Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 35 από 37   [ 544 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 22, 2009 8:50 pm 
Άβαταρ μέλους

Ρε φίλε αν τα κάνατε πολλά άτομα γράφτε το να ξέρουμε, αλλιώς διαγράψτε την , δεν είναι μαγκιά να λιανίζεις ορτύκια σε ένα μεγάλο πέρασμα , ούτε κατόρθωμα , είσαι και παράνομος ! 8)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 22, 2009 9:07 pm 
Άβαταρ μέλους

OK έκλεισε και για μένα άλλαξα το μήνυμα μου όπως υποσχέθηκα !

Τελευταία επεξεργασία από ONYX και Παρ Ιαν 23, 2009 9:41 am, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 22, 2009 11:24 pm 

eimastan 10 atoma parea den eimoyna monos ok???????

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιαν 23, 2009 12:06 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

OK το θέμα έληξε , αλλά και πάλι δεν είναι τιμητικό να βάλεις τα πουλιά 10 ατόμων για να δείξεις μία καλή ημέρα κυνηγιού και θήρευσης .
Κάποτε πρέπει να καταλάβουμε ότι η επίδειξη πόσο μάλλον η συλλογική θηράματος σε μεγάλες ποσότητες σε φωτό δημόσια η στα στέκια δεν αποδεικνύει τίποτε ούτε προσφέρει τίποτε σε κανέναν και ειδικά στο κυνήγι .
Μπορείς κάλλιστα να βαστήξεις την όποια φωτογραφία με μεγάλες επιτυχίες για το προσωπικό άλμπουμ .
Αυτά πολύ φιλικά , μεταφέρω την συζήτηση στο ορτύκι , περιμένω να φτιάξει το πόστ του ο Ονυχ η αν θέλετε τα σβήνω όλα τα συγκεκριμένα πόστ .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιαν 23, 2009 3:02 am 

OYTE GAI MAGIA THN EBALA OYTE GIA KATH TETIO APLOS EINAI MIA FYLIKH FOTO META APO KYNYGI ORTIKIOY TORA AN MAI KRINHS KAI GIA AYTO TINAPO.,TELOS PANTON TELOS KALO OLA KALA EGO KAKIES DEN KRATAO KAI BORH NA EITANE JKAI LA8OS MOY POY THN EBALA OK.SORY

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιαν 23, 2009 9:40 am 
Άβαταρ μέλους

Συγνώμη
αλλά και εγώ έχω καταλήξει ότι εκτός από την τιμωρία για να πάψουν κάποιοι να κάνουν τους ΜΕΓΑ κυνηγούς είναι η αποπομπή και η ειρωνία .
Συγνώμη και πάλι .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιαν 23, 2009 10:59 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

ΑΜΑΛΙΥΣ-ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:
OYTE GAI MAGIA THN EBALA OYTE GIA KATH TETIO APLOS EINAI MIA FYLIKH FOTO META APO KYNYGI ORTIKIOY TORA AN MAI KRINHS KAI GIA AYTO TINAPO.,TELOS PANTON TELOS KALO OLA KALA EGO KAKIES DEN KRATAO KAI BORH NA EITANE JKAI LA8OS MOY POY THN EBALA OK.SORY

Καλημέρα
basilys - Amaliys ΒΑΣΙΛΗΣ διάλεξε πιο από τα δύο θα κρατήσεις το άλλο θα διαγραφεί (τα πόστ θα παραμείνουν όμως )

Αν το κρίνεις απευθύνετε σε μένα κάνεις λάθος δεν σε κρίνω , δεν είμαι δικαστής απλά την άποψη μου είπα .
Και θα στην εξηγήσω άλλη μία φορά , βαρέθηκα τα νούμερα και τις όποιες υπερβολικές επιδείξεις σκοπιμότητας (όποια και να είναι αυτή ) , πόσο μάλιστα όταν για τους περισσότερους κυνηγαράδες γνωρίζω την αλήθεια και το πώς κυνηγούν κλπ κλπ
Ποτέ δεν κατανόησα γιατί πρέπει να βγω φωτογραφία πχ με τις μπεκάτσες που σκότωσα ένα 15ήμερο ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΙΔΕΙΞΩ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΦΩΤΟ ΣΤΟΝ ΤΥΠΟ η να πάρω τα πουλιά και να πάω να τα κρεμάσω σ ένα μαγαζί κυνηγαράδων......
Αν την θέλω τόσο πολύ την βγάζω και την κρατώ στο προσωπικό αρχείο για μένα και την παρέα μου .
Ο κόσμος που θα δει την φωτογραφία αυτή δημόσια η το κρέμασμα τι θα πει οι ορκισμένοι εχθροί μας επίσης δεν βρίσκουν τροφή και βούτυρο στο ψωμί τους από τέτοιες περιπτώσεις.
Είναι αφάνταστο το κακό που κάνουν στο κυνήγι γενικά αλλά και ειδικά προκαλώντας ζήλια και φθόνο και συναγωνισμό σε κάποιους ιδίου χαρακτήρα .
Αυτή είναι πολύ συνοπτικά και χωρίς ανάλυση η άποψη μου .

Γερνάω και ξεχνάω φαίνεται οπότε συμπληρώνω.
Είμαστε κυνηγοί άρα θηρεύουμε και η φωτογραφία είναι αναπόσπαστο κομμάτι ( μνήμης) αυτής της κηνηγετικής διαδικασίας , άρα βάζουμε πολλές φωτογραφίες γιατί αυτή είναι η αλήθεια αλλά προσοχή στις υπερβολές απλά.
Μην φτάσουμε στο άλλο άκρο να μην βάζουμε φωτό η να σταματάμε το βίντεο την στιγμή της θήρευσης σ αυτό είμαι κάθετος είμαστε κυνηγοί άρα θηρεύουμε .

Τελευταία επεξεργασία από gpeppas και Παρ Ιαν 23, 2009 11:23 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιαν 23, 2009 11:09 am 
Άβαταρ μέλους

ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΦΩΤΟ ΠΡΟΔΙΔΟΥΝ ΠΟΛΛΑ....ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ...ΟΠΟΤΕ ΔΙΑΓΡΑΨΤΕ ΤΗ....ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΛΥΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΝΤΡΙ ΜΑΣ....ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΜΕΣΑ...
ΦΙΛΙΚΑ....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιαν 23, 2009 11:44 am 
Άβαταρ μέλους

Εγω δε θα ηθελα να διαγραφει η φωτο,ουτε οι οποιες αποψεις-κρισεις των αλλων φιλων-μελων επ'αυτης γιατι ετσι θεωρω οτι ετσι δειχνουμε και στους ορκισμενους-αντιπαλουντες μας οτι ο Ελληνας κυνηγος εχει πια μετρο,ποιοτητα,κυνηγετικη συνηδηση και παιδεια,δεν δισταζει να κρινει και να επικρινει την υπερβολη αποστρεφομενος τους "κυνηγαραιους-οπλοκουβαλητες".Με τη διαγραφη της,διαγραφεται αυτοματα και η αντιθεση πολλων μας στην υπερβολη,πιστευω οτι η φωτο εδειξε κατι,τα επ'αυτης ποστ εδειξαν πολλα περισσοτερα και σημαντικοτερα!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιαν 23, 2009 4:22 pm 
Άβαταρ μέλους

Εγω παλι πρωτη φορα ακουω για κυνηγι ορτυκιου με 10 ατομα.Αν ηταν dvd θα ειχε τιτλο ΄΄Η ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΓΑΝΑ΄΄.Ρε φιλε δεν ειμαστε χθεσινοι στο κυνηγι...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιαν 23, 2009 6:28 pm 
Άβαταρ μέλους

Σε κοντινό κάμπο της Βοιωτίας 15 σηκώματα 9 στο ταγάρι πάθαμε την πλάκα μας βρίσκοντας τόσα ορτύκια και αυτό έγινε τυχαία περνώντας για να πάμε απέναντι από την μία πλαγιά στην άλλη για μπεκάτσα . :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιαν 24, 2009 11:00 pm 
τα ορια πρεπει να τα βαζουμε μονοι μας για να μην καταστρεψουμε αυτο που αγαπαμε

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 27, 2009 8:43 pm 
Άβαταρ μέλους

Ορτύκι στην Βοιωτία σήμερα , επτά βγάλαμε πήραμε τα έξι και τρία μπεκατσίνια , πολύ μόνοι μας στον κυνηγότοπο , δύο ευχάριστες ώρες :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 28, 2009 1:07 am 
Άβαταρ μέλους

Συνάδελφοι μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει?
Κυνήγι Ορτυκιού Ιανουάριο μήνα ? με τόσα πολλά σηκώματα? Διαβάζω λάθος?
Για τα δικά μας μέρη (Μακεδονία) ακούγεται μάλλον σαν ανέκδοτο.
Να και κάτι που δεν είχα ξανακούσει!!!

Θα το εκτιμούσα εάν κάποιος έγραφε δύο λόγια για το θέμα. Εϊναι ορτύκια που μείναν (ντόπιασαν)? Εϊναι ορτύκια που έρχονται τώρα από τα Νότια?
Σε τι εδάφη και καλλιέργειες τα κυνηγάτε?

Για το φίλο με τη φωτό, νομίζω ότι το κατάλαβε κι αυτός ότι θα πρέπει να αποφεύγει τη δημόσια έκθεσή τους.
Εγώ πάντως σου εύχομαι πάντα τέτοια, εννοείται νόμιμα ! Και αν γίνεται ΟΛΑ φερμαριστά. Αυτό νομίζω είναι η καλύτερη ευχή.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 28, 2009 2:27 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Diogenis έγραψε:
Συνάδελφοι μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει?
Κυνήγι Ορτυκιού Ιανουάριο μήνα ? με τόσα πολλά σηκώματα? Διαβάζω λάθος?
Για τα δικά μας μέρη (Μακεδονία) ακούγεται μάλλον σαν ανέκδοτο.
Να και κάτι που δεν είχα ξανακούσει!!!

Θα το εκτιμούσα εάν κάποιος έγραφε δύο λόγια για το θέμα. Εϊναι ορτύκια που μείναν (ντόπιασαν)? Εϊναι ορτύκια που έρχονται τώρα από τα Νότια?
Σε τι εδάφη και καλλιέργειες τα κυνηγάτε?

Για το φίλο με τη φωτό, νομίζω ότι το κατάλαβε κι αυτός ότι θα πρέπει να αποφεύγει τη δημόσια έκθεσή τους.
Εγώ πάντως σου εύχομαι πάντα τέτοια, εννοείται νόμιμα ! Και αν γίνεται ΟΛΑ φερμαριστά. Αυτό νομίζω είναι η καλύτερη ευχή.

Ναι Διογένη , αν δεν είσαι τυχερός και βρεις σε καλή συγκέντρωση τα πουλιά μπορείς να κάνεις το όριο άνετα, εδώ υπάρχουν όλο τον χρόνο.
Είναι πουλιά που συνήθως μένουν και αναπαράγονται στην Ελλάδα και συγκεκριμένα σε περιοχές όπως η Κωπαΐδα , Λαμία , Πελοπόννησο κλπ, όπου οι καιρικές συνθήκες είναι πολύ πιο μαλακές τον χειμώνα και υπάρχουν οι κατάλληλοι βιότοποι που εξασφαλίζουν τροφή και ησυχία που είναι απαραίτητα για την αναπαραγωγή.
Επίσης έχουμε και μικρές μετατοπίσεις από πιο βόρεια για ν αποφύγουν κλιματολογικές συνθήκες δύσκολες.
Αν διαβάσεις κάποιαν άρθρα στα περιοδικά κατά καιρούς μιλάνε για τα ορτύκια του Χειμώνα .
:lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Κλειδωμένη Δ. ΣυζήτησηΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 35 από 37   [ 544 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: