Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 9   [ 131 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΟΠΛΑ BENELLI
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 19, 2008 1:52 am 
Άβαταρ μέλους

ΑΝΟΙΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΟΣΩΝ ΦΙΛΩΝ ΕΧΟΥΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΑ ΟΠΛΑ BENELLI ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΝ ΑΠΟΨΕΙΣ...ΘΕΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ :wink:
Εικόνα....ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΜΟΝΤΕΛΩΝ!!! :wink:

Τελευταία επεξεργασία από GIORGOS PATRA και Κυρ Μαρ 01, 2009 3:54 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 19, 2008 1:58 am 
Άβαταρ μέλους

ΕΓΩ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΠΟΚΤΗΣΑ ΤΗΝ RAFAELLO CRIO ΜΕ 66ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΝΝΗ ΚΑΙ ΑΥΛΟ 18,4.....ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΩΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ....."ΣΤΡΩΣΕΙ" ΤΟ ΝΤΟΥΦΕΚΙ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΕΜΠΛΟΚΩΝ ΜΕ ΕΛΑΦΡΙΕΣ ΓΟΜΩΣΕΙΣ....ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΑΠΟΨΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 19, 2008 8:49 am 

Μπαααα, φίλε απλά στο γράφουν ώστε ΑΝ συμβεί καμία να μη φρικάρει ο κάτοχος.
Έχω επίσης την Crio με 71εκ. κάνη και 18,4 αυλό επίσης. Όταν την πρωτοπήρα (περί το 2005) περνούσα πολλές ώρες στο σκοπευτήριο.
Οπότε όπως καταλαβαίνεις την έβαλα και αυτήν κατευθείαν μέσα στο "χορό". Επειδή λοιπόν προερχόμουν από ημιαυτόματο αερίων και επειδή πολλά ακούγονταν για το σύστημα αδράνειας και οτι ίσως να μη δουλέψει απροβλημάτιστα τις ελαφριές γομώσεις, έβαλα μέσα ό,τι μπορείς να φανταστείς, 24γρ, 28, 31 κλπ!
Ούτε μια εμπλοκή, ούτε τότε, ούτε ακόμα μετά από 3 χρόνια εκτενούς χρήσης με διάφορες γομώσεις. Σε αντίθεση, το high end αερίων που είχα είχε κάνει μια σε φυσίγγιο 24γρ. και άλλες μια-δύο σε κυνηγετικό φυσίγγιο νομίζω 32γρ.
Μια και θίξαμε ένα τέτοιο θέμα, να επισημάνω κι εγώ δύο πραγματάκια:
1. Οτι η κατανομή της crio είναι πολύ καλή και
2. Οτι τελικά το λάκτισμα δεν είναι και τόόόόόόόόσο έντονο όσο λέγεται. Για δοκιμή έχω βάλει φυσίγγια με ανακατεμένα βάρη γομώσεων (32,40,52) και δε μπορώ να πω οτι το βαρύτερο με ενόχλησε ιδιαίτερα, ούτε ακόμα και όταν έριξα 3 52άρια συνεχόμενα. Βέβαια εκείνη τη μέρα είχε κάποιο σχετικό κρύο. Με ζέστη και υγρασία μάλλον θα ήταν διαφορετικά.
Πάντως αν ποτέ πάθει κάτι και χρειαστεί να πάρω πάλι ημιαυτόματο, πάλι Crio θα πάρω.
Αυτά από εμένα

Μην ξεχνάτε τον Κώστα Ηλιάκη

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 19, 2008 9:30 am 
Άβαταρ μέλους

Γιώργο καλημερα την εχω 5 χρονια ειναι πολυ καλο οπλο και βγαζει καλες τουφεκιες γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος,και κατι ακομα η λεξη εμπλοκη δεν υπαρχει στο λεξιλογιο αυτου του οπλου :wink:
καλοριζικια εκανες καλη επιλογη

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 19, 2008 11:55 am 
Άβαταρ μέλους

Εγω παιδια εχω benelli super 90 montefeltro 61 cm κυλιδρο απο το 1994 με αυτην κυνηγω τα παντα προβλημα μηδεν τα συνιστω σε ολους ,benelli και ξερο ψωμι :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 19, 2008 12:45 pm 
Άβαταρ μέλους

BIKPOINT έγραψε:
Εγω παιδια εχω benelli super 90 montefeltro 61 cm κυλιδρο απο το 1994 με αυτην κυνηγω τα παντα προβλημα μηδεν τα συνιστω σε ολους ,benelli και ξερο ψωμι :wink:

Συμφωνώ!! Εγώ έχω την SUPER 90 απο το 1985 το όπλο το καθαρίζω μια φορά στην έναρξη και μια φορά στην λήξη της κυνηγητικής περιόδου παρόλα αυτά το όπλο δεν έχει κάνει ποτέ εμπλοκή !!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 19, 2008 6:02 pm 
Άβαταρ μέλους

ΕΠΕΙΔΗ ΡΙΧΝΩ ΦΥΣΙΓΓΙΑ 24 ΓΡ...ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΚΟΥΤΙ Η CRIO!..ΑΠΟΤΙ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ :wink: :wink: :wink:
ΕΨΑΧΝΑ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ ΟΠΛΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΜΕ ΣΥΝΤΡΟΦΕΥΕΙ ΣΤΑ ΠΟΛΛΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΕΤΗ........ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ BENELLI ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΨΕΙΣ,ΣΧΟΛΕΙΑ ,ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ,ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ!

Εικόνα

Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΩΝ ΑΠΟΨΕΩΝ ΜΟΥ...ΜΟΛΙΣ ΚΑΨΩ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 20, 2008 1:06 am 
Άβαταρ μέλους

απο την αρχη της περιοδου εχω και εγω μια rafaello criocomfort με 65 ποντους καννη και εσω εξω τσοκακια
πολυ ωραιο οπλο,αψογα ζυγισμενο και με ωραια κινηση προς τον στοχο
τα τσοκακια μου ειναι trulock ενα LM και ενα IM ,μηπως εχει καποιος καμμια αποψη για αυτα?
αν και δεν ειναι crio οπως η καννη φαινονται ωραια και ριχνουν και τα δυο ατσαλινα σκαγια
και μια τελευταια ερωτηση
η καννη μου εχει ενα σηματακι σαν αυτο που δηλωνει καταληλοτητα για ατσαλινα σκαγια χωρις ομως τα περιοδικα και οι παρουσιασεις
οπλων,η το βιβλιαρακι της να εχουν αναφερθει σε κατι αντιστοιχο
οι δικες σας εχουν κατι τετοιο?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 20, 2008 1:54 am 
Άβαταρ μέλους

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ(BENELLI CRIO) ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΩΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΑΤΣΑΛΙΝΑ ΣΚΑΓΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ***ΤΣΟΚ ΚΑΙ ΑΝΩ....ΜΕ ΤΣΟΚ ** ΚΑΙ * ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ....ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΙΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ Κ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΕ......ΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΤΣΑΛΙΝΑ ΣΚΑΓΙΑ 8) ...ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΖΗΛΕΨΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΟΛΥΒΔΙΝΑ!!!
Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 20, 2008 2:10 am 
Άβαταρ μέλους

ΒΡΕ ΦΙΛΟΙ ΝΑ ΡΩΤΙΣΩ ΚΑΤΙ???.....ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΡΟ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙ ΔΥΝΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΙΚΟ ΚΛΕΙΣΤΡΟ......ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ :?: :?: :?:
Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 20, 2008 9:20 am 
Άβαταρ μέλους

GIORGOS PATRA έγραψε:
ΒΡΕ ΦΙΛΟΙ ΝΑ ΡΩΤΙΣΩ ΚΑΤΙ???.....ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΡΟ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙ ΔΥΝΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΙΚΟ ΚΛΕΙΣΤΡΟ......ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ :?: :?: :?:
Εικόνα

Δεν ξερω αν στο ειπε συγκεκριμενα για το περιστροφικο κλειστο ,παντως αυτο ισχυει για να πιασει η γλωσσα του κλειστρου τον παφυλα του φυσιγγιου.αμα το λυπηθω και το αφησω πολυ αργα τοτε κανει εμπλοκη.ειναι και θεμα επανατικου βεβαια.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 20, 2008 10:38 am 
Άβαταρ μέλους

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΓΙΩΡΓΟ.ΟΝΤΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΙΚΟ ΚΛΕΙΣΤΡΟ...ΑΝ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΑΠΑΛΑ Κ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΕΝΗ Κ ΛΑΔΩΜΕΝΗ Η ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΡΟ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΑΝΔΑΛΗ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟΤΑΤΟ ''ΚΛΙΚ''.
ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΗΣΑ ΜΕ ΜΙΑ BENELLI BLACK EAGLE ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΑ ΣΥΧΝΑ ΠΥΚΝΑ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΒΑΛΤΟ ΠΟΥ ΤΥΧΑΙΝΕ Κ ΚΥΝΗΓΑΓΑ ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙΑ Κ ΑΛΛΑΖΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΝΑ ΠΑΠΙ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ ΤΑ ΠΡΑΣΙΝΑ Κ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣΤΗΝ ΣΚΑΝΔΑΛΗ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ''ΚΛΙΚ''...ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΟΧΗ ΝΑ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΡΟ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΛΕΓΧΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΛΑ...ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ BERETTA,FABARM K BENELLI ΚΥΝΗΓΑΩ ΜΕ ΤΗΝ BENELLI ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΦΗΣΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ...ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ BENELLI

ΑΡΙΣ ΧΕΛΑΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 20, 2008 4:27 pm 
Άβαταρ μέλους

....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΦΙΛΟΙ :D :D :D :D :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Beretta Ulrica
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 20, 2008 4:32 pm 
Άβαταρ μέλους

BENELLI Μακρά και μεγάλη ιστορία με αξιόλογα όπλα.

Τελευταία επεξεργασία από ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ και Πέμ Νοέμ 20, 2008 5:32 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 20, 2008 4:33 pm 
Άβαταρ μέλους

Η απλή confort όχι η crio, κυκλοφορεί τα τελευταία χρόνια , απόψεις από αυτούς που την έχουν? Την συνοδεύουν εσωτερικά ή εξωτερικά τσοκ η γνώμη σας?

Τελευταία επεξεργασία από ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ και Πέμ Νοέμ 20, 2008 5:34 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 9   [ 131 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: