Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 7 από 19   [ 277 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αφίξεις-Κυνήγι Τρυγονιού 2011-2012
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 24, 2011 9:08 am 
Άβαταρ μέλους

Η έναρξη μας βρήκε κεντρική Μακεδονία .
Αρκετοι ως πολλοί κυνηγοί τελικός απολογισμός 3 ατόμων 2 ημέρες κυνήγι 17 τρυγόνια και 14 ορτύκια.
Τα ορτύκια τα κυνηγήσαμε μόνο δύο απογεύματα .

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 24, 2011 11:09 am 
Ιασων έγραψε:
dickens μήπως είσαι από τα μέρη μας; Χθες στο σημείο ακριβώς που γινόταν το πέρασμα θύμιζε περισσότερο Αργεντινή. Μιλάμε όμως για ένα πλάτος 70-80 μέτρων...μυστήρια πουλιά τα τρυγόνια. Να έρχονται πάνω στον κυνηγό, είτε ήσουν όρθιος, είτε τουφεκούσες ήδη άλλο κλπ. Όλα ήταν μεγάλα πουλιά και ερχόταν από μια κατεύθυνση και δεν έπαιζαν δεξιά-αριστερά μετά τις τουφεκιές.
Σήμερα στο ίδιο σημείο από τις 5 ως τις 7 και 30 τα τρυγόνια ήταν όλα πιτσούνια και έπαιζαν από παντού προς παντού. Δύσκολες τουφεκιές και τα πουλιά καθαρά ντοπιάρικα.
Η πλάκα είναι ότι το σημείο που περνούν στρωτά και χαμηλά είναι 50-60 από μια ασφαλτοστρωμένη οδό με σχετική κίνηση και σήμερα είχε τόση ζεστάρα που κυνηγούσα γυμνός από πάνω, ενώ ο φίλος μου με κοντό παντελονάκι τζην, σαγιονάρα και τιραντέ μπλουζάκι. Φαντάζομαι τι θα έλεγαν οι οδηγοί που μας έβλεπαν με την αμφίεση αυτή και τα όπλα καταμεσής των χωραφιών..."το έχασαν η καημένοι". Καημένοι, ηλιοκαμένοι παντως ο ντουρβάς γέμισε για τα καλά.

Αγαπητέ φίλε Ιασωνα.
Δευτέρα και Τρίτη απο άριστη πληροφορία ενός φίλου για την περιοχή των Σερρών (δεν αναφέρω ακριβώς την περιοχή για λόγους ευνοειτους??)καναμε ένα απο τα καλύτερα κυνήγια σε περάσματα τρυγονιών!!!!!!!!!!!Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που γράφεις!!!!!!!! Το Merkel μου πήρε φωτιά!!! Μήν σου φανεί παράξενο αλλα με το μπουκάλι νερο το κρύωνα!!Θα ημουν και σήμερα αλλα είχα δουλειά στο Α.Π.Θ.Τα μεγάλα πουλιά νομίζω άρχισαν το ταξίδι επιστροφής.Αν μπορέσω θα πάω σίγουρα αύριο.Είναι πολύ καλές μέρες περασμάτων.Νασαι καλά και καλά αίματα.
Α ξέχασα!!! το μεγάλο-τεράστιο κοπάδι φάσσες το ειδες???

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 24, 2011 1:41 pm 
Άβαταρ μέλους

Κυνηγήσαμε στα Ελληνοσκοπιανά σύνορα με σχετική επιτυχία μπορώ να πω αφού μείναμε ευχαριστημένοι από τα τρυγόνια και πολύ λιγότερο από τα ορτύκια .
Εμείς της πρώτης ημέρας τα καταναλώσαμε επί τόπου . :wink:

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 24, 2011 2:07 pm 
Άβαταρ μέλους

dickens έγραψε:
Ιασων έγραψε:

Το Merkel μου πήρε φωτιά!!! Μήν σου φανεί παράξενο αλλα με το μπουκάλι νερο το κρύωνα!!

ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΝΗ ΣΟΥ ΜΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ,ΜΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΩ!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 24, 2011 11:55 pm 
Άβαταρ μέλους

dickens έγραψε:
Ιασων έγραψε:
dickens μήπως είσαι από τα μέρη μας; Χθες στο σημείο ακριβώς που γινόταν το πέρασμα θύμιζε περισσότερο Αργεντινή. Μιλάμε όμως για ένα πλάτος 70-80 μέτρων...μυστήρια πουλιά τα τρυγόνια. Να έρχονται πάνω στον κυνηγό, είτε ήσουν όρθιος, είτε τουφεκούσες ήδη άλλο κλπ. Όλα ήταν μεγάλα πουλιά και ερχόταν από μια κατεύθυνση και δεν έπαιζαν δεξιά-αριστερά μετά τις τουφεκιές.
Σήμερα στο ίδιο σημείο από τις 5 ως τις 7 και 30 τα τρυγόνια ήταν όλα πιτσούνια και έπαιζαν από παντού προς παντού. Δύσκολες τουφεκιές και τα πουλιά καθαρά ντοπιάρικα.
Η πλάκα είναι ότι το σημείο που περνούν στρωτά και χαμηλά είναι 50-60 από μια ασφαλτοστρωμένη οδό με σχετική κίνηση και σήμερα είχε τόση ζεστάρα που κυνηγούσα γυμνός από πάνω, ενώ ο φίλος μου με κοντό παντελονάκι τζην, σαγιονάρα και τιραντέ μπλουζάκι. Φαντάζομαι τι θα έλεγαν οι οδηγοί που μας έβλεπαν με την αμφίεση αυτή και τα όπλα καταμεσής των χωραφιών..."το έχασαν η καημένοι". Καημένοι, ηλιοκαμένοι παντως ο ντουρβάς γέμισε για τα καλά.

Αγαπητέ φίλε Ιασωνα.
Δευτέρα και Τρίτη απο άριστη πληροφορία ενός φίλου για την περιοχή των Σερρών (δεν αναφέρω ακριβώς την περιοχή για λόγους ευνοειτους??)καναμε ένα απο τα καλύτερα κυνήγια σε περάσματα τρυγονιών!!!!!!!!!!!Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που γράφεις!!!!!!!! Το Merkel μου πήρε φωτιά!!! Μήν σου φανεί παράξενο αλλα με το μπουκάλι νερο το κρύωνα!!Θα ημουν και σήμερα αλλα είχα δουλειά στο Α.Π.Θ.Τα μεγάλα πουλιά νομίζω άρχισαν το ταξίδι επιστροφής.Αν μπορέσω θα πάω σίγουρα αύριο.Είναι πολύ καλές μέρες περασμάτων.Νασαι καλά και καλά αίματα.
Α ξέχασα!!! το μεγάλο-τεράστιο κοπάδι φάσσες το ειδες???

Mπράβο παιδιά βλέπω καλή έναρξη έγινε απο όσους βγήκαν.....δέν είναι η πρώτη φορά που κάποιο πέρασμα θα γίνει μέσα στον Αύγουστο...σίγουρα βοηθάει το βοριαδάκι που υπάρχει και ίσως που το φεγγάρι βγαίνει αργά και κάποια πουλιά τα πιάνει το ξημέρωμα για να περάσουν πάνω απ'τα καρτέρια!Το ότι δέν παρεκλίνουν απο την πορεία τους παρ'όλο το τουφεκίδι δείχνει γραμμή περάσματος και τυχεροί έισαστε και μπράβο σας που βρεθήκατε εκεί! :D Οι φάσσες φίλε dickens έμοιαζαν για μετατόπιση τοπιάρες για βοσκή ή μπασίματος απο τόσο νωρίς? :roll:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 25, 2011 9:41 am 
Άβαταρ μέλους

Mπράβο παιδιά βλέπω καλή έναρξη έγινε απο όσους βγήκαν.....δέν είναι η πρώτη φορά που κάποιο πέρασμα θα γίνει μέσα στον Αύγουστο...σίγουρα βοηθάει το βοριαδάκι που υπάρχει και ίσως που το φεγγάρι βγαίνει αργά και κάποια πουλιά τα πιάνει το ξημέρωμα για να περάσουν πάνω απ'τα καρτέρια!Το ότι δέν παρεκλίνουν απο την πορεία τους παρ'όλο το τουφεκίδι δείχνει γραμμή περάσματος και τυχεροί έισαστε και μπράβο σας που βρεθήκατε εκεί! :D Οι φάσσες φίλε dickens έμοιαζαν για μετατόπιση τοπιάρες για βοσκή ή μπασίματος απο τόσο νωρίς? :roll:[/quote]

Εντάξει μη νομίζετε ότι έγινε και κανενα μακελειό. Απλά την Δευτέρα το μεσημέρι με απόγευμα, πέρασαν πολλά πουλιά μαζικά, κάτι σαν Αργεντινή. Τις υπόλοιπες ημέρες τα πουλιά ήταν τα κλασικά ντοπιάρικα, αρκετά μεν, αλλά όχι Αργεντινή. Επίσης τα μέρη για τα οποία μιλάω είναι απειροελάχιστα σε σχέση με τις διαθέσιμες εκτάσεις και ακόμη και με τις τουφεκιές τα πουλιά δεν πτοούνται, ούτε καταπονούνται. Χαρακτηριστικό είναι ότι 500 μέτρα πίσω από το καρτέρι μου τα πουλιά έβοσκαν ανενόχλητα πάνω στα ηλιόσπορα. Επίσης δε οι εκτάσεις με ηλιόσπορα που βρίσκονται εκτός ζωνών είναι αχανείς. Ακόμη περισσότερα είχε προς Θεσσαλονίκη, όπου εκεί λόγω ζωνών ο κύριος όγκος των πουλιών δεν επηρεάστηκε καθόλου και πολλά από αυτά δεν άκουσαν καν τις τουφεκιές. Οπότε οι Νότιοι μην απελπίζεστε. Μόνο τα πουλιά που βρίσκονται στη Θεσσαλονίκη να κατέβουν, σας φτάνουν.
Άσε δε που για να είμαι φιλαλήθης, μετά τον υπέροχο ντουμπλέ, τα ποσοστά επιτυχίας μου κατέβηκαν σε επίπεδα που ντρέπομαι να αναφέρω :( ... με ματιάξατε :twisted:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 25, 2011 12:47 pm 
Καλημέρα
Ιασων φίλε μου κρύβε λόγια................ πλάκα κάνω έτσι??
Και σήμερα όλα πήγαν πολύ καλά!!! Μόλις επέστρεψα.
πολυ ζέστη φίλε μου. που θα παει αυτο δεν ξέρω
τυχερός σήμερα γιατί πήρα και δυο γαλάζιες.
Φίλε fassajim,
με ρώτησες αν τα πουλιά ήταν ντοπιάρικα η μπασιμο.
δεν ξέρω να σου απαντήσω. στο μέρος αυτό πήγα καλεσμένος. αλλά ερώτηση στους ντόπιους μου απάντησαν συνήθες φαινόμενο.την διαφορά την έκανε ο μεγάλος τους όγκος.
Ιάσων Σαββατοκύρικο θάμαι πάλι εκει . μπορεί να συναντηθούμε και να τα πουμε.Οκ?
Ενα μαύρο Jymny Suzuki και πίσω στην ρεζέρβα φωτο μπεκατσα.
Θα χαρω να τα πουμε.
Γιάννης Κούφας

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 25, 2011 12:50 pm 
ΜΑΝΟΥΣΟΣ έγραψε:
dickens έγραψε:
Ιασων έγραψε:

Το Merkel μου πήρε φωτιά!!! Μήν σου φανεί παράξενο αλλα με το μπουκάλι νερο το κρύωνα!!

ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΝΗ ΣΟΥ ΜΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ,ΜΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΩ!

φίλε Μανούσο,
κανένα μα κανένα πρόβλημα.
Έχω μάθει ν΄ακούω κάθε καλοπροαίρετη πρόταση

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 26, 2011 9:27 am 
Άβαταρ μέλους

Ιασων έγραψε:
Εντάξει μη νομίζετε ότι έγινε και κανενα μακελειό. Απλά την Δευτέρα το μεσημέρι με απόγευμα, πέρασαν πολλά πουλιά μαζικά, κάτι σαν Αργεντινή. Τις υπόλοιπες ημέρες τα πουλιά ήταν τα κλασικά ντοπιάρικα, αρκετά μεν, αλλά όχι Αργεντινή. Επίσης τα μέρη για τα οποία μιλάω είναι απειροελάχιστα σε σχέση με τις διαθέσιμες εκτάσεις και ακόμη και με τις τουφεκιές τα πουλιά δεν πτοούνται, ούτε καταπονούνται. Χαρακτηριστικό είναι ότι 500 μέτρα πίσω από το καρτέρι μου τα πουλιά έβοσκαν ανενόχλητα πάνω στα ηλιόσπορα. Επίσης δε οι εκτάσεις με ηλιόσπορα που βρίσκονται εκτός ζωνών είναι αχανείς. Ακόμη περισσότερα είχε προς Θεσσαλονίκη, όπου εκεί λόγω ζωνών ο κύριος όγκος των πουλιών δεν επηρεάστηκε καθόλου και πολλά από αυτά δεν άκουσαν καν τις τουφεκιές. Οπότε οι Νότιοι μην απελπίζεστε. Μόνο τα πουλιά που βρίσκονται στη Θεσσαλονίκη να κατέβουν, σας φτάνουν.
Άσε δε που για να είμαι φιλαλήθης, μετά τον υπέροχο ντουμπλέ, τα ποσοστά επιτυχίας μου κατέβηκαν σε επίπεδα που ντρέπομαι να αναφέρω :( ... με ματιάξατε :twisted:

ΠΑΝΤΩΣ ΕΔΩ ΣΕ ΕΜΑΣ ΑΝ & ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΕ ΑΡΚΕΤΑ ΠΟΥΛΙΚΙΑ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΑΡΑΙΩΣΗ ΠΟΛΥ....
ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ 90% ΤΩΝ ΗΛΙΟΣΠΟΡΩΝ ΕΧΕΙ ΘΕΡΙΣΤΕΙ....
ΝΕΑ ΠΟΥΛΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΗΚΑΝ ΕΝΩ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ.....
ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΠΕΡΑΣΜΑ 'Η ΚΑΠΟΙΟ ΤΟΠΙΚΟ ΜΑΖΕΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΨΑΞΗΜΟ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ.....
ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ ......ΚΑΛΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ.... 8) 8)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 26, 2011 2:39 pm 
Άβαταρ μέλους

Κοιτάξτε για να πω την αλήθεια, το ψάξιμο το κάνει ένας φίλος μου κυρίως. Χθες βρήκε περί τα 200 συγκεντρωμένα αργά το απόγευμα και δεν τα ενόχλησε. Ελπίζουμε να περιμένουν μέχρι το Σάββατο το πρωί. Τα ηλιόσπορα σε ποσοστό 80% δεν αλωνίστηκαν σε εμάς και τα πουλιά στους ορεινούς όγκους είναι ακόμη πολλά, πάρα πολλά, με το μεγαλύτερο μέρος τους στα ορεινά της Θεσσαλονίκης. Στα ορεινά επίσης της Θεσσαλονίκης έχει ηλιόσπορους ακόμη χλωρούς... με όσα αυτό συνεπάγεται. Ίσως στη Χαλκιδική είχε περισσότερη ξέρα.

Dickens από τα γραφόμενά σου περί φάσσας κλπ κατάλαβα ότι ήσασταν σε διαφορετικό σημείο προς τα Βόρεια του νομού. Εμείς εκεί που ήμασταν ήταν πιθανότερο να βλέπαμε γλάρους παρά φάσσες :wink: . Το ότι πέσατε σε πέρασμα όμως την ίδια μέρα, σημαίνει ότι ήταν γενικό πέρασμα και όχι εντοπισμένο. Πάντως αν δω το αμάξι σου στα καρτέρια θα σε φωνάξω με το όνομά σου, μήπως είσαι τριγύρω.
Έχει πουλιά, βενζίνη και χρόνο να έχεις... και δυστυχώς η δυνατότητα να αγοράζεις βενζίνη είναι συνάρτηση του χρόνου που ξοδεύεις για να βγάλεις τα χρήματα που απαιτούνται. Φαύλος κύκλος.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 27, 2011 9:26 am 
Άβαταρ μέλους

Eτσι είναι...
Σε πολλές περιοχες τα λιόσπορα ειναι ακομα καταπράσινα με κίτρινο λουλουδι...
Μάλλον περιμένουν τις φάσσες!!!
Γτ αυτα ουτε μεχρι τον Δεκέμβρρη δε καίγονται.... :shock: :shock:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 27, 2011 11:11 am 
Άβαταρ μέλους

Για να μεταχειριστώ λιγάκι και το ύφος του Κερμέντη...

- Αν εξαιρέσεις ότι λόγω υποχρεώσεων στις 10 έπρεπε να είμαι πίσω...

-Αν εξαιρέσεις ότι ξύπνησα στις 5 και ο φίλος μου ξέχασε να βάλει ξυπνητήρι και τον περίμενα μια ώρα στον κυνηγότοπο...(Γειά σου ρε Δάνο :wink: κάτι τέτοια μου κάνεις και δεν μπορώ να σε ξεχάσω)

- Αν εξαιρέσεις ότι σε μια βιαστική αλλαγή του χώρου συνάντησης της τελευταίας στιγμής ξέχασα το όπλο (μες τη θήκη) και τη ζώνη πανω στον ουρανό του αμαξιού και έφυγαν και τα δυο παραμάζεμα στην άσφαλτο όταν επιασα τα 100 χλμ (η remington όμως δεν έπαθε τίποτε) και γύρισα πίσω και τα έψαχνα

- Αν εξαιρέσεις ότι λόγω των παραπάνω φτάσαμε στο μέρος όταν ο ήλιος είχε ήδη βγει για τα καλά και χάσαμε το ξεκούρνιασμα...

- Αν εξαιρέσεις ότι τα πουλιά έμπαιναν από την πλευρά του ήλιου και γω είχα ξεχάσει το καπέλο μου...

- Αν εξαιρέσεις μια απίστευτη αστοχία σε ένα τρυγόνι που θα μπορούσα να πηδήξω και να το πιάσω...

- Αν εξαιρέσεις ότι μόλις πήγα να βγάλω φωτογραφία τα τρυγονάκια που βαρέσαμε η μηχανή έμεινε από μπαταρία...

τότε ναι, νομίζω ότι 7 τρυγονάκια σε 2 ώρες είναι αρκετά καλά.

ΥΓ φωτογραφία πειστηρίων όταν την λάβω.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 27, 2011 12:12 pm 
Άβαταρ μέλους

ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΑΝΑΚΥΡΗΣΩ ΤΟ ''ΤΥΧΕΡΟ ΠΕΤΑΛΛΟ'' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ, Τ0 ''10 ΤΟ ΚΑΛΟ'' ΤΟΤΕ... ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!! :lol: :lol: :lol:

ΜΠΡΑΒΟ ΙΑΣΩΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΦΩΤΟ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΣΤΑ ΝΟΤΙΑ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΟΙ ΣΚΟΠΙΕΣ... :D

''ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΑΤΙΕΣ ΤΙΣ ΜΥΤΕΣ,ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΣΚΙΕΣ ΔΙΑΒΟΛΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΜΟΥΡΤΣΙ, ΝΑ ΣΕ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΝ...''
ΑΡΙΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 27, 2011 12:58 pm 
Άβαταρ μέλους

Ιασων έγραψε:
Για να μεταχειριστώ λιγάκι και το ύφος του Κερμέντη...

- Αν εξαιρέσεις ότι λόγω υποχρεώσεων στις 10 έπρεπε να είμαι πίσω...

-Αν εξαιρέσεις ότι ξύπνησα στις 5 και ο φίλος μου ξέχασε να βάλει ξυπνητήρι και τον περίμενα μια ώρα στον κυνηγότοπο...(Γειά σου ρε Δάνο :wink: κάτι τέτοια μου κάνεις και δεν μπορώ να σε ξεχάσω)

- Αν εξαιρέσεις ότι σε μια βιαστική αλλαγή του χώρου συνάντησης της τελευταίας στιγμής ξέχασα το όπλο (μες τη θήκη) και τη ζώνη πανω στον ουρανό του αμαξιού και έφυγαν και τα δυο παραμάζεμα στην άσφαλτο όταν επιασα τα 100 χλμ (η remington όμως δεν έπαθε τίποτε) και γύρισα πίσω και τα έψαχνα

- Αν εξαιρέσεις ότι λόγω των παραπάνω φτάσαμε στο μέρος όταν ο ήλιος είχε ήδη βγει για τα καλά και χάσαμε το ξεκούρνιασμα...

- Αν εξαιρέσεις ότι τα πουλιά έμπαιναν από την πλευρά του ήλιου και γω είχα ξεχάσει το καπέλο μου...

- Αν εξαιρέσεις μια απίστευτη αστοχία σε ένα τρυγόνι που θα μπορούσα να πηδήξω και να το πιάσω...

- Αν εξαιρέσεις ότι μόλις πήγα να βγάλω φωτογραφία τα τρυγονάκια που βαρέσαμε η μηχανή έμεινε από μπαταρία...

τότε ναι, νομίζω ότι 7 τρυγονάκια σε 2 ώρες είναι αρκετά καλά.

ΥΓ φωτογραφία πειστηρίων όταν την λάβω.

μπραβο σωτο,βλεπω ξεκινησες δυνατα φετος :wink: :wink: :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 27, 2011 2:35 pm 
Άβαταρ μέλους

Εικόνα

Uploaded with ImageShack.us

Όλα καλά.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 7 από 19   [ 277 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: