Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 5 από 7   [ 98 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ρυθμιστική 2010-2011, ύποπτες μεθοδεύσεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 05, 2010 1:24 am 
Άβαταρ μέλους

Ακούστε και αυτό! Η κυβέρνηση των ΗΠΑ με το αρμόδιο υπουργείο της, χρηματοδοτεί για 3 χρόνια με 50 εκατομμύρια δολάρια τους ιδιοκτήτες γης με στόχο να ανοίξουν τις ιδιόκτητες περιοχές τους στο κυνήγι, το ψάρεμα και κάθε είδους υπαίθριες δραστηριότητες αναψυχής. Και στην Ελλαδίτσα μας χρηματοδοτούνται "οργανώσεις" ( :lol: ) που κάνουν πόλεμο στους κυνηγούς και σε κάθε είδους άτομα και κοινωνικές ομάδες που λατρεύουν τη φύση.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 05, 2010 8:44 am 
Άβαταρ μέλους

gpeppas έγραψε:
Και το σίριαλ συνεχίζετε

Παράθεση:
Διαβάζω από το σημερινό ένθετο Κυνήγι του ΕΤ

Πώς είναι δυνατόν μία η περισσότερες ΜΚΟ με οικολογικό μανδύα να γνωρίζουν λεπτομέρειες για κάτι που απασχολεί εκατοντάδες κυνηγούς αλλά και χιλιάδες επιχειρηματίες του χώρου.
Οσο και να ακούγεται κάπως παράδοξο, μία τουλάχιστον συνεργαζόμενη με το ΥΠΕΚΑ οικολογική οργάνωση έχει σαφή εικόνα της νέας Ρυθμιστικής κυνηγίου και ήδη διαρρέει ότι προετοιμάζεται να προσφύγει - άκουσον άκουσον - όχι στο ΣτΕ αλλά στην Ευρωπαϊκή Επιτροπή Περιβάλλοντος και στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο.
Ως αιτιολογία θα επικαλεστούν λεπτομέρειες της Ρυθμιστικής που αφορούν την ενιαία λήξη συγκεκριμένων αποδηματικών θηραμάτων όπως είδη της τσίχλας και είδη παπιών κάτι που σύμφωνα με ψιθύρους δεν φαίνεται να τηρήθηκε.
Εάν αυτό αληθεύει , πρώτον κάποιοι γνωρίζουν εκείνα που αφορούν τους κυνηγούς πριν από τους ίδιους και δεύτερον ότι η κα Υπουργός θα έχει πρόβλημα με αυτές τις ¨οικολογικές οργανώσεις"
:!: :!: :!:

Αν δεν είναι αυτοί ωραίοι τότε ποιοι είναι !
Μόνοι στρώνουν μόνοι τρώνε μόνοι πίνουν και όμως τα θέλουν όλα και είναι έτοιμοι αν όλα αυτά αληθεύουν να κάνουν αυτό που εμείς δεν κάνουμε τόσα χρόνια τώρα .
Αυτά η ΚΣΕ θέλω να πιστεύω ότι τα γνωρίζει και έχει πάρει τα κατάλληλα αντίμετρα. :idea:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 06, 2010 6:13 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Η ΝΕΑ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ: ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΚΕΡΔΙΣΑΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΜΑΧΗ. ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.

:D

http://www.ksellas.gr/article.asp?ID=194

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 06, 2010 9:06 pm 
Άβαταρ μέλους

ποια μαχη κερδισαμε; τα αυτονοητα, η συν οτι μας την εχουν στημενη.δεν εχουν ακομη τη πολιτικη δυναμη ;που με της επομενες εκλογες οπως δειχνουν τα πραγματα
οι αντι θα την αποκτησουν,η στον τομεα της επικοινωνιας εχουν καταφερει να παρουσιαζουν τους κυνηγους ως δολοφονους.ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΜΑΣΤΕ :shock:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 06, 2010 9:09 pm 
Άβαταρ μέλους

Δοξα τον Θεο! Εχουμε για ακομα μια φορα οτι ειχαμε και πριν, δηλαδη λιγοτερα απ' οτι στην υπολοιπη Ευρωπη. Μπροστα στον γκρεμο της πληρους απαγορευσης, ερχονται τα ιδια να φανταζουν καινουρια.
Γιατι θα πρεπει να ειμαστε τοσο ολιγαρκης?

Καλη σεζον και ζεστες καννες σε ολους.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 07, 2010 12:34 pm 
Άβαταρ μέλους

kaliakouda έγραψε:
Δοξα τον Θεο! Εχουμε για ακομα μια φορα οτι ειχαμε και πριν, δηλαδη λιγοτερα απ' οτι στην υπολοιπη Ευρωπη. Μπροστα στον γκρεμο της πληρους απαγορευσης, ερχονται τα ιδια να φανταζουν καινουρια.

Συμφωνώ δεν υπάρχει λόγος για πανηγυρισμούς απλώς καταφέραμε να κρατήσουμε αυτά που είχαμε μέχρι πέρσι και να μην χάσουμε κάτι και φέτος όπως συνήθως.
Και σίγουρα τα πολλά αγγούρια είναι μπροστά μας εκτός και αν υπάρχουν αφελείς που πιστεύουν ότι όλα τελείωσαν για φέτος .
Από την άλλη εγώ θα δώσω κάποια εύσημα στην ΚΣΕ μόνο και μόνο γιατί μέσα σε ένα κλίμα στο ΥΠΕΚΑ εντελώς αντικυνηγετικό και με τις μεγάλες εκεί εδραιωμένες ΜΚΟ να πιέζουν αφόρητα για περικοπές στην Ρυθμιστική κατάφερε έστω να κρατήσει τα περσινά δεδομένα .
Δεν είναι πολύ αλλά δεν είναι και λίγο . 8)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 07, 2010 6:52 pm 
Άβαταρ μέλους

Σίγουρα κάποιοι έχουν δουλέψει και δουλεύουν κάθε χρόνο στην ΚΣΕ για να μπορούμε εμείς να κάνουμε τις ψυχαναλύσεις μας. Ευχαριστώ πολύ όλους εκείνους που το κάνουν, αλλά θα προτιμούσα να μην συντηρώ "στρατιώτες" παρά απλούς ελεύθερους πολίτες που κάνουν την δουλεία τους. Δεν θέλω να είμαι κάθε χρόνο σε "πόλεμο" με τον όποιο Αγγελέτο. Θέλω να ξέρω τι επιτρέπεται και τι όχι, για να μπορώ κι εγώ να το μάθω στα παιδιά μου και να το απαιτώ από τους άλλους. Το κυνήγι δεν θα έπρεπε να έχει μόνο υποχρεώσεις, αλλά και δικαιώματα. :D :D :D Τέλος πάντων, μέχρι στιγμής, όλα καλα. Πάμε για τα βιβλιαράκια μας και έχει ο Θεός!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 07, 2010 7:54 pm 
Άβαταρ μέλους

Γεια σας,ειμαι σχετικα νεος στο κυνηγι κι εχω μερικες αποριες αν θελει καποιος ας απαντησει
1) ο λαγος και το αγριογουρουνο εχει επηρεαστει ολα αυτα τα χρονια απο την ρυθμιστικη?
2)ο κ. αγγελετος και οι υπολοιπες οικολογικες οργανωσεις απο ποτε περιπου αρχισαν να επηρεαζουν τοσο πολυ την ρυθμιστικη?
3)ο κ. παπαδοδημας απο ποτε ειναι προεδρος στην Κ.Σ.Ε. ?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 07, 2010 8:58 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

ΛΕΩΝ έγραψε:
Γεια σας,ειμαι σχετικα νεος στο κυνηγι κι εχω μερικες αποριες αν θελει καποιος ας απαντησει
1) ο λαγος και το αγριογουρουνο εχει επηρεαστει ολα αυτα τα χρονια απο την ρυθμιστικη?
2)ο κ. αγγελετος και οι υπολοιπες οικολογικες οργανωσεις απο ποτε περιπου αρχισαν να επηρεαζουν τοσο πολυ την ρυθμιστικη?

1- Οχι ιδιαίτερα , ίσα ίσα που στο αγριογούρουνο αυξήθηκα ο επιτρεπόμενος αριθμός θήρευσης από μία ομάδα κυνηγών .
2-Διάβασε την συνέντευξη του στον ΕΤΥΠΟ και θα τα μάθεις όλα για αυτή την ιστορία.
http://www.e-typos.com/entheta/9/hunting20100721pp.pdf σελίδα 16
3- Πάνω από δεκαετία

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 07, 2010 9:00 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

anarmodios έγραψε:
kaliakouda έγραψε:

Συμφωνώ δεν υπάρχει λόγος για πανηγυρισμούς απλώς καταφέραμε να κρατήσουμε αυτά που είχαμε μέχρι πέρσι και να μην χάσουμε κάτι και φέτος όπως συνήθως.
Και σίγουρα τα πολλά αγγούρια είναι μπροστά μας εκτός και αν υπάρχουν αφελείς που πιστεύουν ότι όλα τελείωσαν για φέτος .
Από την άλλη εγώ θα δώσω κάποια εύσημα στην ΚΣΕ μόνο και μόνο γιατί μέσα σε ένα κλίμα στο ΥΠΕΚΑ εντελώς αντικυνηγετικό και με τις μεγάλες εκεί εδραιωμένες ΜΚΟ να πιέζουν αφόρητα για περικοπές στην Ρυθμιστική κατάφερε έστω να κρατήσει τα περσινά δεδομένα .
Δεν είναι πολύ αλλά δεν είναι και λίγο . 8)

kaliakouda έγραψε:
Σίγουρα κάποιοι έχουν δουλέψει και δουλεύουν κάθε χρόνο στην ΚΣΕ για να μπορούμε εμείς να κάνουμε τις ψυχαναλύσεις μας. Ευχαριστώ πολύ όλους εκείνους που το κάνουν, αλλά θα προτιμούσα να μην συντηρώ "στρατιώτες" παρά απλούς ελεύθερους πολίτες που κάνουν την δουλεία τους. Δεν θέλω να είμαι κάθε χρόνο σε "πόλεμο" με τον όποιο Αγγελέτο. Θέλω να ξέρω τι επιτρέπεται και τι όχι, για να μπορώ κι εγώ να το μάθω στα παιδιά μου και να το απαιτώ από τους άλλους. Το κυνήγι δεν θα έπρεπε να έχει μόνο υποχρεώσεις, αλλά και δικαιώματα. :D :D :D Τέλος πάντων, μέχρι στιγμής, όλα καλα. Πάμε για τα βιβλιαράκια μας και έχει ο Θεός!

Συμφωνώ και με τους δύο σας κάπου στην μέση είναι η αλήθεια .
Το κυνήγι πρέπει να απαιτεί αυτά τα νόμιμα που δικαιούται και να μην επαναπαύεται ποτέ μα ποτέ οι καιροί είναι δύσκολοι γι αυτό .
Εδώ μέσα έχουμε κριτικάρει την ΚΣΕ πολλές φορές και πολύ σκληρά αλλά θέλω να πιστεύω ότι αυτό δεν γινόταν ούτε γίνεται εν άδικο !
Υπάρχουν πολλά μα πάρα πολλά προβλήματα εσωτερικά και εξωτερικά που πρέπει να μαθαίνονται και να λύνονται , δεν υπάρχει άλλος δρόμος σήμερα .
Και εγώ θέλω να πω ότι η ΚΣΕ αντιμετώπισε μία πάρα πολύ δύσκολη κατάσταση φέτος και κατάφερε το αυτονόητο τίποτε περισσότερο .
Ηταν η πρώτη φορά που είδα τεκμηριωμένες απόψεις στις προτάσεις της και ξέρω ότι έδωσε μάχη , αλλά να είστε σίγουροι ότι δεν ήταν μόνο αυτά που έφεραν αυτήν την μικρή έστω επιτυχία , ήταν και άλλα η συμμετοχή των κυνηγών στις διαβούλευσης , η μεγάλη αγανάκτηση που συμπορευόταν στην κυνηγετική βάση και που αν εσκαζε θα έπαιρνε πολλούς μπάλα δώθε ν και εκείθεν και το ότι έρχονται οι δημοτικές και η κυβέρνσηση ένιωθε τι θα συμβεί σ αυτές από την μεριά των κυνηγών.
Καλή έναρξη λοιπόν σ όλους μας και ελπίζω να μην επαναπαυθεί κανείς έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας για να πούμε ότι καταφέραμε κάτι ουσιαστικό και μόνιμο .
:D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 07, 2010 9:36 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Το Εθνος λέει ότι είναι ίδια ακριβώς με πέρσι εδώ http://media.feed.gr/pegasus/Multimedia ... 3_CMYK.pdf

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 07, 2010 10:21 pm 
Άβαταρ μέλους

ΛΕΩΝ έγραψε:

AΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΕΘΑΝΕ Ο ΠΡΟΥΓΟΥΜΕΝΟΣ......

ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ.... :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 07, 2010 10:33 pm 
Άβαταρ μέλους

Μεταφερω απο αλλη σελιδα

http://www.seskf.com/PERISOTERA%20177.html

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 07, 2010 11:26 pm 
Άβαταρ μέλους

ΤΟ ΟΤΙ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑΓΕΣ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΤΟ ΞΕΡΑΜΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΟΤΙ ΑΦΗΣΑΝ ΝΑ ΔΙΑΡΕΥΣΕΙ ΟΤΙ ΠΗΓΑΝ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΟΙ ΚΑΤΙ ΛΕΕΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΕΤΣΙ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΠΙΣΤΕΨΕΤΕ ΜΕ ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΛΟ ΜΕΛΕΤΕΣ ΚΑΝΟΥΝ( ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ) ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝ ΟΜΩΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ :wink: :wink: ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΔΕ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΑΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: ΟΠΟΤΕ ΜΙΚΡΟ ΚΑΛΑΘΙ ΚΑΙ ΕΑΝ ΚΑΙ Δ ΚΟΣΕ ΨΗΦΙΣΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΗ ΓΕΝ.ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΣ ΜΗ ΓΙΝΩ ΜΑΝΤΗΣ ΚΑΚΩΝ ΕΞΕΛΙΞΕΩΝ ........... :D :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 09, 2010 10:08 am 
Άβαταρ μέλους

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗΚΕ Η ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΗ?
ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ?ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ?ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ 10 ΜΕΡΕΣ ΑΔΕΙΑ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ...

ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΙ ΑΔΕΙΕΣ ΑΝΑΝΕΩΝΟΝΤΑΙ?

ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΟΥΓΚΑΝΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 5 από 7   [ 98 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: