Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 7 Δημοσιεύσεις ]
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Εβγαλα το σκυλί μου από 6,5 μηνών στο κυνήγι...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιαν 05, 2013 5:05 pm 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΕΤΤΕΡ ΑΓΓΛΙΑΣ 8 ΜΗΝΩΝ. ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΓΑΛΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΑΠΟ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ 8 ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΠΗΡΑ ΤΙΣ 5 ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΟΜΩΣ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΑ ΧΩΡΗΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΦΕΡΜΑ. ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΗ ΚΟΤΣΙΦΑ ΚΑΙ ΤΣΙΧΛΑ ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΥΝΗΓΑΕΙ. ΟΣΩ ΚΑΙ ΑΝ ΤΗΣ ΦΩΝΑΖΩ ΝΑ ΕΡΘΗ ΠΙΣΩ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΗΠΑΡΧΩ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΞΑΝΑΒΓΑΛΩ ΟΥΤΕ ΜΕ ΟΠΛΟ Ή ΝΑ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΔΕΜΕΝΗ ΜΕ ΣΚΗΝΙ 20 ΜΕΤΡΑ; Η ΣΚΥΛΑ ΕΧΕΙ ΑΙΜΑΤΑ ΑΠΟ JEEP TOY ATHOS - ERIO D. DOULOS - MARTIN DELLA BASSANA - PINTA DELLA BASSANA ΚΑΙ ΑΛΛΑ. H ΕΡΕΥΝΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 100 ΜΕΤΡΑ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Έρευνα Κυνηγιού VS Μεγάλη Έρευνα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιαν 05, 2013 5:52 pm 
Άβαταρ μέλους

zmak έγραψε:
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΕΤΤΕΡ ΑΓΓΛΙΑΣ 8 ΜΗΝΩΝ. ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΓΑΛΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΑΠΟ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ 8 ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΠΗΡΑ ΤΙΣ 5 ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΟΜΩΣ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΑ ΧΩΡΗΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΦΕΡΜΑ. ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΗ ΚΟΤΣΙΦΑ ΚΑΙ ΤΣΙΧΛΑ ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΥΝΗΓΑΕΙ. ΟΣΩ ΚΑΙ ΑΝ ΤΗΣ ΦΩΝΑΖΩ ΝΑ ΕΡΘΗ ΠΙΣΩ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΗΠΑΡΧΩ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΞΑΝΑΒΓΑΛΩ ΟΥΤΕ ΜΕ ΟΠΛΟ Ή ΝΑ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΔΕΜΕΝΗ ΜΕ ΣΚΗΝΙ 20 ΜΕΤΡΑ; Η ΣΚΥΛΑ ΕΧΕΙ ΑΙΜΑΤΑ ΑΠΟ JEEP TOY ATHOS - ERIO D. DOULOS - MARTIN DELLA BASSANA - PINTA DELLA BASSANA ΚΑΙ ΑΛΛΑ. H ΕΡΕΥΝΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 100 ΜΕΤΡΑ.

Καλησπερα φιλε μου,δες στην πρωτη σελιδα του φορουμ η<< εκπαιδευση του κυνηγετικου σκυλου>>θα παρεις χρησιμες πληροφοριες.Σιγουρα δεν πρεπει να του φωναζεις να το βγαζεις τοσο μικρο για κυνηγι και να τουφεκας πουλια που δεν φερμαρει.Ξεκινα απο τα βασικα μαθηματα υπακοης και πολυ υπομονη.Ολα αυτα που σου κανει ειναι φυσιολογικα για την υλικια του αφου το εβγαλες τοσο νωρης και επεσε σε τοσα πουλια που τουφεκισες κιολας.Ολα φτιαχνουν με υπομονη και πολυ πολυ δουλια.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιαν 05, 2013 6:36 pm 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΑΤΙ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ. ΕΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΣΤΗΝ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟ ΧΩΡΑΦΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΗΓΕΝΩ ΔΕΜΕΝΗ Ή ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΕΝΣΤΙΚΤΑ ΤΗΣ ΜΟΝΗ ΤΗΣ;

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιαν 05, 2013 7:13 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλησπερα φιλε μου,το φορουμ εχει παρα πολλα ενδιαφεροντα αρθρα να διαβασεις ορεξει να εχεις.Το σκυλακι σου στην υλικια που ειναι ειναι σαν ενα μικρο παιδι εχει ορεξει για παιχνιδι νατο αφηνης ελευθερο και νατο καλεις κοντα σου στο χωραφι να μαθει να σε ακουει,ποτε ομως με δυνατες φωνες τα σεττερ ειναι σκυλια που θελουν μαλακω τροπο μπορεις αρχηκα νατο δελεασεις με καποια λιχουδια :wink: Διχνει καλα στοιχεια το σκυλακι αφου εχει το χωρο του στο βουνο δεν φοβατε τουφεκιες κτλ.Διαβασε και με υπομονη δουλεψε το σκυλι σου.Να ξερεις οτι ειναι συμαντικο τα πρωτα βηματα να γινουν σωστα γιατι ο σκυλος οταν μαθει κατι στραβα θελει δουλια να το ξεπερασει μετα.Προσπαθησε να φτιαξεις μια σχεσει εμπιστοσινης μαζι του.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Εβγαλα το σκυλί μου από 6,5 μηνών στο κυνήγι...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 09, 2013 9:28 pm 
Άβαταρ μέλους

Φίλε το σκυλάκι σου να το βγάζεις λυτό και να του δίνεις ευκαιρίες συνάντησης με άγριο θήραμα. Όμως να μην την βγάζεις για πολύ ώρα (γιατί ακόμα είναι πολύ μικρή), να μην της σκοτώνεις θηράματα που δεν έχει φερμάρει και όσο για τα τσιχλοκότφυφα απλά να δείχνεις αδιάφορος όταν τα κυνηγάει. Έτσι θα καταλάβει σιγά σιγά ποια θηράματα σε απασχολούν και αφού θα τα μουντάρει και δεν θα τα πιάνει, σιγά σιγά θα αρχίσει να είναι λιγότερο παρορμητική. Καλή συνέχεια.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 13, 2013 5:04 pm 

γεια σου φιλε μου και απο μενα,ποτε δεμενος ο σκυλος στο βουνο,ειναι σαν να πεινας και να σου χω βαλει φιμουτρο θα φας;να την βγαζεις εξω μονο για βολτα 1 με 1 1/2 ωρα το πολυ,μην καις το κουταβι,μην τουφεκας θυραματα προγγυχτα,βγαινε χωρις οπλο για αρχη και απο του χρονου κρατα οπλο αλλα χωρις φυσιγγια μεσα,οση λαχταρα και να χεις δεν θα προλαβεις να γεμισεις :lol: :lol: μην κανεις το λαθος να ντουφεκισεις κοτσυφι θα παθιαστει πολυ με αυτο και αργει να το αποβαλει,παντος το σκυλακι εχει παθος που θελει πολυ υπομονη και ατσαλινα νευρα απο πλευρα σου για να γινει κατι πραγματικα πολυ καλο,για την ωρα αστην να παιξει.φιλικα μανος

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 13, 2013 7:19 pm 

ΜΑΝΟ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΥΦΕΚΙΣΗ ΚΟΤΣΙΦΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΩ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΤΑ ΚΟΤΣΙΦΙΑ. ΔΕΝ ΤΗΣ ΦΩΝΑΖΩ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΗΠΑΡΧΩ. ΤΗΝ ΕΧΩ ΕΡΧΙΣΕΙ ΒΑΣΙΚΗ ΥΠΑΚΟΗ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΦΙΛΟΥ ΕΚΠ/ΤΗ ΣΚΥΛΩΝ. ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΝ ΠΑΩ ΜΕ ΟΠΛΟ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΥΦΕΚΙΣΗ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΕΡΜΑΡΗ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 7 Δημοσιεύσεις ]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: