Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 3 από 9   [ 128 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιαν 02, 2009 9:50 pm 
Άβαταρ μέλους

ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:
Γεια σας ευχομαι σε ολουσ καλη χρονια με υγεια ακι ευτιχια.Σε αυτες τις γιορτες αποφασισα να κανω δωρο στον εαυτο μου την criocomfort εχω κανει πανω απο 20 εξοδους με το οπλο αυτο τι να πω ρε παιδια απαιχτο....................

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!! ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΑ ΔΩΡΑ.....ΩΡΑΙΟΣ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ!!!....ΠΕΣ ΜΑΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΟΥ(ΚΑΝΗ,ΑΥΛΟΣ.Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΩΝ ΣΥΝΘΕΤΙΚΩΝ ΜΕΡΩΝ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ??)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιαν 03, 2009 2:07 am 
Άβαταρ μέλους

GIORGOS PATRA έγραψε:
ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:
Γεια σας ευχομαι σε ολουσ καλη χρονια με υγεια ακι ευτιχια.Σε αυτες τις γιορτες αποφασισα να κανω δωρο στον εαυτο μου την criocomfort εχω κανει πανω απο 20 εξοδους με το οπλο αυτο τι να πω ρε παιδια απαιχτο....................

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!! ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΑ ΔΩΡΑ.....ΩΡΑΙΟΣ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ!!!....ΠΕΣ ΜΑΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΟΥ(ΚΑΝΗ,ΑΥΛΟΣ.Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΩΝ ΣΥΝΘΕΤΙΚΩΝ ΜΕΡΩΝ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ??)

Καλη χρονια με υγεια και ευτιχια :!: :!: :!: κανη 66cm αυλος 18.4 Αλλα το καλυτερο ειναι η αισθηση απο τα συνθετικα μερη εχει παρα πολυ καλη αφη στην αρχη ημουν πολυ επιφυλακτικος ελεγα σιγα την πλαστικουρα αλλα ασε φιλε καμια σχεση αν το παρεις στα χερια σου θα παθεις εγω το ερωτευτικα με το που επωμισα δεν μπορουσα να το βγαλω απο το μυαλο μου ετσι αποφασισα να αλαξω το δικανο μεσα σε ενα βραδυ το μονο αρνητικο ειναι οτι εχει μονο 2 τσοκ το 5 και το 3 αλλα επειδη εγω κυνηγαω μονο ορτυκι μπεκατσα περδικα δεν εχω προβλημα αν εσυ κανεις καρτερι πρεπει να παρεις και το 2 νομιζω οτι εχει 40ευρω το ενα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 06, 2009 4:17 am 
Άβαταρ μέλους

ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:
GIORGOS PATRA έγραψε:
ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:

Καλη χρονια με υγεια και ευτιχια :!: :!: :!: κανη 66cm αυλος 18.4 Αλλα το καλυτερο ειναι η αισθηση απο τα συνθετικα μερη εχει παρα πολυ καλη αφη στην αρχη ημουν πολυ επιφυλακτικος ελεγα σιγα την πλαστικουρα αλλα ασε φιλε καμια σχεση αν το παρεις στα χερια σου θα παθεις εγω το ερωτευτικα με το που επωμισα δεν μπορουσα να το βγαλω απο το μυαλο μου ετσι αποφασισα να αλαξω το δικανο μεσα σε ενα βραδυ το μονο αρνητικο ειναι οτι εχει μονο 2 τσοκ το 5 και το 3 αλλα επειδη εγω κυνηγαω μονο ορτυκι μπεκατσα περδικα δεν εχω προβλημα αν εσυ κανεις καρτερι πρεπει να παρεις και το 2 νομιζω οτι εχει 40ευρω το ενα

ΝΑΙ...ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ** ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΤΕΛΙΚΑ....ΚΑΙ ΓΩ ΑΥΤΑ ΕΛΕΓΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΛΟ ΑΥΤΟ..."ΣΙΓΑ ΤΗΝ ΠΛΑΣΤΙΚΟΥΡΑ"...ΝΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΕΛΕΙΟ ΚΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΟ :D :D :D :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιαν 31, 2009 4:17 pm 
Άβαταρ μέλους

ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΜΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΤΑ ΤΗΣ BENELLI...........

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Φεβ 07, 2009 11:01 am 
Άβαταρ μέλους

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΟΝΤΑΚΙ (ΞΥΛΙΝΟ) MONDE CARLO ΓΙΑ BENELLI RAFFAELLO?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 09, 2009 2:28 am 
Άβαταρ μέλους

ΚΥΡΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ έγραψε:
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΟΝΤΑΚΙ (ΞΥΛΙΝΟ) MONDE CARLO ΓΙΑ BENELLI RAFFAELLO?

ΦΙΛΕ ΓΙΩΡΓΟ...ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΤΟ ΑΞΙΟΛΟΓΟ....ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ (ΚΥΡΓΙΑΣ)...Η' ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΟΠΛΟΠΩΛΕΙΟ-ΟΠΛΟΥΡΓΕΙΟ!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 09, 2009 12:46 pm 
Άβαταρ μέλους

Φιλε στο προηγουμενο εθνος-κυνηγι ειδα μια αγγελια που εγραφε για κοντακια απο καρυδια για οτι οπλο θελεις και στα μετρα που θελεις μιας και τα φτιαχνει ο ιδιος,ψαξτω

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Φεβ 28, 2009 5:36 am 
Άβαταρ μέλους

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Φεβ 28, 2009 6:07 am 
Άβαταρ μέλους

ΑΠΛΑ ΦΟΒΕΡΟΣ Ο ΤΥΠΟΣ.....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Φεβ 28, 2009 5:05 pm 

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μαρ 01, 2009 3:30 pm 
Άβαταρ μέλους

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ BENELLI CRIO SUPERSPORT

Εικόνα

Το μοντελο benelli super sport συγκεντρωνει πολλες νεες τεχνολογιες στην υπηρεσια του αθληματος του sporting...αυτο ομως δεν σημαινει πως υστερει σε κυνηγετικα καθηκοντα!!!...Με κατα 69% γρηγοροτερη δευτερη βολη.λακτισμα μειωμενο κατα 48% και βελτιωμενη βλητικη αποδοση κατα 13% την κανουν δελεαστικη για ολους τους υποψηφιους "εραστες" της!!!

Η καννη διατιθεται σε μηκη κανων 71 και 76cm με porting(οπες εκτονωσης αεριων)...

Εικόνα

...με υπερυψωμενη ριγα παχους 10mm πισω και 8mm εμπρος και 2 σκοπευτικεσ ακιδες οπως συνηθιζει η benelli.

Τα τσοκ έχουν μήκος 9 cm, τα 2 cm εξέχουν από την κάνη και διαθέτουν δακτυλίδια αντιολισθητικής χάραξης για την εύκολη και γρήγορη αντικατάστασή τους.

Εικόνα

Θαλαμη μηκους 76mm που σημαινει πως δεχεται και magnum φυσιγγια καθως εχει δοκιμαστει στα 1370bars.
Εσωτερικη διαμετρος αυλου στα περισοτερα οπλα της benelli ξεκινα απο 18,3 και φτανει εως 18,5mm.
Συστημα λειτουργιας πιο αλλο απο αυτο της αδρανειας.
Ο κορμός είναι κατασκευασμένος από ergal και η εξωτερική επιφάνεια της βάσης είναι λεία, στιλπνή, χωρίς διακοσμητικά σκαλίσματα.
Η εσωτερική διαμόρφωση της κάνης σε συνδυασμό με τα τσοκ, το porting και την κατεργασία CRIO δίνουν 13,2% βελτιωμένα βλητικά αποτελέσματα.
Κοντάκι και πάπια είναι κατασκευασμένα από πολυμερικό υλικό.
Παραγοντας μειωσης του λακτισματος ειναι τοσο η εφαρμογη του συστηματος comfort καθως και των οπων εκτονωσης αεριων που βοηθουν στο να μην αναπηδα η κανη κατα τις βολες.
Υπάρχει η δυνατότητα τοποθέτησης φλαντζών που ανάλογα το πάχος τους αλλάζουν αντίστοιχα και οι κλίσεις του κοντακίου.
Το βάρος του όπλου κυμαίνεται από 3.200 έως 3.300 gr (ανάλογα με το μήκος της κάνης).
Το όπλο είναι πολύ εύκολο στον καθαρισμό και την συντήρηση του. Συναρμολογείται και αποσυναρμολογείται πολύ εύκολα και ο καθαρισμός του είναι υπόθεση λίγων λεπτών.
Οι κλίσεις στο κοντάκι (φλάντζες αλλαγής κλίσεων) αλλάζουν την κλίση επάνω – κάτω αλλά και δεξιά – αριστερά (Cast).
Η κανη εχει υποστει κρυογονικη επεξεργασια...κατι που κατα τους κατασκευαστες της αυξανει την βλητικη αποδοση,την αντοχη και την διαρκεια ζωης της κανης.

Με το μονο που πιστευω πως πρεπει να εξοικειωθει ο κατοχος ειναι η υπερυψωμένη ρίγα σκόπευσης (λεπτομερειες).

ΚΑΛΑ ΝΤΟΥΦΕΚΙΑ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΟΧΟΥΣ...(ελπιζω να βοηθησα)

Τελευταία επεξεργασία από GIORGOS PATRA και Σάβ Μαρ 07, 2009 6:57 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 06, 2009 10:00 am 
Άβαταρ μέλους

ΤΟ ΛΥΣΙΜΟ ΤΩΝ ΟΠΛΩΝ BENELLI ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΦΤΑΝΟΝΤΑΣ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΡΗ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ......ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗ ΣΚΑΝΔΑΛΟΘΗΚΗ!!!
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μαρ 08, 2009 10:04 pm 
Άβαταρ μέλους

BENELLI COMFORTECH SYSTEM

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=swQrT8bfLYA[/youtube]

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 10, 2009 7:05 pm 
Άβαταρ μέλους

BENELLI'S INERTIA DRIVEN SYSTEM

...η απλοτητα των μηχανισμων αγγιζει μεχρι και το κλειστρο του οπλου...

Εικόνα
Εικόνα

...και χαρις στο inertia driven system της benelli,oι ηδη απουσες εμπλοκες εκμιδενιζονται!!!

Τελευταία επεξεργασία από GIORGOS PATRA και Πέμ Νοέμ 19, 2009 2:52 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 11, 2009 7:53 am 
Άβαταρ μέλους

giorgos patra πολύ κατατοπιστικά τα πόστ σου για την BENELLI :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 3 από 9   [ 128 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: