Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 37 από 37   [ 544 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 33, 34, 35, 36, 37
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Φεβ 21, 2009 8:59 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Οπως προέγραψα μετά από μεγάλη ήττα στην μπεκάτσα λόγω πολύ πυκνού και μόνος μου , τα παράτησα και κατέβηκα στον κάμπο για φωτογραφίες.
Στον κάμπο σήμερα είχε πολύ ήλιο και ήταν αρκετοί αγρότες που δούλευαν στα χωράφια , κάποια στιγμή εκεί που φωτογραφίζω μία γερακίνα που ανταγωνιζόταν δύο κάργιες , με πλησιάζει ένας αγρότης και μου λέει , σε παρατηρώ ώρα που φωτογραφίζεις , τι είσαι οικολόγος.... !
Οχι του λέω κυνηγός αλλά μου αρέσει η φωτογραφία στην φύση , κοιτάει το αμάξι , την κούτα με τα σκυλιά που γάβγιζαν αφού καθόμαστε δίπλα και καταλαβαίνω ότι μπερδεύτηκε λίγο !
Του εξηγώ ότι φωτογραφίες δεν βγάζουν μόνο οι αυτοαποκαλούμενοι οικολόγοι .... και πιάνουμε κουβέντα , ενώ αυτός παίζει με την PΕΝΤΑΧ και τον πεντακοσάρι που τον είχε εντυπωσιάσει με το μέγεθος του .
Χτυπάω και δύο ετοιματζήδικα καφεδάκια και η κουβέντα επεκτείνετε παντού , κυνήγι , οικολογία , πολιτική , οικονομία και αγροτικό ζήτημα , τελική κατάληξη αλλάξαμε τηλέφωνα κλπ για να με ενημερώνει για πουλιά , αφού πρώτα όμως μου έδειξε έναν καλό μπεκατσότοπο και με παρότρυνε να τον ψάξω αλλά η ώρα είχε περάσει και δεν έφτανε να πάω εκεί και να τον ψάξω , τότε μου έδειξε ένα μέρος όπου είχε βγάλει αρκετά ορτύκια από το αμπέλι του που όργωσε .
Εδω αφού ήταν κοντά πήγα , λοιπόν σήκωσα εννιά και από αυτά χτύπησα μόνο τα δύο για τα σκυλιά που μου έδωσαν τις καλύτερες φωτογραφίες , το ευχαριστήθηκα πραγματικά καλά να είναι ο άνθρωπος !
Επειδή σας βάζω συνέχεια μαύρα , είπα να βάλω και λίγο άσπρο !
:lol:

ΕικόναΕικόναΕικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 23, 2009 12:05 pm 
Άβαταρ μέλους

Η Κωπαίδα έχει ορτύκια :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 23, 2009 12:28 pm 
Άβαταρ μέλους

Στην Κωπαιδα μπορεις να μπεις?
Εγω την εχω κυνηγησει αλλα μεχρι Οκτωμβρη. Το χωμα ειναι σαν αλευρι και αν πεσει βροχη φανταζομαι οτι ουτε με τρακτερ δεν βγαινεισ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 24, 2009 10:53 am 

Την Κυριακή πείρα τα 2 σκυλάκια μου και πήγα μια βόλτα στην λαυρεωτική να πω την αλήθεια δεν περίμενα να βρω τίποτα αλλά τελικά διαψεύστηκα.

Τα σκυλιά σήκωσαν 4 ορτύκια τα οποία και δεν τουφέκισα μια και θεώρησα ότι ήταν καλή ευκαιρία να εκπαιδεύσω ξανά σηκώνοντας τα το 8,5 μηνών σκυλάκι μου.

Πραγματικά ήταν μια μοναδική εμπειρία.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 37 από 37   [ 544 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 33, 34, 35, 36, 37

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: