Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 23 από 24   [ 348 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ ΚΥΝΗΓ. ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2010-2011
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 16, 2010 10:08 am 
Άβαταρ μέλους

Εδώ σε εμάς σήμερα δεν πετούσε τίποτα απολύτος.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 16, 2010 8:14 pm 
Άβαταρ μέλους

Έβγαλα και δύο τρυγόνια σε μία ρεματιά αλλά αρσενικά :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 17, 2010 1:22 am 
Άβαταρ μέλους

Όπως ξερετε όλοι σας ο Έβρος έιχε και έχει πολλά πουλιά κάθε χρόνο. Επίσης πιάνει και πολλά περάσματα κατα καιρούς. Βλέπω τα μυνήματα των φίλων του forum και έχω ειλικρινά αρκετές απορίες. Όλα αυτά τα πουλιά που βλέπουμε εμείς εδω πάνω που πάνε? Δεν τα συναντά κανείς? Διαβάζω για 10-20 πουλιά οτι είδατε κάποιο πρωινό. Μερικές φορές ακόμα πολύ λιγότερα (2-5). Αν δεν πάνε στα νησιά τότε πιάνουν τα παράλια της Μ. Ασίας και μέσω Ρόδου ή Κύπρου φέυγουν για Αφρική. Για αυτό λοιπόν δεν αξίζει να γράφουμε οτι είδαμε 4 πουλιά και πήραμε το 1 ή οτιδήποτε άλλο. Όταν μιλάμε για πέρασμα μιλάμε να γίνεται της πουτ@ν@ς το κάγκελο. Όσοι ξέρουν με καταλαβαίνουν...Μόνο ο Κερμεντής ανέφερε για μεγάλο πέρασμα στη Χαλκιδική πρίν λίγες μέρες και απο τα λεγόμενά του κατάλαβα τι έπαιξε εκεί.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 17, 2010 8:32 am 
Άβαταρ μέλους

Για αυτό λοιπόν δεν αξίζει να γράφουμε οτι είδαμε 4 πουλιά και πήραμε το 1 ή οτιδήποτε ......

ΣΥγνωμη φιλε αλλα αυτα εχουν οι περιοχες μας τι να κανουμε αμα δεν θες μην τα διαβαζεις.

Και τα πουλια που βλεπεις εσυ μπαινουν θαλασσα και ταξιδεύουν για αυτο και παρακαλαμε να τα βρει κανας καιρος μηπως και τα βγαλει εξω εσεις εκει δεν εχετε θαλασσα για αυτο και τα βλεπεις στα χωραφια :wink: :wink:

παίρνει τα ζαγαράκια του να πάει να κυνηγήσει

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 17, 2010 8:55 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Εδώ Αττική αλλά και Πελοπόννησο κλπ τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά .
Υπάρχει μία μεγάλη ακτογραμμή που είναι το τέλος της ξηράς και μετά θάλασσα , τα πουλιά περνάνε σχεδόν απ όλη αλλού περισσότερα αλλού λιγότερα και παντού τα τουφεκάνε , άσε που είναι γεμάτη φώτα και θορύβους , σε καλά μέρη περασμάτων έχουν κτιστεί μπουζουκομάγαζα με ανοιχτές πίστες που παίζουν μέχρι τις 5 το πρωί !
Οι κυνηγοί πάρα πολλοί διάσπαρτοι σε όλη την ακτογραμμή και τα πουλιά μοιράζονται , ελάχιστοι πιάνουν τα όρια που σε εσάς σε ένα κάμπο αν έχει πουλιά συγκεντρωμένα είναι εύκολα να πιαστεί από πολλούς.
Λοιπόν όταν εδώ λέμε έχει πέρασμα συνήθως εννοούμε ότι υπήρχαν πουλάκια σ όλη την ακτογραμμή κάπου περισσότερα και οι περισσότεροι έκαναν από 1-2 έως 10 .
¨Οταν δεν έχει από 0 έως 1-2 πουλιά.
Είναι καλό να λέμε λοιπόν τι περνάει έστω και τα λίγα που δεν είναι πάντα λίγα γιατί έτσι κρατάμε αρχείο και βλέπουμε και τι παίζει κάθε χρόνο και πού.
Εδώ είναι Αττική με τα καλά της και τα κακά της άλλος κυνηγετικός θεός , παλαιά ένα από τα καλύτερα κυνηγοτόπια της Ελλάδας για όλα τα θηράματα για κάποιους ακόμη είναι . :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 17, 2010 10:36 am 
Άβαταρ μέλους

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ.ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΤΕΛΟΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΤΡΥΓΟΝΙ.ΦΙΛΕ ΑΠ.ΤΣΙΟ,ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΣΤΩ ΚΙΑΝ ΕΙΝΑΙ 2-3 ΠΟΥΛΙΑ.ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΤΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΕΔΩ ΣΕ ΜΑΣ ΣΤΑ ΝΟΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΟΙΟΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΜΕ ΕΣΑΣ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ.ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ ΣΠΑΝΙΑ ΘΑ ΠΑΡΑΣΟΥΝ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΠΑΝΙΑ ΑΠΟ ΔΥΤΙΚΗ.ΘΑ ΔΙΑΛΕΞΟΥΝ ΠΑΡΑΛΙΑ Μ.ΑΣΙΑΣ,ΤΟΥΡΚΙΑ.ΕΜΕΙΣ ΠΕΖΟΥΜΕ ΚΑΘΑΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ.ΕΧΩ ΠΕΤΥΧΕΙ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕΓΑΛΑ.ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΑΝΤΟΥ ΠΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΜΠΑΛΕΣ ΜΕ 100 ΚΑΙ 200 ΠΟΥΛΙΑ ΨΗΛΟΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑ.ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΡΑΔΥ.ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΛΙΑ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΚΤΗ.ΕΠΙΣΗΣ Η ΕΚΤΑΣΗ ΠΟΥ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΗ ΖΩΝΗ ΠΕΡΑΣΜΑΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΟΡΠΙΑ.ΑΠΟ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΓΙΑ ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΟ 15/9 ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΔΑΝ ΤΡΥΓΟΝΙΑ ΣΤΑ ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ :!: ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ.ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΔΥΤΙΚΗ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΑΠΡΙΛΗ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 17, 2010 5:31 pm 
Άβαταρ μέλους

rigo έγραψε:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ.ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΤΕΛΟΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΤΡΥΓΟΝΙ.ΦΙΛΕ ΑΠ.ΤΣΙΟ,ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΣΤΩ ΚΙΑΝ ΕΙΝΑΙ 2-3 ΠΟΥΛΙΑ.ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΤΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΕΔΩ ΣΕ ΜΑΣ ΣΤΑ ΝΟΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΟΙΟΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΜΕ ΕΣΑΣ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ.ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ ΣΠΑΝΙΑ ΘΑ ΠΑΡΑΣΟΥΝ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΠΑΝΙΑ ΑΠΟ ΔΥΤΙΚΗ.ΘΑ ΔΙΑΛΕΞΟΥΝ ΠΑΡΑΛΙΑ Μ.ΑΣΙΑΣ,ΤΟΥΡΚΙΑ.ΕΜΕΙΣ ΠΕΖΟΥΜΕ ΚΑΘΑΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ.ΕΧΩ ΠΕΤΥΧΕΙ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕΓΑΛΑ.ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΑΝΤΟΥ ΠΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΜΠΑΛΕΣ ΜΕ 100 ΚΑΙ 200 ΠΟΥΛΙΑ ΨΗΛΟΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑ.ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΡΑΔΥ.ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΛΙΑ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΚΤΗ.ΕΠΙΣΗΣ Η ΕΚΤΑΣΗ ΠΟΥ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΗ ΖΩΝΗ ΠΕΡΑΣΜΑΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΟΡΠΙΑ.ΑΠΟ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΓΙΑ ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΟ 15/9 ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΔΑΝ ΤΡΥΓΟΝΙΑ ΣΤΑ ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ :!: ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ.ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΔΥΤΙΚΗ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΑΠΡΙΛΗ.

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον πατριώτη.Κι εγώ άκουσα για πουλιά εκείνες της μέρες από γουρουνάδες στα σύνορα Ηλείας-Αρκαδίας.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 20, 2010 8:00 am 
Άβαταρ μέλους

Τις περασμένες μέρες έκανα 2-3 καλά πεςράσματα από Πρέβεζα μεριά .
Στο ένα κατάφερα να είμαι και εγώ εκέι με κάρπωση του ορίου .
Μεγάλα και μικρά πουλιά το ευχαριστήθηκαν σχεδόν όλοι που βρέθηκαν εκεί.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 20, 2010 8:35 pm 
Άβαταρ μέλους

ΑΠ.ΤΣΙΟ. έγραψε:
Όπως ξερετε όλοι σας ο Έβρος έιχε και έχει πολλά πουλιά κάθε χρόνο. Επίσης πιάνει και πολλά περάσματα κατα καιρούς. Βλέπω τα μυνήματα των φίλων του forum και έχω ειλικρινά αρκετές απορίες. Όλα αυτά τα πουλιά που βλέπουμε εμείς εδω πάνω που πάνε? Δεν τα συναντά κανείς? Διαβάζω για 10-20 πουλιά οτι είδατε κάποιο πρωινό. Μερικές φορές ακόμα πολύ λιγότερα (2-5). Αν δεν πάνε στα νησιά τότε πιάνουν τα παράλια της Μ. Ασίας και μέσω Ρόδου ή Κύπρου φέυγουν για Αφρική. Για αυτό λοιπόν δεν αξίζει να γράφουμε οτι είδαμε 4 πουλιά και πήραμε το 1 ή οτιδήποτε άλλο. Όταν μιλάμε για πέρασμα μιλάμε να γίνεται της πουτ@ν@ς το κάγκελο. Όσοι ξέρουν με καταλαβαίνουν...Μόνο ο Κερμεντής ανέφερε για μεγάλο πέρασμα στη Χαλκιδική πρίν λίγες μέρες και απο τα λεγόμενά του κατάλαβα τι έπαιξε εκεί.

TA ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΕΔΩ ΒΟΡΕΙΑ ΣΕ ΕΜΑΣ...
ΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΜΕΝΑ & ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΑΠΟΣΤΟΛΗ, ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΝΟΤΙΑ ΕΛΛΑΔΑ,ΕΙΔΙΚΑ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ....
& ΕΓΩ ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΣΥΝΑΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ & ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΠΑΝΩ & ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΤΟΥΣ ΦΕΝΕΤΕ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ....
ΑΠΟ ΤΡΥΓΟΝΙΑ ΦΕΤΟΣ :
ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΗΝ ΞΕΡΕΤΕ ΑΦΟΥ ΣΑΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΩΣ...
ΣΤΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ....ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ ΦΕΤΟΣ ΤΑ ΚΥΝΗΓΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΘΗΚΑ ΣΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ....
ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 12/9 ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΕΡΑΣΜΑ...ΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΥΝNΕΦΑ ΤΡΥΓΟΝΙΩΝ ...ΟΛΑ ΠΙΑΣΜΕΝΑ ΣΕ ΗΛΙΟΣΠΟΡΑ ΘΕΡΙΣΜΕΝΑ & ΑΘΕΡΙΣΤΑ....AN ΘΑ ΠΩ ΝΟΥΜΕΡΑ ΘΑ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΤΕ ΑΛΛΑ ΚΟΠΑΔΑΚΙΑ ΤΩΝ 15-20 ΠΟΥΛΙΩΝ ΑΝΕΜΙΖΑΝ ΠΑΝΤΟΥ & ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΩΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ......
ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΧΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥΛΙΑ....ΕΓΩ ΤΑ ΚΥΝΗΓΙΣΑ ΚΥΡΙΑΚΗ ,ΔΕΥΤΕΡΑ,ΠΕΜΠΤΗ,ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.....& ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟ (φωτο μονο στο κλειστο) ΜΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ...ΟΛΑ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΑΧΙΑ & ΜΙΚΡΑ & ΜΕΓΑΛΑ....
ΤΟ ΚΑΛΟ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΑ ΕΒΡΕΙΣΚΕΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΜΕΡΟΣ & ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΣΑΝ ΤΡΕΛΑ....ΕΤΣΙ ΣΕ 2-3 ΩΡΙΤΣΕΣ ΕΡΙΧΝΕΣ 1-2 ΚΟΥΤΙΑ ΦΥΣΣΙΓΙΑ.....
ΧΘΕΣ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ...
ΕΤΣΙ ΤΕΛΙΩΣΕ & ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ.....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 23, 2010 10:42 pm 
Άβαταρ μέλους

παιδιά κανένα νεότερο απο Λεγρενά-Χάρακα????? :(

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 24, 2010 11:19 am 
Άβαταρ μέλους

Λεγρενα σήμερα ούτε φτερό απο τρυγόνια!λίγες ορτυκοτουφεκές ακούστηκαν μόνο.........

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 26, 2010 10:08 pm 

katw ston nomo hleias pantws prin kana 5 meres emfanistikan kati mpoyloykakia apo trygonia.....tipota allo apo tote......kai ortykia poly elaxista....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 07, 2010 2:37 am 
Άβαταρ μέλους

ρε παιδια ειδατε κανενα τρυγονι η' να φυγω απο το καρτερι? :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 07, 2010 3:01 am 
Άβαταρ μέλους

manpap έγραψε:
ρε παιδια ειδατε κανενα τρυγονι η' να φυγω απο το καρτερι? :lol: :lol:

Καλοοοοοοό!!!Και μου θύμησε και μια αστεια φάση.......Πριν μερικά χρόνια συναδελφος κυνηγός που είχε πάει για τσίχλες(Νοέμβρη μήνα) και έκατσε στο καρτέρι απο νωρίς, μετά απο λίγο έρχεται ένας αλλος και του λέει ότι εκεί που έκατσε είναι καρτέρι για τρυγόνια και δεν κάθεται καλά και με λίγα λόγια τον προέτρεπαι να φύγει,οπότε γυρίζει ο άλλος απαθέστατα και του λέει ......Φίλε εγω έχω έρθει για τρυγονια γυρευε την δουλειά σου.!!! :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 11, 2011 5:42 pm 
Άβαταρ μέλους

Εικόνα
Αν και ακυρο οσον αφορα το κυνηγι του τετοιο καιρο την βρηκα και την ανεβασα.. :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 23 από 24   [ 348 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: