Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 3 από 19   [ 277 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τσλίχλες- Κότσυφας Κύν.Σεζόν 2010-2011
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 21, 2010 12:09 am 

φιλε Dimitri S....απο οτι βλεπω το γνωριζεις το μερος της γραμμενης οξιας.....και συμφωνω οτι ειναι ενα καταπληκτικο-φανταστικο μερος για πολλα κυνηγια.....τσιχλες,γερακοτσιχλες,μπεκατσες και φυσικα φασσες....και ναι...οντως αυτες τις μερες θα εχει πολλα ατομα πανω....και για την ακριβεια παρα πολλα....περσυ τετοια εποχη ειχε περιπου 100-150 ατομα....αλλα εχει και πουλια...(καλα ασε..περσυ ειχαμε παει με τον πατερα μου και περασε ενα κοπαδι καμια 60 κομματια και οι αχρηστοι οι αλλοι τα βαρεσαν πριν ακομα καλα καλα μπουν μεσα....τπτ δν πηραμε ουτε εμεις ουτε αυτοι....ειναι ομως να τους ντουφεκισεις ναι η οχι.. τους μ_______ς???ε??αλλα κανεις το κοροιδο οπως κανουμε και εμεις παντα και συνεχιζεις....παρολο που και πιο κατω αν πας παλι τα ιδια θα σου κανουν...αλλα τι να κανεις??τα υπομενεις αναγκαστικα και κανεις το κομματι σου......σωστος???)αλλα εκει πανω ειναι απο τα ομορφοτερα μερη....αλλα φετος και φασσες θα παμε σε ενα καλυτερο απο οτι χουμε ακουσει...στην ορεινη ναυπακτια...ξερεις καθολου απο εκει????και μαντεψε......τοι καλοκαιρι γνωριστηκαμε κατα τυχη εδω στην αθηνα με εναν ντοπιο απο εκει πανω...καλο παλικαρι....και κανονισαμε ναι φυγουμε ολοι μαζι την παρασκευη....και οταν σου λεω ντοπιος καταλαβαινεις ετσι???τα αλλα σε αφηνω να τα φανταστεισ..χαχαχαχαχ.....
ΥΓ:οσο αφορα το κυνηγι...ναι ειμαι ανηλικος και δν μπορω να εχω αδεια...αλλα οπλο δικο μου βασταω απο 13 χρονων....παρακινδυνευμενα μεν αλλα.........προσεχουμε οσο μπορουμε....δν γινεται αλλιως...για ελα στην θεση μου...και οσο αφορα το σχολειο ειμαι καλος μαθητης..18,6 εβγαλα....αλλα το κυνηγι κυνηγι...δν κοβεται...και καμια απουσια για χαρη του κυνηγιου δν γινεται και τπτ...χαχαχχαχ.....(αα...και....νοεμβρης ερχεται..εκλογες μυριζομαι....χασιμο σχολειου βλεπω....κυνηγι σκεφτομαι....παλι 4ημερο...τωρα μολις το σκεφτηκα αυτο...χαχαχχαχαχ...κανω τους υπολογισμους μου εγω...χ0α0χχ.....σας ευχαριστω ολους που με ακουσατε.....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 21, 2010 1:02 am 
Άβαταρ μέλους

kostas.ath. έγραψε:
καλημερα/καλησπερα φιλοι μου....ειμαι καινουργιος στο φορουμ...ειμαι 16-17 και ειμαι τρελαμενος και εγω σαν εσας με το κυνηγι...ο πατερας μου ειναι κυνηγος και απο 9 χρονων με επαιρνε μαζι του....αποτελεσμα?να ειμαι κολλημενος με ολη την σημασια της λεξης σημερα με το κυνηγι(τωρα ειμαι 16 στα 17)....δεν λεω να ξεκολλησω....εχω φτασει σε σημειο να παραταω το σχολειο για να πηγαινω για κυνηγι(πραγμα που δν πρεπει να γινεται,αλλα γινεται που και που)....ας τα αφησουμε τωρα αυτα ομως και ας μπουμε στο ψητο....

Φιλαρακι kostas.ath και εγω κατι τετοιες μ@λ@κιες εκανα. Με την διαφορα οτι ο πατερας μου δεν με αφησε να αγγιξω οπλο μεχρι τα 18 που εβγαλα αδεια θηρας. Το αστειο ξερεις ποιο ειναι? Οτι δεν με πηρε ουτε μια φορα στο κυνηγι, γιατι κυνηγουσε αγριογουρουνα και το θεωρουσε επικυνδυνο. Και πολυ καλα εκανε. Ετσι παω σε ολα τα κυνηγια εκτος απο το αγριογουρουνο. Οσον αφορα το οπλο απο τετοια μικρη ηλικια ειναι τραγικο λαθος. Στο λεω εχοντας τραγικη εμπειρια απο φιλο, συμμαθητη και γειτονα που εχασα στην ηλικια των 14 ετων.
Το παθος ομως και η φλογα που ειχα μεσα μου για το κυνηγι και το βουνο ειχε φτασει στα ορια του. Και ετσι η ζωη μου πλεον ειναι το κυνηγι. Καλα θα κανεις ομως να διαβαζεις και να γινεις Δασολογος ή Δασοπονος για να ασχοληθεις με τα θηραματα, όπως εκανα εγω και ειμαι υπερευτυχισμενος που συνδιαζω το χομπι μου με την δουλεια (ασχετα αν δεν εχω ουτε ενα ευρω στην ακρη). Καλη επιτυχια στη ζωη σου.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 21, 2010 2:25 am 
Άβαταρ μέλους

kostas.ath. έγραψε:
φιλε Dimitri S....απο οτι βλεπω το γνωριζεις το μερος της γραμμενης οξιας.....και συμφωνω οτι ειναι ενα καταπληκτικο-φανταστικο μερος για πολλα κυνηγια.....τσιχλες,γερακοτσιχλες,μπεκατσες και φυσικα φασσες....και ναι...οντως αυτες τις μερες θα εχει πολλα ατομα πανω....και για την ακριβεια παρα πολλα....περσυ τετοια εποχη ειχε περιπου 100-150 ατομα....αλλα εχει και πουλια...(καλα ασε..περσυ ειχαμε παει με τον πατερα μου και περασε ενα κοπαδι καμια 60 κομματια και οι αχρηστοι οι αλλοι τα βαρεσαν πριν ακομα καλα καλα μπουν μεσα....τπτ δν πηραμε ουτε εμεις ουτε αυτοι....ειναι ομως να τους ντουφεκισεις ναι η οχι.. τους μ_______ς???ε??αλλα κανεις το κοροιδο οπως κανουμε και εμεις παντα και συνεχιζεις....παρολο που και πιο κατω αν πας παλι τα ιδια θα σου κανουν...αλλα τι να κανεις??τα υπομενεις αναγκαστικα και κανεις το κομματι σου......σωστος???)αλλα εκει πανω ειναι απο τα ομορφοτερα μερη....αλλα φετος και φασσες θα παμε σε ενα καλυτερο απο οτι χουμε ακουσει...στην ορεινη ναυπακτια...ξερεις καθολου απο εκει????και μαντεψε......τοι καλοκαιρι γνωριστηκαμε κατα τυχη εδω στην αθηνα με εναν ντοπιο απο εκει πανω...καλο παλικαρι....και κανονισαμε ναι φυγουμε ολοι μαζι την παρασκευη....και οταν σου λεω ντοπιος καταλαβαινεις ετσι???τα αλλα σε αφηνω να τα φανταστεισ..χαχαχαχαχ.....
ΥΓ:οσο αφορα το κυνηγι...ναι ειμαι ανηλικος και δν μπορω να εχω αδεια...αλλα οπλο δικο μου βασταω απο 13 χρονων....παρακινδυνευμενα μεν αλλα.........προσεχουμε οσο μπορουμε....δν γινεται αλλιως...για ελα στην θεση μου...και οσο αφορα το σχολειο ειμαι καλος μαθητης..18,6 εβγαλα....αλλα το κυνηγι κυνηγι...δν κοβεται...και καμια απουσια για χαρη του κυνηγιου δν γινεται και τπτ...χαχαχχαχ.....(αα...και....νοεμβρης ερχεται..εκλογες μυριζομαι....χασιμο σχολειου βλεπω....κυνηγι σκεφτομαι....παλι 4ημερο...τωρα μολις το σκεφτηκα αυτο...χαχαχχαχαχ...κανω τους υπολογισμους μου εγω...χ0α0χχ.....σας ευχαριστω ολους που με ακουσατε.....

Αντε ρε τρελοκομείο.....αφού δεν μπορώ να κάνω κάτι εγώ και αφού συμφωνεί και ο πατέρας σου συνέχισε με προσοχή και μακριά απο ελέγχους :D
Απο ότι βλέπω εισαι και συγκροτημένο άτομο πάρε τα θετικά απο αυτά που βλέπεις γύρω σου......παντού τα πάντα.
Οχι απο ορεινή Ναυπακτία δεν ξέρω αλλά μπορώ να φανταστώ .....Τυχεράκια.!!!!! :wink:
Καλά να περάσετε και περιμένουμε ανταπόκριση απο το "δυτικό μέτωπο" :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 21, 2010 9:34 pm 
simera se perasma fassas mpenoyne poylia se kaloys ari8moys,poles tsixles kedrotsixles alla protereotita i fasses :D :D :D .

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 22, 2010 1:08 am 
Άβαταρ μέλους

ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΣΗΜΕΡΑ Η ΠΡΩΤΗ ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΤΣΙΧΛΑ ΣΤΑ ΚΑΡΒΟΥΝΑ :lol: :lol: :lol: :lol: ΕΙΧΕ ΜΕΧΡΙ ΑΡΓΑ ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΚΑΤΣΑΝ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΞΑΜΕ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΟΥΜΕ(ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΙΛΚΙΣ).ΛΙΓΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΟΥ ΠΕΣΑΝΕ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΣΤΑ ΠΥΚΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΣ ΒΑΘΙΕΣ ΡΕΜΑΤΙΕΣ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΔΕΝ ΒΓΗΚΑΝ ΓΙΑ ΦΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΝΟΧΛΗΣΑΜΕ ΤΗΣ ΑΦΗΣΑΜΕ ΜΑΓΙΑ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ :lol: :lol: :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 23, 2010 12:35 pm 

πρωτη μερα σημερα παιδια πολυ καλο μπασιμο,κοπαδακια 4-5 ψηλα ομως,μολις με τα βιας πηρα 5 λογο τριγωνοφυσεκων και 75αρι τσοκ.αυριο παλι θα εχει πουλακια.καλα κυνηγιαααααααααααα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 23, 2010 2:49 pm 
Άβαταρ μέλους

Πολλες τσιχλες και κοτσυφια σημερα στα ορεινα της Ναυπακτου
φθασαμε στο οριο ,με κρυο και δυνατο βορια
το κακο ειναι οτι ειδαμε 2-3 δενδροτσιχλες μονο και καθολου φασσες

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 23, 2010 5:24 pm 
Άβαταρ μέλους

Μεγάλο πέρασμα από τσιχλοκότσυφα έκανε χθες βράδυ στην Λήμνο, τα πουλια έμπαιναν σε μεγάλες ομάδες μέχρι το ξημέρωμα από Βόρεια και από ΒΑ (Τουρκία).

Είδα και αρκετές κυργιαρίνες...

Το πρωί σχεδόν από κάθε θάμνο και ρεμματάκι πεταγόντουσαν μέχρι και 10 μαζί... :!:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 23, 2010 7:12 pm 
Άβαταρ μέλους

ΠΟΛΛΑ ΠΟΥΛΙΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΜΗΝΟΥΝ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΧΑΛΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ. ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΚΥΝΗΓΗΣΩ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΕΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΒΛΕΠΑ ΝΑ ΜΕ ΠΕΡΝΑΝΕ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ ΜΟΥ ΤΗΣ ΤΟΥΦΕΚΑΓΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ :lol: :lol: :lol: ΕΙΔΑΜΕ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΤΣΙΧΛΕΣ ΦΑΣΣΕΣ ΜΟΝΟ ΛΑΓΟ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ :oops: :oops:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 23, 2010 7:24 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα σε όλους,επειδή ακόμα μέχρι στιγμής παρά της αρκετες μας μας εξόδους δεν το έχουμε <ματώσει > ακόμα δυστυχώς,λέμε να πάμε αύριο προς τα Δερβενοχώρια ή προς Χασιά.
Μήπως πήγε κάποιος φίλος να μας δώσει μια εικόνα από κει;
Ευχαριστώ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 23, 2010 8:30 pm 
Άβαταρ μέλους

lazaros έγραψε:
ΠΟΛΛΑ ΠΟΥΛΙΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΜΗΝΟΥΝ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΧΑΛΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ. ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΚΥΝΗΓΗΣΩ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΕΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΒΛΕΠΑ ΝΑ ΜΕ ΠΕΡΝΑΝΕ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ ΜΟΥ ΤΗΣ ΤΟΥΦΕΚΑΓΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ :lol: :lol: :lol: ΕΙΔΑΜΕ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΤΣΙΧΛΕΣ ΦΑΣΣΕΣ ΜΟΝΟ ΛΑΓΟ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ :oops: :oops:
EΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΣΕ ΚΥΝΗΓΙ ΓΙΑ ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΣΙΧΛΕΣ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΑΝΙΚΟΣ!!ΠΟΥΛΙΑ ΠΑΝΤΟΥ ΠΙΑΣΜΕΝΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΟΝΤΑΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΤΑΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥΦΕΚΙΣΩ. ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΙ ΔΥΟ ΛΑΓΟΥΣ...ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΜΑΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΣΠΙΤΙ :D :D :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 24, 2010 7:33 am 
Άβαταρ μέλους

Κεδρότσιχλες στα ωηλά και τσίχλες στα χαμηλα Ευρυτανία Λαμία :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 24, 2010 4:10 pm 
Άβαταρ μέλους

Χθες και σήμερα καλούτσικο περασματάκι απο τσίχλες. :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 25, 2010 8:40 am 
Άβαταρ μέλους

Περνάνε αβέρτα...
Εικόνα

Είναι γελοίο να είσαι λαθροθήρας...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 25, 2010 10:55 am 
Άβαταρ μέλους

Τυχεροί οι Βορειοελλαδίτες αλλά κι εμείς εντάξει τις ρίξαμε τις ντουφεκιές μας. Άντε να δούμε πότε θα φτιάξει ο καιρός τώρα για το επόμενο μπασιματάκι

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 3 από 19   [ 277 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: