Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 7 Δημοσιεύσεις ]
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: την βοηθεια σας μακρυκανο ποζε 76εκ η 81εκ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 06, 2011 11:24 am 
Άβαταρ μέλους

καιρο τωρα ψαχνω να αγορασω ενα μακρυκανο ποζε 76εκ η 81εκ. δυστυχως δεν βρισκω. οποτε μαλλον θα συμβιβαστω στα 71εκ. ειμαι αναμεσα σε ενα καινουργιο lambert 2087 και σε ενα μεταχειρισμενο browning 525 sporter. to lambert einai 400 ευρω φθηνοτερο αν και καινουριο. περναει βεβαια και απο το μυαλο μου και το μπαικαλ το σπορτινγκ που το βρισκω καινουργιο κοντα στα 900 ευρω. αυτο εχει 75εκ κανη. οπως καταλαβατε ειμαι πολυ μπερδεμενος. το λαμπερτ και το μπαικαλ ειναι απο καποιο μαγαζι στην ελευσινα που δεν ξερω αμα ειναι αξιοπιστο. μου ελεγε κατι ιστοριες πως εγω ειμαι ο αντιπροσωπος της μπαικαλ και της λαμπερτ και κατι τετοια. το 2087 δεν ειναι παλιο μοντελο? δεν νομιζω να βγαινει αλλο.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: την βοηθεια σας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 06, 2011 10:09 pm 
Άβαταρ μέλους

basili76 έγραψε:
καιρο τωρα ψαχνω να αγορασω ενα μακρυκανο ποζε 76εκ η 81εκ. δυστυχως δεν βρισκω. οποτε μαλλον θα συμβιβαστω στα 71εκ. ειμαι αναμεσα σε ενα καινουργιο lambert 2087 και σε ενα μεταχειρισμενο browning 525 sporter. to lambert einai 400 ευρω φθηνοτερο αν και καινουριο. περναει βεβαια και απο το μυαλο μου και το μπαικαλ το σπορτινγκ που το βρισκω καινουργιο κοντα στα 900 ευρω. αυτο εχει 75εκ κανη. οπως καταλαβατε ειμαι πολυ μπερδεμενος. το λαμπερτ και το μπαικαλ ειναι απο καποιο μαγαζι στην ελευσινα που δεν ξερω αμα ειναι αξιοπιστο. μου ελεγε κατι ιστοριες πως εγω ειμαι ο αντιπροσωπος της μπαικαλ και της λαμπερτ και κατι τετοια. το 2087 δεν ειναι παλιο μοντελο? δεν νομιζω να βγαινει αλλο.

φιλε βασιλη για σου..εχω την αισθηση οτι βρισκεσε στην θεση που ειμουν εγω πριν μερικους μηνες..ωσ προς το ποζε που εψαχνα με 76 εκατοστα κανων..(ακουσων-ακουσων..)επιδη εχω ξαναπει την γνωμη μου στα φορουμ ωσ προς την χαβουζα που ζουμε , που λεγεται ελλαδισταν..... κτλ αλλα ωσ προς τα ελλινικα οπλοπωλεια..στην καλητερη περιπτωση 98 τις εκατο αυτων, δεν διαθετουν ουτε τιν παραμικρη γνωση ωσ προς τα οπλα που πουλαν..9 στα 10 τα οπλα που εχουν στην βιτρινα ειναι πιο παλια μοντελα και θα προσπαθησουν να τα..ξεφορτοθουν σε εσενα..παλι τα 9 στα 10 θα σου πουν οτι αυτο το οπλα που πουλαν στην γειτονια τους.. εχουν τις καλυτερες τιμες...και παλι.. 9 στα 10 θα σου πουν οτι να κυνηγας με ποζε με 61 εκατοστα σκοπευτικη γραμμη δεν εχει καμια διαφορα με ενα 76-81 εκατοστων.. (..γιατι ρε,,φιλε να κουβαλας βαρος..εδω εχω, ενα ωραιο κ σε καλη τιμη για εσενα...........)!! και δωσε..9 στα 10 οπλοπωλεια.. και μαζι ολοι οι αντιπρωσοποι.. (οι ελληνες αντιπρωσοποι---(οχι η μαμα εταιρια)..για να μην παρεξηγουμαστε....) προσπαθουν να πουλησουν στους πελατες τους, οτι θελουν αυτοι....(βλεπε οπλα κοντα--μακρυκανα εχου ιδιες τιμες...γιατι??) γιατι δεν φερνουν μακρυκανα οπλα κ στην ελλαδα?? μηπως στελνουν στο ελλαδισταν οτι περισευει? ελλατοματικο η κουτσο? ΓΙΑΤΙ το ιδιο οπλο στην υποληπη ευρωπη εχει καλυτερο ξυλο?
γιατι ..τους κρατουν στο σκοταδι ως προς τα γνησια προτεριματα ενος μακρυκανου οπλου...)?? φιλε βασιλη οπως καταλαβαινεις ειμαι λιγο καμενος απο την συμπεριφορα-επαγγελματισμο, των ελλινικων εταιριων οπλων..,κ οπλωπολειων ως προς τις επιλογες που ΔΕΝ δινουν.. οπως σιγουρα δικαιουμαστε ολοι οι ελληνες κυνηγοι..(+ οτι εδω εμεις τα πληρονουμε κατα πολυ.... (εχω ζηση στο εξωτερικο πολλα χρονια..) πιο ακριβα απο τον εγγλεζο,ιταλο,γερμανο..κτλ ολα τα οπλα... +++οτι περιμενεις ενα οπλο 76 εκατοστων κανες...4-6..μηνες.......ντροπη.!! (αν εκανες παραγγελια S0 BERETTA ..η, merkel με τα αρχικα σου στης καννες..πιο γρηγορα θα ερχοταν.!! αλλα για να μην σε κουραζω αλλο φιλε μου ,και σιγουρα σε καταλαβενω οταν ζητας να αποκτισεις ενα οπλο καρτερισιο-αλλα και σκοπευτιριου..76 εκατοστων ολοι οι δηθεν γνωστες..σε κοιταν σαν να ζητας..το οπλο του εξολοθρευτη...αυτο που εχει στο ωμο...στην ταινια.....χαχαχα. αυτο που σου προτεινω, ειναι να παραγγειλης με 76 cm.. αφου ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΙΣ..
(κανε υπομονη ,καπια στιγμη θα στο φερουν οι..."ελληνες επαγγελματιες κυνηγετικων οπλων") .. το οπλακι που σε κανει ΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΟ οταν το κρατας, και να μην σου πουλησουν οτι θελουν αυτοι..... και οσο για το βαρος των 200γραμμαριων παραπανω.. ειναι συμμαχος σε οπλο καρτεριου κ οχι εχθρος σου.. ΥΓ..αν καμια φορα σε.. κουραζουν τα 100 γραμμαρια παραπανω το αριστερο σου χερι απο την ορθοστασια...βγαλε το..ρολοι σου........

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 07, 2011 2:21 pm 
Άβαταρ μέλους

ετσι οπως τα λες ειναι. σε ολοκληρη θεσσαλονικη ειδα ενα μπαικαλ το σπορτινγκ και ενα μαροκι με 76 εκ κανες.ξεφτιλα. δεν ξερω μπορει να καταληξω σε καποιο απο αυτα που προανεφερα. σκεφτομαι το λαμπερτ γιατι το βρηκα καλη τιμη και ξερω πως ειναι καλα οπλα.βεβαια το πουλαει ενα μαγαζι μακρυα απο εμενα οποτε δεν θα μπορεσω να το δω προτου το παραγγειλω. απο την αλλη το μπραουνινγκ ειναι μεταχειρισμενο και ακριβοτερο. σαφως και ανωτερο σαν οπλο αλλα δεν ξερω αν ειναι για 400 ευρω διαφορα. περιμενω τις γνωμες σας.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 07, 2011 3:10 pm 
Άβαταρ μέλους

basili76 έγραψε:
ετσι οπως τα λες ειναι. σε ολοκληρη θεσσαλονικη ειδα ενα μπαικαλ το σπορτινγκ και ενα μαροκι με 76 εκ κανες.ξεφτιλα. δεν ξερω μπορει να καταληξω σε καποιο απο αυτα που προανεφερα. σκεφτομαι το λαμπερτ γιατι το βρηκα καλη τιμη και ξερω πως ειναι καλα οπλα.βεβαια το πουλαει ενα μαγαζι μακρυα απο εμενα οποτε δεν θα μπορεσω να το δω προτου το παραγγειλω. απο την αλλη το μπραουνινγκ ειναι μεταχειρισμενο και ακριβοτερο. σαφως και ανωτερο σαν οπλο αλλα δεν ξερω αν ειναι για 400 ευρω διαφορα. περιμενω τις γνωμες σας.

σαν παθων, η γνωμη μου σε εσενα ειναι η εξης.. 1ον) παρε το οπλο που χτηπαει πιο γρηγορα η καρδια σου,,,και σου ζηταει εδω και τωρα να το πας για κυνιγι... οταν και παντα το εχεις δει κ το εχεις επωμισμενο και σου καθετε καλυτερα.. (γνωσεις κοντακιου κτλ) 2ον) μην τσιγουνευτης τα 200- 300-400- ευρω παραπανω για ενα λιγο πιο ποιοτικοτερο οπλο (εστω και λιγο μεταχιρισμενο..), διοτι σε λιγο καιρο το μυαλο σου θα σου φωναζει... "επρεπε να παρεις το αλλο εστω λιγο ακριβοτερο που ειθελες πιο πολυ..) 3ον) αν πραγματικα εχεις τοσο οικονομικο προβλημα.. κοψε τα 300 ευρω απο κα που αλλου..το δικανακι πχ..browning-beretta- κτλ.. θα σε συντροφευει σχεδον σε ολη σου την ζωη..και καθε θυραμα που θα ριχνεις στο σακο ..το μυαλο σου θα λεει.." ευτιχος που πηρα αυτο που ειθελα εξαρχης...δεν πηρα το αλλο...πως το..λενε? ) αυτα απο εμενα.. και να ξερεις οτι ολλα αυτα που γραφω ειναι πρωσοπικη μου και μονο γνωμη ..δεν παει να πει οτι ειναι και η σωστοτερη...βασιλης συνονοματος απο δυτικη ελλαδα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 07, 2011 3:59 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δες και αυτό το Βαικαλ με δύο κάννες 65 και 75 εκ , το έχω και είναι καταπληκτικό , το πιο αγαπημένο μου απο τα 12άρια !

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 07, 2011 6:15 pm 
Άβαταρ μέλους

gpeppas έγραψε:
Δες και αυτό το Βαικαλ με δύο κάννες 65 και 75 εκ , το έχω και είναι καταπληκτικό , το πιο αγαπημένο μου απο τα 12άρια !

[youtube]e]

αυτο εχεις εσυ? http://www.kirgias.gr/default.asp?page= ... 16&PID=700 του εχεις κανει καποια απο τις βελτιωσεις που ακουω κατα καιρους?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 18, 2011 11:51 pm 
Άβαταρ μέλους

bird hunter έγραψε:
basili76 έγραψε:

σαν παθων, η γνωμη μου σε εσενα ειναι η εξης.. 1ον) παρε το οπλο που χτηπαει πιο γρηγορα η καρδια σου,,,και σου ζηταει εδω και τωρα να το πας για κυνιγι... οταν και παντα το εχεις δει κ το εχεις επωμισμενο και σου καθετε καλυτερα.. (γνωσεις κοντακιου κτλ) 2ον) μην τσιγουνευτης τα 200- 300-400- ευρω παραπανω για ενα λιγο πιο ποιοτικοτερο οπλο (εστω και λιγο μεταχιρισμενο..), διοτι σε λιγο καιρο το μυαλο σου θα σου φωναζει... "επρεπε να παρεις το αλλο εστω λιγο ακριβοτερο που ειθελες πιο πολυ..) 3ον) αν πραγματικα εχεις τοσο οικονομικο προβλημα.. κοψε τα 300 ευρω απο κα που αλλου..το δικανακι πχ..browning-beretta- κτλ.. θα σε συντροφευει σχεδον σε ολη σου την ζωη..και καθε θυραμα που θα ριχνεις στο σακο ..το μυαλο σου θα λεει.." ευτιχος που πηρα αυτο που ειθελα εξαρχης...δεν πηρα το αλλο...πως το..λενε? ) αυτα απο εμενα.. και να ξερεις οτι ολλα αυτα που γραφω ειναι πρωσοπικη μου και μονο γνωμη ..δεν παει να πει οτι ειναι και η σωστοτερη...βασιλης συνονοματος απο δυτικη ελλαδα.

Και εγώ της ίδιας άποψης είμαι....καλά κάνεις και επιμένεις σε αυτό που σου αρέσει και σου ταιριάζει,φιλικά χωρίς να επιμένω στα οικονομικά σου να πάρεις το 525 και σίγουρα θα το έχεις μιά ζωή...εκτός και εμφανισιακά είναι χάλια και παραμελημένο,όσες τουφεκιές και να έχει ρίξει δέν υπάρχει περίπτωση να κουνήσουν κλειδιά κλπ.Το μακρύκαννο s.poze είναι γεγονός ότι προσφέρει μακρύτερη σκοπευτική ευθεία που σε βοηθά στα καρτεράτα θηράματα...έχω με 76 cm και ξέρω καλά τί κάνει :wink: Μόνο θέλει προσοχή σε μέτριας χρηματικής εταιρείες ώς προς το ζύγισμα του όπλου γιατί θα είναι εμπροσθοβαρές και δέν δίνουν και τόσο σημασία...με το 525 δέν θα έχεις πρόβλημα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 7 Δημοσιεύσεις ]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: