Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 13 Δημοσιεύσεις ]
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: cz-usa
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιούλ 22, 2012 9:54 pm 
Άβαταρ μέλους

γεια σας παιδιά!!! θα ήθελα την γνώμη σας για αυτό το όπλο http://www.kalkantzakos.gr/catalog/product_info.php?products_id=138 μου έρχεται πολύ καλά και έχω ενθουσιαστεί :) το θέμα ωμός είναι όπως πληροφορήθηκα ότι είναι τούρκικης προελεύσεις και με ανησυχεί κάπως αυτό, έψαξα σε πολλά ξένα forum για αρνητικά σχόλια αλλά δεν βρήκα και πολλά απεναντίας τους είδα και πολύ ευχαριστημένους σε σχέση τιμή και ποιότητας και μιλάνε για τα καλύτερα λογία, αλλά και πάλι έχω τις επιφυλάξεις μου, μήπως το έχει κανένας να μας πει εντυπώσεις σε θέμα αξιοπιστίας? :?: :?: :?: τι να πω.... τελικά μου φαίνεται ότι οι γείτονες κάνουν άλματα σε θέματα οπλών και δεν τους το είχα με τα σχολειά που μέχρι τώρα που έχω διαβάσει :!: :!: :!:

Υ.Γ ξέχασα να σας πω ότι το θέλω σε διαμέτρημα 20

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: cz-usa
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 23, 2012 11:02 am 
Άβαταρ μέλους

Πολύ καλα όπλα τα CZ και η τιμή εξαιρετική όταν μάλιστα παίρνεις ένα όπλο με τροποποιήσεις made USA λίγο πολύ κάτι αντίστοιχο με τις τροποποιήσεις Ηφαίστου στα Baiκal :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 23, 2012 2:09 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Εξαιρετική τιμή .
Επειδή είδα όμως ότι το θέλεις 20 cal να ξέρεις ότι το βάρος είναι ίδιο με το 12 , περίπου 3.50 κιλά και αυτό στο λέω λόγω προσωπικής εμπειρίας με ένα Βaikal...
Δυστυχώς οι ανατολικοί χρησιμοποιούν τις ίδιες κάννες (πάχος) γιΑ 20 - 12 CAL .... άρα από βάρος καμία διαφορά από το 12...

Εικόνα http://www.cz-usa.com/products/view/mallard-104-a/

Πατάς το κουμπάκι πάνω αριστερά και επιλέγεις το 20 cal

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 23, 2012 3:45 pm 
Άβαταρ μέλους

gpeppas έγραψε:
Εξαιρετική τιμή .
Επειδή είδα όμως ότι το θέλεις 20 cal να ξέρεις ότι το βάρος είναι ίδιο με το 12 , περίπου 3.50 κιλά και αυτό στο λέω λόγω προσωπικής εμπειρίας με ένα Βaikal...
Δυστυχώς οι ανατολικοί χρησιμοποιούν τις ίδιες κάννες (πάχος) γιΑ 20 - 12 CAL .... άρα από βάρος καμία διαφορά από το 12...

Εικόνα http://www.cz-usa.com/products/view/mallard-104-a/

Πατάς το κουμπάκι πάνω αριστερά και επιλέγεις το 20 cal

Δεν με απασχολεί τόσο το θέμα βάρους φιλέ Γιώργο το θέλω βασικά για καρτέρι (τσίχλες κ.λ.π)
Αυτό που με απασχολεί είναι το θέμα αξιοπιστίας και να μην με πουλήσει αλλά με τα καλά λογία που ακούω από όλους θα το επιλέξω!!! και πιο συγκεκριμένα δισκανδαλο και με απλούς εξωλκεις όσο πιο απλό τόσο το καλύτερο.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 23, 2012 8:30 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Κοιτα αφού πουλιούνται στην Αμερική δεν θα υπάρχει προβλημα , εκεί τα περνάνε από χίλια μύρια τεστ ειδικά αν είναι εισαγωγής και για να προστατέψουν την δικιά τους παραγωγή...
Είσαι σίγουρος ότι έιναι Τούρκικα (δεν το ξέρω) και όχι CZ που τα βελτιώνουν στην Αμερική , μου φαίνεται περίεργο να μπορούν να χρησιμοποιούν την επωνυμία CZ..

Σαν καρτεροτούφεκο το 20 θα το ευχαριστηθείς όσο δεν φαντάζεσαι ....
:wink: :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 23, 2012 8:43 pm 
Άβαταρ μέλους

ΝΑΙ ΤΑ CZ-USA ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ ΣΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΤΗΣ HUGLU...
ΕΔΩ Κ ΕΝΑ ΛΙΝΚ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ...
http://www.diananews.gr/article.asp?cat ... d=15339684
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΝ ΗΘΕΛΑ 20ΑΡΙ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΕΝΑ ΜΕ ΒΑΣΗ 20ΑΡΙΟΥ Κ ΟΧΙ 12ΑΡΙΟΥ...ΑΝ ΔΕ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΘΑ ΕΠΕΛΕΓΑ ΕΝΑ BAIKAL ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ''ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ'' ΕΝΤΑΞΕΙ...Κ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΔΙΑΛΕΓΑ ΕΝΑ ΔΙΣΚΑΝΔΑΛΛΟ ΜΕ ΑΠΛΟΥΣ ΕΞΟΛΚΕΙΣ... :wink:

''ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΑΤΙΕΣ ΤΙΣ ΜΥΤΕΣ,ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΣΚΙΕΣ ΔΙΑΒΟΛΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΜΟΥΡΤΣΙ, ΝΑ ΣΕ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΝ...''
ΑΡΙΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 23, 2012 9:03 pm 
Άβαταρ μέλους

aris_chelas έγραψε:
ΝΑΙ ΤΑ CZ-USA ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ ΣΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΤΗΣ HUGLU...
ΕΔΩ Κ ΕΝΑ ΛΙΝΚ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ...
http://www.diananews.gr/article.asp?cat ... d=15339684
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΝ ΗΘΕΛΑ 20ΑΡΙ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΕΝΑ ΜΕ ΒΑΣΗ 20ΑΡΙΟΥ Κ ΟΧΙ 12ΑΡΙΟΥ...ΑΝ ΔΕ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΘΑ ΕΠΕΛΕΓΑ ΕΝΑ BAIKAL ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ''ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ'' ΕΝΤΑΞΕΙ...Κ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΔΙΑΛΕΓΑ ΕΝΑ ΔΙΣΚΑΝΔΑΛΛΟ ΜΕ ΑΠΛΟΥΣ ΕΞΟΛΚΕΙΣ... :wink:

Από ότι έψαξα για τα baikal σε 20ρι το δίνει με αυτόματους και μονοσκανδαλο δεν λέω γερο αλλά δεν έχει την τελεία εμφανίσει... τα θετικά που δίνω στο cz-usa όπως λέει και ο φίλος Γιώργος ότι εισάγονται για την Αμερική οπότε για να πάει στην Αμερική πάει να πει ότι έχει περάσει από πολλές δοκιμασίες και εκεί δεν είναι για πλακά όπως στην ελλαδα τα δικαστήρια είναι αμείλικτα σε ποινές στο θέμα ασφαλείας...

Υ.Γ Από ότι διάβασα σε ένα ξένο forum δεν είναι σε βάση 12ριου είναι κανονικά σε 20ρα βάση...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 23, 2012 10:00 pm 
Άβαταρ μέλους

Παρτο μην φοβασαι τιποτα.Αφου εισαγονται στης ΗΠΑ προχωρα.Δεν ειναι ελλαδισταν εκει οτι μπαινη πρεπει να αντιπροσοπευη καποια κρητηρια ποιοτητας ασφαλειας.
Ας ημασταν και μεις αξιοι να φτιαχνουμε κυνηγετικα οπλα ,αν και καποτε υπηρχαν εξαιρετικα σχεδια στην ΕΒΟ για την δημιουργια δικανου ,και ΜΑΛΙΣΤΑ παλιοτερα 2 σκαδιναβικες εταιριες παρηγαγαν ΡΑΒΔΟΤΟσε εργοστασιο της ΕΒΟ.
Βεβαια στη χωρα της διαπλοκης και της μιζας κατι τετοια ειναι ψιλα γραμματα να πουλησουμε αερα και οικολογια ναι μαλιστα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 26, 2012 12:46 pm 
Άβαταρ μέλους

Ωραια τα λετε. Ποιος μου εγγυαται οτι ειναι τα οπλα που εισαγονται στην Ελλαδα ειναι κατασκευασμενα με τα ιδια στανταρ με αυτα που πανε Αμερικη;
Γνωμη μου δωσε κατι παραπανω να παρεις κατι σωστο, να το εχεις να το χαιρεσαι και αν χρειαστει να διατηρει και καποια μεταπωλητικη αξια.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 19, 2012 11:38 pm 
Άβαταρ μέλους

fabarm-xlr5 έγραψε:
γεια σας παιδιά!!! θα ήθελα την γνώμη σας για αυτό το όπλο http://www.kalkantzakos.gr/catalog/product_info.php?products_id=138 μου έρχεται πολύ καλά και έχω ενθουσιαστεί :) το θέμα ωμός είναι όπως πληροφορήθηκα ότι είναι τούρκικης προελεύσεις και με ανησυχεί κάπως αυτό, έψαξα σε πολλά ξένα forum για αρνητικά σχόλια αλλά δεν βρήκα και πολλά απεναντίας τους είδα και πολύ ευχαριστημένους σε σχέση τιμή και ποιότητας και μιλάνε για τα καλύτερα λογία, αλλά και πάλι έχω τις επιφυλάξεις μου, μήπως το έχει κανένας να μας πει εντυπώσεις σε θέμα αξιοπιστίας? :?: :?: :?: τι να πω.... τελικά μου φαίνεται ότι οι γείτονες κάνουν άλματα σε θέματα οπλών και δεν τους το είχα με τα σχολειά που μέχρι τώρα που έχω διαβάσει :!: :!: :!:

Υ.Γ ξέχασα να σας πω ότι το θέλω σε διαμέτρημα 20

To πήρα πριν 1 εβδομάδα...σε σχέση ποιότητας-τιμής ειναι ΣΟΥΠΕΡ...BEST VALUE FOR MONEY !!!!!!!!
Στους 71 ποντους είναι 3 κιλά (δεν το λες ελαφρύ για 20αρι) αλλά είναι καλοζυγισμένο όπλο...η βαση του είναι πιο στενή απο του 12αριού και εχει και 5 εσωτερικά τσοκάκια.
Αυτό που μου έκανε φοβερή εντύπωση είναι η ποιότητα των ξύλων του...για 400 ευρώ το περίμενα ΠΟΛΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟ σε ξυλα.
Σας το βάζω και φωτό...είναι αυτό πάνω από το Flobert...
Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 19, 2012 11:57 pm 
Άβαταρ μέλους

Μεγάλη πέραση τα 20αράκια του ανατολικού μπλοκ :mrgreen: Ωραίο φαίνεται αν και λίγο βαρούτσικο για 20cal εεε;;
Ελπίζω να το δοκιμάσουμε την Κυριακή.
Καλορίζικο και καλοτούφεκο Σταύρο.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Δεκ 20, 2012 1:18 pm 
Άβαταρ μέλους

Και εγώ το σκέφτομαι αλλά να είναι κάτω από 2800 κιλά και τέτοιο φθηνό ανατολικό δεν υπάρχει .
Τα υπόλοιπα Ευρωπαϊκά είναι πανω απο 1500 ευρωπουλα και τώρα δεν υπάρχουν :(

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Δεκ 21, 2012 4:28 pm 
Άβαταρ μέλους

ermolaos έγραψε:
Και εγώ το σκέφτομαι αλλά να είναι κάτω από 2800 κιλά και τέτοιο φθηνό ανατολικό δεν υπάρχει .
Τα υπόλοιπα Ευρωπαϊκά είναι πανω απο 1500 ευρωπουλα και τώρα δεν υπάρχουν :(

Ακριβώς το ίδιο πράγμα σκεφτόμουν και εγω...αλλα επειδή μου άρεσε πολυ στην εμφάνιση του και ήταν και στα χρήματά του πολύ καλό το πήρα...άλλωστε έχει και 3 χρόνια εγγύηση :wink:
Και κάτι πολύ βασικό...με κέρδισε και ο Επαγελματισμός του Καλκατζάκου (Αντώνη)...μέσω e-mails συνέχεια τον ρωτούσα διάφορα πράγματα και ΠΑΝΤΟΤΕ μου απαντουσε σε όλες μου τις ερωτήσεις...ισως καποιος άλλος να μην το έκανε.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 13 Δημοσιεύσεις ]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: