Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 2 από 19   [ 277 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τσλίχλες- Κότσυφας Κύν.Σεζόν 2010-2011
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 14, 2010 7:14 pm 
Άβαταρ μέλους

καλησπέρα παίδες!κανένα νέο απο τα τσιχλοτόποια?άντε μια ανάσα απο το σ-κ είμαστε!!!! :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 14, 2010 8:11 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΥΠΟΜΟΝΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΑΝΕΙ ΑΚΟΜΗ ΟΙ ΤΣΙΧΛΟΥΛΕΣ (ΚΙΛΚΙΣ). ΗΜΑΣΤΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΚΑ ΣΤΗΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΤΑ ΧΑΛΑΝΕ ΟΙ ΒΡΟΧΕΣ ΠΟΥ ΠΕΦΤΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ(ΕΙΔΙΚΑ ΒΡΑΔΥ).ΤΟ ΜΠΑΜ ΘΑ ΓΙΝΗ ΜΕ ΜΑΖΙΚΟ ΜΠΑΣΙΜΟ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΟ ΣΕ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΟΛΙΣ ΚΑΝΗ ΚΑΛΟ ΚΑΙΡΟ(ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΧΕΙ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ) ΙΣΩΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΚ. ΥΠΟΜΟΝΗ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 18, 2010 9:15 pm 

γεια σας παιδια,φανηκε κανενα τσιχλακι απο βορεια μερια,γιατι εδω στα χανια τιποτα,και πολυ ζεστη

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 18, 2010 9:38 pm 
Άβαταρ μέλους

Ορισμένα πουλιά έχουν μπεί στα κλασσικά μέρη.Όχι κάτι το τρομερό πάντως!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 19, 2010 12:23 am 
Άβαταρ μέλους

ΑΝ ΔΕΝ ΣΤΡΩΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ .ΠΟΛΥ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΝΤΟΠΙΑ ΠΟΥΛΙΑ. ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΦΑΣΣΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΣΙΧΛΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΤΙ ΜΑΘΕΝΩ ΟΥΤΕ ΦΑΣΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΦΑΝΕΙ. ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΜΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ.ΑΝΑΜΟΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ.(ΚΙΛΚΙΣ)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 19, 2010 1:46 am 
Άβαταρ μέλους

Τίποτα και εδώ ακόμα.
Σήμερα έβρεχε όλη μερα ......ιδωμεν με το γύρισμα του καιρού σε βοριά αν και εχουμε ακόμα περδικοκυνήγια,δεν θα πουμε όχι και σε καμιά τσιχλίτσα τις υπόλοιπες μέρες :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 19, 2010 5:24 pm 

lazaros έγραψε:
ΑΝ ΔΕΝ ΣΤΡΩΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ .ΠΟΛΥ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΝΤΟΠΙΑ ΠΟΥΛΙΑ. ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΦΑΣΣΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΣΙΧΛΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΤΙ ΜΑΘΕΝΩ ΟΥΤΕ ΦΑΣΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΦΑΝΕΙ. ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΜΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ.ΑΝΑΜΟΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ.(ΚΙΛΚΙΣ)

οι φασες εδω κατω στα χανια εκαναν καλα περασματα 17-20 σεπτεμβρη,αλλα μονο στις κορυφες στα λευκα ορη κανεις μερικα πουλια αν εισαι τυχερος.μεγαλος τοπος και κακοτραχαλος.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 19, 2010 9:53 pm 
Άβαταρ μέλους

ΣΗΜΕΡΑ ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΦΙΛΟ ΟΤΙ ΕΠΕΣΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΠΑΔΙΑ ΦΑΣΣΕΣ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΕΩΣ ΤΟ ΣΑ-ΚΥ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 20, 2010 2:21 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλό μεσημέρι σε όλους!Κανένα νέο από Εύβοια;Απο Πέμπτη βράδυ γυρνάνε σε βόριάδες οι άνεμοι!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 20, 2010 4:40 pm 

καλημερα/καλησπερα φιλοι μου....ειμαι καινουργιος στο φορουμ...ειμαι 16-17 και ειμαι τρελαμενος και εγω σαν εσας με το κυνηγι...ο πατερας μου ειναι κυνηγος και απο 9 χρονων με επαιρνε μαζι του....αποτελεσμα?να ειμαι κολλημενος με ολη την σημασια της λεξης σημερα με το κυνηγι(τωρα ειμαι 16 στα 17)....δεν λεω να ξεκολλησω....εχω φτασει σε σημειο να παραταω το σχολειο για να πηγαινω για κυνηγι(πραγμα που δν πρεπει να γινεται,αλλα γινεται που και που)....ας τα αφησουμε τωρα αυτα ομως και ας μπουμε στο ψητο....
Μεσα στον αυγουστο και τον σεπτεμβρη εκανα καμια 40 ορτυκια και 13 τρυγονια(πιστευω αρκετα καλα πηγαμε...)παντα μαζι με τους 2 καλυτερους φιλους μου....τον πατερα μου και τον σκυλο μου...ενα 2χρονο σεττερ....
Τωρα ομως ερχονται αλλα καλυτερααα....
Σε συνεργασια με τη θεα τυχη, ετυχε και αυτη την παρασκευη 22 οκτωμβρη και δευτερα 25 οκτωμβρη δεν εχω σχολειο.....οποτε καθως επεισα τον πατερα μου, την παρασκευη φευγουμε για 4ημερο κυνηγι....παρασκευη και σαββατο θα ειμαστε πανω στην Γραμμενη οξια(οσοι γνωριζετε) για γερακοτσιχλες(εχουμε καλη πληροφορια,επεσαν αρκετα κομματια) και μετα κυριακη-δευτερα ειμαστε πανω στην ορεινη Ναυπακτια...για φασσες....μπηκαν τα πρωτα πουλια..περασαν μεσα οι οδηγοι...οποτε αναμενεται πολεμος τις επομενες μερες....ειμαι τρομερα χαρουμενος....θα σας φερω περισσοτερες πληροφοριες την τριτη...ως τοτε ναστε ολοι καλα και καλα κυνηγιααα......(πιστευω να πατε και εσεις πουθενα να ριξετε καμια ντουφεκια)...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 20, 2010 5:00 pm 
Άβαταρ μέλους

kostas.ath. έγραψε:
καλημερα/καλησπερα φιλοι μου....ειμαι καινουργιος στο φορουμ...ειμαι 16-17 και ειμαι τρελαμενος και εγω σαν εσας με το κυνηγι...ο πατερας μου ειναι κυνηγος και απο 9 χρονων με επαιρνε μαζι του....αποτελεσμα?να ειμαι κολλημενος με ολη την σημασια της λεξης σημερα με το κυνηγι(τωρα ειμαι 16 στα 17)....δεν λεω να ξεκολλησω....εχω φτασει σε σημειο να παραταω το σχολειο για να πηγαινω για κυνηγι(πραγμα που δν πρεπει να γινεται,αλλα γινεται που και που)....ας τα αφησουμε τωρα αυτα ομως και ας μπουμε στο ψητο....
Μεσα στον αυγουστο και τον σεπτεμβρη εκανα καμια 40 ορτυκια και 13 τρυγονια(πιστευω αρκετα καλα πηγαμε...)παντα μαζι με τους 2 καλυτερους φιλους μου....τον πατερα μου και τον σκυλο μου...ενα 2χρονο σεττερ....
Σε συνεργασια με τη θεα τυχη, ετυχε και αυτη την παρασκευη 22 οκτωμβρη και δευτερα 25 οκτωμβρη δεν εχω σχολειο.....οποτε καθως επεισα τον πατερα μου, την παρασκευη φευγουμε για 4ημερο κυνηγι....παρασκευη και σαββατο θα ειμαστε πανω στην Γραμμενη οξια(οσοι γνωριζετε) για γερακοτσιχλες(εχουμε καλη πληροφορια,επεσαν αρκετα κομματια) και μετα κυριακη-δευτερα ειμαστε πανω στην ορεινη Ναυπακτια...για φασσες....μπηκαν τα πρωτα πουλια..περασαν μεσα οι οδηγοι...οποτε αναμενεται πολεμος τις επομενες μερες....ειμαι τρομερα χαρουμενος....θα σας φερω περισσοτερες πληροφοριες την τριτη...ως τοτε ναστε ολοι καλα και καλα κυνηγιααα......(πιστευω να πατε και εσεις πουθενα να ριξετε καμια ντουφεκια)...

Καταρχήν καλώς ήρθες στο φόρουμ μας Κωστάκη,λογικά δεν έχεις άδεια λόγο ηλικίας και απλώς συνοδευεις τον πατέρα σου έτσι;;;
Μπράβο σου για την μανία που διακρίνω απο τα λεγόμενα σου αλλά με πολύ προσοχή τώρα στην αρχή,και πάντα με τον πατέρα σου,οι σωστές βάσεις απο την αρχή σε όλα τα πράγματα μας κάνουν σωστούς ανθρώπους. :wink:
Στην Γραμμένη οξιά εχω βρεθεί 2-3 φορές για φάσσα και είναι απο τα ωραιότερα μέρη που έχω κυνηγήσει.Βαρδούσια ετσι;;Ε τι μου θύμισες τώρα!!!
Καλά να περάσετε και με πολύ προσοχή .....τις μέρες που αναφέρεις θα έχει πάνω πολύ κόσμο.
Καλά και ασφαλή κυνήγια να έχετε.!!!

Υ.Γ Καμιά φορά να περνάμε και απο το σχολείο ετσι;;; :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 20, 2010 7:43 pm 
Άβαταρ μέλους

kostas.ath. έγραψε:

Καλώς ήρθες Κώστα, μου αρέσει όταν διαβάζω για νέους με τέτοια διάθεση για το κυνήγι επειδή δεν είμαι και μεγάλος και θυμάμαι καλά όταν ήμουν στην ηλικία σου θα σου πω, πως από τα 18 έως τα 25 θα είναι τα καλυτέρα κυνηγητικά σου χρόνια γιατί το ελληνικό πανεπιστήμιο προσφέρει άπειρο χρόνο για το χόμπι μας.... οπότε υπομονή 2 χρονάκια...
Εγώ όσον αφορά την αττική την πρώτη τσίχλα την είδα πριν 2 εβδομάδες στην λαυρεωτική και το περασμένο ΣΚ είδα και 4-5 μέσα σε ρεματιά στο ίδιο μέρος όπως περιπάταγα μαζί με το σκύλο μου σε κυνήγι ορτυκιού.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 20, 2010 9:44 pm 
Άβαταρ μέλους

ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ. ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΓΙΝΗ Η ΠΡΩΤΗ ΑΠΟΠΕΙΡΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 20, 2010 11:29 pm 
Άβαταρ μέλους

ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΣΕ ΕΞΕΛΗΞΗ. ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ ΤΗΣ ΠΡΩΤΕΣ ΠΡΩΙΝΕΣ ΩΡΕΣ ΘΑ ΓΙΝΗ ΧΑΜΟΣ.ΣΕ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΕΧΕΙ ΑΓΩΝΑ ΑΥΡΙΟ :P :P :P :P

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 20, 2010 11:53 pm 
Άβαταρ μέλους

Λάζαρε σε ποια περιοχή? Μακάρι αύριο να ρίξουμε καμιά ντουφεκιά

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 2 από 19   [ 277 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: