Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 3 από 9   [ 125 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 01, 2008 2:22 pm 
Άβαταρ μέλους

KONSTANTINOS MOUSAS έγραψε:
KALH SAS MERA.
SHMERA KATI KINH8HKE MALLON LOGO ALLAGHS KAIROU.
TO PROI, LOGO SYNONSTISMOU STO DASOS EFYGA, KAI EKATSA SE MIA KALAMPOKIA KOMMENH ME DENTRA STIS AKRES THS..
PHRA 2 POULAKIA, ALLA EPREPE NA PARO KANA 5ari AKOMA.
TA PIO POLLA, EFYGAN TOYFEKISMENA ME 7aria LAMBRO TORDO KAI TRAYMATISMENA.
TA 2 POU PHRA, TA PHRA ME KATI FYSIGGIA GEMISMENA ME A GALLIAS KAI 34gr SKAGIA. 7aria PALI.
DYSTYXOS EKEI POU XARHKA POS KATI KINH8HKE, MOU THN XALASAN TA FYSIGGIA....AFOU TA POULIA EFEYGAN X
EPOUPOULIASMENA.

Κωστα,καλημερα. Με την αδεια σου,δεξου τις εμπειριες μου,μετα απο 40 χρονια στο κυνηγι!!!
Την επομενη φορα,δοκιμασε, εαν εχεις,με λιγοτερα γραμμαρια,σκαγια,οπως 32 η ακομα και 28 εως 30 γραμμαρια!!
Μην σου κανει εντυπωση, η συμβουλη μου.Ειναι δισταυρωμενη πολλες φορες με υψηλες θερμοκρασιες,ειδικα!!!
Φιλικα,Billy- Αθηνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 01, 2008 2:57 pm 
Άβαταρ μέλους

Billy έγραψε:
KALH SAS MERA.
TO PROI, LOGO SYNONSTISMOU STO DASOS EFYGA, KAI EKATSA SE MIA KALAMPOKIA KOMMENH ME DENTRA STIS AKRES THS..
TA 2 POU PHRA, TA PHRA ME KATI FYSIGGIA GEMISMENA ME A GALLIAS KAI 34gr SKAGIA. 7aria PALI.
DYSTYXOS EKEI POU XARHKA POS KATI KINH8HKE, MOU THN XALASAN TA FYSIGGIA....AFOU TA POULIA EFEYGAN X
EPOUPOULIASMENA.

Κωστα,καλημερα. Με την αδεια σου,δεξου τις εμπειριες μου,μετα απο 40 χρονια στο κυνηγι!!!
Την επομενη φορα,δοκιμασε, εαν εχεις,με λιγοτερα γραμμαρια,σκαγια,οπως 32 η ακομα και 28 εως 30 γραμμαρια!!
Μην σου κανει εντυπωση, η συμβουλη μου.Ειναι δισταυρωμενη πολλες φορες με υψηλες θερμοκρασιες,ειδικα!!!

FILE BASILH. EYXARTISTO GIA THN SYMBOULH SOU.
GNORIZO POS ME THN ZESTH 8ELEI ELAFRIES GOMOSEIS. DEN EIMAI PANTA YPER TON BARION GOMOSEON.
SHMERA OMOS, H 8ERMOKRASIA HTAN 17 BA8MOI. OPOTE TA 34gr POU XRHSIMOPOIHSA KAI PHRA TA 2 POULIA PISTEYO HTAN KALA.
TA TORDO POU ME PRODOSAN SHMERA, EINAI 32 GRAMMARIA.
OMOS, KAI ALLES XRONIES, TA TRYGONIA, ME TA SYGEKRIMENA (AYTA ME THN A PYRITIDA) ME EXOUN AFHSEI APOLUTA IKANOPOIHMENO.
EPANALAMBANO OMOS, POS GIA THN ZESTH EIMAI KAI EGO YPER TON ELAFRION GOMOSEON. NA FANTASTEIS TA ORTYKIA, TA KYNHGO ME 30gr KAI POLLES FORES, EIDIKA PERYSH. 24gr SKOPEYTIKA ME YPERARISTA APOTELESMATA..

Παρακαλώ ελληνικά, η αυτόματη μετατροπή απ εδώ http://alectorisgraeca.getforum.org/foru ... .php?t=515

[color=red][b]Έχουμε την ωραιότερη γλώσσα , μηνύματα σε greekish θα διαγράφονται, αφού έχετε ειδοποιηθεί και συνεχίζετε .[/b][/color]
MPORO NA MA8 PARAKALO POIOS EBALE AYTO TO MYNHMA STO MYNHMA MOY? ROTO GIATI MALLON DHMIOYRGH8HKE PAREXHGHSH ME KAPOIO MELOS TOU FORUM.
ELLHNIKA DEN MPORO NA GRAFO EYKOLA APO THN DOULEIA.
EYXARISTO.

Τελευταία επεξεργασία από KONSTANTINOS MOUSAS και Τρί Σεπ 02, 2008 11:28 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 01, 2008 3:11 pm 
Άβαταρ μέλους

Billy έγραψε:
KALH SAS MERA.
EPOUPOULIASMENA.

FILE BASILH. EYXARTISTO GIA THN SYMBOULH SOU.
GNORIZO POS ME THN ZESTH 8ELEI ELAFRIES GOMOSEIS. DEN EIMAI PANTA YPER TON BARION GOMOSEON.
SHMERA OMOS, H 8ERMOKRASIA HTAN 17 BA8MOI. OPOTE TA 34gr POU XRHSIMOPOIHSA KAI PHRA TA 2 POULIA PISTEYO HTAN KALA.
TA TORDO POU ME PRODOSAN SHMERA, EINAI 32 GRAMMARIA.
OMOS, KAI ALLES XRONIES, TA TRYGONIA, ME TA SYGEKRIMENA (AYTA ME THN A PYRITIDA) ME EXOUN AFHSEI APOLUTA IKANOPOIHMENO.
EPANALAMBANO OMOS, POS GIA THN ZESTH EIMAI KAI EGO YPER TON ELAFRION GOMOSEON. NA FANTASTEIS TA ORTYKIA, TA KYNHGO ME 30gr KAI POLLES FORES, EIDIKA PERYSH. 24gr SKOPEYTIKA ME YPERARISTA APOTELESMATA..

Οκ,Κωστα. Συγνωμη και παλι,για την υποδειξη μου.
Εγω ,μεχρι προχτες που γυρισα,απο την περιοχη της Πελλας,δουλευα 28 γραμ. και ειμαι ευχαριστημενος,για να μην πω ενθουσιασμενος!!!
Βεβαια οι θερμοκρασιες ηταν, στην εναρξη ειδικα,37 εως 38,αλλα και προχτες,παλι τα ιδια.
Καρπωση,μικρη,αλλα η καλη παρεα σε συνδυασμο με το τσιπουρο,απαιχτη!!!
Να εισαι καλα και καλα κυνηγια και καλη χρονια.
Φιλικα,Βασιλης-Αθηνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 01, 2008 3:49 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

stephan74 έγραψε:
Μέχρι σήμερα ήμουν ένας απλός αλλά σχεδόν καθημερινός επισκέπτης του Forum, για δύο λόγους. Πρώτον για να μάθω κάποιες πληροφορίες που να μου αυξήσουν το όμορφο συναίσθημα της συνάντησης με το θήραμα και δεύτερον γιατί οι απόψεις και ο προσδιορισμός της έννοιας ¨κυνήγι¨ σχεδόν από όλους όσους εκφράζονται στο συγκεκριμένο forum με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο…
Έτσι για να αυξηθεί το παραπάνω συναίσθημα της συνάντησης με το θήραμα σε περισσότερο κόσμο, να σας πω ότι την Κυριακή σε περιοχή κοντά στη Πρέβεζα και ενώ μέχρι τις 9:00 η τουφεκιές ήταν ελάχιστες, ξαφνικά και μέχρι τις 11:00 τα πράγματα άλλαξαν με συνεχόμενες και πολλές τουφεκιές. Οι τυχεροί ήταν σε καρτέρια κάπως μακριά από αυτά που είχαμε πιάσει με την παρέα μου μιας και από μας πέρασαν μόνο δύο κοπαδάκια ένα των τριών και ένα των έξι πουλιών καθώς και 4 μονά από τα οποία καταφέραμε και κρατήσαμε τέσσερα πουλιά.

Να χαιρόμαστε τις εξόδους μας και να διαχειριζόμαστε ορθολογικά τη φύση σεβόμενοι ενδημικά και περασματιάρικα…

ΑΜΗΝ ...
Καλώς ήρθες
:lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 02, 2008 9:15 am 
Άβαταρ μέλους

Ένα καλό πέρασμα πετύχαμε στην Αιτωλοακαρνανία τις προηγούμενες μέρες και πήραμε κάποια πουλιά.
Στις άλλες εξόδους , από ένα έως επτά.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 03, 2008 11:52 am 
Άβαταρ μέλους

Τα τρυγόνια είναι πίσω παιδιά ακόμη , τις επόμενες μέρες αν βοηθήσει λίγο ο καιρός θα κατηφορίσουν σιγά σιγά.
Εμείς σε πενθήμερο κυνήγι στην Μακεδονία , ελληνοσκοπιανά τα πήγαμε καλούτσικα , κάνοντας μερικά πουλάκια :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 03, 2008 4:08 pm 
Άβαταρ μέλους

Τα πουλιά ακόμη είναι πίσω λόγο του καιρού και της ανομβρίας .
Οπότε με τα 4-5 που πήρα από τα δέκα πουλάκια που είδα αισθάνομαι υπέρ τυχερός. :lol:
Ολα μικρά κανένα από τα γνωστά μεγάλα παχιά τρυγόνια .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 04, 2008 1:02 pm 
Άβαταρ μέλους

Σήμερα Λαύριο 00000000000000000000

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 04, 2008 1:38 pm 
Άβαταρ μέλους

Κ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ...1-2 ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ...ΣΗΜΕΡΑ ΕΡΙΞΑ Κ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΑΡΣΕΝΙΚΟ....

ΑΡΙΣ ΧΕΛΑΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 05, 2008 8:46 am 
Άβαταρ μέλους

Στην έναρξη υπήρχαν αρκετά πουλιά και κάναμε κέφι , τώρα ακόμη υπάρχουν αλλά όπως δείχνουν όχι για πολύ ακόμη , οπότε νότιοι τον νους σας τις επόμενες μέρες !
Βόρεια Μακεδονία .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 05, 2008 9:54 am 
Άβαταρ μέλους

Τα πουλιά είναι έτοιμα για να αρχίσουν το ταξίδι τους.
Είναι νευρικά και κοπαδιάζουν σε μικρές ομάδες .
Εχουν παχύνει πολύ και είναι τα γνωστά παχιά τρυγόνια της μετανάστευσης του Σεπτεμβρίου .
Νομίζω ότι τις επόμενε ημέρες θα αρχίσουν να κατεβαίνουν , να τα περιμένετε , αν δεν είστε άτυχοι και περάσουν νύχτα τα πολλά.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 05, 2008 10:01 am 
Άβαταρ μέλους

ΩΡΑΙΑ ΝΕΑ...ΑΝΤΕ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΣΤΑ ΚΑΡΤΕΡΙΑ...ΗΔΗ ΠΗΡΑ ΔΥΝΑΜΗ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΩΡΑΙΟ ΝΤΟΥΜΠΛΕ Κ ΔΥΟ ΟΜΟΡΦΑ ΤΡΥΓΟΝΑΙΚΙΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΑΣΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ... ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΛΙΓΟ Ο ΚΑΙΡΟΣ...

ΑΡΙΣ ΧΕΛΑΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 05, 2008 11:31 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Λαυρεωτική σήμερα , τρία είδα πήρα το ένα και ένα μοναδικό ορτύκι που βρήκα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 07, 2008 12:57 pm 
Άβαταρ μέλους

Σήμερα παιδιά είχε τρυγόνια , εγώ πήρα τρία και είδα οκτώ , αλλά τουφεκιές έπεφταν αρκετές , ορτύκια 0.
περπατώντας κάποια στιγμή για να σηκώσω κανένα καθισμένο , έπεσα πάνω σε δύο γκόρντον που έψαχναν για ορτύκια , γκόρτνον λέω κάτσε να δω ποιος είναι το αφεντικό και έτσι τυχαία έπεσα πάνω στον admin και γνωριστήκαμε .
Καθίσαμε λίγο μαζί και τα είπαμε , μετά εγώ πήρα τον δρόμο για το αυτοκίνητο και αυτός συνέχισε για ορτύκια. :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 07, 2008 10:48 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Skopeyths έγραψε:
Σήμερα παιδιά είχε τρυγόνια , εγώ πήρα τρία και είδα οκτώ , αλλά τουφεκιές έπεφταν αρκετές , ορτύκια 0.
περπατώντας κάποια στιγμή για να σηκώσω κανένα καθισμένο , έπεσα πάνω σε δύο γκόρντον που έψαχναν για ορτύκια , γκόρτνον λέω κάτσε να δω ποιος είναι το αφεντικό και έτσι τυχαία έπεσα πάνω στον admin και γνωριστήκαμε .
Καθίσαμε λίγο μαζί και τα είπαμε , μετά εγώ πήρα τον δρόμο για το αυτοκίνητο και αυτός συνέχισε για ορτύκια. :lol:

Επιβεβαιώνω ,

σήμερα είχε τρυγονάκια , εγώ είδα πάνω από επτά και κατόρθωσα και πήρα ένα που πέρασε από πάνω μου .
Επειδή έπεφταν αρκετές τουφεκιές γύρω γύρω , έβαλα στα σκυλιά στο κάτω και έκατσα καρτέρι , περάσανε τρία , αλλά όχι σε απόσταση βολής , συνολικά είδα επτά εγώ , αλλά κοπήκανε και άλλα από άλλους κυνηγούς μπροστά μου που κάθονταν για αυτά .
:D

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 3 από 9   [ 125 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: