόνος αναπαραγωγής....Μετά έχεις το αρχείο στο Δίσκο σου και μπορείς να το γράψεις σε DVD...
Ό,τι Βιντεοκασσέτες είχα τις μετέτρεψα σε DVD ....Υπάρχουν και κάποια τρυκ για καλύτερη απόδοση....Αν αποφασίσεις να το κάνεις , ευχαρίστως να βοηθήσω....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 30, 2007 10:23 pm 
Άβαταρ μέλους

OK ΓΙΑΝΝΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .ΑΜΑ ΞΕΛΑΣΚΑΡΩ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΙΚΟΣ!!!!!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 26, 2008 8:39 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

H ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ Γ ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΗ σε όλη την πορεία του στο μαγικό κόσμο του κυνηγίου πίσω από την κάμερα . :lol:

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 27, 2008 10:50 am 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Που την βρήκες πάλι , καλή έ ... για να το λες εσύ , πες τίποτε παραπάνω , από ότι όμως βλέπω στο περιοδικό στο διαφημιστικό είναι με τον ......... πρωταγωνιστή :( !
θα πάω να δω μήπως βγήκε στην αγορά !
:D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 04, 2008 7:01 pm 

ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΝ Γ.ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ.

ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΣΟΙ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΥΛΙ .ΠΑΡΑΜΟΝΕΣ ΤΗΣ ΕΝΑΡΞΗΣ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ

ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΝΑ ΒΛΕΠΑΜΕ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ, ΙΣΩΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΔΙΚΑ ΜΑ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΗΝ

ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΑΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΗΣ.[/b]

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: ΤΑΙΝΙΕΣ & DVD
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 04, 2008 10:47 pm 
Άβαταρ μέλους

Η καινούργια ταινία του Χρηστογιάννη με την πέρδικα έχει κυκλοφορήσει?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΑΙΝΙΕΣ & DVD
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 04, 2008 11:23 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

john_eretria έγραψε:
Η καινούργια ταινία του Χρηστογιάννη με την πέρδικα έχει κυκλοφορήσει?

Ναι 20 ευρώ στα μεγάλα μαγαζιά με είδη κυνηγίου.
Οπως και οι άλλες καινούργιες του.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 05, 2008 8:53 am 
Άβαταρ μέλους

Πολύ καλή , κυκλοφορεί ήδη στα μαγαζιά του είδους τα μεγάλα .
Απίθανα μέρη , σε υπέροχες καιρικές συνθήκες που αποτυπώνουν το περδικοκυνήγι που όλοι ονειρευόμαστε και ποτ πολλοί έχουμε ζήσει. Και ελπίζω να ξαναζήσουμε.
Οι πρωταγωνιστές τα σκυλιά πολύ καλά , ο Χριστογιάννης σε μία από τις καλύτερες λήψεις του που πλησιάζουν και αποδίδουν το θέμα 100%.
Τα υπόλοιπα δεν χρειάζεται να τα συζητήσουμε…. αυτά αρκούν για να κάνουν αυτό το βίντεο ένα ντοκουμέντο για το κυνήγι της πέρδικας .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 11, 2008 10:39 am 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Κάποια καλή ψυχή μου το έστειλε και το ευχαριστήθηκα , όντως είναι πολύ καλό ίσως η καλύτερη δουλειά της σειράς μέχρι τώρα , απεικονίζει το κυνήγι της πέρδικας στην πατρίδα μας , όπως έπρεπε να είναι και εκτός σκηνοθετικής δουλειάς .
Εγώ προσωπικά θεωρώ ότι είναι το μοναδικό κυνήγι που δεν έχει καμία σημασία η ποσότητα !
Είτε πάρεις δύο , είτε επτά , τις ίδιες συγκινήσεις θα ζήσεις !
Πολύ καλό πραγματικά μην το χάσετε αν σας ενδιαφέρει το συγκεκριμένο κυνήγι.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Ταινία - Ο Τελευταίος Κυνηγός
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 18, 2008 10:22 pm 
Άβαταρ μέλους

Ταινία - Ο Τελευταίος Κυνηγός

Εικόνα

Οι "πραγματικοί" παγιδευτές θηραμάτων των νεαρών μας χρόνων, όπως ο Τζακ Λόντον και ο Ντέιβι Κρόκετ, δεν υπάρχουν πια. Υπάρχει, όμως, μία σημαντική τελευταία ψυχή που ακόμα ζει σύμφωνα με την παλιά φιλοσοφία του παγιδευτή θηραμάτων που ζει ενωμένος με τη φύση. Ο τελευταίος παγιδευτής θηραμάτων λέγεται Νόρμαν. Είναι πενήντα ετών και ζει μαζί με την Νεμπράσκα, μία ινδιάνα της φυλής Νεχάνι.
Ακολουθώντας τον Νόρμαν, την Νεμπράσκα και τα σκυλιά τους για έναν ολόκληρο χρόνο στον Βορρά, η ταινία αυτή μας βάζει στα χνάρια ενός αληθινού χαρακτήρα ρίχνοντας φως στο δράμα και τις μάχες που αποτελούν την καθημερινή πραγματικότητα αυτού του ανθρώπου και τις περιπέτειές του στις οποίες τα σκυλιά είναι οι βασικοί χαρακτήρες. Το "The Last Trapper " είναι μία ταινία που σε βυθίζει απόλυτα στο μοναδικό περιβάλλον, ένα ταξίδι μύησης και εορτασμού ενός τρόπου ζωής που βρίσκεται σε απόλυτη αρμονία με τα ζώα και τη φύση.

Σκηνοθεσία: Νικολά Βανιέ
Σενάριο: Νικολά Βανιέ
Παραγωγοί: Ζαν Πιερ Μπεϊλί
Ηθοποιοί: Νόρμαν Γουίνθερ, Μέι Λου, Άλεξ Φαν Μπίμπερ, Κεν Μπόλτον
Μοντάζ: Ιβ Σαπού
Διεύθυνση Φωτογραφίας: Τιερί Μακαντό
Μουσική: Κρίσνα Λεβί
Εταιρεία Παραγωγής: Odeon
Γλώσσες: English 2.0 Dolby Digital Surround
Υπότιτλοι: Ελληνικά
Πρόσθετο Υλικό: Interactive Menus, Scene Selections, Theatrical Trailer

http://www.megamarket.gr/-p-40741.html

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 20, 2008 10:58 am 
Άβαταρ μέλους

ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΝΕΦΕΡΑ ΑΛΛΟΥ ΦΟΒΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΗ...ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 20, 2008 11:28 am 
Άβαταρ μέλους

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ DVD ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΗ?ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΠΟΥΘΕΝΑ,ΙΣΩΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΑΘΗΝΑΣ ΚΑΙ ΘΕΣΑΛΛΟΝΙΚΗΣ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 20, 2008 3:50 pm 

KOSTASMP έγραψε:
ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ DVD ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΗ?ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΠΟΥΘΕΝΑ,ΙΣΩΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΑΘΗΝΑΣ ΚΑΙ ΘΕΣΑΛΛΟΝΙΚΗΣ.

Το κυνηγι και τα μυστικα του Νο21

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 24, 2008 8:41 pm 
Άβαταρ μέλους

Λοιπόν έχω δει αρκετές ταινίες του Χριστογιάννη και κάθε φορά κάτι ανακαλύπτω. Σήμερα με το κυνήγι της πάπιας στο Δέλτα του Έβρου μπορώ πλέον κατηγορηματικά να πω ότι η προσπάθειά του είναι απλά ΚΟΡΥΦΑΙΑ. Απέχει παρασάγγες από κάθε άλλη ταινία που έχω δει διότι ντύνει την κυνηγετική εμπειρία και το υλικό της μέρος με έναν ρομαντισμό που καταφέρνει να είναι σκληρός και τραχύς σαν το κυνήγι και συννάμα γλυκός αλλά όχι θηλυπρεπής. Συγκρίνετέ την με το ατελείωτο ντουφεκίδι ιταλικών ταινιών.
Σίγουρα αποτελεί μνημείο για τις γενιές που θα έρθουν. Κινηματογραφημένη ποίηση.

Δεν ξέρω πως να το περιγράψω ακριβώς. Είναι ακριβώς η ίδια αίσθηση που μου αφήνει η σελίδα του Γιώργου κάθε φορά που ψάχνω και βρίσκω στοιχεία που δεν μπορώ να βρω στον παγκόσμιο ιστό.

Επίσης -δεν ξέρω αν το έχει αναφέρει κανένας πριν- αλλά ο Άκης Λάππας στο τεύχος Οκτωβρίου 08' της Κυνηγεσίας χαρακτηρίζει το παρόν φόρουμ ως θαυμάσιο και εξαιρετικά ζωντανό. Θα συμφωνήσω.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 25, 2008 2:31 pm 
Άβαταρ μέλους

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΙΑΣΩΝΑ...Η ΠΡΩΤΗ ΤΑΙΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΥΔΡΟΒΙΑ ΣΤΟ ΔΕΛΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ...ΕΧΩ ΔΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 100 ΤΑΙΝΙΕΣ ΜΕ ΥΔΡΟΒΙΑ Κ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ...ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΒΑΛΤΟΚΥΝΗΓΟ ΟΙ ΕΙΚΟΝΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ...ΕΛΠΙΖΩ Κ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΜΕ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΟ ΚΥΝΗΓΙ...

ΑΡΙΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Υ.Γ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ FORUM ΑΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΑΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ...

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 2 από 4   [ 51 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: