Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 2   [ 16 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: AGORA BETTINSOLI
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 25, 2010 11:55 am 

kalispera se oli tin orea parea . ime kenourgios sto athlima tha ithela tin boithia palioteron kinigon . mou xarise o paterasmou mia karampina benelli sl 80 123 skedon axrisimopiti ala i kani ine gia petama . rotisa gia kani kai mou ipane pos iparxi sta 450 euro kapiou tipou tis beretta kai pistebo den aksizi na to ftikso. kitaksa kapia opla ime anapofasistos se karampina kai dikano eriksa mia matia sto neo BETTINSOLI DIAMOND kai mou arese arketa episis kapies karampines giro sta 1.000 euro . tha ithela tin gnomi apo esas pou iste empiri na ftikso to palio i na agoraso ena kenourgio . kai episis an gnorizi kapios apo to sigkikrimeno s.pose an ine kalo kai aksiopisto na mporo gia diafora kinigia. o paterasmou mou protine karampina logo oti den tha mporo na kinigiso toso efkola oso me karampina .... eyxaristo poly se ola ta meli pou diabasane tis apories mou.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: AGORA BETTINSOLI
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 25, 2010 12:09 pm 
Άβαταρ μέλους

den katalabenoyme ti grafis :oops: ,grarse ellhnika :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 25, 2010 3:18 pm 
Άβαταρ μέλους

EDO EINAI ELLADA.......

ΓΡΑΨΕ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΟΥΜΕ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ & ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΣΟΥ...
ΜΑΣ ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ!!!
ΤΙ ΕΝΟΕΙΣ ΟΤΙ Η ΚΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ ????

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 25, 2010 8:39 pm 

φιλε τσακαλι, καλο ειναι να γραφεις ελληνικα και ας ειναι ανορθωγραφα ολοι κανουμε λαθη, αλλα το σαιτ ειναι ελληνικο μην ξεχασουμε και τη γλωσα μας :wink: η καραμπινα που σου χαρισε ο πατερας σου, ειναι εξερετικο ντουφεκι με μοναδικο προβλημα στην βελονα που σπαει που και που , η κανη καταστραφηκε, επειδη δεν τη καθαριζε, το πιο πιθανο δηλαδη δημιουργηθηκε οξηδωση και χαλασε το χρωμιο. Τωρα εχεις δυο λυσεις η πας σε οπλουργο και κανεις λιανση και καινουργιο τσοκ η αγοραζεις κανη .Η δευτερη μου ακουγεται καλυτερα, μιας και περνει την κανη απο την ES 100 VITORIA, σε οποιο μηκος σε βολευει , με στανταρ τσοκ η εναλασομενα . :wink: Το betinsoli τωρα, ειναι ενα ντουφεκι, πολυ πιο μετριας ποιοτητας απο οτι η benelli χωρις ομως να ειναι κακο εαν προβης σε αγορα του, παρτο δισκανδαλο και οχι μονο σκανδαλο, μιας και πολλα απο αυτα βγαζουνε προβλημα στο μηχανισμο αδρανειας απο κακη λιανση στις σφυρες με αποτελεσμα να μην πεφτει η δευτερη ,δευτερο θα πρεπει να συνηθησεις ,το πολυ κλειστο πιστολε του ειδηκα εαν εχεις μεγαλα δαχτυλα παλαμη κια τριτον μετα απο βροχη, καλο σκουπισμα, οσο απιστευτο και να φενεται σε ενα silver lite που ειχα , του εφυγε το χρωμα απο την κανη :shock: και ηταν λογος που το πουλησα αλλα με αυτο το ντουφεκι, κατα περιεργο τροπο και βεβαια κοψιμο του κοντακιου απο οπλουργο ,12 φυσιγγια 12 μπεκατσες :mrgreen: να σου πω την αληθεια ,το ψιλομετανιωσα που το δωσα μονο για αυτο το λογο :cry: . Για μενα κρατα την καραμπινα η αν θες να παρεις καινουργιο baikal ναι baikal οσο π[εριργο και αν ακουγεται ειναι ντουφεκαρος δεν χαλαει ποτε και με ενα castomize γινεται σουπερ :mrgreen:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 26, 2010 1:09 am 

καλισπερα φιλεμου μανο σε ευχαριστο που απαντισεσ. δισκαδαλο δεν με βολεβι διστιχοσ οσο για τα baikal ιτανε ι προτι σκεψι μου να αποκτισο ενα ροτισα να μαθο επιδι ιμε ασχετοσ και νεοσ . και μου ιπανε οτι θα εχισ προβλιματα στουσ αφτοματουσ εξοκλισ και στο δισκαδαλο κθε τουφεκια θα μοθ τρο τα δαχτιλα επισισ θα πρεπι να σκασο λεφτα για να το τσοκαρο διλαδι ινε μια ι αλι.οσο για το benelli το γοθσταρο σαν οπλο αλα δεν ακσιζι 450 ευρο για ενα παλιο οπλο κατα τιν γνομι μου αν και εχι παι μια φορα για κινιγι και εχισ δικιο δεν εχι καθαριστι ποτε ιτανε παρατιμενο στο παταρι στο νισι και χορισ θικι αλα πλιν κανι ινε κενοθργιο τα ξιλα και ι βασι ινε τελιοσ κενοθργια αλα ι κανι μαλον εχι σαπισι εχι κατι τριπαλακια στο εξοτερικο μεροτισ και ινε παραπολα εστιτικα φενετε αθλια δεν νομιζο να φτιχνετε . αν ομοσ βρο καπια μεταχιρισμενι γιρο στα 150 ευρο σιγουρα αφτο θα κρατισο.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 26, 2010 12:10 pm 

tsakali έγραψε:
καλισπερα φιλεμου μανο σε ευχαριστο που απαντισεσ. δισκαδαλο δεν με βολεβι διστιχοσ οσο για τα baikal ιτανε ι προτι σκεψι μου να αποκτισο ενα ροτισα να μαθο επιδι ιμε ασχετοσ και νεοσ . και μου ιπανε οτι θα εχισ προβλιματα στουσ αφτοματουσ εξοκλισ και στο δισκαδαλο κθε τουφεκια θα μοθ τρο τα δαχτιλα επισισ θα πρεπι να σκασο λεφτα για να το τσοκαρο διλαδι ινε μια ι αλι.οσο για το benelli το γοθσταρο σαν οπλο αλα δεν ακσιζι 450 ευρο για ενα παλιο οπλο κατα τιν γνομι μου αν και εχι παι μια φορα για κινιγι και εχισ δικιο δεν εχι καθαριστι ποτε ιτανε παρατιμενο στο παταρι στο νισι και χορισ θικι αλα πλιν κανι ινε κενοθργιο τα ξιλα και ι βασι ινε τελιοσ κενοθργια αλα ι κανι μαλον εχι σαπισι εχι κατι τριπαλακια στο εξοτερικο μεροτισ και ινε παραπολα εστιτικα φενετε αθλια δεν νομιζο να φτιχνετε . αν ομοσ βρο καπια μεταχιρισμενι γιρο στα 150 ευρο σιγουρα αφτο θα κρατισο.

εγω ξεκινησα με δυσκανδαλο χωρις προβλημα, αμα τρως τα δαχτυλα σου ειναι γιατι φερνεις την παλαμη και τα δαχτυλα σου κοντα στον υποφυλακτηρα :wink:, οποτε τραβα το πιο πισω,αν δεν θες παλι οκ, μπες στο σαιτ του κυργια θα το βρεις με τσοκακια οτι κανες θες μονοσκανδαλο με αυτοματους η χωρις , αα επειδη λενε για αυτοματους , οι ρωσοι το παρακανουν στο γρασο, οποτε με το που το περνεις , το πρωτο πραγμα που θελει ειναι καλο καθαρισμα ,αλλα απο οπλουργο γιατι για αυτο κολανε δεν χαλανε οι αυτοματοι . Η benelli που εχεις ειναι ατσαλινη κατα 90% δηλαδη πολυ στιβαρο ντουφεκι αν θες ακουμε παρε κανη σχεδον η ιδια καραμπινα αν δεν κανω λαθος λεγεται executor εχει 3500 ε πιστεψε με δεν χαλαει με τιποτα δοκημασμενη :lol: αν μενεις αθηνα στειλε μου πμ θα σε βοηθησω να τη φτιαξεις το betinsoli αστο καλυτερα ξερω εχει πολλα μπιχλιμπιδια αλλα οπου ακους πολλα κερασια κρατα και μικρο καλαθι :mrgreen: Υ.Γ καποτε κυνηγαγα με ενα simeon richards πλαγιοκανο του 1903 με 65 αρια φυσιγγια το μονο που του ειχανε κανει πιθανον στην αγγλια ηταν εξερετικη δουλεια του ειχαν επαναφορεσει κανες δλδ πουκαμισα αν καταλαβες δυστηχος το οπλακι μου το φαγανε μεσα απο το αμαξι απο δικια μου αμελεια :cry:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 26, 2010 12:31 pm 

mano to benelli ine basi apo alouminio kai epidi simera efere kai o aderfosmou tin karabina toy etsi tixea na me psisi gia kinigi exi to beretta 303 kai afto klironomia apo ton patera proin kinigo :P ine ta dipla kila sto peripou den tin zugisame.eriksa mia matia omos sto mp 153 ine kalo kai ti baros exi re filaraki ???

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 26, 2010 10:17 pm 

φιλαρακι το mp 153 που ρωτας εχει βαρος 3 κιλα και 300 γραμ..για την γνωμη μου και με κρητηριο τα λεφτα του και την ποιοτητα του ειναι ενα πολυ καλο οπλο......οχι τελειο...αλλα πολυ καλο

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 27, 2010 9:50 pm 

trifonas hunter έγραψε:
φιλαρακι το mp 153 που ρωτας εχει βαρος 3 κιλα και 300 γραμ..για την γνωμη μου και με κρητηριο τα λεφτα του και την ποιοτητα του ειναι ενα πολυ καλο οπλο......οχι τελειο...αλλα πολυ καλο

+ 1000 ειναι οντος πολυ βαρυ και στιβαρο αλλα βγαζει και καμια εμπλοκη στις λιανσεις οι ρωσοι ειναι δραμα κατα τα αλλα καλο κ αξιοπιστο αλλα εγω επιμενω πιο καλα το δικανο με τον καιρο οταν μαθεις να σκοπευεις σωστα θα δεις οτι δεν θα χεις διαφορα :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 27, 2010 10:23 pm 
Άβαταρ μέλους

Το δικανο ειναι 2 διαφορετικα τουφεκια. Βαζοντας διαφορετικα τσοκ μπορεις να ντουφεκας και κοντα και μακρια
Η καραμπινα εχει το τριτο φυσιγκι, που μπορει να χρειαστει σε παπι,φασα.
Το δικανο θα σε βοηθησει να εξελιχτεις σαν σκοπευτης, μπορεις και να πας να ριξεις και καμια πουλα στο σκοπευτηριο στο skeet,trap που με τη καραμπινα δεν μπορεις.

Κατα τα αλλα,ειναι και πως ευχαριστιεσαι το κυνηγι σου, πιο ωραιο να σπας το δικανο στον ωμο απο το να κουβαλας μια καραμπινα σα γκλιτσα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 28, 2010 8:16 pm 

μπραβο πολυ σωστη αποψη παρολο δικανακιας και πιο καλα πλαγιοκανακιας τωρα κυνηγαω με καραμπινα για την ωρα μια AL 48 28 CAL με συντροφευει εδω και 2 χρονια σε ολα τα κυνηγια αλλα εχω στα σκαρια ενα δικανακι μεχρι τα χριστουγεννα αλον θα το τσιμπισω :mrgreen: :mrgreen:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 29, 2010 5:25 pm 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΑ ΔΙΚΑΝΑ ΜΑΡΕΣΟΥΝ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ . ΑΠΛΑ Ο ΠΑΤΕΡΣΜΟΘ ΜΟΘ ΠΡΟΤΙΝΕ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΓΙΑ ΠΙΟ ΕΦΚΟΛΟ ΚΙΝΙΓΙ .ΔΕΝ ΕΧΟ ΕΜΠΙΡΙΑ ΙΜΕ ΚΕΝΟΥΡΓΙΟΣ ΟΠΟΣ ΕΠΙΣΙΣ ΝΑ ΜΙΝ ΜΠΛΕΚΣΟ ΜΕ ΡΟΣΙΚΑ ΟΠΛΑ . ΓΙΑ ΑΡΧΙ ΤΑ ΚΙΝΙΓΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟ ΙΝΕ ΤΣΙΧΛΕΣ ΚΑΙ ΦΑΣΑ . ΔΙΑΘΕΤΟ 1000 ΕΥΡΟ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ 200 ΑΡΙ + ΚΙΤΑΚΣΑ 2 ΚΑΡΑΒΙΝΕΣ ΔΕΝ ΓΝΟΡΙΖΟ ΑΝ ΙΝΕ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΟΘΝ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΝΙΓΙΑ ΠΟΥ ΕΔΙΑΦΕΡΟΜΕ ΠΡΟΣΤΟΠΑΡΟΝ . ΘΑ ΙΘΕΛΑ ΛΙΓΟ ΒΟΙΘΙΑ ΕΠΕΛΚΣΑ 2 ΠΟΥ ΜΟΥ ΦΑΝΙΚΑΝ ΟΡΕΑ ΘΕΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΙΤΕ ΤΙΝ ΓΝΟΜΙΣΑΣ Brownig evolve kai to Fabarm h38 lion hunter

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 29, 2010 7:58 pm 
Άβαταρ μέλους

ΣΤΟ 1000ΛΙΑΡΙΚΟ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΑΚΟΜΑ FRANCHI INERTIA PREDATOR KAI BERETTA ES 100 ΑΠΟ ΚΑΡΑΜΠΙΝΕΣ...ΔΕΣΤΕΣ ΑΞΙΖΟΥΝ!!!ΤΑ ΡΩΣΙΚΑ ΣΟΥΠΕΡΠΟΖΕ ΠΑΝΤΩΣ ΑΞΙΖΟΥΝ 100% ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ...ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΠΛΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ...ΤΑ ΔΙΚΑΝΑ ΥΠΕΡΤΕΡΟΥΝ ΒΛΗΤΙΚΑ ΑΛΛΑ Η ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΘΑ ΣΕ ΒΟΛΕΨΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ...
ΕΠΩΜΙΣΕ ΤΑ ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ Κ ΟΠΟΙΑ ΣΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΧΤΥΠΑ ΤΟ...

''ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΑΤΙΕΣ ΤΙΣ ΜΥΤΕΣ,ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΣΚΙΕΣ ΔΙΑΒΟΛΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΜΟΥΡΤΣΙ, ΝΑ ΣΕ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΝ...''
ΑΡΙΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 29, 2010 9:16 pm 

ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΘΕΤΕ ΤΟ ΒΕΡΕΤΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟ ΤΟ BENELLI SL 80 123 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙΔΙΑ ΣΚΕΔΟΝ.ΕΙΝΑΙ ΑΔΡΑΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΕΟΡΟ ΠΟΣ ΔΕΝ ΙΝΕ ΟΡΕΑ ΛΙΤΟΥΡΓΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ FRANCHI ΤΟ ΕΧΟ ΠΙΑΣΙ ΚΑΙ ΕΧΟ ΤΟΥΦΕΚΙΣΙ ΟΡΕΟ ΜΟΥ ΚΑΘΕΤΕ ΑΛΑ 18 ΦΙΣΙΓΚΙΑ 2 ΕΜΠΛΟΚΕΣ ΜΕ ΧΑΛΑΣΕ ΚΑΙ ΙΤΑΝΕ ΟΛΟΚΕΝΟΥΡΓΙΟ ΑΛΑ ΣΑΝ ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΠΙΟ ΚΑΛΙ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΕΧΟ ΧΡΙΣΙΜΟΠΙΣΙ . ΚΑΙ ΓΙΑΦΤΟ ΗΤΑΝΕ ΑΦΤΕΣ Ι ΕΠΙΛΟΓΕΣΜΟΥ .ΤΥ ΠΑΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΙΝ ΒΟΙΘΙΑΣΟΥ.....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 30, 2010 5:40 pm 

γιατι δεν σ'αρεσει το αδρανειας?? οντως κλοτσαει λιγο λιγοτερο το αεριων, αλλα ειναι πολυ καθαροτερο και πιο απλο.τωρα επιλογη σου ειναι παντος εγω θα επιμεινω στο δικανο για πολλους λογους, 1 καλυτερα ζυγισμενο ,οσο ειναι εφικτο για την κατηγορια αυτη ,2 επιλογη τσοκ πιο αμεση ,3 καλυτερες σκανδαλες (αυτο θελει μεγαλη εξηγηση) μιας και εισαι νεος κυνηγος θα εχεις τη μανια να ριξεις ντουφεκιες και η καραμπινα μπορει να σε κανει καψοφουσεκι , με αποτελεσμα να αρχισεις να ριχνεις ευθυνες στα φυσιγγια ενα λαθος που εχουμε κανει ολοι και οχι στον εαυτο μας για λαθος σκοπευση,εγω προσωπικα τον ανηψιο μου τον ξεκινησα με μονοκανο , ολοι απορησανε αλλα δεν καταλαβαν οτι δινεις μεγαλυτερη σημασια οταν εχεις μονο μια ντουφεκια. :wink: αυτα προς το παρον ζεστες κανες και προσοχη στους συγκηνυγους πανω απ ολα

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 2   [ 16 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: