Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 4 από 14   [ 210 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγριοκόκορας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 22, 2008 9:53 am 
Άβαταρ μέλους

gpeppas έγραψε:
Κυροχρήστος Δημήτριος έγραψε:
gpeppas έγραψε:
Σέττερ και αγριοκόκορας πολύ καλό :lol:

Μία διευκρίνιση. Ο κυνηγός χρησιμοποιεί και χάρτη, πάνω στον οποίο είναι σημειωμένα κάποια σημεία. Μήπως είναι κυνήγι σε ελεγχόμενη κυνηγετική περιοχή (ρεζέρβα) και είναι σημειωμένα τα σημεία όπου βρίσκονται τα θηράματα; Χωρίς να θέλω να μειώσω το συνάδελφο κυνηγό. Και μια δεύτερη ερώτηση. Πόσοι από τους συναδέλφους χρησιμοποιούν χάρτη;

Καλησπέρα.
Αγαπητέ φίλε επειδή το συγκεκριμένο κυνήγι είχα την ευτυχία να το ζήσω έστω και για μία φορά στον μακρινό Βορρά. μπορώ να σου εξηγήσω το θέμα του χάρτη.
Στις βόρειες χώρες η διαχείριση γίνετε από τους κυνηγητικούς συλλόγους κατά βάση , αλλά και από ιδιώτες , νοικιάζουν τεράστιες εκτάσεις κρατικές και τις διαχειρίζονται οι ίδιοι.
Αυτές οι εκτάσεις είναι τεράστιες , απέραντες , οπότε χωρίζονται σε περιοχές , που σε αυτές θα κυνηγήσει ένας αριθμός κυνηγών και θα παρθεί ένας αριθμός συγκεκριμένος θηραμάτων ανάλογα με τις μελέτες για την κάθε χρονιά για τις συνθήκες του βιότοπου και βέβαια των αριθμό των θηραμάτων που υπάρχουν κλπ και αυτό ισχύει είτε είσαι κυνηγός αυτής της χώρας η είσαι από άλλη.

Οπότε όταν πήγα εκεί είμαστε δύο Έλληνες και δύο Ιταλοί , μας πήγαν στον κυνηγότοπο κάπου στο πουθενά όπου κοιμόμαστε σε ένα ξύλινο σπιτάκι εμείς και ε σκηνές τα σκυλιά , και το πρώτο που έκαναν μας έδωσαν ένα χάρτη της περιοχής που πάνω ήταν σημειωμένα τα σύνορα που θα κυνηγούσαμε και δεν έπρεπε να περάσουμε όπως βέβαια και ο χάρτης όλης της περιοχής (δημόσια γη) για ν μην χαθούμε , γιατί σε διαβεβαιώ χωρίς χάρτη είναι πανεύκολο να χαθείς μιας και η περιοχή είναι αχανής και σε πολλά σημεία μοιάζει και η συνοδός δασοφύλακας δεν έρχεται μονίμως από πίσω, έχεις απόλυτη ελευθερία .
Οφείλεις όμως να καταγράφεις τα θηράματα και την περιοχή που τα χτύπησες και βέβαια απόλυτα το όριο .
Είναι ένα ανεπανάληπτο κυνήγι , για μας τους Νότιους Ευρωπαίους όχι τόσο για το θήραμα αλλά για την μοναδικότητα του περιβάλλοντος και της αρκτικής τούνδρας .
Οι λευκές πέρδικες είναι πολλές και γενικά εύκολο θήραμα ως πολύ εύκολο αν δεν έχουν κυνηγηθεί ιδιαίτερα στην περιοχή που θα κυνηγήσεις , ο αγριοκόκορας ο μεγάλος γιατί υπάρχει και ο μικρός ο λιράτος σε κάποιες περιοχές είναι μοναδικό θήραμα και δύσκολο να θηρευτεί με σκυλιά , πιο εύκολο είναι χωρίς με ιχνηλασία και διόπτρα..
Ελπίζω να σου έλυσα την απορία για τον χάρτη.
Οι άνθρωποι είναι μπροστά μας στα κυνηγητικά και στην διαχείριση τουλάχιστον ένα αιώνα.
:D

Γιώργο μπορείς να μας πεί λίγο τι χρειάζετε για αυτότο κυνήγι και κόστος περίπου , ευχαριστώ.

Καλή η φέρμα , το στύλ μέτριο , ωραίο και το ζευγαράκι των ορτυκιών . :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 22, 2008 12:47 pm 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Aγγλικά σέττερ σε δράση σε διάφορα θηράματα και στην ορεινή ζώνη ... :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 22, 2008 1:44 pm 
Άβαταρ μέλους

:lol: ΕΛΑ ΝΑ ΑΝΕΒΕΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΤΤΕΡ :lol: ΜΠΡΑΒΟ ΚΩΣΤΑ ΚΑΛΟ :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 30, 2008 1:12 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Από Ισπανία

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Φεβ 02, 2008 2:07 pm 
Άβαταρ μέλους

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΓΓΛΙΚΟ ΣΕΤΤΕΡ 2,5 ΧΡΟΝΩΝ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΠΕΠΠΑ.ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΕΙΝΑΙ 2,5 ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΥΝΗΓΙΤΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΞΟΔΟΥΣ ΣΕ ΟΡΥΚΙΑ ΚΑΙ ΠΕΔΙΝΕΣ.ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΓΡΗΓΟΡΟΣ ΣΚΥΛΟΣ ΜΕ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΦΟΒΕΡΕΣ ΜΥΤΕΣ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΘΟΣ.ΦΕΤΟΣ ΤΟΝ ΚΥΝΗΣΑ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 3 ΕΞΟΔΟΥΣ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕ ΜΠΕΚΑΤΣΑ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΕΙΤΕ ΚΑΜΠΟ ΤΟΝ ΒΓΑΛΩ ΕΙΤΕ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ ΟΤΙ ΜΙΚΡΟΠΟΥΛΙΑ ΚΟΤΡΥΦΙΑ ΕΧΕΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΗ ΤΙΠΟΤΑ ΑΦΕΡΜΑΡΙΣΤΟ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΠΗΡΕ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ ΦΕΤΟΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΟΥΛΕΨΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΜΠΕΚΑΤΣΑ.ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΣΕ ΕΝΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΚΟΨΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 05, 2008 7:57 pm 
Άβαταρ μέλους

Ο Γιώργος με παρακάλεσε να βοηθώ όπου μπορώ μια και δεν σας προλαβαίνει πια με την αύξηση των μελών .
Νομίζω ότι δεν πρέπει να ανησυχείς , ο σκύλος αν κάνει όλα αυτά που λες πρέπει να αισθάνεστε ευτυχής . ότι φερμάρει τα πάντα οφείλετε στα καλά του ένστικτα και στην έλλειψη εμπειρίας σε κυνήγι .
Αφοί οι εικόνες που έχει από θήραμα είναι μόνο φετινές και μέχρι δυόμιση χρονών δεν είχε κυνηγετικές εμπειρίες η συμπεριφορά του είναι φυσιολογική.
Του έδωσες μπεκάτσες λες και ακόμη φορμάρει μικρόπουλα , την διαφορά θα αρχίσεις να την βλέπεις από του χρόνου και θα είναι αισθητική, ο σκύλος κυνηγώντας τα θηράματα που θέλεις θα δεις σιγά σιγά θα χάσει το ενδιαφέρον του με την πάροδο του χρόνου για τα μικρόπουλα . και θα αφιερώνετε σταδιακά στα θηράματα που κυνηγάτε , από ότι μας περιγράφεις έχει όλα τα ένστικτα για να γίνει ένας καλός κυνηγητικός σκύλος.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 05, 2008 9:23 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

spiros έγραψε:
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΓΓΛΙΚΟ ΣΕΤΤΕΡ 2,5 ΧΡΟΝΩΝ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΠΕΠΠΑ.ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΕΙΝΑΙ 2,5 ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΥΝΗΓΙΤΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΞΟΔΟΥΣ ΣΕ ΟΡΥΚΙΑ ΚΑΙ ΠΕΔΙΝΕΣ.ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΓΡΗΓΟΡΟΣ ΣΚΥΛΟΣ ΜΕ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΦΟΒΕΡΕΣ ΜΥΤΕΣ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΘΟΣ.ΦΕΤΟΣ ΤΟΝ ΚΥΝΗΣΑ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 3 ΕΞΟΔΟΥΣ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕ ΜΠΕΚΑΤΣΑ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΕΙΤΕ ΚΑΜΠΟ ΤΟΝ ΒΓΑΛΩ ΕΙΤΕ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ ΟΤΙ ΜΙΚΡΟΠΟΥΛΙΑ ΚΟΤΡΥΦΙΑ ΕΧΕΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΗ ΤΙΠΟΤΑ ΑΦΕΡΜΑΡΙΣΤΟ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΠΗΡΕ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ ΦΕΤΟΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΟΥΛΕΨΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΜΠΕΚΑΤΣΑ.ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΣΕ ΕΝΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΚΟΨΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Φίλε μου ότι σου είπε ο Δημήτρης είναι πολύ σωστά , κάτι που μπορώ να προσθέσω εγώ είναι όταν το βλέπεις να φερμάρει μικρόπουλα να απομακρύνεσαι και να τον παροτρύνεις να συνεχίσει την έρευνα του με μαλακό τρόπο, αλλά με φωνή σταθερή και σχετικά δυνατή, ενώ σε φέρμες σε θήραμα να πάς δίπλα του και να τον ενθαρρύνεις στην φέρμα χαϊδεύοντας τον και μιλώντας του μαλακά.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 06, 2008 1:07 pm 
Άβαταρ μέλους

ΣAΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΩ ΕΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ 50 ΦΕΡΜΕΣ ΣΕ 1 ΩΡΑ ΣΕ ΜΙΚΡΟΠΟΥΛΑ Η ΚΟΤΣΥΦΙΑ ΟΧΙ ΣΑΝ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΒΙ ΠΟΥ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΜΙΚΡΟΠΟΥΛΑ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΦΟΡΕΣ. ΚΑΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΣΕ ΦΕΡΜΑ ΠΟΛΥ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΟΤΡΥΝΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΥΡΕΥΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΦΕΡΜΑΡΕΙ.ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΜΩΣ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ ΕΚΕΙ ΣΕ ΦΕΡΜΑ.ΤΟΝ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΣΤΟΝ ΚΑΜΠΟ ΤΟΝ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΓΙΑ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΕΝΑ ΤΖΙΠ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ ΞΑΠΛΩΜΕΝΟΣ ΣΕ ΕΝΑ ΟΡΓΩΜΕΝΟ ΠΟΣΗ ΩΡΑ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΚΟΛΑΕΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΦΩΝΑΞΩ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΕΙ ΚΑΙ 100 ΜΕΤΡΑ ΠΟΝΤΑ ΦΕΡΜΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΝΑΘΥΜΙΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΙΑΝΕΙ.ΣΤΑ ΕΚΠΕΥΤΙΚΑ ΣΤΙΣ ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΡΩΣΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΠΟΥΛΑ ΓΙΑΤΙ ΟΡΤΥΚΙΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 06, 2008 1:15 pm 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

spiros έγραψε:
ΣAΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΩ ΕΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ 50 ΦΕΡΜΕΣ ΣΕ 1 ΩΡΑ ΣΕ ΜΙΚΡΟΠΟΥΛΑ Η ΚΟΤΣΥΦΙΑ ΟΧΙ ΣΑΝ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΒΙ ΠΟΥ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΜΙΚΡΟΠΟΥΛΑ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΦΟΡΕΣ. ΚΑΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΣΕ ΦΕΡΜΑ ΠΟΛΥ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΟΤΡΥΝΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΥΡΕΥΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΦΕΡΜΑΡΕΙ.ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΜΩΣ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ ΕΚΕΙ ΣΕ ΦΕΡΜΑ.ΤΟΝ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΣΤΟΝ ΚΑΜΠΟ ΤΟΝ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΓΙΑ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΕΝΑ ΤΖΙΠ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ ΞΑΠΛΩΜΕΝΟΣ ΣΕ ΕΝΑ ΟΡΓΩΜΕΝΟ ΠΟΣΗ ΩΡΑ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΚΟΛΑΕΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΦΩΝΑΞΩ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΕΙ ΚΑΙ 100 ΜΕΤΡΑ ΠΟΝΤΑ ΦΕΡΜΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΝΑΘΥΜΙΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΙΑΝΕΙ.ΣΤΑ ΕΚΠΕΥΤΙΚΑ ΣΤΙΣ ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΡΩΣΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΠΟΥΛΑ ΓΙΑΤΙ ΟΡΤΥΚΙΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ.

Σπύρο είχα και εγώ κάποτε ένα παρόμοιο σεττερ μου έφαγε την ψυχή ενάμιση χρόνο αλλά έκανα υπομονή γιατί έβλεπα όλα τα άλλα καλά του και το πάθος του για θήραμα.
Τον πήρα και τον τσάκισα στην πέρδικα εκπαιδευτικά συνέχεια όχι πολύωρα αλλά πολλά μετά με το κυνήγι μπεκάτσα , τελικά έγινε πολυ καλό κυνηγόσκυλο που μου έδωσε πολλές χαρές.
Στις πέρδικες δεν έχει μικρόπουλα όπως στον κάμπο και μαθαίνει σε αυτές πιο γρήγορα και οι πεδινές κάνουν καλό αλλά έχει και άλλα πουλάκια .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 20, 2008 9:47 pm 
Άβαταρ μέλους

Μπεκάτσα Μακεδονία.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 20, 2008 10:03 pm 
Άβαταρ μέλους

Στην Ισπανία μπεκάτσες με καλά μπεκατσόσκυλα. :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 21, 2008 1:29 am 
Άβαταρ μέλους

Καταπληκτικές εικόνες σε κυνήγι μπεκάτσας , το τρέμουλο στα μάγουλα των σκυλιών που παίρνουν με τόση λαχτάρα την αναθυμίαση του θηράματος είναι φανταστικό και το σκηνικό του περιβάλλοντος τέλειο ……
Ο αδαής βλέπει και αισθάνεται επιτέλους τι είναι μπεκατσοκυνήγι και γιατί τόσο λαχτάρα για αυτό το μαγικό πουλί !! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 27, 2008 10:38 am 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

πολύ αντιπροσωπευτικά βίντεο Δημήτρη , τα Αγγλικά σέτερ σχίζουν...... :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 05, 2008 11:49 pm 
Άβαταρ μέλους

Ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να καθαρίσω το τρίχωμα του σεττερ μου από την λάσπη.
Γιατί τον κάνω μπάνιο και δεν φεύγει η κοκκινίλα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 06, 2008 9:56 am 
Άβαταρ μέλους

elena έγραψε:
Ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να καθαρίσω το τρίχωμα του σεττερ μου από την λάσπη.
Γιατί τον κάνω μπάνιο και δεν φεύγει η κοκκινίλα.

ΕΑΝ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ Η ΚΟΚΚΙΝΙΛΑ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑ ΘΕΛΕΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΠΑΣ ΣΠΙΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΞΕΠΛΥΜΑ ΜΕ ΧΛΙΑΡΟ ΝΕΡΟ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΛΕΡΩΘΕΙ ΚΑΙ ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ ΜΕ ΠΕΤΣΕΤΑ.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΒΓΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΠΕΡΝΕΙΣ ΕΝΑ ΨΕΚΑΣΤΗΡΙ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΖΕΙΣ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ(ΓΙΑ ΣΚΥΛΟΥΣ) ΛΙΓΟ ΞΥΔΙ, ΒΑΖΕΙΣ ΛΙΓΟ ΧΛΙΑΡΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΚΑΤΕΒΕΙΣ ΚΑΛΑ.ΑΦΟΥ ΤΑ ΑΝΑΚΑΤΕΨΕΙΣ ΤΟ ΓΕΜΙΖΕΙΣ ΟΛΟ ΜΕ ΝΕΡΟ ΠΑΝΤΑ ΧΛΙΑΡΟ.ΨΕΚΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΜΑΛΑΚΩΣΕΙ ΤΗΝ ΤΡΙΧΑ-ΝΑ ΔΡΑΣΕΙ.ΜΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΨΕΚΑΣΤΗΡΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ ΧΛΙΑΡΟ ΝΕΡΟ ΤΟΝ ΞΕΠΛΕΝΕΙΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΜΙΓΜΑ.ΣΚΟΥΠΙΖΕΙΣ ΜΕ ΠΕΤΣΕΤΑ ΣΤΗΝ ΦΟΡΑ ΤΗΣ ΤΡΙΧΑΣ.
ΑΥΤΗ Η ΜΕΘΟΔΟΣ ΕΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΠΙΚΑ-ΜΕΡΙΚΟ ΞΕΠΛΥΜΑ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ.ΤΟ ΟΛΙΚΟ ΠΛΥΣΙΜΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΧΟΥΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑΣ ΝΑ ΚΡΥΩΣΕΙ.

ΥΓ.ΟΤΑΝ ΖΕΣΤΑΝΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΙΓΜΑ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΟ ΤΟ ΣΚΥΛΟ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΣΕ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΚΟΚΑ ΚΟΛΑΣ ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΡΙΧΝΕΙΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΝ ΣΑΠΟΥΝΙΖΕΙΣ ΚΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΞΕΠΛΕΝΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΧΛΙΑΡΟ ΝΕΡΟ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 4 από 14   [ 210 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: