Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 7 από 9   [ 125 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 15, 2008 2:36 pm 
Άβαταρ μέλους

bighunter έγραψε:
ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΝΟ !! ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΛΟΓΩ ΚΑΙΡΟΥ (ΝΟΤΙΑΣ ΚΑΙ ΥΓΡΑΣΙΑ) ΠΟΛΛΟΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΝ ΣΤΑ ΚΑΡΤΕΡΙΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΝΑ ΠΕΤΟΥΝ ΑΤΟΥΦΕΚΙΣΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΡΩΝΟΥΝ !! ΑΡΚΕΤΟΙ ΠΙΟ ΤΥΧΕΡΟΙ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥΛΙΑ ΕΝΩ ΟΙ ΠΕΡΟΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΝΑΛΩΘΗΚΑΝ ΣΤΟ "ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ" ΜΕ ΙΣΧΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ . ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ Η ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΟΛΑ ΦΕΤΙΝΑ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟ ΣΗΚΩΜΑ ΤΟΥΣ !!! ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ !!

ΠΕΡΑΣΜΑ ΜΕ ΝΟΤΙΑ & ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΥΝΑΤΟ?????
ΟΜΩΣ & ΕΔΩ ΣΕ ΕΜΑΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ & ΑΡΚΕΤΟΙ ΣΥΚΩΦΑΓΟΙ ΣΗΜΕΡΑ & ΧΘΕΣ.....ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΨΑΞΩ Ή ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΓΙΑ ΤΡΥΓΟΝΙΑ!!!!!! ΑΠΛΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ......

ΤΟ ΜΕΓΑΛΙΤΕΡΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΡΥΓΟΝΙΩΝ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΕΤΥΧΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΗΤΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΓΡΙΑ ΒΡΑΔΙΝΗ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ ΤΟ 1996.....
ΠΗΓΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΟΡΤΥΚΙΑ & ΠΕΤΑΓΟΤΑΝ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΕΛΙΑ 5-6 ΤΡΥΓΟΝΙΑ. ΔΕΝ ΠΕΤΟΥΣΑΝ ΜΑΚΡΙΑ & "ΛΟΥΦΑΖΑΝ" ΣΑΝ ΤΑ ΚΟΤΣΥΦΙΑ........ΛΕΣ & ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΑΝ Ή ΛΕΣ & ΗΤΑΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΕΝΑ.....
ΟΤΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΧΕ ΣΥΚΩΘΕΙ Ο ΗΛΙΟΣ & ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΠΕΤΑΝΕ ΤΟ ΓΙΝΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ ΜΕ ΛΟΓΙΑ.....
ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΧΑΡΑΓΜΕΝΕΣ ΓΙΑ ΟΛΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΖΩΗ.......
ΟΠΟΥ ΓΥΡΝΑΓΕΣ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΟΥ ΕΒΛΕΠΕΣ ΤΡΥΓΟΝΙΑ ΣΕ ΚΟΠΑΔΙΑ........
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΙΧΕ "ΚΟΨΕΙ" ΤΟ ΒΡΑΔΙΝΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥΣ Η ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ......
ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΝΩ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ .......ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΟΣΑ ΚΑΡΠΩΘΗΚΑΜΕ ΟΥΤΕ ΤΑ ΠΟΣΑ ΕΙΔΑΜΕ.......

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 15, 2008 3:53 pm 
Άβαταρ μέλους

ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ !!!!!
ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟ ΕΞΗΣ ΑΙΣΧΟΣ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΝΕΙ ΣΤΗ ΖΑΚΥΝΘΟ .
ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ Ο ΚΟΥΝΙΑΔΟΣ ΤΟΥ ΓΥΡΙΣΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟ ΤΗ ΖΑΚΥΝΘΟ ΕΧΟΝΤΑΣ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΜΟΝΟ 10 ΤΡΥΓΟΝΙΑ ΚΑΙ 20 ΣΥΚΟΦΑΓΟΥΣ !!!
ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΥΡΙΟΙ ΤΗΣ Κ.Σ.Ε. ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΝΟΜΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΑΚΥΝΘΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΛΛΑΔΑ ??????
ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΡΙΛΟΜΑΓΙΑΤΙΚΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΡΥΓΟΝΙΩΝ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ????
ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΞΑΝΑ ,ΑΛΛΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΙΝΑΙ Η ΝΤΡΟΠΗ Η ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑΜΕ ΝΑ ΞΕΣΤΟΜΙΣΟΥΜΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ !!!
ΝΤΡΟΠΗ !ΝΤΡΟΠΗ ! ΝΤΡΟΠΗ !!!!

ΥΓ. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΑΣ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ...........

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 16, 2008 3:00 pm 
Άβαταρ μέλους

Λαυρεωτική σήμερα 2 τρυγόνια και τίποτε άλλο.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 17, 2008 11:54 am 
Άβαταρ μέλους

Υπάρχουν ακόμη πουλιά παιδιά και μάλιστα κοπάδια .
Αμα βρεις το κατάλληλο μέρος κάνεις από 2-3 έως και 10-12 .
Δεν έχουν φύγει πάντως ακόμη, τρέφονται στους κάμπους και σε ήσυχα μέρη. 8) :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 17, 2008 3:04 pm 
Άβαταρ μέλους

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΟΣΑ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΑΚΥΝΘΟ................................" ΑΚΡΑ ΤΟΥ ΤΑΦΟΥ ΣΙΩΠΗ" !!!!! ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ , ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΤΟΥ SITE !!!
ΜΠΡΑΒΟ !! ΕΤΣΙ !!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 17, 2008 3:56 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

bighunter έγραψε:
ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΟΣΑ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΑΚΥΝΘΟ................................" ΑΚΡΑ ΤΟΥ ΤΑΦΟΥ ΣΙΩΠΗ" !!!!! ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ , ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΤΟΥ SITE !!!
ΜΠΡΑΒΟ !! ΕΤΣΙ !!

Καλησπέρα σ όλους και ιδιαίτερα σε σένα bighunter ...
Διάβασα όλα τα μηνύματα σου τα μισά είναι καταγγελίες του τύπου μου είπε ένας φίλος η ο φίλος του φίλου , ότι ένας βάρεσε αυτό η το άλλο παράνομα, !
Λοιπόν ο φίλος αντί να το πει σ εσένα έπρεπε να κάνει καταγγελία επώνυμα κατευθείαν στην θηροφυλακή , το ίδιο και ο κάθε φίλος που είναι σωστός κυνηγός κλπ, πάπα λα αυτό !
Ειδικά σ αυτά τα θέματα για παρανομίες ,λαθροθηρίες κωλυσιεργίες ΚΟ , θηροφυλακή, φάρα μας , προβλήματα κλπ έχουμε βάλει τόσα που κοντεύουμε να μας παρεξηγήσουν εντελώς , ψάξε λίγο στην θεματολογία και θα βρείς πολλά και μάλιστα αρκετά σε πολύ πολύ σκληρή γλώσσα για εμάς τους ίδιους τους κυνηγούς.
Αρα αγαπητέ συνάδελφε η άποψη σου για γαραγάρα εδώ του θέματος δεν στέκει !
Για την περίπτωση τώρα της Ζακύνθου είναι γνωστό και το έχουμε κατακρίνει πάλι άπειρες φορές , είναι μία εδική περίπτωση που χρίζει ειδικής αντιμετώπισης από ΤΗΝ ΚΣΕ και τις άλλες Ομοσπονδίες .
Ηδη βήματα γίνονται όπως φύλαξη των μικρών ακατοίκητων νησιών (πχ Στροφάγες ) από τους δικούς μας θηροφύλακες , περιπολίες και αρκετοί οδηγούνται στο δικαστήριο.
Για να εξαλειφθεί αυτό το φαινόμενο πρέπει να αντιδράσει πρώτα η τοπική κοινωνία και οι ντόπιοι νόμιμοι κυνηγοί , γιατί οι άλλοι που κυνηγούν όταν δεν επιτρέπετε είναι παράνομοι και έτσι πρέπει να αντιμετωπίζονται τελεία και παύλα ως προς αυτό.
Για τους συκοφάγους είναι είδος που απαγορεύεται, άρα ο τύπος που τους σκότωσε ... είναι παράνομος και έτσι πρέπει να αντιμετωπιστεί.
Να σε ρωτήσω και εγώ κάτι φίλε "bighunter" είσαι σίγουρα κυνηγός , γιατί από τα γραφόμενα σου "τρόπος " έχω κάποιες αμφιβολίες :?:
Αν πάλι είσαι σου ζητώ συγνώμη για τις αμφιβολίες μου , αλλά αρκετά έχουμε σχίσει τα ιμάτια μας , ας τα σχίσει λίγο και η άλλη πλευρά τα δικά της !
Πάντως από τα γραφόμενα όλων των φίλων , είναι φανερό ότι η ανέχεια στην όποια παρανομία έχει σχεδόν τελειώσει κια ας κάνουμε ο καθένας επιτέλους το καθήκον μας σε τέτοιες περιπτώσεις ,το κινητό δεν το έχουμε μόνο για να μαθαίνουμε που έπεσαν θηράματα και αφού το κάνουμε ,μετά ας ζητάμε και από τους άλλους να κάνουν τό ίδιο

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 17, 2008 6:58 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΥΡΙΕ ΓΙΩΡΓΟ !! ΒΕΒΑΙΩΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΥΝΗΓΟΣ (ΑΠΟ ΤΑ 6 ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΕΠΑΙΡΝΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΟ "ΠΟΣΤΟ" ΟΠΩΣ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΜΟΥ , ΤΗΝ ΤΗΝΟ) !!ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΚΟΙΝΟ ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΙ ΦΙΛΟ ΣΤΟ ΝΗΣΙ !!
ΣΥΜΦΩΝΩ ΕΝ ΜΕΡΕΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΚΥΝΗΓΟΥΣ ΜΟΥ ΟΣΟ ΜΕ ΟΣΟΥΣ "ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ" ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΜΑΣ !!
ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΠΕΣΑΝ ΠΟΥΛΙΑ !
ΑΞΕΧΑΣΤΟ ΘΑ ΜΟΥ ΜΕΙΝΕΙ ΤΟ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ ΣΕ ΒΡΑΔΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΩΝ ΤΡΥΓΟΝΙΩΝ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΣΤΗ ΖΑΚΥΝΘΟ. ΣΙΓΟΥΡΑ "ΤΟΝΩΝΕΙ" ΤΗΝ ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ Ο ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ ΑΥΤΟΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ , ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΧΟΝΤΕΣ !!
ΣΕ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΠΑΡΑΓΕΙ ΣΚΑΝΔΑΛΑ(ΠΟΛΙΤΙΚΑ,ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ,......ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ)ΙΣΩΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΒΟΛΕΥΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΜΑΣ Η ΑΣ ΠΑΜΕ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ !!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 17, 2008 10:04 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

bighunter έγραψε:
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΥΡΙΕ ΓΙΩΡΓΟ !! ΒΕΒΑΙΩΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΥΝΗΓΟΣ (ΑΠΟ ΤΑ 6 ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΕΠΑΙΡΝΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΟ "ΠΟΣΤΟ" ΟΠΩΣ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΜΟΥ , ΤΗΝ ΤΗΝΟ) !!ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΚΟΙΝΟ ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΙ ΦΙΛΟ ΣΤΟ ΝΗΣΙ !!
ΣΥΜΦΩΝΩ ΕΝ ΜΕΡΕΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΚΥΝΗΓΟΥΣ ΜΟΥ ΟΣΟ ΜΕ ΟΣΟΥΣ "ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ" ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΜΑΣ !!
ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΠΕΣΑΝ ΠΟΥΛΙΑ !
ΑΞΕΧΑΣΤΟ ΘΑ ΜΟΥ ΜΕΙΝΕΙ ΤΟ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ ΣΕ ΒΡΑΔΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΩΝ ΤΡΥΓΟΝΙΩΝ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΣΤΗ ΖΑΚΥΝΘΟ. ΣΙΓΟΥΡΑ "ΤΟΝΩΝΕΙ" ΤΗΝ ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ Ο ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ ΑΥΤΟΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ , ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΧΟΝΤΕΣ !!
ΣΕ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΠΑΡΑΓΕΙ ΣΚΑΝΔΑΛΑ(ΠΟΛΙΤΙΚΑ,ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ,......ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ)ΙΣΩΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΒΟΛΕΥΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΜΑΣ Η ΑΣ ΠΑΜΕ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ !!!

Οπως είπα , τότε σου ζητώ συγνώμη που σ αμφισβήτησα.
Για την Ζάκυνθο είμαι σύμφωνος μαζί σου όπως και για άλλα που ανέφερες .
Η σελίδα ένας βασικός λόγος που υπάρχει είναι και αυτός να προσπαθεί να ενημερώσει σωστά και για τα καλά και για τα κακά , όπως και να κινητοποιεί το κατά δύναμη τις ΚΟ.
Να είσαι καλά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 18, 2008 9:40 am 
Άβαταρ μέλους

Μέγαρα σήμερα ατουφέκιστοι και επειδή δεν έπεσε τουφεκιά ούτε στα ορτύκια δεν βγάλαμε καθόλου τα σκυλιά , κατευθείαν δουλειά. :(

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 18, 2008 12:35 pm 

που ειναι τα ΟΡΤΥΚΙΑ ΟΕΟ :(

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: ΓΕΙΑ ΣΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 18, 2008 8:53 pm 
Άβαταρ μέλους

ΑΠΟ 01/09/08 ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ ! ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ .....
ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 10/09/08 ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ( ΞΕΚΟΥΡΝΙΑΣΜΑ ) .....
ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΥΝΑΝΤΙΟΜΑΣΤΑΝ ΤΑΚΤΙΚΑ ...
ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ 18/09/08 ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑ ΚΑΛΗ Η ΑΝΑΤΟΛΗ ΔΕΝ ΛΕΩ , ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΥΓΟΝΑΚΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ . ( ΚΑΙ ΑΝ ΔΩ ΚΑΝΕΝΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΧΕΙΡΟ ΚΑΝΕΝΑ ΧΑΠΑΚΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΜΠΑΣΑ ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΑ ).

ΚΥΝΗΓΑΩ ΤΡΥΓΟΝΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ , ΞΕΡΩ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥΣ , ΤΑ ΨΥΧΟΛΟΓΩ , ΤΑ ΣΕΒΟΜΑΙ , ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΤΙΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΣΑ .... Η ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ Ή ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΣΤΕΡΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ , ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥΠΛΟΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΠΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ , ΠΑΡ΄ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΕ ΓΕΛΑΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΕΚΕΙΝΑ ..... ΑΓΝΟΩΝΤΑΣ ΤΗΝ "ΕΠΙΣΤΗΜΗ" ΜΟΥ !!!

ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΣΑ .... ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ Η ΑΓΩΝΙΑ ΟΤΙ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ? ΚΑΙ ΕΝ ΤΕΛΗ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΙ Η "ΕΠΙΣΤΗΜΗ" ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΤΡΥΓΟΝΙΟΥ...... ΩΡΑΙΟ ?

Υ.Γ.

ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ :

ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΟΜΠΙ ! ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΟ ΜΑΣ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ! ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΟΗΘΗΣΕ ΣΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΜΑΣ ! ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ΞΕΦΤΙΣΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ! Ο ΛΟΓΟΣ ? ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΑΓΡΙΑ ΖΩΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΗΜΕΡΕΨΑΜΕ...ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ....

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΓΡΙΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΚΥΝΗΓΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΞΕΦΕΥΓΟΥΝ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΑΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΒΛΙΣΜΕΝΑ ΟΛΗ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΖΩΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΑ ΟΛΑ ΣΕ ΘΑΝΑΤΟ ....

ΝΟΤΙΟΔΥΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ

MADMAN1

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 18, 2008 9:03 pm 
Άβαταρ μέλους

Απ οτι καταλαβα εισαι κοντοχωριανος.Καλως ηλθες,ετσι ειναι οπως τα λες.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 18, 2008 9:21 pm 
Άβαταρ μέλους

Θοδωρής Γαβριλης έγραψε:
Απ οτι καταλαβα εισαι κοντοχωριανος.Καλως ηλθες,ετσι ειναι οπως τα λες.

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ :wink: ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΓΕΙΑ ΣΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 18, 2008 9:23 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

MADMAN1 έγραψε:
ΑΠΟ 01/09/08 ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ ! ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ .....
ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 10/09/08 ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ( ΞΕΚΟΥΡΝΙΑΣΜΑ ) .....
ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΥΝΑΝΤΙΟΜΑΣΤΑΝ ΤΑΚΤΙΚΑ ...
ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ 18/09/08 ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑ ΚΑΛΗ Η ΑΝΑΤΟΛΗ ΔΕΝ ΛΕΩ , ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΥΓΟΝΑΚΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ . ( ΚΑΙ ΑΝ ΔΩ ΚΑΝΕΝΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΧΕΙΡΟ ΚΑΝΕΝΑ ΧΑΠΑΚΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΜΠΑΣΑ ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΑ ).

ΚΥΝΗΓΑΩ ΤΡΥΓΟΝΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ , ΞΕΡΩ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥΣ , ΤΑ ΨΥΧΟΛΟΓΩ , ΤΑ ΣΕΒΟΜΑΙ , ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΤΙΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΣΑ .... Η ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ Ή ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΣΤΕΡΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ , ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥΠΛΟΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΠΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ , ΠΑΡ΄ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΕ ΓΕΛΑΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΕΚΕΙΝΑ ..... ΑΓΝΟΩΝΤΑΣ ΤΗΝ "ΕΠΙΣΤΗΜΗ" ΜΟΥ !!!

ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΣΑ .... ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ Η ΑΓΩΝΙΑ ΟΤΙ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ? ΚΑΙ ΕΝ ΤΕΛΗ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΙ Η "ΕΠΙΣΤΗΜΗ" ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΤΡΥΓΟΝΙΟΥ...... ΩΡΑΙΟ ?

Υ.Γ.

ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ :

ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΟΜΠΙ ! ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΟ ΜΑΣ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ! ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΟΗΘΗΣΕ ΣΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΜΑΣ ! ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ΞΕΦΤΙΣΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ! Ο ΛΟΓΟΣ ? ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΑΓΡΙΑ ΖΩΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΗΜΕΡΕΨΑΜΕ...ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ....

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΓΡΙΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΚΥΝΗΓΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΞΕΦΕΥΓΟΥΝ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΑΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΒΛΙΣΜΕΝΑ ΟΛΗ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΖΩΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΑ ΟΛΑ ΣΕ ΘΑΝΑΤΟ ....

ΝΟΤΙΟΔΥΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ

MADMAN1

Καλώς ήρθες και από μένα.
Συμφωνώ μαζί σου , το κυνήγι για όποιον το αντιμετωπίζει σοβαρά και όχι σαν πλιάτσικο , είναι πολλά πράγματα , εκτός από αυτά που ανέφερες σωστότατα, είναι και σπουδή της φύσης και των πλασμάτων της , καιρικών συνθηκών , βιοτόπων , συμπεριφορών και πολλών άλλων .
Σίγουρα αυτά δεν μαθαίνονται από τον καναπέ αλλά εκεί έξω με την παρατήρηση !

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΓΕΙΑ ΣΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 18, 2008 9:49 pm 
Άβαταρ μέλους

gpeppas έγραψε:

Καλώς ήρθες και από μένα.
Συμφωνώ μαζί σου , το κυνήγι για όποιον το αντιμετωπίζει σοβαρά και όχι σαν πλιάτσικο , είναι πολλά πράγματα , εκτός από αυτά που ανέφερες σωστότατα, είναι και σπουδή της φύσης και των πλασμάτων της , καιρικών συνθηκών , βιοτόπων , συμπεριφορών και πολλών άλλων .
Σίγουρα αυτά δεν μαθαίνονται από τον καναπέ αλλά εκεί έξω με την παρατήρηση !

Η "ΕΠΙΣΤΗΜΗ" ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ :wink: ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΤΕΧΟΥΜΕ ΟΛΗ , ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΥΛΛΕΓΟΥΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ , ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΖΟΝΤΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΟΛΩΝ ΜΑΣ .... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΡΑΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ....ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟ , ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ :wink:

ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΑΝΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ , ΑΠΟΨΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ , ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ , ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ .....

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΟ ΑΠΟΨΙΝΟ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟ ΒΟΡΙΑΔΑΚΙ ΣΤΗΝ ΣΤΕΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΔΥΤΙΚΟ ΒΟΡΙΑΔΑΚΙ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΙΣΩΣ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΚΤΟΓΡΑΜΜΗ ΑΥΡΙΟ ...... Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ :wink: :

ΧΑΡΗΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 7 από 9   [ 125 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: