Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 5 από 9   [ 125 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Μήπως δεν ήταν περάσματα?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 10, 2008 11:56 am 

Eίσαι σίγουρος φίλτατε Θοδωρή ότι ήταν "ντοπιάρικα" τα πουλιά αυτά που'παιξαν σήμερα? δεν τα έβλεπες να πετούν τις προηγούμενες ημέρες, μήπως έπαιζαν απο διαφορετ. κατευθύνσεις -χθές, εκεί ήσουνα πάλι? εντάξει μπορεί να ήταν "τοπικής μετακίνησης", απο λίγο πιο πέρα και ήρθαν προς τα εσένα/ αλλά όλα τα πουλιά όταν "νοιώθουν τον καιρό" (πλησιάζει καταιγίδα) ή νοιώσουν ότι πρέπει να πάνε παρακάτω για καλύτερο φαγητό ή άλλο... έχουν πάντα τους ανιχνευτές- που προηγούνται των υπολοίπων/ την κυρίως μάζα κοπαδιού!!.. πως ήταν τα πουλιά, μικρά ή μεγάλα? φαγωμένα ή όχι? τα χρώματα-φτερά τους πλήρη? το πάνω-κάτω δεν λέει τίποτα....
Πάντως θα σου'λεγα ότι σ'αυτές τις ημερ/νίες εδώ στα βόρεια (νέο φεγγάρι & ΒΑ άνεμοι), περιμένουμε να μπουν τα "νέα κοπαδάκια-περασματιάρικα" (τρυγόνια, όπως και ορτύκια )- εκεί κάτω δεν ξέρω τι μπορεί να παίζει!!..

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 10, 2008 2:03 pm 
Άβαταρ μέλους

KALHMERA. BLEPONTAS TON KAIRO ALLA KAI TO FEGGARI TA BRADIA, UPOLOGIZA POS ISOS NA EIXE POULIA XTES H SHMERA.
OMOS, PIO POLU ME ETROGE ,ESA POS SHMERA 8A EIXE POULIA MIAS KAI DEN 8A MPOROUSA NA PAO.
TELIKA ETSI KAI EGINE. 8 TO PROI XTYPHSE TO THLEFONO APO FILO KAI MOU EIPE POS MEXRI EKEINH THN ORA, EIXE TOUFEKISEI 4 MPOULOUKAKIA KAI EIXE PAREI 3 POULIA. TA POULIA OLA EMPAINAN KATEU8EIAN APO THN 8ALASSA KAI HTAN PSHLOMENA.
SE ALLO SHMEIO, EMA8A POS EIXE ARKETOUS SYKOFAGOUS.ENO SE SHMEIO NOTIOTERO APO EKEI POU HTAN O FILOS, PERIPOU 20-25 XILIOMETRA, EIXE PALI POLLA TRYGONIA......
ERGO, UPOLOGIZO NA PAIXTEI PALI MESA STO SABBATOKYRIAKO KA8ARA LOGO KAIROU.....ISO KAI DEYTERA-TRITH!!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 10, 2008 5:05 pm 
Άβαταρ μέλους

ενα απολυτο μηδεν και απο τα Λεγραινα
καλησπερα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 10, 2008 5:11 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ.ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΑ ΠΟΥΛΙΑ,
ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΚΑΝ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΑΠΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥΜΠΑΡΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΑΣΙΜΟ.
ΙΔΩΜΕΝ...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 10, 2008 11:18 pm 

Αγαπητοι φιλοι Θοδωρη και Αρι σας λεω οτι σημερα ειχε αυτο που λεμε ΠΕΡΑΣΜΑ και μαλιστα παρα πολυ καλο στη Μεσσηνια. Τα πουλια που βλεπατε
απλως ειχαν ξεμακρινει αρκετα απο τον κυριο ογκο των υπολοιπων. Αρκετοι κυνηγοι επιασαν το οριο. Φανηκαν και λιγα ορτυκακια.

Μηπως καποιος φιλος εχει νεα απο μανη ;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 11, 2008 5:52 am 
Άβαταρ μέλους

META AΑΠΟ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ !! ΧΘΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΤΡΥΓΟΝΙΑ(ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΦΕΤΟΣ) ΣΤΗΝ ΤΗΝΟ !! ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΚΥΜΑΙΝΟΝΤΑΝ ΑΠΟ 4 ΕΩΣ 8 ΠΟΥΛΙΑ ! ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ "ΑΝΟΜΒΡΙΑΣ" !!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 11, 2008 8:45 am 
Άβαταρ μέλους

GFSG έγραψε:
Αγαπητοι φιλοι Θοδωρη και Αρι σας λεω οτι σημερα ειχε αυτο που λεμε ΠΕΡΑΣΜΑ και μαλιστα παρα πολυ καλο στη Μεσσηνια. Τα πουλια που βλεπατε
απλως ειχαν ξεμακρινει αρκετα απο τον κυριο ογκο των υπολοιπων. Αρκετοι κυνηγοι επιασαν το οριο. Φανηκαν και λιγα ορτυκακια.

Μηπως καποιος φιλος εχει νεα απο μανη ;

Καλημερα που ακριβως στην Μεσσηνια εγινε αυτο το περασμα φιλε?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 11, 2008 9:16 am 
Άβαταρ μέλους

bighunter έγραψε:
META AΑΠΟ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ !! ΧΘΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΤΡΥΓΟΝΙΑ(ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΦΕΤΟΣ) ΣΤΗΝ ΤΗΝΟ !! ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΚΥΜΑΙΝΟΝΤΑΝ ΑΠΟ 4 ΕΩΣ 8 ΠΟΥΛΙΑ ! ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ "ΑΝΟΜΒΡΙΑΣ" !!!

Κλαώς ήρθες
Πουλιά πέρασαν από Μάνη και Αιτωλοακαρνανία , μικρό πέρασμα , αλλά πέρασαν. :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 11, 2008 9:27 am 
Άβαταρ μέλους

ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΧΕ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΕΡΑΣΜΑ Κ ΟΧΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑ...ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΒΓΗΚΑΝ Κ ΤΡΥΓΟΝΑΚΙΑ ΣΤΑ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΠΡΩΙ Κ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΙΠΟΤΑ...
ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...

ΑΡΙΣ ΧΕΛΑΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 11, 2008 9:31 am 
Άβαταρ μέλους

aris_chelas έγραψε:
ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...

ΑΡΙΣ ΧΕΛΑΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Επιβεβαιωνω.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 11, 2008 10:29 am 
Άβαταρ μέλους

KALHMERA. SHMERA, EIXE....SXEDON TIPOTA.
TO PROI STO DASOS, XEKINHSA NA KATSO GIA KANA MISAORO GIA PI8ANO XEKOURNIASMA.
OMOS EFYGA LOGO POLUKOSMIAS!!!
ETSI PHGA STA KA8IEROMENA STEKIA MOU STA XORAFIA (2 STARIES KAI 2 KALAMPOKIES) EIDA 4-1-1-1-1
ENA OMOS TOUFEKISA MONO, TO OPOIO HTAN POLU MEGALO, FULL XROMATA KAI KOKKINO APO KATO STO STH8OS!!!!
TOUFEKIES POLU LIGES.
XTES EIXE POULIA AKOMA KAI TO MESHMERI. TO APOGEYMA XTES XTYPHSA ENA AKOMA. DEN EIXE OMOS TIPOTA TO IDIAITERO.
EKEINO OMOS POU MOU EKANE ENTYPOSH, HTAN POS LIGO PRIN TIS 8 TO BRADY, XAFNIKA, MAYRISE O OURANOS APO XELIDONIA, TA OPOIA EMPAINAN APO 8ALASSA. HTAN TOSO POLLA, POU EMOIAZAN ME TA KOPADIA APO SBORITZIA TON XEIMONA. DEN EIXA XANDEI POTE MOU KATI PAROMOIO.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 11, 2008 10:36 am 
Άβαταρ μέλους

Άσχημα τα νέα και από Πρέβεζα. Για ακόμη μια μέρα δόθηκε παράταση με αποτέλεσμα να συνεχίζεται η προσμονή των πολυπόθητων θηραμάτων. Εντύπωση μου κάνει η εμφάνιση πουλιών στη μεσσηνία όπως αναφέρουν οι "συνάδελφοι". Ελπίζω να μιλάμε για μικρής έντασης πέρασμα αν και η σχετική καλοκαιρία σε συνάρτηση με τη μεγάλη διάρκεια του φεγγαριού τη νύχτα πολύ με ανησυχούν για "νυχτερινό" πέρασμα των πουλιών.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 11, 2008 11:09 am 
Άβαταρ μέλους

ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ ΜΟΝΟ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΛΙΓΟ Ο ΚΑΙΡΟΣ...ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ Κ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΩ ΑΔΕΙΑ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΑΝΑΜΕΝΩ ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΡΑΣΜΑ...ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΛΟΓΩ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΠΟΖΗΜΕΙΩΘΩ...

ΑΡΙΣ ΧΕΛΑΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 11, 2008 11:31 am 
Άβαταρ μέλους

Δυστυχώς, όπως και οι περισσότεροι φαντάζομαι , είμαι κυνηγός του σαββατοκύριακου και κάποιων αργιών άντε και καμίας άδειας απ’ τη δουλειά.
Αφαιρώντας ( απαραιτήτως ) βέβαια τις μέρες που χάνονται για κοινωνικές υποχρεώσεις, γυναίκα, κ.α…. μένουν τελικά κάποιες λίγες μέρες να ευχαριστηθούμε το χόμπι μας…
Έτσι περιμένω να περάσουν οι μέρες, ελπίζοντας το ΣΚ να συμπέσει με ένα καλό πέρασμα.
Πληροφοριακά πάντως για την περιοχή της Πρέβεζας επειδή έχω καθημερινή ενημέρωση, χθες έπεσαν πολλές ντουφεκές σε αντίθεση με σήμερα που πέσαν αρκετά λιγότερες.
Την ενημέρωση την έχω από τον πατέρα μου μένει στην περιοχή ο οποίος τώρα δεν κυνηγάει, αλλά ακούει καλά….
Συγκεκριμένα για χθες μου είπε ότι «γινόταν πόλεμος, δε σταματούσαν να ρίχνουν…» δε μπορεί… κάποιο περασματάκι θα το’ κανε… :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 11, 2008 11:50 am 
Άβαταρ μέλους

Καλημέρα και απο εμένα.
Εχθές με πληροφόρισαν και εμένα για καλό πέρασμα στην Φοινικούντα, ο φίλος που με πήρε τηλ.
είδε πολλά πουλιά και κατάφερε να πάρει οκτώ, απο τα οποία τα έξι ήταν πολύ μεγάλα.
Θοδωρή μήπως πρέπει να αφήσουμε τα παραλιακά και να ανεβούμε ποιό ψηλά, αν θες έχω το τηλ. του φίλου.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 5 από 9   [ 125 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: