Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 4 από 5   [ 62 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: αφιξεις-κυνηγι-τρυγονιου-2014-2015
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 24, 2014 5:50 pm 
Άβαταρ μέλους

Ωραίο μπουκέτο!!Συγχαρητήρια!! :D

"Αν πεθάνεις, πριν πεθάνεις, δεν θα πεθάνεις, όταν πεθάνεις"

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 24, 2014 7:35 pm 
Άβαταρ μέλους

Perdi121 έγραψε:
Ωραίο μπουκέτο!!Συγχαρητήρια!! :D

+1
Λιγες μερες ακομα και θα πιασουμε τα περασματιαρικα μερη... :D

''ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΑΤΙΕΣ ΤΙΣ ΜΥΤΕΣ,ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΣΚΙΕΣ ΔΙΑΒΟΛΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΜΟΥΡΤΣΙ, ΝΑ ΣΕ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΝ...''
ΑΡΙΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 24, 2014 9:01 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΥΝΗΓΟΣ10 έγραψε:
:D :D
Εικόνα

γιασου ρε νικολακη με το μπουκετακισουυυυ :wink: :wink: :wink: να μας δωσης και την συνταγη μια μερα :wink: παντα τετεια :wink: εδω σε εμας ψιλοαρεωσανε λιγο μιας και φαγανε πωλα τουφεκια :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 25, 2014 10:25 pm 
Άβαταρ μέλους

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΣΑΚΗ :D :D ...ΚΑΙ ΔΩ ΑΡΕΩΑΣΑΝΕ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΛΙΓΟ ΨΑΞΙΜΟ ΚΑΝΕΙΣ 3-4 ΠΟΥΛΙΑ..ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!! :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 09, 2014 9:57 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Πέρασμα τρυγονιών σήμερα Κυκλάδες αλλά και νοτιοανατολική Αττική :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 11, 2014 9:39 am 

Στις εννιά το μήνα έιχε καλό πέρασμα και αρκετά τρυγόνια Σουνιο-Λαύριο κατάφερα 4 από τα 9 που είδα .
Στις δέκα του μήνα ήταν πολύ λιγότερα είδα 4 έριξα στα τρία και πήρα το ένα 8)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ ΚΥΝΗΓ. ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2014-2015
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 11, 2014 3:46 pm 
Άβαταρ μέλους

Καιρο ειχα να παω σε ενα μερος και να εχει τοσο δικο του αρωμα...
Ακρωτηριο Ταιναρο, Πορτο Καγιο, Βαθεια, Λαγια, ενα απεραντο καρτερι με ελαχιστα πουλια το Σαββατο και την Κυριακη, αλλα ποιος νοιαζεται... Κ μονο που αντικρυζες αυτη τη θεα απο το καρτερι σου, εφτανε, τα εσβηνε ολα...

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Την Κυριακη το βραδυ το φεγγαρι αρχισε να γεμιζει και να κρατα μεχρι το πρωι... Δευτερα πρωι κατα τις πεντε τα χαραματα περπατησα γυρω στο 1,5 χιλιομετρο για να πιασω καρτερι χωρις να σηκωσω ουτε ενα πουλι απο τα πυκνα... Ασχημο συναισθημα, ασχημο δειγμα... Πεντε και μιση στο καρτερι και λιγο μετα ο ουραννος αρχισε να γεμιζει ζωη... Τα πουλια εμπαιναν, και τα φτερα τους σφυριζαν μεσα στη νυχτα... Εξι-εφτα κοπαδια εκλεισαν φτερα το ενα μετα το αλλο και επιασαν γυρω μου... Ετρεμα απο την ενταση... Το ιδιο αξαφνα σηκωθηκαν ολα μαζι και εφυγαν γυρω στις 6... Πουλια συνεχιζαν να περνανε ψηλα... Χαραζει και στο πρωτο φως της ρεματιας μπαινουν τρια τριανταρια κοπαδια τρυγονοσουρτες, ενα δεκαρι κοπαδι παπια και ενα δεκαρι κοπαδι τρυγονια το ενα πισω απο το αλλο... Η μαγεια του περασματος... Δεν περιγραφεται με λογια... Ξημερωνει και τα πουλια ελαχιστα δυστυχως... Λιγες τουφεκιες... Κατα τις 9 σηκωνω το κεφαλι ψηλα και βλεπω καμια 20αρια σε απαγορευτικο υψος με τις κοιλιες τους να γυλαιζουν να καρφωνουν τις κορυφες, αμεσως και δευτερο και μετα αλλα δυο... Το καρτερι δεν απεδιδε και ξεκινησα το περπατητο... Τα πουλια ηταν πιασμενα και μετα απο πραγματικα τεραστια ταλαιπωρια και περπατημα, καταφερα να παρω πεντε στο χερι και δυο χαμμενα... Οι τουφεκιες ολες μπηχτες μεσα στις πυκνες ελιες χωρις δευτερη ευκαιρια... Ολα τα πουλια μεγαλα και καταμαυρα, με εντονη την λευκη βενταλια στην ουρα τους... Καθε φορα που επιανα καποιο τρελαινομουν απο τα χρωματα και το μεγεθος...

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Το απογευμα τα πουλια ειχαν εξαφανιστει... Η Δευτερα ηταν η ημερα της επιστροφης αλλα δεν μπορουσα να φυγω με αυτον τον καιρο... Τηλεφωνα και συννενοησεις και το βραδυ με βρηκε να χαζευω το φεγγαρι που αντανακλουσε πανω στις πετρες και εκανε τη νυχτα μερα...

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Την Τριτη στο δρομο για το καρτερι σηκωσα αρκετα... Τα σφυριγματα πανω απο το κεφαλι μου συνεχιζονταν και οταν ξημερωσε το πρωτο μικρο περασματακι ηταν γεγονος... Μονα πουλια... Τουφεκισα εννια, πηρα οχτω και εχασα ενα... Εφτα πουλια ολα μεγαλα... Απολαυση με καθε τουφεκια να γεμιζει τον ουραννο πουπουλα...

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Μεγαλο προβλημα τα χαμμενα που ειδικα στις πλαγιες καρφωναν με πολυ δυναμη στα φρυγανα και ηταν δυσκολο να τα βρεις αφου δεν αφηναν πουπουλα...

Εικόνα

Λιγα πουλια σε συνδυασμο με την ομορφια αυτου του τοπου ηταν αρκετα... Αφησα δυο παπουτσια ξεσκισμενα απο την πετρα και τα χιλιομετρα, ενα παντελονι, αρκετα κιλα ιδρωτα και αρκετες γρατζουνιες σε ολο το σωμα, αλλα αξιζε πραγματικα... Αξιζε...

Στα δικα μας τωρα, εχθες ειχε μπασιμο καλο, το πρωι δεν πηγα γιατι ημουν κομματια απο τη Μανη, αλλα το απογευαμ δεν μπορουσα να μεινω σπιτι... Περπατητο με ενα φιλο στις ελιες και βρηκαμε και τα πρωτα ορτυκακια...

Εικόνα

Σημερα παλι κατι ειχε, γρηγορο καρτερι πριν τη δουλεια, ενα μου βγηκε και το πηρα... Δεν ημουν τυχερος...

Εικόνα

''ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΑΤΙΕΣ ΤΙΣ ΜΥΤΕΣ,ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΣΚΙΕΣ ΔΙΑΒΟΛΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΜΟΥΡΤΣΙ, ΝΑ ΣΕ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΝ...''
ΑΡΙΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 11, 2014 5:50 pm 
Άβαταρ μέλους

ΩΡΑΙΟΣ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ!!!! :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 11, 2014 7:18 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

ΚΥΝΗΓΟΣ10 έγραψε:
ΩΡΑΙΟΣ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ!!!! :D

Οχι απλά ωραίος , ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟΣ :wink: :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 11, 2014 10:17 pm 
Άβαταρ μέλους

καθε φωτογραφια σοτ μοναδικη..απλα απιστευτος Αρη..συγχαρητηρια...ηταν σαν μια μικρη ιστοριουλα που μας ταξιδευες στα μερη που κυνηγας ......!!!! :D :D :!: :!:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 11, 2014 11:12 pm 
Άβαταρ μέλους

ΑΡΗ ΕΙΣΑΙ ΑΡΧΟΝΤΑΣ! ΜΕ ΤΑΞΙΔΕΥΣΕΣ ΣΕ ΜΕΡΗ ΜΑΓΙΚΑ ΚΙ ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΑ... ΣΕ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΤΑ ΠΑΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ, ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ ΚΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΒΥΛΑ ΜΟΥ. ΣΤΟ ΚΟΡΜΙ ΜΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΧΑΡΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΞΥΠΝΑΝΕ ΓΛΥΚΕΣ ΘΥΜΗΣΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ, ΤΡΑΧΥ, ΑΦΙΛΟΞΕΝΟ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΤΟΠΟ ΑΛΛΑ ΓΛΥΚΙΑ ΠΑΤΡΙΔΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΗ ΜΑΝΗ!!! ΠΑΝΤΟΤΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ ΗΜΟΥΝΑ ΕΚΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΡΤΥΚΟΚΥΝΗΓΙΑ ΕΚΕΙ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕΡΗ ΣΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΓΕΡΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΜΑΘΕ ΚΑΘΕ ΣΠΙΘΑΜΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΥΠΕΡΟΧΟΥ ΤΟΠΟΥ...ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΘΥΜΗΘΩ....ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΕΝΤΑΕΤΙΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΛΗΜΕΡΙΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ....ΘΑ ΞΑΝΑΡΘΩ... ΓΕΡΟ ΒΑΣΤΑ ΓΕΡΑ....ΑΡΗ ΝΑΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 12, 2014 10:23 am 
Άβαταρ μέλους

AXEL έγραψε:
ΑΡΗ ΕΙΣΑΙ ΑΡΧΟΝΤΑΣ! ΜΕ ΤΑΞΙΔΕΥΣΕΣ ΣΕ ΜΕΡΗ ΜΑΓΙΚΑ ΚΙ ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΑ... ΣΕ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΤΑ ΠΑΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ, ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ ΚΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΒΥΛΑ ΜΟΥ. ΣΤΟ ΚΟΡΜΙ ΜΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΧΑΡΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΞΥΠΝΑΝΕ ΓΛΥΚΕΣ ΘΥΜΗΣΕΣ

Ετσι ακριβως... :wink:
Να ειστε ολοι καλα, ευχαριστω... :D
Μοναδικο μερος και μοναδικη κυνηγετικη διαθεση που σε συνδυασμο με την αγωνια και την προσμονη των μπασιματων κανουν τη διαμονη απλα αξεχαστη...

ΑΡΙΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 14, 2014 7:03 pm 
Άβαταρ μέλους

Φανταστηκες φωτο και πανεμορφη περιγραφη,λες και ημουν εκει,,τα παπια απο πισω σε εχουν παρει??αμα βαραγες κανενα και ελεγες οτι το βαρεσες στην μανη πανω στις πετρες θα ετρωγες πολυ δουλεμα :lol: :lol: :lol:

παίρνει τα ζαγαράκια του να πάει να κυνηγήσει

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 14, 2014 8:50 pm 
Άβαταρ μέλους

Συγνωμη για το εκτος θεματος.

Χωρις να ξερω απο φωτογραφια εχω την εντυπωση οτι οσο περνα ο καιρος ο Αρης γινετε και καλυτερος, και απο καποιο σημειο και μετα αν βλεπουμε τις φωτογραφιες του χωρις το λογοτυπο θα ξερουμε ποιος ειναι ο φωτογραφος λογο στυλ.
Βεβαια καλο ειναι να μη του τα λεμε αυτα και παρουν τα μυαλα αερα λογο ηλικιας :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 14, 2014 9:27 pm 
Άβαταρ μέλους

Μπράβο Άρι! Ωραία κυνήγια και καταπληκτικές φωτογραφίες όπως πάντα!

"Αν πεθάνεις, πριν πεθάνεις, δεν θα πεθάνεις, όταν πεθάνεις"

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 4 από 5   [ 62 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: